Kategoriler

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

Yüz lekeleri nasıl geçeryüz lekesi giderme, yüz lekesi geçirme, yüz lekesini geçirme. yüzdeki lekeler nasıl geçer? Yüzdeki lekelerin %70’i güneş kaynaklı olup, güneşten korunmayan, güneş kremi uygulamayan ve düzenli olarak güneşlenen kişilerde daha yaygındır. Bunun dışında bir de zamanla ve yaş alındıkça kendiliğinden oluşan kahverengi lekeler vardır.

Yüzdeki lekeler, eğer dikkat edilmezse daha çok koyulaşabilir veya önlemi alınmazsa daha geniş alanlara yayılabilir.

Öncelikli olarak var olan yüz güzelliğini korumayı hedeflemeli ve ciltte oluşabilecek her türlü leke için peşinen önlem alınmalıdır.

REKLAM ALANI

Ciltteki lekeler

Bunlar da elbette ki yine farklı faktörlerin bir araya gelmesi ve özellikle de ciltteki sivilcelerin sıkılması sonucunda zamanla meydana gelmiştir.

Yüzdeki lekeler nasıl geçer merak ediyorsanız hem doğal yollarını hem medikal yollarını hem de dermo kozmetik yollarını sizlerle paylaşacağız. İlk olarak yüzdeki lekeler için doğal yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

 

Yüz Lekelerinden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Yüzde oluşan kahverengi lekeler ve güneş lekeleri için öncelikle cilt temizleme doğru bir biçimde yapılmalıdır. Cilt uygun bir temizleyici ile ılık su yardımı ile temizlenmelidir. Genellikle olgun lekelerin yok olması zaman ister. Bu yüzden vereceğimiz bu doğal yöntemi etki etmiyor diye bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • Yarım tatlı kaşığı karbonat (kabartma tozu)
  • 2 tatlı kaşığı limon suyu

Bu maske yağlı ve karma cilt tipine sahip kişiler için önerilmektedir. Kuru ciltli kişiler uygulamak istiyorlarsa maske uyguladıktan sonra cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirmeniz önerilmektedir. Doğal bir nemlendirici uygulamak isterseniz aloevera bitkisinin yapraklarındaki jelden faydalanabilirsiniz.

Cilt lekeleri için karbonat maskesi yazımızda, karbonatın lekeleri gidermek için farklı ürünlerle kombine edilerek kullanılabileceği farklı maske tariflerini de bulabilirsiniz.

Maskenin tüm malzemelerini bir fırça ile cildinize uygulayın. Cildiniz limon sayesinde biraz gerilebilir ve hafifçe sızlayabilir. Bu durum geçicidir. Fakat cildinizde herhangi bir farklı hassasiyet söz konusu ise maskeyi uygulamamanızı tavsiye ederiz. Maske cildinizde 20 dk. kadar durduktan sonra parmaklarınızın yardımı ile maskeyi cildinizden ovalayarak çıkarın. Ardından cildinizi ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir defa olmak şartı ile tekrar uygulayabilirsiniz.

Evde doğal bir şekilde yapıp yüzünüze güvenle uygulayabileceğiniz diğer maske tarifleri ve daha detaylı bilgi için de yüz maskesi konumuza bakmadan geçmeyin. Aldığınız sonuçlar oldukça yüz güldürücü olacak.

Özellikle yüz lekelerini geçirmek için kullanabileceğiniz oldukça etkili birbirinden faydalı cilt lekeleri için maske önerilerimize de mutlaka göz atmalısınız.

 

Yüzdeki Lekeler İçin Medikal Yöntem

Lazer leke tedavisi ile cildinizdeki lekelerden birkaç seansta uzman kişiler ve cihazlar sayesinde kurtulmanız mümkün. Doğal yöntemlere göre daha kısa ve etkili olan bu yöntem aynı zamanda doğal yöntemlere nazaran pahalıdır. Uzman kişiler tarafından yapılmayan lazerli leke tedavilerinde yanık riskinin bulunduğunu da belirtmek isteriz. Bu yüzden bu yöntemi tercih edecek kişilerin seçecekleri uygulama merkezlerine çok dikkat etmelerini öneriyoruz.

Lazer ile leke tedavisinde öncelikli olarak cildinizin durumu, lekelerin oluşmasındaki etkiler ve sonrasında da lekelerin iyileşmesi için gereken seans sayısı belirlendikten sonra tedavi başlar. Ağrısız olan bu seansların sonucunda gözle görülür farkı mutlaka hissedeceksiniz. Lazer ile leke tedavisinin ortalama olarak seans fiyatı ise 350 TL’dir.  Lazer ile yapılacak olan tedavide kişinin dikkat etmesi gereken en önemli hususun seanslardan sonra güneş ışınlarından önemle kaçınılmasıdır. Eğer güneş ışığına maruz kalırsanız yüzdeki lekeler geri gelecektir. Ayrıca lazer ile yapılan her işlem sonrasında cildinize güneş koruyuculu krem sürmenizi de öneriyoruz. Bu sayede kısa süreli güneş ışığı temasında yüzdeki lekeler tekrar tetiklenmemiş olacak.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

 

Yüzdeki Lekeler İçin Dermo Kozmetik Ürünler

Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan yüzdeki lekeler pek çok firmanın çözüm yolu üretmesini sağlamıştır. Başta kremler olmak üzere bu ürünlerin çoğu genellikle eczanelerde satılmaktadır ve satın alınmadan önce eczanızla veya cilt doktorunuz ile görüşmeniz ve önerilerini almanız daha iyi sonuçlar almanız için önemlidir. Hem gece hem de gündüz olmak üzere kullanacağınız bu ürünlerin bazıları güneş hassasiyetine sebep olabileceği ve bu durumda yeni cilt lekeleri oluşabileceği için güneşe bir süre direkt olarak maruz kalmamanız önemlidir.

Bazı doğal içeriklere sahip ürünlerde ise bu durum söz konusu değildir. Her iki durumda da geçerli olan bir durum daha bulunmaktadır ki aslında bunu yalnızca leke sorunu olanlar değil tüm kişiler için tavsiye edebiliriz. Mutlaka yaz kış ayırt etmeden koruyuculu güneş kremini özellikle cildinize boynunuza ve ellerinize uygulamalısınız.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Yüzdeki lekeler için yapılabilecek olan en temel ve etkili üç bakımı sizlerle paylaştık. Daha önce de belirtmiş olduğumuz doğada bulunan bir bitkinin içerisindeki jel sıvı %80-85 oranında doğal güneş koruyucu faktörlü krem niteliğindedir. Bitki aloevera olarak bilinir ve ülkemizde Ege ve Akdeniz kıyılarında sıkça rastlanır. Yüzdeki lekeler sorunu ile ilgili bu 3 yöntemden herhangi biri  bu sıkıntınızı giderecektir.

Eğer yüzünüdeki lekeler, eski sivilcelerinizden kalmaysa, sivilce lekeleri nasıl geçer adlı yazımıza da bakmak isteyebilirsiniz

Cilt Lekeleri İçin Merhemler

Yüzünüzdeki sivilce izlerinizden, kahverengi lekelerinizden, yara izlerinden ve çillerden kurtulmak için kullanabileceğiniz bazı medikal merhemler de bulunmaktadır. Bunların başlıcaları;

Cilt lekeleri için krem adlı yazımızda, leke giderici nitelikteki ürünler ile ilgili çok daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. nurten dedi ki:

    yuzumdeki gunes lekerini nasil temizleyebolirm

BİR YORUM YAZ