Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Sarkmalar Nasıl Engellenir

Sarkmalar Nasıl Engellenir

Zaman içinde yaş ilerlediğinden cildimizde istemediğimiz sarkmalar olmaktadır. Yaşlanma ile elastin ve kolajen yapısını kaybetmesi ile cilt elastikiyetini de ciddi derecelerde arkada bırakır. Bundan dolayı da cilt yapısının gevşemesine ve sarkmalarına neden olabilmektedir. Yaşlanmaya ek olarak da güneşin zararlı ışınları, aşırı alkol tüketilmesi, gebelik, obezite, hızlı kilo kaybı, yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanılması, dengesiz beslenme, dehidratasyon sıvı kaybı ve kimyasalların kullanılmasın da cildin esnekliğinizi kaybetmeye neden olabilmektedir. Cildin sarkması ile bazı bölgelerimizde boyun, yüz, kollar ve göğüs gibi yerlerde görülebilir. Bu sarkmalara da bitkisel çözümler bulabilirsiniz.

Yumurta Akı

Yumurta akı büzücü ve sıkılaştırıcı özellikleriyle cilt sarkmalarınızı kontrol altına alır. Cildinizi besler ve nemlendirir. Köpüklü bir doku elde edinceye kadar bir veya iki yumurta akını iyice çırpın. Ardından da yüz ve boyun bölgenize uygulayın. Cildinizde yaklaşık 20 dakika kadar durması gerekmektedir. Daha sonrasında ise soğuk suyla cildinizi durulayın.

Bir çorba kaşığı yoğurt, bir yumurta akıyla karıştırılır ve iyice çırpılır. Daha sonrasında gene yüz ve boyun bölgenize maske şeklinde uygulamalısınız. Cildiniz 20 – 30 dakika kadar bekletin. Kurumasını bekleyip ılık suyla yıkayın.

Limon

Limon cildinizde kolajen üretimini sağlamakta ve C vitamini içermektedir. Bundan dolayı da ciltte kaybettiğiniz esnekliği geri kazandırmakta yardımcı olmaktadır. Limon erken yaşlanmalarda belirti ve kırışıklıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Az bir şekilde taze limon suyu ekstresini yüz ve boyun bölgenizde uygulayın. Cildiniz de 5 veya 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü suyla durulayın.

Limon suyunu bir bardak soğuk suyla karıştırıp kullanabilirsiniz. En iyi sonuçları almanız için her gün 1 defa yapın.

Aloe Vera

Aloe vera sıkılaştırıcı özellikleriyle cilt sarkmalarında kullanılır. Aloe vera jeli malik asit içermekte ve cildinizin esnekliğini arttırmaktadır. Ayrıca da doğal nemlendirici olarak adlandırılır.

Taze aloe vera yaprağından aldığınız jeli doğrudan cildinize sürün. Cildinizde yaklaşık olarak 15 – 20 dakika bekletmelisiniz. İşlemi 1 haftada bir kaç defa tekrar edin.

Bir yemek kaşığı aloe vera jel ve bir çay kaşığı mayonezle biraz balı karıştırın. Karışımı yüz ve boyun bölgenize uygulayın. Cildinizde 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada bir defa uygulayın.

Salatalıkla Yüz Sarkmasını Engelleme

Gevşemiş ve sarkmış olan cildinizi sıkılaştırabilmek için salatalığı da tercih edebilirsiniz. Salatalık cildinizi nemlendirir ve canlandırıcı etki göstermektedir.

Yarım salatalığı ezin ve suyunu çıkartana süzgeçten geçirin. Elde etmiş olduğunuz salatalık suyunu cildinize uygulayın. Kuruyuncaya kadar beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın. Günde bir defa uygulamanızı tavsiye ederiz.

Bir yemek kaşığı rendelenmiş olan salatalık ve sade yoğurdu karıştırıp kullanın. Yüzünüze uygulayıp daha sonrasında yaklaşık 10 – 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Haftada 3 defa yapabilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ