Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır, Parafille El Ayak Bakımını Yapmadan Önce Uygulamalar

Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır, Parafille El Ayak Bakımını Yapmadan Önce Uygulamalar

Parafin, el ve ayak bakımlarınızda kullandığınız doğaya özgü olan uygulamalardan bir tanesidir. Parafin kimyasal bir şekilde madde içermeden tamamen doğal olacak şekilde el ve ayaklarınızdaki yaşla beraber gelen deformasyonun da önüne geçebilmesinde engel bir madde olarak bilinmektedir.

Parafin ile El Ayak Bakımı

Parafinle beraber kış zamanında ayaklarınız daha sağlıklı olur. Haftada bir defa uygulayabileceğiniz parafinle el ayak bakım kürü el ve ayaklarınızdaki ölü hücreleri de yok etmektedir. Parafinde uygulayabileceğiniz ve yer alan meyve özleriyle beraber cildinizdeki canlandırma özellikleri de farklılaşabilmektedir.

Oda sıcaklığında olan katı mumu 123 ila 125 derecede ısıtıp eritmelisiniz. Daha sonrasında erimiş olan mumu ayaklarınıza ve ellerinize de duş sonrasında uygulamanız gerekir. Uyguladığınız bölgeyi de 15 ila 0 dakika bekletip havlu sararak bekletmeniz gerekir. Kurumuş mumu cildinizden kaldırdıktan sonra da 10 günde bir defa tekrarlayın. Bu şekilde el ve ayak çatlamalarınız, yaralarınıza da ayrıca da çok fazla iyi gelecektir. Bundan dolayı da düzenli bir şekilde parafin uygulamasını yapın.

Parafille El Ayak Bakımını Yapmadan Önce Uygulamanız Gerekenler

Parafinle el ayak bakımınızı yapmadan önce mümkünse sizin için manikür ve pedikür yapılması iyi olmaktadır.

Tırnak bakımlarınızı yaptıktan sonra da bir jel sürüp masaj yapmanızdır.

Sürülmüş olan jel mümkün olduğu kadar ayak üzerinde kalmalıdır. Cildinizi emene kadar da bekletilmesi gerekiyor.

Parafin uygulamalarına geçmeden önce de kolajen içermiş olan bir emülsiyon kullanıp işleme hazırlık olmasıdır. Bunun nedeniyse cildin üzerinde olan yağ oranının dengelenmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra uygulayacak olan el ve ayaklar için parafine sokun. Az biraz bekletip daha sonrasındaysa el ve ayaklarınızı parafinden çıkartın ve üzerine de bir streç geçirin. Aynı şekilde de aynı işlemleri elinize uygulayın. Yaklaşık 10 ila 15 dakika beklettikten sonra parafin cildinize iyice işleyecek. Bekleme süresi bitince de el ve ayaklarınızda oluşmuş olan parafini soymalısınız. Ardından da el ya da ayak yüzeyini yumuşatabilmek için uygun bir krem kullanmalısınız.

Parafin El Ayak Bakımında Etkisi

Parafin el ayak bakımınızı haftada bir defa yapmanız gerekmektedir. Çünkü parafinin etkisi 5 gün kadar sürmektedir.

Parafin el ayak bakımındaysa cilt bakımlı, yumuşak ve güzel bir görünüme de büründürmektedir.

Eğer cildiniz çok sertse de kuruysa da parafin özelliği 2 gün sonra kaybedilir. Fakat her hafta düzenli olarak parafin el ayak bakımı uygulamanızı yaptığınızda oldukça düzene sokulacaktır.

Parafin El ayak Bakımlarının Faydaları

  • Egzama ve sedef hastalığına iyi gelir.
  • Boğaz kaslarına
  • Sert eklemlerinize
  • Tenisçilerin dirseklerine
  • Spor yaralanmalarına da iyi gelmektedir.
  • Sıcak ve erimiş balmumu özelliğinin dışında cildinizi nemlendirir, gözeneklerinizi açar ve kan dolaşımınızı da arttırır. Aynı zamanda da insanların dinlenmesine  yardımcı olmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ