Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Sağlıklı Zayıflama Önerileri

Sağlıklı Zayıflama Önerileri
  • Diyet
  • 12/04/2017 21:58
  • 213.127

Egzersiz, tabiî ki de bunu ilk defa duymuyorsunuz, fakat egzersiz uzun vadeli kilo kayıplar için çok önemlidir. Egzersizin kilo kayıplarında etkili olması için haftada beş defa en azından yarım saatlik çalışmalar önerilmektedir. İyi gelen haberlerden biri ve önemli olan araştırmalar sonucunda gün içerisinde yapılan 10 dakikalık 3 çalışmanın 30 dakikalık çalışma kadar faydalı olduğu dile getirilmektedir. Zevk aldığınız egzersizleri yapmanız programınıza sadık kalmanızı güçlendirecektir. Arkadaşınızla beraber yürümeyi, yakınınızda bulunan spor merkezine başlamayı düşünebilirsiniz. Egzersize şans verdiğiniz zaman onun pozitif etkilerini hissederek bir tutku haline getirebilirsiniz.

Ağırlık çalışmasını egzersizden ayırmak önemlidir. Çünkü belirgin kilo kaybı, ağırlık çalışmalarıyla yakından ilgilidir. Ne kadar çok kas dokusuna sahip olursanız o kadar da çok kalori yakarsınız. Profesyonel ağırlıkçı ve sporcuların neden kilolarını korumaları için binlerce kalori almalarını sağlamalarının esas nedenidir. Kas, yağ dokusunun aksine daha aktiftir. Buna artı olaraksa kaslar kendi varlıklarını korumak için her gün önemli miktarlar da kalori yakarlar.

Bir gıda günlüğü tutmanız size başarılı bir kilo kaybı adına çok şey sağlayabilir. Gününüzün küçük bir bölümünü o gün ne yediğiniz, ne kadar yediniz, beslenmenize bağlı açlık seviyeniz ve hislerinizi yazmanızı önermekteyiz. Bir gıda günlüğü ile kendinizin bile farkında olmadığınız şeylerin farkına varabilirsiniz. Öz denetimi geliştiren günlük tutma işi, aşırı yemenize neden olan duygunuzu ve düşüncelerinizi tespit etmenizde yardımcı olabilir. Porsiyonlarınızın büyüklüğünü kavramanız da ve sizi yemeye iten kişisel durumların keşfetmeniz işin vazgeçemeyeceğiniz bir yöntem olacaktır.

Uzun vadeli kilo kaybında başarılı olan insanların pek çoğunda görüldüğünden sağlık, fiziksel görüntü değişiminden çok daha iyi bir motivasyon kaynağı olmaktadır. Gıda seçerken besininizin kilonuzu nasıl etkileyeceğini değil, sağlığınızı nasıl etkileyeceğini düşünmelisiniz.

Fast food kültürüyle gelen büyük boy kavramı ve artan porsiyon miktarları yemeğe ve porsiyonlara bakışı tamamen değiştirmektedir. Otururken yediğiniz gıdalar konusunda dikkatli olmalısınız. Dışarıda yerken gerektiğinizde yarıya bölerek paket yaptırabilirsiniz. Dikkatli olmanız gereken şey ise tabağınızı silip süpürmemektir. Söz konusu devasa porsiyonlar bile olsa bu oldukça çok kolaydır. Açlık seviyenize dikkat etmeyi öğrenmelisiniz ve karnınızın gerçekten doyduğu anı hissederek bu duygunuzu kontrol altına almalısınız.

Uzun vadeli kilo kayıplarında bir diğer önemli nokta ise başkalarından cesaretlendirme ve desteğinizi almanızdır. Bu konuda çevrenizde varsa gruplara katılmak ve bir diyetisyen ile görüşmekten kaçınmamalısınız.

Pek çok beslenme bozukluğunda yalnızlık, stres, öfke, depresyon gibi nedenlerden dolayı da çok yeme bozukluğu çıkabilmektedir. Bu duygularla yemek olmadan başa çıkmayı öğrenmeniz uzun süreli kilo kayıplarında size inanılmaz bir avantaj sağlamaktadır. Çalışmalar duyguları yemek olmadan başa çıkmayı öğrenmiş insanlar diğerlerine göre çok daha avantaj sağlamaktadır.

Zayıf insanların yemek yemeleri oldukça uzun sürmektedir. Yavaş yemek kilo kaybında da sizlere yardımcı olabilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ