Güzellik Sırlarım

Zayıflamanın Yolları

Zayıflamanın Yolları
  • Diyet
  • 29/07/2017 00:51
  • 1.511

Kısa bir süre içerisinde en iyi şekilde zayıflayabilir ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Daha çekici hale gelerek etrafınızdakileri güzelliğinizle ve forma girmiş olan vücudunuzla şaşkına çevirebilirsiniz. Sizler için yazdığımı bu yazıda birçok kişi tarafından zayıflamaları bir araya topladık. Sağlıklı kilo verme yollarını birçok siteden farklı öneriler ile karşılaşmanız mümkün. Fakat en hızlı kilo verme yöntemleriniz içinde daha sağlıklı bir değerlendirme yağmanız gerekir. Aşağıda vereceğim önerilerin hepsi sizin için uygun olmayabilir. Bunun içinde diyetisyene başvurmanız gerekecektir. Ayrıca da kilo vermenizde en etkili diyetle ilgili bir rejim oluşturmanız mümkün.

Düşük Karbonhidrat Diyetiyle Zayıflama

Zayıflama konusunda kararlıysanız ilk olarak şeker ve ekmek gibi nişasta olan gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir. Birçok yerde bu bilgiyle karşılaştığınıza eminim. Uzmanların veya doktorların 100 seneden daha fazla süre üstünde anlaştığı bir konudur bu. Kilo verebilmek için mutlaka kalori alımınızın azaltılması gerektiğidir. Eğer buna inanmazsanız kilo verememeniz gayet doğaldır. Şaşırmanıza gerek yok. Bu durumda kalori alımınız azalmadan kilo vermeniz mümkün değildir.

Zayıflayabilmek için en iyi yöntemlerden biri yabancı makalelerin içerisinde olan low carbonhydrate veya kısaltılmış hali low carb olan düşük karbonhidrat diyettir. Ne kadar az karbonhidrat vücudunuza girerse kan şekerinizde de fazla dalgalanmalar yaşamazsınız ve bir o kadar da geç acıkırsınız. Bilimsel araştırmalarda düşük karbonhidrat diyetiyle zayıflamaya çalışan kişiler günlük 300 kalori daha az almış oldukları da vurgulanır. Bu çalışmadan sonrada yapılan zayıflamayla ilgili başka bir bilimsel araştırmada uzun dönem etkilerini bilmesek de düşük karbonhidrat diyetiyle hem vücut kilosu hem de kalp hastalıklarının risklerinin üstüne olumlu etkileri olduğu söylenir.

Kan şekerinin, glukagon ve leptin adıyla hormonların arasında kalan ilişkiyi ve etki mekanizmalarına bakın ezber bozan açıklamalarıyla Prof. Dr. Canan Karatay gayet güzel açıklamış bunu. Kalori azaltmanın bir diğer yoluda besin piramidini takip etmeniz. Bu besin piramidi düşük karbonhidratlı diyetlere göre hazırlanmış ve normalde en alt kısımda tahılların olması gerekmektedir. Kırmızı ok yukarı işaret etmekte yani yukarıda bulunan besinlerin daha az tüketilmesinin etkili olacağını göstermektedir. En üst kısımda ise karbonhidratlı besinler bulunur. Bu da besinlerin sınırlandırılmasıyla hayati bir önem taşımaktadır. Fakat bu diyetin size uygun mu değil mi hangi yiyeceğin ne kadar azaltılması gerektiğini bir diyetisyenle belirleyebilirsiniz. En alt kısımda ise protein içeren besinler bulunuyor. Alttan ikinci yerde ise sebze ve meyveler yer almaktadır.

Aç Kalmayın Fakat Acıkınca Yiyin

Zayıflamak isteyen kişilerin yaptığı en büyük hatalardan biri karbonhidratları azaltırken o sırada yağları ve proteinleri de azaltıyorlar. Sonuç olarak da makine olmadığınızdan acıkmanız ve beslenmeniz gerekiyor. Vücudunuz için temel enerji kaynağını tamamen kesmeniz yanlış bir yöntemdir. Az yemeniz değil sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmeniz kilo verdirir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ