Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Yüz Sıkılaştırıcı Maske

Yüz Sıkılaştırıcı Maske

Yüz sıkılaştırıcı maske bu durumda sizlerin en iyi kurtarıcılarından birisi olacaktır. Daha sıkı bir cilde sahip olarak genç görünmek artık sizin elinizde olmaya başlayacak. Genç görünmeyi artık hemen herkes istemektedir. Çünkü yaşın ilerlemeye başlaması ile birlikte insanlar da daha fazla stres durumu görülmeye başlanır. 

Bu sayede yüzünüzü daha sıkı bir hal alırken kırışıklıklardan da kurtulma şansına sahip olursunuz. Yüzde meydana gelen kırıiıklık sizi doğal olarak olduğunuzdan daha yalı görülmesine sebebiyet verecektir. Evde çok kolay şekilde maske hazırlayarak cildinizin daha genç şekilde görülmesini sağlayabilirsiniz.

Kendinizde mutlaka görmek istediğiniz doğal görünüme en kısa süre zarfı içerisinde ulaşarak yüzünüzü daha etkileyici bir hale dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Gevşek, cildin zarar görmüş yerleri ve kırışıklık maske yardımıyla kolay şekilde giderilir.

 

Yüz Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılıyor?

Gel gelelim evde yüz sıkılaştırmaya yardımcı olacak maskenin nasıl yapıldığna diyebiliriz. Ba ve bayanların yüz sıkılaştırmak için en çok tercih etmiş olduğu maskelerden birisi de havuç ve portakal maskesi olduğunu söylememiz mümkündür. Hazırlanışı son derece basit olan bu maskeyi sizlerde çok kolay şekilde uygulamayı başarabilirsiniz. Bir adet kadar havuç, portakal suyu ve bir çorba kaşığ kadar bal maskeyi hazırlamamız için yeterli olacaktır. Bu maskeyi mutlaka düzenli periyot aralığı içerisinde yüzünüze sürmeniz gerekir. Düzenli şekilde yüzünüze uyguladığınız vakit ise gözle görülür etkileri ortaya çıkarabilmeniz de son derece kolay olmaya başlayacak.

Zengin mineraller cildinizin nemlenmesine ve gözeneklerin açılmasına neden olur. Böylelikle kırışıklık ve benzeri sorunlarından üstesinden daha kolay şekilde gelmiş olursunuz. Evde çok kolay şekilde uygulayacağınız bu tarifle birlikte artık kendinizi daha güzel şekilde görmek sizin elinizde olmaya başlayacaktır. Yüz sıkılaştırmaya katkı sağlıyor diye piyasa içerisinde yer alan bazı ürünler cildin daha çabuk yaşlanmasına neden olabilir. Bu yüzden dolayı daha çok doğal yöntemlere başvurmanız gerekiyor. Cilt kırışıklığı için maske uygulanarak daha genç bir görünüm elde edebilmek daha kolay hale dönüşecektir. Zengin minerallerden oluşan maskenizi ev de en kolay şekilde sizlerde hazırlayarak cildinizi yenileme şansına sahip olabilirsiniz.

 

Gözeneklerin Sıkılaşmasına Yarayan Şeker, Yumurta ve Meyve Maskesi

 

Gözeneklerinizi derinlemesine temizleyen ve sıkılaştırma yapan bu maske de malzemeler 1 adet yumurta, 2 tatlı kaşığı şeker ve 1 adet limon.

Tüm malzemeleri bir kabın içerisine alarak iyice çırpın ve daha sonra karışımı cildinize sürün. 15 dakika bekletip buz gibi bir soğuk sui le yıkamalısınız.

Bu maskede tıkanan gözenekleri açmanız gözeneklerdeki birikmiş olan yağı, kiri temizleyebilmek ve cildinizde pürüzsüz bir görünüm elde etmek iin hatada 1 defa uygulamanız gerekmektedir.

Bu maskeye ek olarak da uygulanması basit olan yumurta akı maskesi kullanmanız etkisinide daha fazla arttıracağından kullanmanız sizler için daha sağlıklı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ