Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar, Cildi Sıkı ve Güzel Yapan Yağlar

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar, Cildi Sıkı ve Güzel Yapan Yağlar
  • Cilt Bakımı
  • 28/05/2017 19:08 | Son Güncellenme: 04/03/2023 00:52
  • 0
  • 9.641

Cilt yaşamınız boyunca birden fazla unsurlar ile karşılaşır. Çoğu temas eden unsur ona zarar vermektedir. Bunun karşılığında ise geçirdiğiniz onca yılda cilt kırışıklık ve sarkmayla bu durumu size yansıtır. Cildinizde bu durumu fark ettiğiniz zaman müdahale edilmesi gerekmektedir.
Ciltte görünen kırışıklıklar daha çok sarmaklar ile ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden de sarkma veya kırışıklığın fark edilmesiyle beraber cilt sıkılaştırma yöntemlerine de başvurmanız gerekmektedir. Cilt sarkmasında cilt altı dersin de yeterli miktarda su ve nem alınmadığından kaynaklıdır. Cilt sıkılaştırmasın da da ilk olarak ciltteki nem dengesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Cildin nem dengesini sağlayabilen olan şeyse doğal yöntemler ile üretilmiş, katkısız ve kimyasal oranı düşük bir yağ oranıdır. Cildi sıkılaştıran yağları aktarlarda, eczane gibi yerlerde ve bitkisel ürünlerin satışını yapan yerler de bulunmaktadır.

Cilt Sıkılaştırıcı Kayısı Çekirdek Yağı

Saf bir şekilde kullanılmaması gereken çok etkili bir yağdır. Bu yağ daha çok nemlendiricilere karıştırıp her gün düzenli bir şekilde kullanılması önerilir. Kayısı çekirdeği özünden elde edilen bu yağın diğer kullanım şekli ise nemlendirilmiş bir pamuğa damlatılıp yüze sürülmesidir. Fakat bu uygulamadan sonra yüzünüzü hemen ılık suyla yıkamalısınız. Yağı kullandıktan sonra etkisi ortaya hemen çıkar ve germeyi, sıkılaşmayı da hissedeceksiniz. Düzenli olarak günlük kullanılması gerekiyor. Düzenli kullanımlarda etkisini çok hızlı bir şekilde göstermektedir.

Portakal Yağı

Portakal bir meyve altında cildi canlandırır ve sıkılaştırır. Bu özelliği ise yağ haline getirilip özünde de tekrar ederek cildin sıkılaşmasında büyük rol oynar. Bu yağ içeriği ile sıkılaşmasının dışında pürüzsüz bir görüntü sunmasında da etkisi vardır. Uygulama aşamalarında ise bir damla damlatılan pamuğun suyla nemlendirilip yüze sürümesiyle daha bir kolaylık sağlamaktadır. Bu şekilde de yapılan uygulamaya bir gün ara ile yüzünüze uygulamalısınız. Cildiniz çok hassas ise ciltte sivilce oluşumu olursa portakal yağını haftada 1 defa olacak şekilde uygulanmalıdır.

Cilt Sıkılaştırıcı Kantaron Yağı

Cildin yaşlanmasına ve buna bağlı olarak da oluşan sarkmalar bir tek nedene bağlıdır. İyi bakmadığınız cilt hücreleri ölüm gibi bir olay yaşayarak bunu sarkma şeklinde dışa yansıtmaktadır. Bu olayların durdurulması ve hücre yenilenmesi en çabuk da kantaron yağıyla sağlanmaktadır. Yağ kızarıklık ve kaşıntı gibi etkiler göstermediği zamanlar da her hafta 1 defa olacak şekilde yüze masajla uygulanmalıdır. 1 damla şeklinde damlattığınız kantaron yağını güzel bir şekilde parmak uçlarınız ile masaj şeklinde yüzünüze tamamen yedirip uygulayabilirsiniz. Açık yara ve yanık tedavisinde de oldukça etkilidir.

Cilt Sıkılaştırıcı Fındık Yağı

Tamamen yağ deposu olan fındığın yağlı ciltler için tam bir sıkılaştırıcı özelliği vardır. Vücudun genişlemesiyle ortaya çıkan çatlak görünümünü azaltmada büyük oranda etkilidir. Bunun yanında ise cilt sıkılaşması içinde oldukça büyük oranda dikkati üzerine çekmektedir. Fındık yağı ayrıca da nemlendirici olarak kullanılabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ