Kategoriler

Polivit Şurup Ne İşe Yarar? Polivit Şurup Nedir?

Polivit Şurup Ne İşe Yarar? Polivit Şurup Nedir?

Polivit Şurup içerisinde fazlaca vitamin değerleri bulundurur , takviye kategorisinde ki vitamin şurubudur. Genellikle bağışıklığı düşmüş kişiler, diyet den dolayı yetersiz vitamin alanlar , ani ya da şok diyet ile kilo kaybı yaşayanlar, emziren anneler , hamilelik sürecinde , çocuklarda ve yetişkinlerde kullanır. Özellikle beslenme bozukluğundan dolayı büyüme ve gelişme eksikliği olan çocuklar da önerilmektedir.

İnsanın günlük vitamin değerlerini karşılamasını sağlar bu ilaç. İlacın içerisinde 8 tane birbirinden farklı etken maddeli vitamin vardır . Bunlar ;

 • Vitamin A1500 IU
 • Vitamin B11 mg
 •  B2
 • B6
 • Nikotinamid
 • D-Pantenol
 • Vitamin C25
 • Vitamin D3 400 IU

Yardımcı  maddeler : şeker, portakal aroması, sakkarin sodyum, metil paraben, propil paraben, gliserin, sodyum benzoat ve saf suda bulundurmaktadır. Polivit multivitamin şurup çocuklarda ve bebeklerde daha sık seçim edilmesinin nedeni ise içeriğinde gelişmeyi ve büyümeyi destekleyecek pek çok vitaminin bulunmasıdır.

REKLAM ALANI

Polivit Vitamin Şurubu Ne İşe Yarar ?

Tiroid bezinin fazla çalışması, uzun süren hastalık durumları, yüksek ateş, hemodiyaliz, uzun süreli yanıklar, bağırsak hastalıkları veya boğaz hastalıklarının çözümü konusunda ciddi sonuçlar verebilmektedir.

Bu ilacı 3 aylık ve üzeri bebekler ile çocuklarda kullanabilirsiniz. Gebelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktor kontrolünde kullanmalısınız. Multivitamin markanız da folik asit içeriyorsa, kullanmadan önce B12 vitamini eksikliğiniz (pernisiyoz anemi) varsa doktorunuza veya eczacınıza bildirmeniz gerekir. Folik asit, bu anemiyi tedavi etmeden B12 vitamini eksikliği için bazı laboratuar testlerini etkileyebilir. Tedavi edilmeyen B12 vitamini eksikliği, ciddi sinir problemlerine (örn. periferik nöropati) neden olabilir. Detaylar için doktorunuza ya da eczacınıza danışın.

Polivit Şurup Eşdeğeri (Muadili )

Acecap Kapsül, Becovital Süspansiyon, Becovital Yumuşak Kapsül, Becovital-c 30 Yumuşak Kapsül, Vitabiol Şurup, Vi-daylin Şurup, Multimix Şurup, Menaphase Formula Film Tablet, Prakten Şurup , Sanasol Şurup ve Supravit Pediatrik Şurup bu ilacın eşdeğerleridir.

 

Polivit İştah Açar mı ? Polivit Şurup Kilo Aldırır mı ?

Polivit ilacı vitamin özellikle ufak çocuklarda iştahsızlık, beslenme şikayetleri ve beslenme bozukluğu bu sebeple oluşan büyüme eksikliği sebebi ile kullanılabilmektedir. İştah açıcı özelliği mevcuttur. Dolayısıyla kilo aldırabilmektedir.

Polivit vitamin şurup genellikle gelişim eksikliği olan, yemek yeme isteği olmayan ve bu nedenle iştahsızlık sorunu yaşayan bebek ve çocuklarda kullanılmaktadır. Bu nedenle çocukların iştahını ve protein eksikliğini tedavi ederek ideal kilolarına yaklaşmalarını sağlamaktadır.

"<yoastmark

Polivit Fiyatı 2022

 

2022 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı . Polivit fiyatı 18, 03 TL’dir.   Reçeteli ve ya reçetesiz olarak eczanelerden temin edebilirsiniz.

Polivit vitamin şurubudur. Kilo alıp verme konusunda ve sağlık   daha fazla bilgi için aşağıdaki yazılarımız dikkatinizi çekebilir.

Polivit Şurup Yan Etkileri

Kullandığınız her ilacın yan etki gösterme ihtimali vardır. Her ilaçta olduğu gibi bu ilacında yan etkileri mevcuttur. Aşağıdaki olaylardan birini yaşarsınız lütfen ilaç kullanımını bırakıp doktorunuz ile görüşün.

 • Karın ağrısı
 • Nefes zorluğu
 • Kurdeşen
 • Yüz, dil ve boğazlar da şişkinlik
 • Farklı ilaçlar ile kullanıldığın da yaşanabilen mide bulantısı veya uyku bozukluğu

Sizin de paylaşmak istediğiniz görüş ve sorularınız var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. Sağlıklı günler dileriz !

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ