Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı tıp dilinde IAL Sistem adını alan ve %100 saf hyalüronik asit kullanarak oluşturulan gençleştirme programında cildinize 3 ila 4 defa farlık aralıklar ile minik aşılar yapılmakta ve cildin kendi kendini onaran, nem ve esneklik sağlayan, sıkılaştıran hücrelere çalışma emrini vermektedir.

 

2. Günden itibaren ise ciltte belirgin canlılıklar, parlaklık, kırışıklıklar da hafifleme ve gerginlik görülür. Gençlik aşısı 0-15-21. Günlerde uygulanmaktadır. Alkol, akne, sigara, güneş ve solaryumdan dolayı zarar görmüş ciltlerde diğer tedaviler ile beraber tamamlayıcı uygulama olarak kullanılan gençlik aşısı Avrupa ve Amerika’da yaklaşık olarak 10 yıldır kullanılmakta ve yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.

 

 

Hyalüronik asit vücutta en önemli yapı taşlarından biridir. Kan damarlarından, iç organlara kadar, cilt içinden eklemlere her yerinde bulunmaktadır. Hyalüronik asit bağ dokusunda ana yapı madde olarak bilinmektedir. En fazla bebek cildinde bulunmaktadır. Canlı, nemi fazla olan parlak ciltlere bebek gibi cilt demeleri de bundan kaynaklanmaktadır. Ciltteki yaşlanma sürecinde Hyalüronik asidin 25 ila 30’lu yaşlardan itibaren azalması nedeni ile hızı daha fazla kazanmaktadır. Cilt Hyalüronik asidinin azalması ile canlılığını, parlaklığını, esnekliğini de kaybetmeye başlamaktadır. Hyalüronik asit saf bir madde olarak bilinmektedir. Burada kimyasal ve sentetiği ya da yabancı maddeyi karıştırmamakta da fayda bulunmaktadır. Dışarıdan gelen saf hyalüronik asit cildin savunma sistemini arttırarak ve yaşlanma sürecini de böylelikle yavaşlatacaktır. Gençlik aşısı da bunu uygulamaktadır.

 

Hyalüronik asit tıp dilin hücre yenileme alanında uzun yıllardır kullanılmaktadır. Tüm ülkeler genel olarak ortopedi alanlarında diz, kıkırdak dokusu, omuz gibi yenilemek yardımcı olmak amacı ile kullanılmaktadır. Estetik işlemlerinde Hyalüronik Asit uygulamaları cildin yaşlanma sürecini geciktirerek cildin daha genç ve daha sağlıklı bir yapıda olmasını bu sağlıklı cilt yapısının da geçen zaman ile sağlıklı kalmasını sağlamaktadır.

Gençlik aşısı hiçbir yabancı molekül içermeyen saf halde hyalüronik asit bulunmaktadır. Bunlar cilt dokusunda gençlik veren komponentlerini uyararak onların yeniden üretilmeleri için harekete geçirir. Cilde Saf Hyalüronik asidin kullanılmasında hem doktor hem de hasta bakımından son derece güvenli ve faydalı bir uygulama olarak görülür.

Gençlik aşısı 20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Hiçbir reaksiyona sebep olmaması cildin kendi molekül yapısında olmasından kaynaklanmaktadır. Boyunda, yüzde, dekolte de ve ellerde sıklık ile uygulanan, bu bölgelerdeki problemlerin de çözülmesinde önemli etkileri olan bir yapı cinsi vardır. En önemli kullanım alanı Anti-aging uygulamasıdır. Gençlik aşısı piyasada yer alan diğer Hyalüronik asit türlerinden farklı olmasının tek bir ayrıcalığı ise üretim de sadece kendisine ait olan patenti olması etkisinin uzun bir süre ise yayılmasıdır. Çeşitli türevleri içerisinde barındıran gençlik aşısı anti-aging’in efsane güzellik iksiri ile hylüronik asit &100 saf olarak üretilmektedir. Yepyeni bir kullanım ile cilt gençleştirmelerin de kullanılmaya başlanmıştır.

 

Bu Yazımızı okuyun anacım:

Somon DNA Nedir? Somon DNA Faydalı mı? Yüze Nasıl Uygulanır?

Cilt gençleştirmede kullanılan bir diğer etkili aşı türü ile ilgili daha detaylı bilgi için somon dna başlıklı yazımıza göz atmalısınız!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ