Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Yağ Yakmak İçin Öneriler

Yağ Yakmak İçin Öneriler
  • Diyet
  • 13/04/2017 13:40
  • 1.530

Tam olarak kilo verebilmek ve yağ yakabilmeniz için, vücuttaki yağları sağlıklı bir şekilde yakmanız gerekmektedir. Bunu yapabilmenizin tek yolu ise hem doğru beslenmeniz hem de doğru egzersizleri yapmanızdır. Uygulayacağınız birkaç basit yöntem ile daha hızlı ve sağlıklı kilolarınızı yağ yakabilmeniz mümkündür. Hızlı yağ yakabilmeniz için önerilerde bulunacağımız bu yazımızda sağlıklı ve disiplinli bir şekilde kilolarınızdan kurtulabileceksiniz.

Gerekli miktarlarda su içmelisiniz. Su içmeniz vücudunuzdaki toksinleri en hızlı şekilde arındırır. Metabolizmanızı canlandıran etkenlerin başında gelmektedir. Günde en az 2 litre su içmelisiniz. Suyu aç karnına içtiğiniz zaman vücudunuzdaki toksinler daha hızlı arındırılır. Aynı zamanda böbrek ve karaciğerlerin de daha düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. 4 litreden fazlasını tüketmeniz yararlı olmayabilmektedir.

Günde 3 öğün değil 6 öğün yiyin. Gün içinde öğün sayısını arttırmanız metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına da yardımcı olacaktır. Akşam yemeği dışında ana öğünlerinizi atlamayın. Günlük 3 ana öğünün dışında 3 defa ara öğün koymalısınız. Doğru ara öğünlerle beraber metabolizmanız daha hızlı ve düzenli çalışacaktır. Bu şekilde de yağ yakmanız ve kilo vermeniz daha kolay bir hale gelecektir. Bedeninize girecek olan sık ama az yiyecekler metabolizmanızın hızlanmasında çok yardımcı olacaktır. Bu etken yanı zamanda ise kan şekerinizin dengesini de koruyacaktır.

Yağ yakıcı özelliği olan lahana suyu kürü içmeyi denediniz mi?

Vücudunuzun gerek duyduğu en önemli ihtiyaçlardan biri proteinlerdir. Proteinler sayesinde kilolarınızdan kurtulurken, sağlıklı kas oluşumu ve doku tamirini de bir arada çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda ise sıkı bir diyet yaparken, yağ ve karbonhidrat alımı az olacağından vücut proteinleri enerji kaynağı olarak kullanılmaktadır. Kilo verirken de protein eksikliği olması, vücudunuzda kas kayıplarına neden olabilmektedir. Bundan dolayı da protein içerikli besinler tüketmelisiniz.

Çiğ sebzeleri tüketmeye özen göstermelisiniz. Salatalarda kullanılan çiğ sebzeleri tüketmeniz, vücudun toksinlerden arınmasından dolayı su içmek kadar da faydalıdır. Çiğ sebze tüketmenin bir diğer önemli maddesi ise yağ yakımını hızlandırarak vücuda antioksidan ile posa alımını sağlamaktadır.

Şeker oranlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Vücudun gerektiğinden fazla şeker aldığınız zaman pankreastan insülin hormonunun salgılanmasına ve kan şekerinin yükselmesine neden olmaktadır. Vücudun gerekli şeker ihtiyacını aldıktan sonra kalan enerjiyi de yağ olarak depolamaktadır. Bundan dolayı da vücudun alacağı şeker oranına dikkat etmeniz sağlığınız açısından faydalıdır.

Kaloriye dikkat ettiğiniz kadar besinlerin içerikleri de önemli bir yer kaplamaktadır. Uygulanan diyet programlarındaki amaç, vücuda kalori yaktırmaktır. Diyet yapılan dönemlerde yapılacak egzersizler de yağ yakımını hızlandıracak önemli maddelerdendir. Diyet programı içerisine eğer şartlar uygunsa posa, mineral, antioksidanlar ve vitaminler açısından çeşitli olan yiyecekleri tüketmeye özen gösterin.

Gereksiz ve sağlıksız atıştırmaları artık bir kenara bırakın. Kola, cips, bisküvi gibi gereksiz sağlık açısından yararı olmayan yiyecekler zayıflamak yerine daha fazla kilo almanıza neden olacaktır. Bu tarz yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durmalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ