Güzellik Sırlarım

Sivilce Geçiren Maskeler

Sivilce Geçiren Maskeler

Sivilcelerden kurtulabilmek için uygulayacağınız yöntemler, cildinizin gözeneklerini iyi bir şekilde temizlemeli, sivilceye sebep olan bakterilere de etkisini göstererek bakteriyel enfeksiyonu yok etmeli ve cildinizde yeni hücre oluşumunu da uyarmalıdır.

Ciltte bulunan minik yağ kanallarını derinden temizlediği zaman daha etkili olmaktadır.

Etkili sivilce maskeleri yazımızda tariflerine yer verdiğimiz, akne giderici yüz maskelerine ek olarak, sivilceleri kökünden kurutan bir kaç adet kuvvetli ve doğal maske tarifi daha paylaşmak istiyoruz;

Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz tamamen doğal sivilce maskeleriyle sivilcelerinizi yok etmeniz mümkündür. Nadir de olsa bazen evde hazırlanan maskeler kişiye alerji olarak geri dönebiliyor. Alerjiniz olup olmadığından emin olmak için az miktarda yüzünüze uygulayıp deneyebilirsiniz.

Sivilce Söndüren Sivilceyi Geçiren Doğal Maskeler

Sivilcelerden kurtulma yollarında akla ilk gelen doğal maskelerdir. Bu maskeleri yüzünüze uygulamadan iyice temizleyin makyajınız varsa güzel bir şekilde silin. Böylelikle de tıkanmış gözenekleri biraz açılmış olur ve maskeler cildin derinliklerine kadar inebilmektedirler. Aşağıda bahsi geçen doğal maskelere ek olarak genel manada akne oluşumunu önleyecek etkili öneriler için kapsamlı yazımız https://guzelliksirlarim.org/sivilce-nasil-gecer-diyenlere-en-etkili-yontemler/ a göz atınız

 

Sivilce Geçiren Bal ve Tarçın Maskesi

Sivilciler için maske düşünüldüğünde akla ilk gelen maske bal ve tarçın maskesidir. 2 çorba kaşığı bal, 1 çay kaşığı tarçınla doğal maskeyi evinizde hazırlamanız çok kolaydır. Bal ve tarçını iyice karıştırıp elde ettiğiniz maskeyi dairesel hareketler ile yüzünüze sürdükten sonra cildinize iyice yedirin en az 20 dakika süre ile yüzünüzde bekletin. Daha sonrasında ılık su ile yıkayın.

Tarçın oldukça antibakteriyel özelliğinden etkili bir maskedir. Bal ve tarçın birleştiğin zaman sivilceleri geçirmek için hem de sivilce oluşumunu önleyebilmek adına harika bir maske oluşturmaktadır. Bilindiği üzere de bal da antibakteriyel özellik sahiptir fakat bununla sınırlı değildir. Bal yapışkan özelliği ile gözenekleri oldukça iyi temizler ve hücre onarımını hızlandırır. Evde yapılan ve sivilceleri geçiren bu doğal maske ile cildiniz hiçbir şekilde zarar görmez ve sivilceleri geçirebilmek için en etkili maskedir.

Sivilce Geçiren Elma Sirkesi Maske

Elma sirkesi sivilcileri kurutmaktadır. Fakat faydası sadece kurutmaya sınırlı değildir. Cildin onarılmasında oldukça etkisi vardır. Yapısında alfa hidroksi asitler bulunur ve bu asitler en pahalı kozmetik ürünlerinde bulunmaktadır. Bu asit cildi temizleyerek ölü deri hücrelerini de zarar vermeden yumuşatarak kolay bir şekilde soyar. Ciltteki kan dolaşımı arttırır ve yeni cilt hücreleri oluşturur. Bu durumda sivilce lekeleri de büyük oranda azaltmaktadır. Bu sayede de sivilce lekeleri nasıl geçer diyenlere bir çözüm sunmaktadır. Elma sirkesi ciltte bulunan pH dengesinin kurulmasında ve ciltte gözenekleri daha küçük bir hale getirme etkisi vardır.

 

Gelelim hazırlanışına 1 bardak suya aynı bardağın dörtte biri kadar elma sirkesi koyup iyi bir şekilde karıştırın. Pamuk yardımı ile cildinize hafif bir şekilde bastırarak kan dolaşımını arttırın dairesel hareketler ile elma sirkesini cildinize uygulayın. Su yerine demlenmiş yeşil çaydan eklerseniz 2 yemek kaşığı da şeker ilave edip etkisini daha fazla görebilirsiniz.

 

Bu maske sivilce izleri içinde çözüm yolu olarak kullanılabilmektedir. Yüzünüzde sivilce izleri varsa bu maske tam da size göre. Sivilceleri kurutur ve yeni cilt hücreleri üreten bu maskeyi 10 dakika yüzünüzde bekletip daha sonrasında yıkayın. Günde 2 3 defa maskeyi yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ