Kategoriler

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar?

Arnavut Kremi (Aklık Kremi) Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar?

Arnavut kreminedir? Allık kremi nedir? Arnavut Kremi işlevi yani kullanım amacı sebebiyle aklık kremi adı altında da halk arasında yaygınca bilinen, cildi beyazlatmak amacıyla kullanılan, evde yapımı gayet kolay ve bir güzellik ve bakım kremidir

Arnavut kremi, ilk olarak Osmanlı dönemindeki Balkan göçmeni kadınlar tarafından bulunmuş ve bilhassa cilt güzellikleri ile meşhur Balkan kadınları sayesinde git gide tanınmış ve yaygınlaşmıştır. Akça pakça diye tabir edilen bir yüze sahip olmak isteyen kadınlar, ciltlerindeki çil, güneş lekesi ya da renk tonu dengesizliklerinden kurtulmak için, aklık kremi uygulamaktadır ve Arnavut kreminden alınan sonuçlar oldukça yüz güldürücüdür.

aklık kremi nedir arnavut kremi ne işe yarar nasıl kullanılır

 

Arnavut Kremi Ne İşe Yarar

Aklık kremi diye bilinmesinden ötürü de anlaşılabileceği üzere, Arnavut Kremi, uygulayan kişinin cildinin aklaşması, cilt lekelerinin giderilmesi ve daha taze bir görünüme kavuşması için, renk açıcı bir takım bileşenlere sahip, etkili bir kremdir.
Arnavut kreminin işlevi ile ilgili pek çok insanın beklentisi bu yönde de olsa, esmer tenli kadınların rengini birkaç kullanımın ardından bembeyaz bir ten yaptığını söylememiz pek doğru olmaz ancak düzenli ve uzun süreli kullanım sonunda, kişinin ten renginde kayda değer ve gözle görülür bir açılma olduğu ayrıca aklık kreminin sadece ten renginin genel olarak beyazlamasına değil, aynı zamanda cilt lekelerine de iyi gelmesi sebebiyle kişiyi daha fresh bir görüntüye kavuşturup, daha genç ve bakımlı gösterdiği kullanıcılar tarafından sıklıkla bildirilenler arasındadır. Madecassol yara, yanık ve sivilce izi giderici kremine en iyi doğal alternatif Aklık kremidir.

Piyasaki bazı firmalar tarafından fabrikasyon olarak üretilmekte ve satılmakta olan Arnavut kremi, normalde tamamen ev yapımı, doğal bir kozmetik ve güzellik ürünüdür. Aklık kremi yapımı ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz bu yazımız sonunda, siz de evde kendi Arnavut kreminizi yapabilir ve bir süre düzenli kullandıktan sonra beyaz-berrak, ışıl ışıl bir tene kavuşabilirsiniz. Üstelik ev yapımı aklık kreminin içindeki malzemelerin ne olduğunu en ince detayına kadar şahsen bileceğiniz için, yüzünüz gibi hassas bölgelere de çekinmeden uygulayabilir, gönül rahatlığıyla güzelleşebilirsiniz.
Piyasada satılan Arnavut kremlerinin içinde cıva olduğuna dair söylentiler sebebiyle kadınlar arasında her ne kadar oldukça tartışılan bir ürün de olsa, hala azımsanamayacak kadar hanım, aklık kremi kullanarak güzelleşmekte ve pek çoğu güzellik sırlarını kendilerine saklamaktadır.

Arnavut Kremi’nin İçinde Gerçekten Civa Var Mı?

Satın aldığımız ürünlerin ambalajlarında ürün içeriği ile ilgili her ne kadar bilgiler mevcut olsa da, pek çok firma, zaman zaman binlerce liralara sattıkları ürünlerin formüllerini deşifre etmemek amacıyla, içerikle ilgili bilgi verdikleri kısımda bir takım kesinliği olmayan datalar vermektedir. Dolayısıyla, satın alacağınız ürünün içinde civa olup olmadığını üretici firma dışında kesin olarak kimse bilemez.
Ancak firmaların genel olarak iddia ettikleri şey Arnavut kreminin yapımında arbutin ve neven yağı kullandıkları yönündedir. Yine iddialarına göre, cildin beyazlamasına, lekelerin giderilmesine kısacası aklığa sebebiyet veren bileşenler arbutin ve nevendir.

Arnavut kremi; cilt beyazlatmak ve cilt lekelerini gidermek için kullanılan Expigment krem v.b. kimyasal ürünlere çok iyi bir doğal aklık kremi alternatifidir.

Arnavut Kremi Nasıl Yapılır

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, pek çokları tarafından civa kullanarak yapıldığı iddia edilmekte olduğundan oldukça tartışmalı bir üründür. Özellikle Makedonya kökenli olan Candan Erçetin isimli değerli sanatçımızın da bu kremi kullanarak beyazladığı yönündeki spekülasyonlardan sonra, hanımefendinin ak pak cildi ancak beyaz cildine eşlik eden kararmaya yüz tutmuş dişleri sebebiyle, içerisinde cıva barındırdığı ve civanın da dişlerde harabiyete sebep olduğu yönündeki dedikoduları arttırmıştır.

 

Arnavut Kremi Evde Nasıl Yapılır?

 • Arnavut kreminin bire bir aynısı olamasa da, amacına uygun olarak cilt lekelerine iyi gelecek ve aklık sağlayacak bir kremi evde de hazırlayabilirsiniz. Bilhassa kremi yüz bölgenize uygulamayı düşünüyorsanız, içinde neler olduğunu kesin olarak bileceğiniz bu ev yapımı Arnavut aklık kremi, düzenli uygulandığında sizde büyük değişeme yol açacaktır.
  Evde Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler şunlardır;
  Lanolin
  Vazelin
  Beyaz Kil
  Arbutin Yağı
  Neven Yağı
  Portakal Suyu
  Yarımşar çorba kaşığı Lanolin ve Vazelini erittikten sonra, 2 tatlı kaşığı civarı portakal suyunu ve yine 2 tatlı kaşığı beyaz kili karışımınıza ekleyip, kıvam aldıktan sonra son olarak Arbutin ve Neven yağlarını da ekleyin ve tercihen ufak bir cam kavanozun içinde soğumaya bırakın. Oda sıcaklığından bir miktar daha soğuk ancak buzdolabından farklı bir yerde muhafaza etmelisiniz ki aklık sağlayan yağlar donmasın.

Arnavut Kremi Nasıl Kullanılır

Evde hazırladığınız Arnavut kremini, her gün aynı saatlerde ve tercihen yatmadan 2 saat kadar önce, cildinizi çeşitli toniklerle iyice temizleyip, yüzünüzü yıkayıp güzelce kuruladıktan sonra, cildinize eser miktarda uygulayabilirsiniz. Karışım oldukça kuvvetli olduğundan ve yüzünüzde soyulmalara sebep olabileceğinden, bolca uygularsam daha çok etkisini gösterir diye yanlış bir düşünceye kapılmadan, uygun bir miktarda yüzünüzün her bölgesine uygulayın.
Arnavut kremini ortalama 1-2 saat cildinizde tuttuktan sonra, yüzünüzü bol suyla yıkayıp kurulayabilirsiniz. Ancak kremi yüzdeki cilt lekelerinden kurtulmak amacıyla değil de, genel olarak ten renginizi açmak amacıyla kullanıyorsanız, kremi vücudunuzun diğer bölgelerine de aynı şekilde uygulamasınız ki, yüzünüzün altından, çene bölgenizden boynunuza doğru bariz renk tonu farklılıkları ortaya çıkmasın.
Yüzünüz aklaşır ancak teninizin görünen diğer bölgeleri koyu renkte kalırsa, komik duruma düşebilirsiniz.
Satın aldığınız ya da evde yaptığınız Arnavut kremini kullanırken her şeyden önce dikkat etmeniz gereken husus, düzenli kullanımdır. Sadece aklık kremi için değil, medikal ya da kozmetik her türlü ürün için de geçerli olduğu üzere, fayda sağlayabilmek için istikrarlı, uzun vadeli bir kullanım disiplini olmazsa olmaz. Optimum fayda görmek için kremi doğru şartlarda yapıp saklayıp, doğru şekilde kullanmak mühimdir.

Krem Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Ulaşmak istediğiniz sonuca yüzde yüz ulaşabileceğiniz süreç ortalama 4 ila 6 ay arası sürmektedir ancak Arnavut kreminin beyazlatma üzerindeki ilk etkisi gözle görülür şekilde, ilk 5 gün sonrasında fark edilmektedir.
Ancak ciltteki güneş ya da doğum lekeleri gibi lekelerin gözle görülemeyecek kadar silikleşmesi için en azından 1 aylık bir süreç gerekmekle beraber çoğu zaman 12 haftaya kadar etkisini göstermesi için beklemek durumunda kalabilirsiniz.

Unutmayınız ki Arnavut kremi kullanımı, vücudunuzda bulunan ben gibi doğuştan gelen cilt altı lekelerde işe yaramaz ancak çeşitli sebeplere bağlı olarak sonradan oluşmuş her türlü lekenin giderilmesinde olağanüstü etkilidir ve ayrıca cilt beyazlatma konusunda da uzun kullanımı sonucunda yüz güldürücü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Siz de Arnavut kremi deneyimlerinizi bizimle yorumlar aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Arnavut kremine alternatif olarak kullanılan, en yakın rakibi Arap Kızı Kremi ni duymuş muydunuz? Duymadıysanız, cilt beyazlatma amacıyla kullanılan bir başka aklık kremi olan Arap Kızı kremini hemen tanıyın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 75 YORUM
 1. esra dedi ki:

  Candan Erçetin kullandığı için mi Arnavut kremi demişler acaba ehehe? Kadın hem Arnavut hem de cildi bembeyaz vallahi. Ama kadın Arnavut olduğu için mi beyaz cildi var yoksa aklık kremi kullandığı için bu kreme Arnavut kremi mi demişler hiç bilemedim valla

  1. Yaprak dedi ki:

   esprili bakış açınız ve bizleri gülümsettiğiniz için teşekkürler. Yine de okuyucularımıza bilgi de vermiş olalım. Candan Hnm’ın cildi doğal olarak beyaz bir cilttir ancak kendisinin ağır bir sigara kullanıcı olmasına rağmen pürüzsüz ve lekesiz bir cildi olmasını arnavut kremi kullanıyor olmasına bağlamaktayız aksi halde, eğer aklık için kullanmıyor bile olsa, beslenme şekli ve sigara tüketimi düşenildiğinde bir kozmetik ürün kullanmadan bu kusursuz cilde sahip olması zor gibi

  2. Serkan Yeşilbaş dedi ki:

   Daha önce kullandım çok güzelde siparişi nasıl verebilirim. Bana yardımcı olursanız sevinrm

   1. Gülistan akcan dedi ki:

    Merahabalar iyi gunler arnavut kremini bende kullanmak ostiyorum burada kullanip fayda goren arkadaslarima sormak istedim hango siteden aldiniz fayda gordunumiz mu lutfen cevabinizi bekliyorumm

   2. Gülistan akcan dedi ki:

    Merhaba iyi gunler

  3. Pervin arslan dedi ki:

   Ben arnavutum. Ve aydın ili , koçarlı / yeniköyde bildim bileli evde yapılır bu krem. İçinde civa kesinlikle vardır. Olmayanı hiç bir işe yaramaz. Eskisi makbuldür bu kremin. Eskidikçe kül rengine yakın bir renk alır ve zaten yağlı bir kremle karıştırıldıktan sonra kullanılabilir. Bizim buralardaki adı da AKLIK tır.

   1. Hicran dedi ki:

    Meraba bende aydında ikamet ediyorum kremin evde yapanlarda fiyatı ne kadar bilginiz varmı almak istesek evde yapanlardan nasıl alabiliriz

 2. tugba dedi ki:

  Arnavut kremi diye bir marka mi var? Yani asil ismi aklik kremi de arnavut kremi marka adi mi yoksa birisi oylece dogrudan kullanmis mi? Tavsiye eder misiniz urunu satin almamizi?

  1. Yaprak dedi ki:

   maalesef ürün tavsiyesinde bulunamıyorum ama Arnavut kremi ürünün adıdır genel adıdır marka ismi değil

 3. Sevilay dedi ki:

  Bugün ürünü kullanmaya başladım dudak üstünde Ağda’dan oluşan kararmalar var umarım iyi gelir

  1. Yaprak dedi ki:

   Hazır Arnavut Kremi mi aldınız yoksa evde kendiniz mi yaptınız tarifteki şekliyle?

  2. Cantebah dedi ki:

   Çok merak ediyorum işe yarar inşallah vede bizede tavsiye edersiniz

  3. Elo dedi ki:

   Sevilay hanım iyimgeldimi kırem size bende almayı çok düşünüyom.

   1. Ahmet dedi ki:

    …. Bunlar dolandırıcı…. Sakın kanmayın… Ben bir haftadır kullanıyorum. İlk önce elimde denedim. Ve sadece sol elime kullandım ki, iki el arasındaki farki görebilmek için. Sol elim bırakın beyazlamayı.. iki ton.. daha esmerleşti ve ilk işim bunları mahkemeye vermek

    1. Yaprak dedi ki:

     Ahmet Bey kim dolandırıcı acaba açıklama yapar mısınız bu yaptığınız hakaretle ilgili olarak? Size ücretli olarak bir ürün mü satılıyor burada da dolandırıcı gibi bir ithamda bulunuyorsunuz inanın neye istinaden söylediğinizi anlayamadım. Sayfamızda Arnavut kremi ile ilgili bilgiler ve evde yapım tarifi paylaşıyoruz. Tam olarak dolandırıcı olduğumuz konu nedir açıklığa kavuşturur musunuz?

  4. Güler dedi ki:

   Ya kremini kullandınız etkisi oldu mu acaba bilgi verir misiniz

 4. Cantebah dedi ki:

  Merhabalar sevilay hanım çok merak ediyorum etkisini inşallah işe yarar ve tavsiye de bulunursunuz

 5. Fatma dedi ki:

  Aylardır arnavut kremini araştırıyorum. Tarifini bulabildiğim tek site burası ama burda da arbutin ve neven yağının ne kadar kullanılacağı yazılmamış. Üstelikte bu malzemeleri bulmak inanılmaz zor vede çooookkk pahalılar ??? öte yandan hazır arnavut kremlerine de güvenemiyorum hiçbir laboratuvar kontrolü olmadan yapılan kremler sonuçta ? galiba ben çok mağdurummm ??

 6. Burcu dedi ki:

  Beyazlamış kilodan kaynaklanan çatlakları ise yarar mı cildim ip ince ve 54 kilodan tavsiye üzerine 4 kilo aldım ve yavaş yavaş buna rağmen her yerim çatladı delirmiş durumdayım kirmiziyken keşke baslasaydim ama hiç aklımda gelmedi

  1. Yaprak dedi ki:

   dürüst olmak gerekirse, artık beyazlamış cilt çatlaklarının kesin bir çözüm yolu yok. Arnavut kremi yapımı kolay pratik ve ucuz bir malzeme. Denemekten bir zarar gelmez. O yüzden bir uygulayıp düzenli kullanın, sonra sonuçları bizlerle de paylaşın lütfen ancak büyük bir beklenti içerisine girmemelisiniz.

 7. Cigdem dedi ki:

  Hamilelikden dolayi lekelerim olustu birazi gitti birazi kaldi kesin yardimci olurmu lutn cvp

 8. Tansu dedi ki:

  Bu kremi aldım ama cesaret edip kullanamıyorum içinde civa olabileceği söyleniyor küçük bebeğim var soluma veya dokunma ile zarar verebiliyormuş ayyy cesaret edemiyorum kendimi geçtim bebeğim

  1. Aynur dedi ki:

   Merhaba instagramda kremin kendi sayfasi var arnavutkremi diye girerseniz bulabilirsiniz orda icinde civa yerine baska bisey kullanildigi yazyor yorumlar cok olumlu ve sayfa cok büyük bi sayfa isterseniz bi bajin

   1. Yaprak dedi ki:

    sizin krem satıcısı ile alakanız olmadığını umuyorum ancak yazınız oldukça promosyon kokuyor. Şayet arnavut kremi satıyorsanız, eğer yorumlara ürününüz hakkında bilgi yazarsanız da memnuniyetle yorumunuzu onaylarım.

 9. durhanımgül dedi ki:

  Merhaba ben arnavut kremini almak istiyorum ama aklımda bazı sorular var.
  -cildi kanser yapar mı az kullansak bile zararı var mı ?
  -istediğimiz beyazlığa ulaştıktan sonra kullanmalı mıyız?

  1. Yaprak dedi ki:

   Merhabalar. Piyasada hazır satılan arnavut kremi ürünlerinin içeriklerini kesin olarak bilmemiz ve size bilgi vermemiz ne yazık ki mümkün değil. Arnavut kreminin kanser yaptığına dair bir delil olmamakla birlikte, satın alacağınız ürünün içeriğini iyi araştırmanız gerekiyor.
   İstediğiniz beyazlığa da ulaştıktan sonra daha az miktarlarda ama yine de düzenli olarak kullanmaya devam etmeniz tavsiye olunur.

 10. Nalan dedi ki:

  Almayı düşünüyorum ama bende korkuyorum alerji hastasıyım ama yüzümde lekelerim var hem sigara dan hem doğumdan artı dişlerime nasıl zarar verebilir anlamadım

  1. Yaprak dedi ki:

   Arnavut kreminin hazır satılan versiyonlarında cilt beyazlatma etkisi artsın diye civa kullanıldığına dair spekülasyonlar var. Piyasada pek çok güvenilir marka olmakla birlikte gerçekten civa kullananlar da mevcut ve dişlerinize zarar verme riski olan da doğrudan bu madde. Evde kendi malzemelerinizle yaptığınız bir Arnavut Kremi ya da güvenilir bir markanınki bu tarzda bir soruna yol açmayacaktır.
   Ayrıca sadece aklık kremi v.b. değil, alerjik yapıda bir cildiniz varsa her türlü kozmetik ürüne reaksiyon gösterebilirsiniz. Bunu anlamanın en kolay ve güvenli yolu, temkinli davranarak alacağınız kremden sadece 1 kutu alarak öncelikli olarak cildinize çok ince bir tabaka olarak uygulayıp görmektir.

   1. Sibel Aksoy dedi ki:

    Lakin arbutin ve neven yağını nereden bulacagimiza dair bir bilgimiz yok.onlari nasıl temin edebiliriz??

 11. Ebru dedi ki:

  Merhabalar.Arbutin ve neven yaglarindan ne kadar ekleyeceğiz peki onuda yazar mısınız rica etsem ?

  1. Yaprak dedi ki:

   Merhaba. Yapacağınız krem miktarına göre değişebilir. Cilt beyazlatma etkisini yarattığı için fazla abartmamak kaydıyla kıvamını da bozmayacak şekilde dilediğiniz kadar arbutrin ve neven yağı kullanabilirsiniz. Alternatif olarak da Arnavut Kremi hazır ürünlerinden bir tane satın alıp kıvamının nasıl olduğuna bakabilir benzer bir kıvamda tutturmaya çalışabilirsiniz.

   1. Dilek dedi ki:

    Yıllar önce arnavut komşularımız vardı,akligi evde kendileri yapıyordu bende onlardan satın alıp çok kullandım,içinde civa ve tereyağı kullandıklarını biliyorum .gerçek aklikta kesinlikle civa olması gerekiyor..hicbir zararını görmedim şahsen ve gerçekten harika bir kremdi,aynısını bulsam yine alırdım

 12. Ebru dedi ki:

  Peki ya sadece aklık icin mi kullanılıyor sivilce siyah noktalar vs onlarada iyi geligor mu tavsiye ediyor musunuz yazdiginiz bu formülü

  1. Yaprak dedi ki:

   arnavut kreminin işleyiş mekanizması ve içerdiği ürünler cildin rengini açmak ve lekelerin bir kısmını giderek cilt tonunu eşitlemek üzerine yani sivilceler ve siyah noktalar için doğrudan etkili değil

 13. Sevilay dedi ki:

  Benim hem koltuk altimda kararma çok hem de diz ve dirsek bolgelerim de kapkara adeta. Arnavut kremini yüz dışındaki bölgelerde de kullanabilir miyim bilgi verir misiniz lutfen

  1. Yaprak dedi ki:

   yüz dışındaki bölgelerinize de gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Sadece genital bölge kararmalarına karşı kullanacak olursanız ekstradan dikkatli olarak vajina içine kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Onun dışında hiç bir sorun yok

 14. Beyza dedi ki:

  Yaprak hanım siz bu kremi kullanıyor musunuz?

  1. Yaprak dedi ki:

   hayır hiç kullanmadım. Bilgiler derlemedir efendim

 15. Lale dedi ki:

  Yaprak hanım arbutin yağını nerden temin edebilirim

 16. Tugba dedi ki:

  Nereden alabiliriz bu kremi

  1. Yaprak dedi ki:

   piyasa pek çok yerde satışı mevcut ancak güvenilir marka için araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. HErhangi bir markaya referans olmamız doğru olmayacaktır.

 17. Hatice dedi ki:

  Diz kapaklarım da ki kararmadan şikayetçiyim almak istiyorum etkili olur mu bilmiyorum. Yüzümüze de uygulamaya başladıktan sonra ömür boyu kullanacakmıyız yani ?

 18. Nergis dedi ki:

  Ben kullandım çok memnunum 2nci ve 3ncü kutumu istedim rengimi açtı lekelerede az biraz iyi geldi diğer kutuları bitirirsem daha iyi olacağına inanıyorum

  1. Yaprak dedi ki:

   hangi markanın Arnavut Kremi’ni kullandığınızı paylaşabilir misiniz acaba?

  2. Güler dedi ki:

   Ya kremini kullandınız etkisi oldu mu acaba bilgi verir misiniz
   Nergis hanım kremi nerden aldınız bilgi verir misiniz işe yaradı mı yan etkisi oldu mu ve ne kadara aldınız

  3. Meral dedi ki:

   Hangi marka kullandığınızı paylaşabilir misiniz nergis Hanım

 19. Tuba dedi ki:

  Lütfen hangi markanın arnavut kremini aldığınızı söyler misiniz bende alacağım

  1. Yaprak dedi ki:

   okuyucularımızdan cevap bekleyelim istatistikleri toplayalım efendim

 20. filiz dedi ki:

  resimdeki kremi aldım hiçbir işe yaramadı müşteri hizmetleri de sürekli rahatsız ediyor üstelik

  1. Yaprak dedi ki:

   görseldeki resmin markası ile hiç bir alakamız bulunmamaktadır. İlgili krem resmi temsili olarak kullanılmıştır. Yazının hiç bir yerinde herhangi bir marka tavsiyesi yapılmamıştır.

 21. Fatma tören dedi ki:

  Yaprak hanım acaba Kremi yüzümüze sürdükten sonra kıyacak mıyız

 22. Ahmet dedi ki:

  SAKIN KANMAYIN…. BU KREM BIRAKIN BEYAZLATMAYI…. DAHA DA KARARTIYOR.. BİLDİĞİNİZ DOLANDIRICI BUNLAR..

  1. Yaprak dedi ki:

   Ahmet Bey hangi krem ve kim dolandırıcı? Bir herhangi bir marka tavsiyesinde bulunmuyoruz ki. Her markanın etkisi elbette farklı olacaktır. Aralarından beğenmediğiniz bir ürün varsa ismini paylaşabilirsiniz ancak burası Arnavut kremi ile ilgili bilgi verilen bir sayfadır. Herhangi bir markayla alakamız olmayan bu sayfaya neden hakaret ettiğinizi hem de ısrarla ettiğinizi açıklamanızı rica edeceğim

 23. Asuman dedi ki:

  Merhabalar arkadaşlar ben aktarım kendimiz üreticiyiz bizde bu tür ürünler hazırlıyoruz ve faydalı oluyor biraz sabır ve gayret gerekiyor bu tür işler ve tabi kullanılan malzemelerin doğallı çok önemli

  1. Yaprak dedi ki:

   Asuman Hanım eğer Arnavut kremi de yapıyorsanız, nasıl yaptığınız hakkında bilgi ile birlikte – hangi malzemeleri kullandığınız bilhassa civa konusu – telefon numaranızı da paylaşabilirsiniz.

 24. gamze dedi ki:

  Merhaba yaprak hanım ben bu kremi kullandım baska bir yerde yapılıp gönderildi cildimiz açmadı kendim evde denemek istiyorum beyazlatırmı

 25. gamze dedi ki:

  Nasıl yaptığını zaman dair bir video atarsanız çok seviniriz?

 26. Raziye dedi ki:

  Bende yeni aldım ayın 17 sinde geldi kullanıyorum ve beni arayıp birde Lifting cream sür paulus almamı söylediler aldım kullanmaya başladım ama bilemedim yanışını gönderdiler sipariş verdiğim ürüne benzemiyor sizden bilgi istiyorum

  1. Yaprak dedi ki:

   Raziye Hnm satın aldığınız yer neresi bir bilgimiz yok, olsa dahi ilgimiz yok dolayısıyla da kendileri ile iletişime geçmeniz lazım. Sitemizde herhangi bir şekilde krem satışı şu an için mevcut değildir. Daha öncesinde de hiç olmamıştır.

 27. Raziye dedi ki:

  Deniyorum fotoğraflarını atmak için ana yapamıyorum bana bilgi verirmisiniz

 28. Elif dedi ki:

  Ben de yeni aldım kremi eşeksütlü sabun ile birlikte kullanmaya başladım yüzümde maskemsi beyaz bir tabaka oluşuyor cildimi kurudu sanki kremi sürdükten birkaç sonra yıkamam gerekiyormu nemlendirici kullansam bir zararı olurmu

  1. Yaprak dedi ki:

   kremi normalde yıkamanıza gerek yok ancak rahatsızlık hissediyorsanız en azından 2-3 saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Ardından da güvendiğiniz bir markanın nemlendiricisini kullanabilirsiniz.

 29. Yasemin dedi ki:

  Kimse alıp parasını çöpe atmasın. üç aydır kullanıyorum hiçbir işe yaramadı.

  1. Yaprak dedi ki:

   hangi markanın ürününü aldığınızı da söylerseniz genelleme yapmamış olursunuz. Kremin genel adı arnavut kremi olmakla birlikte, aynen tüm diğer kozmetik ürünlerde olduğu gibi, farklı firmalar tarafından farklı bileşenlerle çıkarılan ürünler mevcut. Etki mekanizmaları da aynı değildir diye düşünüyorum. Kullandığınız ve memnun kalmadığınız markayı da paylaşarak okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz

 30. Gülistan akcan dedi ki:

  Merhabalar iyi gunler bende arnavut kremini kullanmak istiyorum birada kullanip fayda goren arkadaslarima sormak istedim hangi siteden aldiniz ve tqvsoye ediyormusunuz luftenn yardimci olunnn

  1. Yaprak dedi ki:

   piyasada Arnavut kremi adı altında satılan markaların pek çoğunun yeteri kadar fayda sağlamadığı ile ilgili geribildirimler almaktayız. Kullanıp da memnun kalan arkadaşlar paylaşım yaparlarsa iyi olur

 31. Gülistan akcan dedi ki:

  Merhaba iyi gunler

 32. Özlem dedi ki:

  Kremin malzemelerini nereden bulabilirim bilgisi olan varsa yazabilirmi???

 33. Hanife dedi ki:

  Kullanmaya başlayalı henüz 1hafta oldu yüzü aklaştırıyor fakat düzenli kullanım gerek instagram üzerinden mine Hanımın Arnavut kremi diye bir sayfa var oradan buldum henüz yeni kullanmaya başladım bakıyorum sayfadaki gonderiler gayet iç açıcı gözüküyor uzun zaman araştırdım bölgesel lekelerim vardı keçi sütlü sabun ile gönderdiler içinde arbutin olduğunu söyledi mine hanım olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi bakıyorum şimdilik cildimde kötü bir etkisi yok ileriki dönemlerde istikrarlı kullanım da göreceğim sevgiler..

  1. Fatma dedi ki:

   Merhaba, nasıl gidiyor krem kullaniminiz? Bilgilendirirseniz sevinirim ?

  2. Ipekçi dedi ki:

   Hanife hanim memnun kaldinizmi ayni siteden bende almayi dusunuyodum

 34. Gülşah dedi ki:

  Ben bu kremi geçenlerde kuaförüm den duydum oraya gelen tanıdığım bir musteride kullanmıştı yüzü bembeyazdi üç ayda lekelerde gitmiş , bir nine evinde yapıp satiyormus çok met etti sipariş verdim içinde zararlı bişey varmi acaba dedim az miktarda cıva var dedi şimdi alsammi almasammi bilemedim iki minik kutu 150 TL miş biri gece biri gündüz surulecekmis 3 ay gidiyormuş kaş yaparken göz cikarmayalim dişlerim de zaten diş eti çekilmesi var

 35. Pelin dedi ki:

  Bende İnstagram dan mine hanımın Arnavut Kremi sayfasından aldım 10 gündür kullanıyorum şimdilik iyi gibi ama 1 2 ay sonrasını merak ediyorum istikrarlı kullanım önemli umarım içinde civa yoktur güvenilir bir sayfa gibi geldi yorumlar çok olumlu

 36. beyza dedi ki:

  ben de kullanmaya başladım sivilcelerim için ne kullandıysam geçmemişti fakat arnavut kremi ile 1 haftada bile etkisi harika biz arnavutuz makedonyada akrabalarımız var bu kremler tetova şehrinde kadınların yaygın olarak ürettikleri kremlerdir oradan getirtiyorum akrabamız kendisi üretiyor ve 40 gün toprak altında saklanıp sonra kullanmaya başlayabiliyormuşuz yapıldıktan sonra şuan için sonuçtan gayet memnunum

  1. Elif dedi ki:

   Beyza hanim kremin fiyati nekadar,baskalarinada getirtebilirmisnz?

BİR YORUM YAZ