Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Ayak Bakım Maskesi

Ayak Bakım Maskesi

Çağımızda ne yazık ki kişisel bakımlarımıza tam olarak vakit ayıramamaktayız. Hal böyle olunca da güzel görünüm ortadan ister istemez kayblmuş oluyor. Fakat yüz kadar ayaklarında bakıma ihtiyacı olduğu asla unutulmaması gerekmektedir. Bu konuda gerekli tüm bakım ihtiyaçlarının da en kısa süre zarfı içerisinde giderilmesi gerekir. Üzerine yük bindirmiş olduğumuz ayaklarında rahatlamaya ihtiyacı vardır. Ayaklarınıza bakım yapmak istiyorsanız bunu evde uygulayacağınız doğal metotlar eşliğinde de en hızlı yoldan gerçekleştirmeniz artık son derece kolay olmaya başlayacaktır. Bu sayede en kısa süre zarfı içerisinde ayaklarınızın yeniden istenen bakımına kavuşmasını sağlamış olursunuz. Gel gelelim en çok merak edilen konulardan birisi de ayak bakım maskesi nasıl yapılacağıdır.

Ayak Bakımı İçin Bal Maskesi

Ayaklarınızın rahatlamasını sağlamak adına son dönemde çoğu kişinin başvurmuş olduğu maskelerden birisi de bal maskesi olduğunu söylememiz mümkündür. Ilık suyla ıslattığınız havluyu ayağınızda  1 dakika kadar tutmanız gerekmektedir. Bu işlemi daha sonrasında balı alıp ayağınızın hemen her tarafına sürerek iyice yaydırmanız gerekiyor. Yaklaşık 15 dakika kadar ayağınız da bekletmeniz de yeterli olacaktır. Ardından ılık suyla bal sürmüş olduğunuz ayağınızı güzelce yıkayarak rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Eğer ki ayağınızı tabanın da şiddetli ağrılar varsa bu maskeyi düzenli şekilde uygulamanız da yarar var. Bu sayede ayağınızda ki ağrıların dinmesini sağlamış olursunuz. Ayak Bakımı düzenli olarak yapılarak ayağın yeniden rahatlaması sağlanmalıdır.

Rahatlatıcı Ayak Banyosu

Ayaklarınızı sokabileceğiniz bir leğenin içerisine bileklerinize gelecek kadar ılık suyla doldurun. İçerisine 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 tane sıkılmış taze limon suyu, 2 çorba kaşığı deniz suyunu ilave edin. Ayaklarınızı da yaklaşık olacak şekilde 10 dakika boyunca suyun içerisinde tutup ardından lif yardımı ile hafif bir şekilde ovarak ölü derilerinizden kurtulun. Topuğunuzda oluşmuş olan sertleşmelerin gittiğini göreceksiniz.

Yeşil çay ve Şekerli Ayak Scrub’ı

2 adet yeşil çay alın ve içerisindeki çayı çıkartın. 1 çorba kaşığı esmer şeker, 1 yemek kaşığı bal ve çay ile son olarak badem yağıyla 1 adet taze sıkılmış olan limon suyunu kasenin içerisinde karıştırıp ayaklarınızı güzel bir şekilde scrub uygulamasını yapın. Ayaklarınızın eskisinden daha sağlıklı göründüğünü de fark edebileceksiniz.

Çilekli Ayak Scrub’ı

10 adet çilek, 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı kadar deniz tuzunu iyice ezerek karıştırmalısınız. Scrub kıvamını alana kadar karıştırın. Ayağınıza masaj yapıp sürdükten sonra ardından da ılık su ile yıkamalısınız. Ayak kokularınızı giderecektir.

Avokadolu Ayak Scrub’ı

1 adet avokado çekirdeğiyle, yarım avokadoyu, 1 çorba kaşığı deniz tuzu elde edin. Avokado çekirdeğini 1 veya 2 gün boyunca kurumada bırakın. Kuruduğu zaman küçük parçalara ayırın bir öğütücüden geçirmelisiniz. Bu scrub’ın en önemli parçasıdır. Ardından da tüm malzemeleri bir karıştırın ve ayağınıza masaj şeklinde uygulayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ