Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler için Tonik

Yağlı Ciltler için Tonik

Peeling, temizleme, tonik uygulama ve nemlendirmeler arıyorsanız tam da yerindesiniz. Bunlar cilt için dört önemli aşamadır. Hepimiz temizliğin ne olduğunu bilmekteyiz. Temel olmasına rağmen cilt bakımları bayanlar için oldukça önemlidir. Fakat çoğu insan farkında olmadan temizlik ve tonik uygulamasının bir bütün olduğunu bilmemektedir.

 

Temizleme, yüzünüzü bir ölçüde temizlerken yüzünüzün gün boyunca da ciltte biriken tüm kirden ve yağdan kurtulabilmek için yeterli olmayabilmektedir. Birincisi tonik kullanmak, temizleyicinizin yeterli olmaması, yüzde kalan kir birikimini ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Yağlı ciltli insanlar içinse bir gerekliliktir. Çünkü gözenekleri küçülterek, cildin pH dengesini eski haline getirir. Bir koruma katmanı katmaktadır ve nemlendiricinin üzerine uygulanabileceğinden mükemmel bir taban oluşturmaktadır. En iyi yanları ise toniklerin evde yapılmasının çok kolay bir şekilde olmasıdır.

Yağlı Ciltler için Elma Sirkesi

Malzemeler

 • 1 Yemek Kaşığı Elma Sirkesi
 • 1 Su Bardağı Su
 • Cam Şişe

Hazırlanışı

1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 su bardağı suyun içine ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı bir cam şişesinin içine koyup saklayabilirsiniz. Temizleme sonrasında pamuk üzerine bir miktar dökerek tüm yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

 

Yağlı Ciltler için Nane Yaprakları

Malzemeler

 • 6 Bardak Su
 • Nane Yaprağı

Hazırlanışı

6 bardak suyu kaynatarak içersine birkaç nane yaprağı koyun. Demlenmesine izin verdikten sonra soğumasını bekleyin ve yaprakları çıkardıktan sonra suyu saklamak için bir şişeye boşaltabilirsiniz. Temizleme sonrasında pamuk üzerine dökerek yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Cildinizin aşırı yağ üretmesi ile ortaya çıkan yağlı ve parlayan görünüm oldukça yüzünüzü kötü gösterebilmektedir. Yağlı ciltlerin cilt bakım rutininden kullanılan makyaj ürünlerine kadar özenli bir şekilde davranılması gerekmektedir.

 

Yağlı Ciltler için Nane Çayıyla Limon Suyu

Malzemeler

 • 1 Yemek Kaşığı Limon Suyu
 • Nane Çayı
 • 1 Fincan Sıcak Su

Hazırlanışı

1 yemek kaşığı limon suyunu, nane çayını ve 1 fincan sıcak suyu önüne koyun. Çay poşetini sıcak suya batırdıktan sonra birkaç dakika demlenmesini bekleyebilirsiniz. Çay poşetini sudan çıkartın ve limon suyunu ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra suyun soğumasını bekleyin. Temizleme sonrasında pamuk yardımı ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

 

Yağlı Ciltler için Aloe Vera

Malzemeler

 • Bir Aloe Vera Yaprağı
 • 2 Yemek Kaşığı Jel
 • 1 Fincan Soğuk Su

Hazırlanışı

Bir aloe vera yaprağını keserek jelini boşaltın. 2 yemek kaşığı jel ile 1 fincan soğuk su içerisinde inceltin. Temizleme sonrası pamuk yardımı ile cildinizi silebilirsiniz. Bu karışım ise yaz aylarında güneş yanığı ve kızarıklıkları da rahatlatmaktadır.

 

Yağlı Ciltler için Salatalık

Malzemeler

 • 1 Salatalık

Hazırlanışı

Tencereye bir bardak su koyarak doğradığınız salatalıkları da ekleyin. Tencereyi kaynamaya başlayana kadar ısıtın. Salatalıkları kaynamış olan su içine koyun ve çay gibi demlenmesini bekleyin. Bu şekilde daha sonrasında soğumaya bırakın. Su soğuduktan sonra karışımın suyunu alarak şişeye koyun. Temizleme sonrasında ise pamuk yardımı ile bir miktar dökerek yüzünüzü silebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ