Kategoriler

Bikini Bölgesine Ağda Nasıl Yapılır?

Bikini Bölgesine Ağda Nasıl Yapılır?
  • Cilt Bakımı
  • 09/10/2017 10:45 | Son Güncellenme: 26/05/2023 00:24
  • 0
  • 277.509

Bikini Bölgesine nasıl ağda yaparım? Cinsel bölgeye ağda yapma yöntemleri, bikini bölgesine ağda yapma konuları bu yazımızda. Kadınların en önemli kişisel bakım ritüellerinden biri olan ağda yapma uygulamasının daha spesifik bir dalı olarak Bikini Bölgesine ağda nasıl yapılır konusunu detaylı incelemeye geçmeden önce epilasyon yöntemlerinden biri ve ülkemizde en sık kullanılanı olarak ağdadan genel olarak bahsedelim, ardından da bikini bölgesi diye de adlandırdığımız, genital bölge ve çevresine ağda yapma teknikleri, acısız epilasyon gibi konulara tek tek değineceğiz.

 

Adım Adım Bikini Bölgesine Ağda Yapma Tekniği – Resimli Anlatım

Genital bölge temizliği ve sağlığı için en önemli adımlardan bir tanesi genital bölge ağda yapımıdır.

vajianaya ağda nasıl yapılır

Ağda, vücuttaki istenmeyen tüylerden geçici olarak kurtulmanın en etkili yöntemlerinden bir tanesidir. Eğer tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsunuz, lazer epilasyon tedavisini denemelisiniz ancak pek çok hanım, lazer epilasyonun kanser yapıyor olduğu ile ilgili söylentiler sebebiyle, bu uygulamadan bilhassa bikini bölgesi yani Bikini Bölgesine ve kasıklarına yaptırmaktan imtina etmektedir.

Bikini Bölgesine bölgesine yaptıracakları lazer epilasyonun rahim kanserine yol açabileceğini düşünen hanımlar için ikinci en iyi alternatif klasik ağda ile istenmeyen genital bölge tüylerinden kurtulmaktır ancak bu noktada da, bölgenin hassas bir bölge olması sebebiyle, acıdan korkma faktörü ortaya çıkmaktadır.

Halbuki Bikini Bölgesine ağda yapmak, doğru tekniklerle yapılırsa, sanıldığı kadar ağrılı ve acılı bir uygulama değildir.

Bikini Bölgesine Ağda Nasıl Yapılır?

Kibarca bikini bölgesi diye adlandırdığımız kısım, genital organımız olan Cinsel Organ ile çevresinde kalan kasık bölgemize verilen isimdir ve traş bıçağı, tüy dökücü krem gibi uygulamalar ve ürünlerle yaptığımız epilasyon işlemi, dikkatli bir şekilde yapıldığında herhangi bir yan etkiye sahip olmayan, zararsız ve ağrısız yöntemler de olsa, kalıcılık süreleri ağda yapma işlemine göre oldukça daha kısadır.

Tüy dökücü krem, yüzeydeki tüylerin görünen kısımlarını yakarak dökmekte ve traş bıçağı ise kılların yine görünen kısmını kesmekte olduğundan, kıl kökleri deri altında hiç bir değişime uğramadığından, işlemin ardından kısa bir süre sonra bikini bölgemizde yeniden tüylenme meydana gelecektir.

Dahası bilhassa traş bıçağı yani jiletle yapılan işlemde, kıl kökleri bıçak sebebiyle besleneceğinden, tek kökten birden fazla tüy de çıkabilir.

Tüm bunların önüne geçebilmek ve uzun süre kalıcılığı olan, pırıl pırıl ve pürüzsüz bir genital bölge tüy temizleme işlemi için, şüphesiz ki en iyi alternatif Cinsel Organa ağda yapmaktır.

Ağda, kılları köklerinden kopararak deri altından ayıran bir işlem olduğu için, etkisi haftalarca devam edecektir ancak kökünden sökme işlemi tahmin edebileceğiniz üzere acılı bir işlem olabilir ancak doğru tekniklerle ağrıyı minimuma indirmek mümkün.

Adım Adım Genital Bölgeye Ağda Yapma Uygulaması:

Özel bölgenize yapacağınız ağda uygulaması tekniklerini işinizi kolaylaştırmak ve duyacağınız acıyı minimuma indirmek için adım adım anlattığımız bu kısmı, aşama aşama kategorilendirerek sizlere daha da fazla yardımcı olmak istedik;

Hazırlık Aşaması:

Mümkünse bikini bölgesi epilasyonu işlemine geçmeden önce ılık bir duş alarak gözeneklerinizi yumuşatın. Yumuşayan ve açılan gözenekler tüylerin çıkışını kolaylaştıracak, direnç göstermeyen kıllar köklerinden daha rahat ayrılacaktır.

ağda yapılacak bölgenin yıkanması ve kurutulması

Teninize değdirmemek kaydıyla bir tıraş bıçağı vasıtasıyla tüylerinizi 8 cm civarında uzunluğa inene dek kısaltın. Bilhassa genetik olarak kıvırcık saçlara ve dolayısıyla da kıvırcık tüylere sahipseniz, tüylerin uzun olması durumunda birbirlerine karışacaklarından bu işlemi öncesinde yapmazsanız acı çekmeniz çok muhtemel.

Ardından uzanabileceğiniz bir yer belirleyip, ağdanın sağa sola yapışması ve kirletmesine riskine karşı, bu iş için özel üretilmiş yatak koruyucu kağıtlardan serebilirsiniz. Eğer elinizde ürün yoksa, gözden çıkardığınız büyük bir havlu da iş görecektir.

ağda kağıdı

Ağdaya Başlama:

Bikini Bölgesine bölgenize pudra tarzı bir ürünü uygulayıp hafifçe masaj yaparak kan dolaşımınızı hızlandırabilir ve bölgeye geçici ve az bir miktarda da olsa uyuşukluk hissi kazandırabilirsiniz.

Bikini Bölgesine bölgesindeki sinir hücrelerini uyuşturarak daha az acı duymak amacıyla uygulayabileceğiniz bir diğer ürün de; uyuşturma özelliği olan Emla krem ürünüdür ancak Cinsel Organ dudaklarınızdan içeri girip rahim içinize ulaşmasına engel olacak şekilde, dikkat ederek uygulamalısınız.

Ardından sırt üstü uzanarak genital bölgenizi iyice açıkta bırakacak şekilde işleme geçiniz.

kasıklara ve vajinaya ağda

Bir spatula yardımıyla Cinsel Organa , önceden ısıtmış olduğunuz ağdayı sürebilirsiniz ancak ağdanın gereğinden fazla sıcak olması, derinizde ciddi yanıklara yol açabileceğinden, ağdanın sıcaklığını mutlaka sürmeden önce tercihen bileğinizde kontrol etmelisiniz.

Sürme işlemi tamamlandıktan sonra önceden kesip şeritlere ayırdığınız penye bir bez ya da bu iş için özel satılan ağda bezlerinden birini uygulama bölgesine iyice yapıştırıp, tüylerin çıkış yönüne “paralel” bir şekilde, çok sert olmadan ama seri davranarak çekiniz.

Ağdaya ilk başladığınız dakikalar biraz ağrılı geçse de hem eliniz alıştıkça hem de bölgede uyuşma arttıkça, acınız git gide azalacaktır.

Anlattığımız adımları tüylenme olan tüm kısımlara uygulayıp bikini bölgesi temizliğinizi bitirebilirsiniz.

Ağda Sonrası:

Mümkünse hemen duş almayın. Ağda yaptığınız bölgeyi yağlı bir krem ile nemlendirmenize hem ağrı hissetmeye devam etmemenize yardımcı olacaktır hem de Cinsel Organdaki yapışkan histen kurtulmanızı sağlayacaktır ancak bu işlem için de mümkünse yarım saat kadar bekleyin.

Ağda sırasında açılan gözeneklerinizin altına girecek olan bebe yağı tarzı ürünler, kıl köklerini besleyeceğinden, tüylerinizin vaktinden önce geri çıkmasına sebebiyet verebilir.

 

Pudra Kullanmak Bikini Bölgesine Ağda Yapmayı Kolaylaştırır mı?

Bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da, bikini bölgesine ağda işleminden önce pudra uygulaması yapılmasının, işlem sırasında duyulan acıyı ciddi şekilde azalttığı kullanıcılar tarafından bildirilmiştir.

Cinsel Organ bölgesine ve vücudun diğer bölgelerine ağda yaparken hissettiğiniz yoğun ağrıdan şikayetçiyseniz, acısız ağda yazımıza bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Tüm verdiğimiz bikini bölgesine acısız ağda yöntemlerine rağmen, cesaretinizi toparlayamıyorsanız, alternatif olarak Bikini Bölgesine tüy dökücü krem uygulama ile ilgili yazımıza bakabilirsiniz ancak hiç bir yöntemin Bikini Bölgesi ağdası kadar kalıcı ve sağlıklı olmadığını peşinen belirtmek isteriz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ