Kategoriler

Expigment Kullananların Krem Hakkındaki Yorumları ve Görüşleri

Expigment Kullananların Krem Hakkındaki Yorumları ve Görüşleri

Sivilce izleri ve cilt lekelerinin giderilmesinde en etkili kremler konusunda da dahil ettiğimiz ve ayrıntılı bilgiyi ilgili Expigment sayfasında deatylıca bulabileceğiniz kremi kullananlar, ne yorumlar yapmışlar gelin hep birlikte bakarak, gerçek kullanıcı görüşleri sayesinde Expigment’i denemeyi düşünen okuyucularımızın yoluna ışık tutalım;

Expigment krem kullananlar, elde ettikleri sonuçlardan oldukça memnun olsalar da, kremin hatalı kullanımı sonucunda yan etkilerine maruz kalarak cildinde tahribata sebebiyet vermiş pek çok kullanıcı görüşü de mevcut. Kullanmaya başlamadan önce daha önce kullananların Expigment ile ilgili edindiği tecrübeleri bilmek sizin için iyi olacaktır.

expigment kullananların yorumları

cilt lekelerine kimyasal peeling

 

Expigment 4 Kullananların Yorumları

 • Doktorumun tavsiyesi üzerine, cildimdeki kahverengi lekelerin giderilmesi için Expigment %4 kullandım ve kullanmaya başladıktan neredeyse 3 hafta kadar sonra tüm lekelerimin %90’u tamamen geçmişti. Toplamda 4 ay kullanarak cildimdeki kahverengiliklerden ve koyu lekelerden tamamen kurtulduktan beridir neredeyse 6 ay geçti ve güneş kremi dışında bir krem kullanmıyorum. Lekeler geri gelmedi. Kullanım sırasında ya da sonrasında internette diğer kullanıcılar tarafından bahsedilen yan etkilerin ya da olumsuzlukların hiç birini yaşamadım ancak doktorumun tavsiyesi ve reçetesi ile talimatlarına tamamen uyumlu bir biçimde kullandım. Belki de o yüzdendir. Siz de expigment kullanmayı düşünüyorsanız, mutlaka uzman bir dermatoloğa cildiniz ve medikal durumunuz için uygun olup olmadığını danışarak kullanın derim ancak benim sonuçlardan mükemmel şekilde memnunum. Doktoruma da bu vasıtayla teşekkür etmiş olayım;
 • Hidrokinon yoğunluğunun ciltte kızarıklık ve aşırı hassasiyet yaratabileceğini duyduğumdan, doktor önerisi olmadan Expigment 4 kullanımının çok doğru olmayacağını düşünerek, eczacımın da tavsiyesi ile Expigment 2 kullandım. İlk günlerde yeterli değişim farkedememiş olsam da ortalama 3-4 hafta içerisinde öncelikli olarak arka ynaklarımdaki lekelerin geçtiğine sonra da çillerimin renginin solduğuna şahit olmaya başladım. Sonuçlar ortada ve gerçekten mükemmel.
 • Uzun süre Madecassol ile Expigment kremi değişimli olarak kullandıktan sonra lekeden görünmeyen yüz hatlarımı aylar sonrasında aynada seçebilmeye başladım. Kullanım sırasında ara sıra ufak tefek yan etkilerine maruz kaldım. Özellikle Expigment yüzüme sürdükten sonra bir kaç dakika şiddetli yanma yapıyor ama güneşe çıkmamaya özen gösterdiğim için etkileri kalıcı ya da çok ciddi olmadı Allah’dan!
 • Sağdan soldan duyarak kullandığım Expigment krem yüzünden suratım adeta parçalandı. Kezzap dökülmüş gibi oldu. Bu internet yalan yanlış bilgilerle dolu. Hiç güvenmeyin mutlaka bir doktora sorun derim. Güneşe filan da çıkmadım üstelik. Expigment güneş ışınları ile birleşince tehlikeli oluyor, yüzü yakıyor diye duymuştum. Bilhassa itina gösterdim ama yine de derilerim adeta soyuldu, altından kıpkırmızı ve cayır cayır yanan bir deri çıktı. Lekelerim geçmesine geçti ama ben de öldüm öldüm dirildim.
 • Ergenlik döneminde tüm yüzümü kaplayan iltihaplı sivilceleri patlatırken ilerleyen dönemlerde yüzümün mayın tarlasına döneceğini hesap etmemiştim. Allah razı olsun ki Expigment v.b. ürünler var. Düzenli ve dikkatli kullanım sayesinde asla düzelmez dediğim cildim tamamen düzeldi. Sivilce izlerinin çukur gibi olanları belli belirsiz duruyor tabi ama suratım delik deşik ve iz içindeydi. Çok büyük çoğunluğu gitti, azı kaldı.
 • Bacağım erkek arkadaşımın motorundan inerken egzoz borusuna değerek yandı ama öyle böyle yanık değil. Aradan yıllar geçmesine rağmen o kadar çirkin bir iz kaldı ki kesinlikle etek, şort v.s. giyemiyordum. Expigment kullanmaya başladıktan çok kısa bir süre içerisinde yanık izim önce belirsiz hale geldi sonra da tamamen ortadan kayboldu.
 • Gençlik yıllarımdan kalan akne skarlarına ek olarak bir de yaşlanmaya bağlı olarak yüzümde oluşan kahverengi lekeler ortaya çıkınca, artık kendimden iyice soğumuştum ki Expigment’in ününü duydum. İyi ki de duymuşum. Derdime derman oldu valla. Allah bin kere razı olsun üretenden de tavsiye edenden de.
 • Expigment kullandığım süre boyunca bir kere işi gevşederek, şapka kullanmadan dışarı çıktım. Güneş kremi sürmeme hem de bolca sürme ve akşamdan yüzüme uyguladığım Expigment’i sabah iyice yıkamama rağmen yüzüm o kadar kötü yandı ki günler boyunca acıdı ama Allah’dan hiç bir leke filan kalmadı. Dikkatli kullanıldığı sürece sorun yok ama boşluk vermeye gelmiyor kesinlikle.
 • Boynumda, omuzlarımda ve sırtımda güneş lekeleri vardı. Expigment kullanmadan önce denediğim bir kaç leke kreminden yeterince fayda görememiştim. Lekeler gitse bile kremi kullanmayı bıraktıktan sonra hemen geri geliyordu. Bu ürün benim için o bağlamda bir mucize.
 • Bana ne yazık ki feci şekilde alerji yaptı ki normalde alerjik bir cildim yoktur. Bu kadar övülmesi sebebiyle işe yarayacağından neredeyse emin bir şekilde aldım
 • Kaşımdaki kalıcı makyaj uygulaması yanlış yapıldığından senelerdir kaşlarım bir türlü düzelmiyor. Sildirmek için denediğim lazer tedavilerinden de bir fayda görememiştim ki expigment kremi tavsiye ettiler. Tüm yüzüme değil,sadece lekenin olduğu bölgeye uyguladım. Boyayı cildimden tamamen silip attı ancak yüzümün o kısmındaki diğer lekeler ve siyah noktaları da beraberinde götürdüğü için, tüm yüzüme kullanmadığıma pişman oldum. Şu an biraz tuhaf görünüyor.
 • Yüzüm leke ile dolu olmasa da parça parça koyulaşmalar, siyah noktalar ve bazı ufak tefek sivilce izleri sebebiyle fondöten kullanmadığım zaman oldukça bakımsız ve hasta gibi görünüyordu. Hatta pis görünüyordu. Cilt rengimdeki ton farklarını eşitlemesi için kısa bir süreliğine kullandığım Expigment krem sayesinde adeta yüzümün rengi değişti, cildim beyazladı.
 • Bikini bölgemde ve koltuk altımda, sanırım kullandığım tüy alma yönteminden kaynaklı deride koyulaşma vardı. Expigment’in iyi gelebileceğini düşünerek ve benzer sebeplerle kullananların yorumlarını okuduktan sonra ben de denemek istedim. Genital bölge kararması için çok iyi sonuç almış olmakla beraber, koltuk altımda çok fazla yanma ve iğne gibi batma hissi yaptığı için kremi kullanmaya devam edemedim ancak acısına dayanabilseydim eminim ki onda da iyi sonuç alacaktım.
 • Expigment 4’ü uzun süre kullanıp yoğun bir şekilde bulunan güneş lekelerimden kurtulduktan sonra, cildimdeki parlaklığı korumak amacıyla daha hafif bir formu olan Expigment 2’ye geçerek devam ettim. Hala kullanmaktayım. Şu ana kadarki sonuçları yüz güldürücü.
 • Yerleşmiş sivilce izlerim vardı ve kullandığım hiç bir ürün tam manasıyla etki etmedi. Expigment’den fayda görmediğimi söyleyemem ama diğer kullanıcı görüşlerindeki gibi mucizevi bir etkiyi ben göremedim şahsen.
 • Cilt beyazlatma amacıyla kullandığım merhem, derimi oldukça gerdi ve rahatsızlık verdi ama zamanla alıştım. Üstelik cildim biraz hassas olduğu için hafif bir yanma ve kızarıklığa da yol açtı ama kesinlikle işe yarıyor.
 • Dirseklerimdeki ve dizlerimdeki kararmış, ölü derinin rengini açmak için sorunlu bölgelere expigment kullandım.  Yenidoğan bebek gibi oldum maşallah.
 • Acnelyse ve Expigmenti karıştırarak kullandım çünkü sivilce lekelerim ve kırmızılıklarım, hala baş göstermekte olan akne problemim devam ediyordu. Kullanmaya da devam ediyorum. Şu an için gidişat iyi diyebilirim.
 • Cilt beyazlatma amacıyla kullandığım expigment sayesinde koyu renk cildim artık en azından kıpkırmızı  🙂
 • Fiyatı 9 küsur lira olan bir krem için mucizenin ötesinde diyebilirim ancak tıbbi bir krem olduğu için doktor tavsiyesi olmadan asla kullanmayın derim..

 

Expigment 4 kullananların yorumlarına genel olarak baktığımında, gerçek kullanıcıların cilt lekeleri, güneş lekeleri ve sivilce izleri için kullandıkları bu ürün hakkında genel olarak oldukça olumlu görüş bildirdiklerine şahit oluyoruz ve kuvvetli içeriği ile cildi soyarak, ölü deriyi uzaklaştırarak tedavi ettiği için kullanımı sırasında dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Siz de Expigment kullanıcısı iseniz, sürecinizin nasıl ilerlediği hakkında bize yorumlar aracılığıyla bilgi verebilir, Expigment kullanmayı düşünen okuyucularımıza yorumlarınız sayesinde fikir vererek, izleyecekleri yola karar vermelerini kolaylaştırabilirsiniz.

Bu yazılara da bakın.

Akne ve Sivilce Söndüren Roaccutane Nedir? Roaccutane Kullanımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. ayşe dedi ki:

  expigment 4 ü sürmeden önce hametam krem sürün ve bekleyin ardından expigmenti uygulayın sabah kalkınca yüzünüzü yıkayın ve güneş koruyucu sürün soyulma olmıycak cok güzel sunuçlar elde ediceksiniz

  1. Kader dedi ki:

   Emin misiniz

 2. Zeynep dedi ki:

  Acaba expigment ile medacassol krem bırlıkte kullanılır mı eczanedekı kadın yuzde ikisini verdı bana ve sız sadece aksam kullanın ne olur ne olmaz dedı gunes etkısınden dolayı olmalı bıde yanı da yuzumun onarılması beslenmesi ıcınde medacassol aldım sımdı ılk defa expigment kullandım yanaklarım kıpkırmızı oldu Insallah bısı olmaz gunduz de medacassol kullansam bısı olur mu yardımcı olsanız sevinirim ?

 3. İsimsiz dedi ki:

  Ben yaklaşık 1 buçuk aydır kullanıyorum bu krem ve maddsol diye bir krem karıştırıp akşamları uyguluyorum gündüz de güneş kremi ama hiç bir sonuç alamadım ki bende ne lızarıklık nede soyulma gibi birşey olmadı nasıl bir yol izlemeliyım ben şaşırdım kaldım doktor bu ilaçları verdi bu arada

  1. Papatya dedi ki:

   Hala kullanıyor musunuz olumlu sonuç aldınız mı lekeler gitti mi

  2. gökce dedi ki:

   madecassol karıştırmadan tek kullanmayı deneyin bence sabahları azalderm krem gece expigment kullanılmalı tabi yinede doktorunuza sorun ama expigmenti sürmediğiniz zamanlarda nemlendirme ve yenilenme amaçlı madecassol öneririm

BİR YORUM YAZ