Parafin El Bakımı, Parfin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Parafin El Bakımı, Parfin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Parfin ile el ve ayak bakımı nasıl yapılır? El ve ayaklarınız çatlaklardan dolayı kötü bir görüntü ortaya koyuyorsa parafin bakımı ile eski bakımlı halinize geri dönebilirsiniz. Birçok güzellik bakım merkezlerinde yaptırabileceğiniz bu sistemle manikür pedikür sonrasında şahane bir bakım olarak bilinmektedir. Üstelikte yarım saatte yumuşacık eller ve ayaklara sahip olursunuz. Roma imparatorluğunda başlayan parafin uygulaması Fransızlar tarafından tedavi edici özelliğiyle çok sık kullanılmakta tercih edilmektedir. Dünya Savaşı zamanında İngiliz askeri hastanelerde ortopedik bozuklukların tedavilerinde kullanılmıştır.

Parafin ile El Ayak Bakımı Yapmadan Önce Uygulanması Gereken Yöntemler

  • Parafinle el ayak bakımı yapmadan ilk olarak mümkünse manikür ve pedikür yatırmanız en iyisi.
  • Tırnak bakımlarınızı yapıp daha sonrasında bir jel sürüp masaj yapılması gerekir.
  • Sürdüğünüz jel mümkünse ayağınızda kalsın. Cilt emene kadar da bekletmeniz gerekmektedir.
  • Parafin uygulamasına ek olarak da kolajen içermiş olan bir emülsiyon kullanıp işleme hazırlık yapılması gerekiyor. Bunun nedeniyse cilt üstündeki yağ oranının dengelenmesidir.

Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Uygulanmaktadır?

Oda sıcaklığı halinde katı mumu getirin. 123 ila 125 derecelerde ısıtılıp eritebilirsiniz. Erimiş bu mumla beraber karışımınızı ayak ve ellerinizin dışında da tüm vücudunuza duş sonrasında uygulayın. Parafini uyguladıktan sonra uygulanmış olan bölgeyi havluyla sardıktan sonra 15-20 dakika bekletin. Sonrasındaysa mumu kaldırıp şahane bir görüntüye ulaşırsınız. Hatta birkaç defa da ellerinizi parafin havuzuna daldırmak daha iyi olur. Çünkü balmumu cildinizin üstünde yumuşacık bir etki yaratır.

Parafin bakımından sonra parafini temizleyip daha sonrasındaysa peeling uygulayarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın. Nemlendirici krem yerine daha çok lavanta yağını tercih edenler de oluyor. Hem yorgunluğu alan lavanta yağı rahat bir uykuyu da sağlamaktadır.

Yukarıda bahsettiğim işlemler dışında da parafin uygulanacak olan el ve ayaklarınızı parafinin içine sokun. Kısa bir süre bekletip daha sonra ayaklarınızı ve ellerinizi streç bir filmle sarın. Aynı şekilde el ve ayaklarınıza bu işlemleri uygulayın. Yaklaşık olarak da 10 ila 15 dakika bekletip daha sonra da parafin cildinize işler.

Parafin El Ayak Bakımı Faydaları

  • Egzama ve Sedef
  • Boğaz Kaslarında
  • Sert Eklemlerde
  • Tenisi Dirseği
  • Spor Yaralanmaları
  • Sıcak erimiş olan bal mumu sakinleştirici özelliğinin dışında ise cildi nemlendirir, gözeneklerinizi açar ve kan dolaşımını da arttırmaktadır. Aynı zamanda da insanların dinlenmesinde yardımcı oluyor.

Parafin El ayak Bakımının Etkisi

Parafin ayak bakım uygulamasını haftada 1 defa da olsa yapmanız gerekiyor. Parafin el ayak bakımının sonrasındaysa cilt bakımlı bir hale gelir ve yumuşak güzel bir cilt görünümüne bürünür.

Eğer cildiniz de çok sert ve kuruysa parafin özelliğini de 2 gün sonra kaybedebilmektedir. Fakat her hafta düzenli olacak şekilde parafin el ayak bakımını uygulamanız sizleri de düzene sokacaktır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ