Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Bülent Cihan Timur Hakkında Merak Edilenler

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Bülent Cihan Timur Hakkında Merak Edilenler

Türkiye’nin alanında önde gelen isimlerinden Op. Dr. Bülent Cihantimur, son yıllarda başardığı devrim niteliğinde çalışmaları sayesinde sadece Türkiye’de değil, dünyada da adını duyurmayı başarmış estetik ve plastik cerrahi uzmanlarından biridir ve günümüzde, başta buluşun sahibi olarak örümcek ağı estetiği olmak üzere, saç ekiminden burun estetiğine çeşitli plastik cerrahi müdahalelerine ihtiyaç duyan hastalar tarafından en çok araştırılan doktordur.

estetik ve plastik cerrahi uzmanı operatör doktor Bülent cihantimur

Bülent Cihantimur hakkındaki hasta yorumlarından, ekşi sözlük sitesinde doktor hakkında yazılıp çizilenlere, kadınlar kulubu sitesinin forumundaki operatör doktorun ilgili başlıklarına kadar sayfa sayfa gezmenize gerek kalmadan bir derleme yaparak hazırladığımız yazımızın, editörümüz tarafından Bülent Cihan Timur ile şahsi bir münasabeti olmaksızın ( kendisinin hastası değil ) tamamen bağımsız ve tarafsız yorumlar ve bilgiler ile derlendiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Dr.Bülent Cihantimur’un nerede çalıştığından, hangi hastanelerde ameliyatlarını gerçekleştirdiğine, muayanehane adresinden, kendisinden randevu almak için izlemeniz gereken adımların yanı sıra, Bülent Cihan Timur beyefendinin tıbbi kariyerine, imza attığı başarılara, tıbbi eğitim alt yapısına ve özel yaşantısına kadar pek çok konuya sizler için değindik.

Cihantimur hakkında internette söz konusu olmuş şikayet yazılarını da paylaştığımız yazımıza gelin hep birlikte göz atalım;

Bülent CihanTimur Kimdir? Hakkında Tüm Merak Edilenler

Op. Dr. Bülent Cihantimur, yılın tıp adamı ve altın bistüri ödüllerine layık görülmüş, Türkiye’nin sayılı saygın tıp fakültelerinden biri olan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimi tamamladıktan sonra Bursa Uludağ Tıp Fakültesi’nde uzmanlığını yaparak estetik ve plastik cerrahi uzmanı ve operatör doktor olmaya hak kazanarak tıbbi kariyerine başlamış, Türkiye’nin önde gelen estetik cerrahi doktorlardan biri ve belki de en iyisidir.

Bülent Cihantimur; 1999 yılında kurduğu Estetik International groups kliniklerinin genel koordinatörlüğünü yaparak, Türkiye’nin bir kaç farklı ilindeki tam teşekküllü estetik ve plastik cerrahi odaklı kliniklerde hasta kabulü yapmakta ve çeşitli merkezlerde ilgili estetik ameliyatları gerçekleştirmektedir.

Son aylarda Doktor B adıyla tanınmaya başlanan hekim, aynı zamanda mucidi olduğu örümcek ağı tekniğiyle yüz germe ameliyatından esinlenerek, Doktor B adlı bir kremin de geliştiricisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Doctor B ürünleri ile ilgili detay için şu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bülent Cihantimur Hangi Hastanede Çalışıyor? Muayenehanesinden Nasıl Randevu Alabilirim?

Yazımıza devam etmeden önce, Bülent Cihantimur Bey’in hastası olmaya niyetli kişiler için hizmet vermekte olduğu muayenahane ve klinik iletişim bilgileri ve randevu talebi oluşturma linkine de buradan ulaşabileceklerini hatırlatmak istedik. Aynı linkten, Cihantimur hakkında yazılmış google yorumlarını da görebilirsiniz.. AYRICA! Türkiye çapında bu kadar tanınmış bir doktorun, google’da bu denli az yorumu olması da, kendisinin internet aleminde ücret karşılığında sahte yorumlar almaya çalışmayan, hakkettiği yerde duran ve kendine güvenen bir hekim olduğunun göstergesidir bizce bu konuya da dikkatinizi çekmek isteriz…

Bülent Cihantimur’un Muayenesi Ücretli Mi? 

Potansiyel hastalar tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Doktor Bülent Cihantimur’un muayene ücreti zira kanunlarla yasaklanması sebebiyle internette estetik ameliyatları fiyatları bulunamadığı için, pek çok hasta fahiş rakamlarla karşılaşacağı korkusu ile Bülent Bey’e işlem yaptırıp yaptıramayacağından emin değil ve şayet yaptıramayacaklarsa, muayeneye için de ücret ödemek istemiyorlar. Kısacası sadece fiyat öğrenmek için para ödemek istemiyorlar. Türkiye’de pek çok estetik cerrahi hekimi, benzer sebeplerden ötürü muayenelerini ücretsiz yapıyor.

Bülent Cihantimur’un muayene ücreti hakkında ya da böyle bir ücretin kesin olarak varolup olmadığı hakkında da ne yazık ki biz de net bir bilgiye ulaşamadık. Kendileri bize ulaşarak bilgi verecek olurlarsa, bu konuda da sizleri aydınlatacağız inşallah yakında 🙂

Dr. Bülent Cihantimur Hangi Estetik Operasyonları Yapıyor?

Bülent Cihantimur konusunda uzman bir tıp doktoru olarak, aklınıza gelebilecek her türlü estetik operasyonu yapıyor elbette ancak her hekim gibi, bilhassa da plastik cerrahi alanında da yaygın olduğu üzere, bazı vücut bölümleri ve bir takım spesifik operasyonlar üzerinde hem daha tecrübeli hem de kendi geliştirdiği teknik ve yöntemler sayesinde ise eşsiz..

Operatör Doktor Bülent Cihantimur’un sıklıkla gerçekleştirdiği estetik ameliyatlar ise şu şekilde;

 • Saç Ekimi ( Organik Saç Ekimi )

Klasik saç ekimi uygulamasından daha zahmetli, daha maliyetli ancak çok daha uzun süreli ve yüz güldürücü sonuçları olan organik saç ekimi de Bülent Cihantimur ve ekibi tarafından geliştirilmiş bir teknik. Klasik saç ekimi öncesi saçtan yoksun bölgeye enekte edilen şişirici kimyasal solüsyonun yerine, kişinin kök hücresini saç ekimi yapılacak bölgeye zerk ederek tarlanın canlanmasını ve tohumları kolayca kabul edip, maksimum verim vermesini hedefleyen yöntemle, saç ekimi teknolojisinde adeta çığır açmış bir teknik Cihantimur’dan organik saç ekimi..

 • Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek ağı estetiği; tekniğin kendisi doğrudan Op.Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilmiş olan ameliyatsız bir yüz gerdirme uygulamasıdır. Aslında ameliyatsız ifadesinden daha doğrusu, cerrahi işlem ve kesi olmaksızın demek olacaktır zira lokal anestezik madde kullanılarak uyuşturulan yüz bölgesine ince uçlu iğnelerle müdahalede bulunularak, medikal iplerin cilt altına örümcek ağı örermişçesine yerleştirilmesi sayesinde, cildin kaybettiği esnekliğini, anında üretime başlayan fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlaması sayesinde geri kazandırmayı amaçlayan bir uygulamadır.

Örümcek ağı estetiği, doğru elde yapıldığı zaman oldukça güvenli, yüz germe konusunda oldukça üstün etkili, neredeyse ağrısız, basit ve fonksiyonel bir estetik uygulamadır. Lifting etkisi operasyondan hemen sonra görülmeye başlar.

 • Burun Estetiği

Burnunda şekil bozuklukları olan ve dolgu işlemi ile yeterince başarı sağlanamayacak olan hastalara ek olarak, fonksiyonel bozuklukları olan hastalarda optimum sonuç elde etmek için önerilen klasik rinoplasti işlemi, Dr. Cihantimur tarafından yüzlerce kez gerçekleştirilmiş bir operasyondur. Sahip olduğu teknik bilgi ve tecrübenin yanı sıra, estetik zevke de sahip olması sebebiyle, Doctor B’ye burun estetiği yaptırmış hastalar, yüzlerine yakışan ve kendilerine özgü bir burna sahip olmanın tadına varıyorlar.

 • Burun Dolgusu ile Basit Burun Estetiği

Cerrahi işlem yaptırmadan, burnunu kestirmeden,biçtirmeden,  kemiklerini kırdırmadan, burnundaki şekil bozukluklarını, asimetrileri düzelttirmek isteyenlere özel başarılı bir şekilde uygulanan burun dolgusu ile basit burun estetiği işlemi de yine Bülent Cihantimur tarafından başarıyla gerçekleştirilen operasyonlardandır.

 • Vajina Estetiği ile Genital Organ Güzelleştirme

Son yılların en trend ameliyatlarından biri olan vajina estetiği deyince de ilk akla gelen isimlerden Cihantimur. Doğum sonrası deformasyonlardan tutun, doğuştan gelen şekil bozukluklarının giderilmesine, vajina daraltılmasından, vajinal dudakların sarkması sorunun ortadan kaldırılmasına, klitoris yapılandırılması ve orgazma yardımcı işlemlerden genital bölgede kararma sorununun giderilmesine pek çok farklı alanda başarılı uygulamalar dizisini içeren genital organ güzelleştirme operasyonu için pek çok kadın Op.Dr. CihanTimur’un kapısını aşındırıyor.

 • İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Eskiden klasik yöntemle, kulak arkası kıkırdakları kesilip çıkarılarak yapılan kepçe kulak ameliyatına yine devrim niteliğinde bir soluk getirerek, iple kepçe kulak ameliyatını yaygınlaştıran Cihantimur, çok ciddi form bozuklukları olduğunda ya da iple kepçe kulak ameliyatından yeterince fayda göremeyeceğini düşündüğü hastalara, hala klasik yöntemi de önermektedir ancak görüntüsünden rahatsız pek çok hastanın sorunu, sadece 7-8 dakikalık bir uygulama olan ağrısız ve sızısız iple kepçe kulak ameliyatı sayesinde çözülebilmektedir.

 • Göz Kapağı Estetiği
 • Göz Altı Morluğu Tedavisi

 

Yukarıda bahsi geçen estetik ameliyatları da dahil ederek Bülent Cihantimur’un estetik international kliniklerinde hizmetini verdiği tüm diğer alanlar da şu şekildedir;

dudak dolgusu

Lazer Epilasyon

 

 

 

Bu arada doktorumuz nasıl bir tipmiş, neye benziyor, konuşması nasıl gibi soruları merak okuyucularımız için de şuraya kendisini canlı görebileceğiniz bir Bülent Cihantimur videosu bırakıverelim;

Bülent Cihantimur Hakkında Ekşi Sözlük ve Kadınlar Kulübü Forumlarında Yapılmış Yorumlar

 • Hastalarıyla bire bir ilgileniyor. Hastasını dinliyor ve beklentilerini iyi anlıyor.

Cihantimurun lazer epilasyon ve dudak dolgusu uygulaması yaptığı bir hastası

 • Bülent Cihantimur’a burun estetiği yaptırdım. İlk günler burnum ameliyatsız halinden kötü görünüyordu. Çok pişman olup çok ağladım ama keşke bu kadar peşin hükümlü olup kendime işkence etmeseymişim çünkü bir kaç hafta sonrasından itibaren elde ettiğim sonuçlar mükemmel ötesiydi. O kadar doğal bir burun yaptı ki kendim olmasam ben bile ameliyatlı olduğunu anlamazdım 🙂 Kalıptan çıkmış Seren Serengil burnu tipi değil, kişinin yüzüne uyumlu, doğal görünümlü ama estetik bir burun yapıyor. Diğer hastalarının da öncesi sonrası fotoğraflarını görmüştüm zaten. Kendisine sonuna kadar kefilim.

2008 yılında Cihantimur’a rinoplasti operasyonu yaptırmış bir hasta

 • Bülent Bey’e burun ameliyatı yaptırdım. Sonuçlardan %100 memnunum ancak çalışanlarının bir kısmı oldukça ukala ve ilgisiz. Nasılsa siz olmasanız başka hasta var edalarındalar. Bence bu tavırlarına dikkat etmeliler. Yine olsa yine Bülent Bey’e yaptırırdım ameliyatımı çünkü sonuçta gördüğüm muameleden ziyade elde ettiğim sonuç önemli ama bu yolculuğu benim için bir miktar daha keyifli hale getirebilirlerdi

2008 yılına ait bir hasta görüşü ( O günden günümüze Cihantimur büyük ihtimalle ekibini yenilemiş ve geliştirmiştir diye düşünüyoruz)

 • Kendisi bir estetik cerrahi tanrısı

ekşisözlük Bülent Cihantimur yorumu ( nedense hakkında hiç de sandığımız gibi sayfa sayfa yazılar göremedik )

Diğer hasta yorumları;

 • Bülent Bey’e göğüs dikleştirme ameliyatı oldum. Sonuçlardan çok memnunum. Memelerimde asimetri de vardı. Şu an hem kalkık hem de şahane doğal görünüyor göğüslerim
 • Dr. Cihantimur’a burun ameliyatı ve dudak dolgusu yaptırdım. Burnum adeta bir şaheser ancak dudaklardan pek memnun kalmadım. Berbat diyemem ama çok doğal da değil. Biraz da sertlik var hala. Dudak dolgusu için herhangi birine yaptırsaydım da aynı sonucu alırdım belki bilemiyorum.

 

 

Peki Bülent Cihantimur Hiç Mi Hata Yapmıyor? Hakkında Şikayetler Yok mu?

Hiç bir meslek dalında herhangi bir kişinin %100 memnuniyet sağlaması mümkün olmadığı gibi, bilhassa estetik ve plastik cerrahi gibi hassas ve kişisel zevklere göre yorumların şekillendiği bir sektörde bu pek de mümkün değil aslında ancak internette basit bir Bülent Cihantimur hakkındaki şikayetler araması yaptığınızda bile kendisi hakkında pek olumsuz yoruma rastlanmıyor. Şikayetlerden ziyade, olumsuz olarak adlandırılabilecek hasta yorumları genelde fiyatlarıyla ilgili.

Bülent Cihantimur’un estetik operasyon fiyatlarını net olarak bilemesek de, başarısının, adının bir marka değeri olmasının ve yüksek talep almasının bir sonucu olarak piyasa genelinden bir miktar daha pahalı olduğunu kesin olarak biliyoruz.. Fiyatlarını revize ederler mi bilemiyoruz ancak büyük ihtimalle etmeyeceklerdir zira var olan durumlarında dahi taleplere karşılık vermekte zorlanacak kadar yüksek volüme sahipler.. Ayrıca da kalitenin bir bedeli oluyor elbette..

Fiyat kalite performansı değerlendirmesi yaparken, başarısız bir operasyon sonucunda nasıl bir sürece girebileceğinizi farkında olarak Bülent Cihantimur’un hastası olup olmamaya karar vermeniz daha doğru bir davranış olacaktır bu bağlamda.

 

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ