Kategoriler

Madecassol Kremi Kullanımı ve Cilde Faydaları

Madecassol Kremi Kullanımı ve Cilde Faydaları

“Madecassol Krem ile cilt üzerindeki yara dokularını onararak, yara ve yanıkların sebep olduğu izleri ve lekeleri iyileştirebilirsiniz. Akne skarlarından, cilt çatlakları tedavisine kadar geniş bir kullanım alanına sahip merhem cilt lekesi tedavisinde en etkili biçimde kullanılan pomaddır.”

Madecassol Kremi Nedir?

Madecassol krem; Centalla Asiatica(Gotu Kola) bitkisinin özütünden yapılan, cilt hücrelerini yenileyerek onaran ve sivilce izleri, yara izleri, yanık izlerini iyileştiren etkili bir merhemdir.

Madecassol ne kremi diye soranlara ayrıntıları ile açıklayalım..

Pek çok kozmetik üründen farklı olarak, genellikle hekimler tarafından da reçete edilen hücre yenileyici özellikte bir krem olan Madecassol, daha çok medikal özellik taşıyan bir krem olduğu için, yara, yanık, sivilce izlerinin yok edilmesinde oldukça etkili olduğu gibi, cildin gerilmesine bağlı oluşan vücut çatlakları gibi daha inatçı cilt üstü izlerinin de gözle görülür biçimde azalmasına yardımcı, mucizevi bir kremdir.

Ayrıca Madecassol; özütünü kullandığı bitkinin güzel kokusu sebebiyle, yine pek çok merheme oranla, kokusu da şahane olan Madecassol isimli krem, her evde bir tane bulundurulması gereken ürünlerden bir tanesidir. Bayer firmasına ait bu merhemin tüm kullanım alanlarını, faydalarını, zararlarını detaylı şekilde inceliyoruz

madecassol krem kullanımı ve faydaları

Madecassol Merhem 40 gr tüp

Madecassol krem  Centella Asiatica ve Gotu Kola isminde, hücre yenilenmesinde rol alan doğal bir bitkinin özünden elde edilen bir madde ile yapıldığından aynı zamanda, doktorlar tarafından önerilen nadir organik özellikli medikal kozmetik ürünüdür. Yani eczanelerde de satılıyor olmasına karşın içinde hiç bir katkı maddesi ve kimyasal bileşen barındırmamaktadır. Dolayısıyla da hiç bir yan etkisi de olmayan Madecassol merhem, alerjik bünyelerde dahi güvenle kullanılabilir.

Tek başına kullanımı oldukça yaygın olan Madecassol merhem, yara izleri ve cilt lekelerinin geçmesinde yüksek etkili ve başarılı bir yöntem olan lazerle leke tedavisi gibi medikal işlemlerde de yardımcı ajan olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Genç yaşlı çoluk çocuk, hamile, laktasyon dönemindeki anneler v.b hassas durumları bulunan kişiler tarafından da hiç bir endişe duymadan kullanılabilecek Madecassol pomadın asıl kullanım alanı yara ve yanık izleri olmasına rağmen, tamamen sağlıklı görünümdeki ciltlerde de, cilt bakımı yapmak, daha pürüzsüz ve taze görünmek amacıyla kullanıldığına da sık sık rastlamaktayız.

Ancak kremin nerelerde kullanıldığına dair daha detaylı bilgi edinmek isteyen okuyucularımız için, Madecassol krem ne işe yarar, yüze sürülür mü, göz çevresine uygulanabilir mi, nereden alınır, fiyatı nedir ve Madecassol ile ilgili tüm diğer merak edilenlere detaylı bir şekilde değinerek sizi bu ürün hakkında olabildiğince donatacağız.

 

Madecassol Krem Ne işe Yarar?

Madecassol merhem, Centella Asiatica adlı bir bitki ektresini etken maddesi olarak kullanması sayesinde;cilt üzerinde çeşitli sebeplere bağlı oluşmuş her türlü yara izini iyileştirir. Yanık izi v.b. istenmeyen izleri, doku ve organlar üzerindeki hücre yenileyici ve iyileştirici etkisi sebebiyle, yardımcı tedavi ürünü olarak kullanılan, kozmetik bir krem olmaktan ziyade, medikal bir pomad olan yüksek etkili ve popüler bir üründür.

 

Madecassol Krem Kullanım Alanları:

Madecassol’un ne olduğuna dair açıklamamızdan da anlaşılabileceği üzere, temel olarak yara-yanık izleri ve benzeri cilt tahribatlarının istenmeyen görüntüsünü tedavi etme işini görüyor olmasının yanı sıra, Madecassol kremi benzer alt yapıda bir takım diğer amaçlar için kullananlar da mevcuttur.

madecassol merhem ne işe yarar madecassol pomad kullanımı

Pomadın Sıklıkla kullanıldığı diğer alanlar;

Hamilelikten daha doğrusu cilt gerilmesinden kaynaklı cilt üstü çatlakları,  soğuk sıcak değişimlerine bağlı ellerde ve yüzlerde oluşan damar çatlamaları, radyoterapi veya yanlış uygulanan lazer epilasyon, solaryum v.b. uygulamaların sebebiyet verdiği yanık ve cilt tahrişleri, genital bölge yırtılmaları gibi sorunların yol açtığı izlerin giderilmesinde de Madecassol krem pomad en tercih edilen ürünler arasındadır.

Ayrıca sivilce izleri ve eski akne lekelerinin tedavisinde de sıklıkla kullanılan Madecassol, sivilce izleri nasıl geçer adlı yazımızda derlediğimiz maddelerle kombine kullanıldığında pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Ayrıca doku-hücre yenilenmesi temeline dayanarak tedavi amaçlı kullanımı yanı sıra, tamamen sağlıklı kişilerin, cilt bakımı amaçlı olarak Madecassol kremi, doğrudan uygulayarak ya da bir takım başka ürünlerle karıştırıp, kendi yapımları, kişiye özel cilt bakım maskeleri oluşturduklarına da rastlayışımız da çok nadir değildir.

Madecassol kullananlar krem hakkında ne yorumlar yapmışlar ilgili sayfadan bakabilirsiniz.

 

Madecassol Krem Kullanım Şekli:

Madecassol kremin kullanım şekli ve nasıl uygulanacağı hangi amaçla kullanılacağı ile paralel olarak değişmektedir. Eğer klasik kullanım amacı yani yara izi iyileşmesi için kullanıyorsanız, pomadınızı direkt olarak yara izinin üstüne ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus, Madecassol merheminizi kesinlikle açık yara üzerine sürmemek. Açık yaraya temas ettirirseniz, yaranın durumunun kötüye gitmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Madecassolu kullanmaya başlamadan önce, şayet hekiminiz tarafından aksi önerilmemişse ya da hekime hiç danışmadan kullanıyorsanız, mutlaka yara izlerinizin sadece iz haline dönüştüğünden emin olun.

Tabi ki izlerin oluşum zamanı, kremi kullanmaya başladığınız zamana ne kadar yakın ise, iyileşme şansları ve tedaviden göreceğiniz fayda doğru orantılı şekilde aratacaktır. Daha eski yara, yanık izleri, çatlaklar vb. tahribatlar, Madecassol kremin etkilerin karşı daha uzun süre direnç gösterecektir ancak yine de faydalarını kaçırmamak uğruna, yaranızın kapanmasını tamamen beklemeden açık yaraya pomad sürmek gibi bir hata yapmayın.

Uygun şekilde kullandığınız pomadınızı, izlerinizin üstüne günde 1 kez ya da en fazla 2 kez uygulayabilirsiniz. Kremi sürdükten sonra cildin kremi emmesini bekleyiniz. Silme, durulama gibi işlemler yapmayınız.

 

madecassol krem yüzdeki yara izini geçirir mi

Yan etkileri Nedir?

Madecassol pomad, doğal bitki özleri bileşenlerinden yapıldığı için yan etkileri neredeyse yok denecek kadar azdır. Dolayısıyla ilaç yan etkilerinden sıklıkla muzdarip olan alerjik bünyeli kişiler, cilt hassasiyeti olanlar, gebeler, emziren anneler, farklı türde cilt hastalıkları olanlar, çocuklar veya yaşlılar fark etmeksizin, pek çok kişide sorunsuzca kullanılabilir. Madecassol için bildirilen ciddi bir yan etki neredeyse hiç olmamıştır diyebiliriz ancak kendisi bir ilaç formatında ve çoğunlukla eczanelerde satıldığı için, içindeki prospektüste de, nefes almakta güçlük, dil, dudak, gırtlak bölgesinde ani şişmeler ve ciddi deri döküntüleri gibi durumlarda doktorunuza acilen haber vermeniz gerektiğine dair uyarılar bulunmaktadır ama bu uyarılar Madecassol kreme özel olmayan, pek çok ilacın prospektüsünde bulundurulmak zorunda olan standart uyarılardır. Endişeye mahal verecek bir durum yoktur.

Ayrıyetten kortizon da içermemekte olduğundan, kortizondan kaynaklanabilecek yan etkiler de tamamen ekarte edilmiştir.

 

Madecassol Kremin Tüm Faydaları:

madecassol çatlak kremi

Sayısız faydası olan bu merhemin en önemli faydaları ve en yaygın kullanım alanları aşağıda listelenmiştir;

 1. Cilt tabakasının üstünde oluşmuş yaralar ve yanıklardan kalma izlerin tedavisinde
 2. Çeşitli cerrahi operasyonların ardından kalan bıçak izlerinin görüntüsünün silikleştirilmesinde
 3. Ani ve aşırı kilo alımı ya da kaybına bağlı deride oluşan çatlakların görüntüsünün silikleştirilmesinde.
 4. Koparılmış ve kurcalanmış eski sivilcelerin izlerine bağlı tedavilerde
 5. Anne adayları ya da emziren annelerin göğüs uçlarında oluşan acı verisi çatlakların iyileştirilmesinde
 6. Kendisi geçmiş ama lekesi kalmış aknelerin tedavisinde. Daha ayrıntılı bilgi için; sivilce izlerine kesin çözüm yazımıza bakınız
 7. Vajinal yırtılmalar ya da sünnet derisi problemlerinin tedavisinde
 8. Soğuktan çatlayan el, ayak ve dudakların iyileştirilmesinde
 9. Cilt nemlendirmek için oldukça faydalı Madecassol kremin her evin ecza dolabında tutulması şarttır.

 

Madecassol İle Cilt Bakımı Yapmak:

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kremi popülaritesi ve yenileyici özellikleri sayesinde, merhemden faydalanmak isteyen bazı hanımlar tarafından cilt bakımı yapmak için de kullanılmaktadır. Herhangi bir yara yanık izi, çatlak, bozukluk, tahriş ve tahribat gidermek için değil de, sadece daha taze,genç ve güzel bir cilt sahibi olmak için kadınlar tarafından uygulanan maskenin tarifi de şu şekildedir;

Madecassol + Bepanthene + E Vitamini Ampulü ile Cilt Bakım Maskesi:

İşte mucizevi formül burada. Her biri ayrı ayrı hücre yenileme ve doku tamiratı işlevi gören bu 3 şahane ürünü birbirine karıştırarak, bir gençlik iksiti yaratabilirsiniz. Bu mükemmel kokteyli bilhassa yüzünüze ve boyun yani gerdan bölgenize düzenli uyguladığınız zaman, kırışıklardan yavaş yavaş kurtulmaya başladığınızı, cildinizin daha fresh ve parlak bir görünüme ulaştığını göreceksiniz.

Maskenin Hazırlanışına gelecek olursak;

1 tüp Madecassol kremi yine bir tüp bephantene plus ya da yeni adıyla bephantol krem ve 1 ampül E vitamini ile bir kabın içerisinde karıştırın ve haftada ortalama 2-3 kez olmak üzere, sorunlu ya da cildinizin bakım yapmak istediğiniz bölgesine ince bir katman halinde uygulayın hatta hafifçe masaj yaparak maskenizin cilt altına iyice nüfuz etmesine yardımcı olabilirsiniz. Ama hassasiyetlerden ötürü sorun yaşamamak için fazla sert davranmamaya özen göstermelisiniz.

Madecassol ve Fito kremi karıştırarak da yapabileceğiniz bir diğer benzer cilt bakım maskesi pek çok kez peelingden bile daha iyi gelecek ve cildinizin ne kadar gençleştiğine kendiniz bile inanamayacaksınız.

Nereden Alınır:

Genelde eczanelerden almak tercih edilen yöntem olmakla birlikte, medikal kozmetik ürünleri satan pek çok dükkandan da temin etmek mümkündür. Ancak güvenilir bir marka altından satın aldığınızdan emin olmanız tavsiye olunmakla birlikte, merhemden en üst düzeyde fayda görmek açısından, uygun koşullarda saklanıldığı bir eczaneden almanızda fayda vardır. Ayrıca Madecassol’unuzun son kullanma tarihine de dikkat ederek tüketmelisiniz, aksi halde fayda göremezsiniz.

Fiyatı Nedir

Madecassol krem pomadın eczanelerdeki tavsiye edilen satış fiyatı 18 TLdir. SGK anlaşması olmadığı için, doktor tarafından reçete edilmiş dahi olsa, ücretli olarak alınabilen, reçetesiz de satın alım yapabileceğiniz bir kremdir.

Farklı eczanelerde, 18 TL nin bir miktar altında ya da üstünde fiyat görebilmeniz mümkün olmakla birlikte Madecassol Merhem 40 gr’lık tüpün fiyatı mutlaka 18 TL civarında seyrediyor olmalıdır.

Göz Çevresine Sürülür mü

Gözünüzün içine temas ettirmemek suretiyle, Madecassol kremini, göz çevrenize ve yüzünün tüm diğer bölgelerine güvenle uygulayabilirsiniz. Merhemin kazara gözünüzle teması olması durumunda, bol duru suyla gözünüzün içini yıkayınız ancak çok düşük bir ihtimal olmakla birlikte, gözünüzde oluşturabileceği alerjik bir reaksiyon durumunda mutlaka bir göz doktoruna danışınız.

Madecassol’un Sivilce Üzerindeki Etkileri:

Kremin, sivilcileri kurutma ve geçirme üstünde direkt olarak bir etkisi yoktur. Daha çok kurumuş ve geçmiş sivilcelerden arda kalan izleri geçirmekte etkilidir. Eğer hali hazırda sivilce problemi yaşıyorsanız, sivilce nasıl geçer adlı yazımızdaki önerilerimize göz atabilir, ev yapımı sivilce maskeleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz ama kurtulmak istediğiniz şey eskiden kalan sivilce izleriniz ise, Madecassol bu iş için bire bir. Doğru yerdesiniz.

Sivilcelerin tedavisi ve önlenmesinde ciddi faydalar sağlayan bir başka doğal mucize olan Kükürtlü Sabunun Faydaları yazımızı da okumayı unutmayın

Leke Giderir mi?

Sonradan oluşmuş cildin bir tabaka altındaki lekeleri gidermede de etkili olmasının başlıca sebebi içerisindeki hücre yenileyici organik maddelerdir ancak doku yenilenmesi vasıtasıyla kaybolmayan türdeki, doğum lekesi v.b. lekeleri geçirmek için Madecassol kreminden ya da bir başka kozmetik ürününden medet ummak çok gerçekçi bir beklenti olmaz. Bu tip sorunlar için daha güçlü etken maddelere sahip olan, hiperpigmentasyona da iyi gelen expigment leke kremi tarzında ürünlerin kullanılması daha sağlıklı sonuç verecektir.

Alternatif olarak madecassol, expigment ve bepanthene ile karıştırılarak da kullanılabilir.

Madecassol ile cilt beyazlatma yapmak isteyenlerden de aldığımız sorular doğrultusunda da bir açıklama gereği duyduk ki; leke ve izlere iyi gelmesi sebebiyle ciltte daha berrak bir görüntüye kavuşmayı sağlıyor olsa da, doğrudan cilt beyazlatma için aklık kremi olarak da bilinen Arnavut kremi tarzı bir ürünün yarattığı etkiyi yaratmamakta, zaten aynı mekanizma ile de çalışmamaktadır.

Madecassol Kremin Kullanıcı yorumları

Kremi kullanıp faydalarını gören pek çok kullanıcıdan geri bildirimler geliyor. Peki ürün hakkında kullanıcılar ne yorum yapıyorlar bir de ona göz atalım;

 • “İşe yarayacağına dair pek inancım yoktu aslında ama alt tarafı 18 lira, ne kaybederim ki diye düşündüm. Ergenlik döneminden beri yüzümde taşıdığım izlerin %80inden Madecassol merhem sayesinde kurtuldum.”
 • “Koluma bundan 6 sene öncesinde adeta ütüyü bastırdım. Çok ciddi boyutta bir yanık oluşmuştu. Oldukça eski bir iz olmasına rağmen, Madecassol sayesinde kolumdaki yanık izi en azından uzaktan farkedilemeyecek boyuta indi.”
 • “Hamilelik döneminin hemen ardından karın ve bacak bölgemde uyguladım. Çatlaklarım tamamen geçti diyemem ama faydasını da inkar edemem.”
 • “Yara izlerim için ilk önce scarex jel denemiştim, yeterince verim alamayınca Madecassol u denedim. Gerçekten çok memnunum”

Son olarak da Madecassol kremi kullanımından önce ve sonra sorunlu bölgeyi fotoğraflamış kişilerin paylaştıkları before-after konseptli görsellere de bakarak, kafamızda daha net bir fikir oluşturalım;

madecassol merhem öncesi sonrası

Siz de cildinizdeki izlerden, lekelerden kurtulmak için Madecassol krem kullanmış kişilerden biriyseniz, tecrübelerinizi bizimle paylaşmanız bizleri çok sevindirecektir.

Madecassol kullanmayı düşünenler, sivilce tedavisinde etkili bir krem olan Benzamycin krem ile de ilgilendiler. Ayrıca Madecassol’u, yara izi ve cilt lekesi giderici olarak kullananlar, cilt lekeleri için kremler başlıklı yazımızdan da faydalanabilirler.

Bu yazılara da bakın.

Akne ve Sivilce Söndüren Roaccutane Nedir? Roaccutane Kullanımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 87 YORUM
 1. Pervin dedi ki:

  Ben Madacassol krem kullandım ancak beklediğim faydayı ne yazık ki göremedim. Özellikle ergenlik dönemimdeki kilo almalarıma bağlı oluşan çatlaklarıma madecassolun iyi geleceğine de bayağı inanmıştım ama çatlaklarımın renginde en ufak bir değişim bile olmadı.
  Yara izleri yanık izleri gibi daha basit ve yüzeysel lekelerde felan mutlaka etkilidir ama Madecassol çatlak tedavisi için benim için yalan oldu. Tamamen efsaneymiş demek ki

  1. Yaprak dedi ki:

   kullanım şeklinden şekline ve kişiden kişiye de cilt yapısı değişkenlik gösterdiğinden herkes için aynı sonucu beklemek pek mümkün değil. Bir de vücut çatlakları gibi inatçı cilt bozuklukları, Madecassol tarzı ürünlere karşı da dirençli olabiliyorlar. Ancak bu ürün ciddi manada iyi. Yeterince düzenli ve doğru bir şekilde aplike ettiğinizden emin misiniz?

   1. İsa İltemiş dedi ki:

    Merhabalar sağ gözümün altında arpacık çıktı.5-6 gün bekledim geçmedi.Sonrasında o bölgeye sarımsak sürdüm iyileşti ama sarımsağın sebep olduğu yanık izi kaldı.uzerinden 3 hafta geçti ama yanık izi kaldı.medacassol çare olur mu acaba?

    1. Yaprak dedi ki:

     Yanık izi çok mu belirgin?

 2. cemile dedi ki:

  Ben de kullandim madacassol merhemi
  Ben daha cok colt bakimi icin kullanıyorum geceden sürüyorum sabah renk esitleyici kullanmışım gibi oluyo vallahi

  1. Yaprak dedi ki:

   Şahane! 🙂 Madecassol u ben de çillerim için kullanıyorum şahsen. Kışları herhangi bir cilt bakımı yapmıyorum aslına bakacak olursanız ama yazları çillerle ciddi şekilde başım dertte

   1. Derya dedi ki:

    Çillerinizde azalma yada renk değişimi oldumu

  2. Zeynep dedi ki:

   Nasıl yani ?

 3. şeyma dedi ki:

  Madecassol kremi ben de alıp kullanacağım yakında. Cildimde oldukça fazla sivilce izleri var. Sivilce izlerine de iyi gelip gelmediği konusunda bir geri bildirimi olan arkadaş var mı acaba?

  1. Yaprak dedi ki:

   Sivilce izleri de dahil pek çok yara izinin tedavisinde kullanılan Madecassol kremi kullandıktan sonra şayet yeterince fayda göremezseniz, sivilce izleri ile ilgili yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederim ancak Madecassol’un mutlaka işinize yarayacağını düşünüyorum. Sağlıklı ve güzel günler

 4. Nil dedi ki:

  Açık yaraya olmaz demişsiniz ama hastamızın açık ve oldukça derin bası yarasına (dekübit ülseri) uygulatıyordu doktor.

  1. Yaprak dedi ki:

   Madecassol kreminizi hekiminizin tavsiye ettiği şekilde kullanmanızda hiç bir sakınca yoktur elbette ancak doktor taviyesi olmadan kullanacak hastalar için, Madecassol ile ilgili genel geçer kuralları belirtiyoruz bilginize! Hastanıza acil şifalar

 5. Duygu dedi ki:

  Merhaba Madecassol kremle fito kremi beraber nasıl ve ne icin kullanıyoruz

 6. Esra dedi ki:

  Harika bir keremmiş

 7. esra dedi ki:

  ben kedımın cızmıs oldugu yanagıma kullandım . inanılmaz bir yan etkı oldu kızardı şişti ve ateş yaptı lütfen bu kremi bilinçsiz kullanmayın . doktora gıttıgımde ıse hemen başka bi krem yazdı . ve bu kremın kapanmayan açık yaraların uzerıne kabuk baglamasını saglamak amacıyla kullanıldıgını belirtti . lütfen kullanırken bır kez daha dusunun

  1. Yaprak dedi ki:

   madecassol krem genelde yan etkisi oldukça düşük bir kremdir ancak her türlü krem ve kimyasal üründe olduğu gibi düşük de olsa çeşitli alerjik reaksiyonlara yol açma riski her daim mevcut. Uyarınız için teşekkürler.

   1. Ela dedi ki:

    Benim kolumda cam izine doktorum plexr cihaziyla soyma işlemi yaptı kullanmamda sıkıntı olurmu? Herhangi birsey sur demedi sadece ışık gormycek dedi

 8. Yasemin dedi ki:

  Ben de yüzüme kullanmayı düşünüyorum ama cesaret edemiyorum sivilce ,doğum ,güneş lekelerim var ve bunlara iyi geldiğinden bahsedilmiş napsam ki ??

  1. Yaprak dedi ki:

   madecassol krem yüze sürülebilir. Hiç bir sakıncası yoktur. Denemekten zarar görmezsiniz. Geçmiş olsun

   1. Muzaffer dedi ki:

    Madecassol krem yüze sürdükten sonra temizlemek gerekirmi. Mesela akşam yatarken sürsek sabaha kadar kalmasında sakınca varmı
    Teşekkürler

    1. Yaprak dedi ki:

     mümkünse kimyasal içerikli hiç bir maddeyi yüzünüzde bir gece boyunca tutmayın. Evde hazırladığınız diğer cilt lekesi giderici doğal maddeleri belki bu şekilde kullanabilirsiniz ancak madecassol merhem, ne de olsa bir ilaçtır ve derinize çok uzun süreli nüfuz etmesi sakıncası olabilir. Madecassol’u cildinizde ortalama olarak 45 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp ardından kuruladıktan sonra nemlendirerek uyumanızı tavsiye ediyoruz.

   2. Ebru dedi ki:

    Yan etkisi olup daha çok leke yapar mı?

 9. dogukan dedi ki:

  motorla kaza yaptim ve sürtunme sonucu yaralar oldu derim soyulmustu ve iz kalmasindan korkuyorum etkiki olurmu kullansam

 10. esmeray dedi ki:

  Madecassol kremi iğneli epilasyon sonrası kullanıyorum ve bütün gece yüzümde kalıyor önceleri bi şey olmuyordu da su son seferki yaralar geçmedi henüz gerçi 2 gün oldu ama ne yapmalıyım sizce?

  1. Yaprak dedi ki:

   Esmeray hanım 2 günlük süreç Madecassol merhemin etki göstermesi için de gayet erken ancak bu arada iğneli epilasyon yerine neden lazer tercih etmediğinizi sorabilir miyim?

   1. Mor cicek dedi ki:

    Merhabalar bende agda yada lazerden kalma hangisinden bilmiyorum dudagimin ustinde yanik izi olustu ve altin igne tedavisine gidiyorum az da olsa renginde acilma oldu ama islemin daha hizli olmasi icin bu kremden kullanmak istiyorum acaba faydasi olurmuki

 11. Alpe6161 dedi ki:

  Normal sivilceninde üstüne sürülebilir mi?

  1. Yaprak dedi ki:

   Madecassol merhem sivilce tedavisinden ziyade sivilce izleri yara izleri gibi durumların giderilmesinde etkilidir. Sivilceleriniz üzerinde etkili maske v.b. akne kürleri için sizi https://guzelliksirlarim.org/sivilce-nasil-gecer-diyenlere-en-etkili-yontemler/ sayfamıza bakmaya davet ediyorum

 12. Mor cicek dedi ki:

  Merhabalar bende agda yada lazerden kalma hangisinden bilmiyorum dudagimin ustinde yanik izi olustu ve altin igne tedavisine gidiyorum az da olsa renginde acilma oldu ama islemin daha hizli olmasi icin bu kremden kullanmak istiyorum acaba faydasi olurmuki

  1. Yaprak dedi ki:

   yanık izlerinin giderilmesinde de oldukça yüksek etkili bir kremdir Madecassol. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Ancak izleriniz çok eskiden kalma ise, o zaman alternatif leke ve iz tedavisi yöntemleri ile birlite kombine olarak da kullanabilirsiniz ki siz zaten öyle yapıyormuşsunuz

 13. Necla dedi ki:

  Merhaba Yaprak Hanım,
  Ben cilt bakımı yaptırıyorum en son güzellik uzmanının tavsiyesi olarak Madecasol sivilce ve leke izlerine iyi geleceğini ve hametom ile karıştırıp sadece geceleri sürmemi önerdi.Gündüz sürersem güneşe maruz kalmam halinde lekelerin oluşabileceğini söyledi.Ben esasen Madecasol ve fito kremi karıştırıp cilt bakımı yapmak niyetindeyim keza sivilce ve lekeler içinde etkili olsun isterim.Bu karışımı hangi miktar ve ölçülerle ne kadar sıklıkla ve kullanmamı tavsiye edersiniz.Ayrıca sadece söylenildiği gibi gecelerimi uygulamak gerekir.Ve sürdükten sonra silmelimiyim size danışmak isterim. Teşekkürler.

  1. Yaprak dedi ki:

   güneş kremi dışındaki her türlü kremi gece sürmek hem hücrelerin yenilenme hızı gece arttığı için hem de ışıkla etkileşime girmemesi adına faydalıdır. Madecassol krem ile hametanı karıştırarak kullananların yorumlarına bakacak olursak oldukça olumlu sonuçlar aldıklarını görebiliriz. Eğer leke şikayetiniz fazla ise, madecassolun dozunu daha fazla olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Kremi uyguladıktan sonra yüzünüzde bir kaç saat beklettikten sonra silerseniz sağlıklı olacaktır.

   1. Gülse dedi ki:

    Mrb, ben medacasol bepanthen, e vitamini ve birazda hakiki sızma zeytinyağı karıştırıp akşam yatmadan önce sürüyorum. Ve sabaha kadar kalıyor. İlk yıl çok farketti cildim güzelleşti. 7-8 yıldır kullanıyorum çokta memnunum.

    1. yasemin dedi ki:

     yüzünüzde herhangi bir tüylenme yaptımı

     1. Yaprak dedi ki:

      doktorların uyardığı bir konu. Bazı kullanıcılarda yapıyorken diğerlerinde yapmayabiliyor. Madecassol kullanıcı yorumları sayfasından daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 14. Asdfg dedi ki:

  Merhaba ben ameliyat sonrasi olusan skar dokusu icin kullanmaya basladim etkili olurmu

 15. Ayse dedi ki:

  Merhaba ben ameliyat sonrasi olusan skar dokusu icin kullanmaya basladim etkili olurmu

 16. Emine kaya dedi ki:

  Bu kremi yaz ayinda kullaninca gunese cikinca leke yapar mi

  1. Yaprak dedi ki:

   bu tip kremlerin pek çoğu cildi soyarak etki ettiğinden kullanımının ardından güneşe çıkılması tavsiye edilmez. Mümkünse gece saatlerinde uygulayın

 17. Nur dedi ki:

  Merhaba benim dudağımın üstünde ilk kez uçuk çıktı ve yanık izine benzer bir iz bıraktı bende acaba bu krem geçirebilir mi?

  1. Yaprak dedi ki:

   uçuğunuz tamamen geçmemiş olabilir. İz sandığınız şey hala aktif bir uçuk olabilir. Uçuk nasıl geçer yazımızdaki ayrıntıları okuduktan sonra iz olduğuna eminseniz, o zaman madecassol merhem uygulayabilirsiniz

   1. Osslem dedi ki:

    Maskeyi surdukten ne kadar sonra yikamamiz gerekiyor

    1. Yaprak dedi ki:

     maskeyi en az 2 saat kadar yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır

 18. Turgay dedi ki:

  merhaba… 12/2016 dönemi içerisinde sol ayağımdan aşil tendon yaralanması sonucu ameliyat olmuştum… Ameliyat sonrasında topuğumun üst kısmındaki küçük bir bölgede yara kaldı ve bu yaradan sürekli akıntı gelmektedir… doku ölmesi sonucu bu bölgede oluşan enfeksiyonu geçirmek için artık antibiyotik hapları kullanmak istemiyorum… tavsiye üzerine bu kremi kullanabilirmiyim… durum itibariyle bu kremi kullanabilirmiyim…

  1. Yaprak dedi ki:

   Madecassol, antibiyotik etkili bir krem değildir. Enfeksiyonlu yaralar için tavsiye edilmez. Hekiminiz tavsiye ettiyse üstüne söz bize düşmez ancak doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Daha çok yara izleri gibi durumlar ya da leke tedavisi için etkili bir kremdir.

 19. Eda dedi ki:

  Güneş yanığı için doktorum kullanmam için reçete yazdı ve sonuç berbat yüzüm tanınmayacak halde. Ekstra kızarma ve küçük su baloncukları çıktı bazı bölgelerde deri çatladı ve kanama yaptı 2kullanımda bu hale geldi bunun hesabını kim verecek!?

  1. Yaprak dedi ki:

   Eda Hanım bu soruyu, merhemi reçete eden doktorunuza sorsanız daha doğru olacaktır sanırım ancak Madecassol v.b. kremler talimatlara uygun şekilde kullanılması icap eden, hassas ciltlerde çeşitli reaksiyonlara yol açabilen kuvvetli kremlerdir. Güneşi kullandıktan sonra güneşe çıkmış olabilirsiniz, ya da dozundan fazla kullanmış olabilirsiniz. Doktorunuza yeniden başvurmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun

 20. Kamil Eskici dedi ki:

  Merhaba, Doktor arkadaşımda sizin gibi açık yaraya kullanma dedi. Ancak, ben kendim patlatıp, temizleyip yara haline gelen o küçük alana kanama bittikten sonra bir parça madecasol kremden koyuyorum sabaha birşey kalmıyor. (sakal tıraşı sonunda oluşan sivilce ler) en azından yara gibi olmuyor.

 21. Sıla dedi ki:

  Koltuk alti kararmasını geçirir mi acaba

  1. Yaprak dedi ki:

   kararmalarda etkili olduğuna dair yeterli çalışma mevcut değil. Madecassoldense alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz.

 22. Duygu.T dedi ki:

  Madecassol ‘u yüzümde 2 saat tuttum yüzüm matlaştı cildimi kalinlastirdı ve gözenekleri daha görünür hale getirdi ve kızarıklıklar oluştu tüm cildim irite oldu. Aslinda geçen hafta da hipokort krem ile karıştırarak denemiştim yine aynı etki olmustu 2-3 gün yüzüm kıpkırmızı dolaştım ve sonra pullandı ve hipokort kaynaklı olduğunu dusunmustum değilmiş.

 23. isimsiz haydar dedi ki:

  ben 16 yaşındayım ergenlikden dolayı çok fazla sivilcem var onlarda işe yararmı acaba

  1. Yaprak dedi ki:

   ergenlik sivilceleriniz için doktor tavsiyesi olmadan Madecassol ya da herhangi bir başka ürün kullanmamanızı tavsiye ederim. Zaten kuvvetle muhtemeldir ki hormonlarınız düzene girdiğinde kendi kendine geçecek olan akne sorununuza kimyasallarla müdahalede bulunmak uzun vadede istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Geçmiş olsun

 24. Gökçe dedi ki:

  Güneş yanığından kaynaklı soyulmalarda kullanılabilirmi?

  1. Yaprak dedi ki:

   pek etkili olacağını düşünmüyorum

 25. Tuğba dedi ki:

  Merhaba ben ağdayla yanaklarımı aldım ve sonucunda sivilce gibi kızarıklıklar oluştu hatta tum yanağım doldu diyebilirim arkadasima doktor tavsiye etmisti memnun kaldi ve bana onerdi aldim kullaniyorum sizce fayda eder mi ?

  1. Yaprak dedi ki:

   ağda sonrası oluşan sivilceleri gidermek için Madecassol gibi ağır bir merheme ihtiyacınız yok. Daha basit ev yapımı yöntemlerle sorununuzu giderebilirsiniz.

 26. Sinem akdemir dedi ki:

  Benim rahimimde yara vardı dün doktorum yaktı fitil ve madecassol krem verdi ama genital bölgenizin içine sürmeyiniz diyor internette arastırdım kullanmalımıyım ve nasıl uygulamlıyım yardımcı olurmusunuz

  1. Yaprak dedi ki:

   Sinem Hnm, hekiminiz önerdiyse güvenle kullanabilir ya da içinize sinmediyse bir başka hekime de danışabilirsiniz. Bizim tavsiyelerimiz doktor tavsiyesi yeri tutmayacağı için ne yazık ki genital bölge kullanımı hakkında bilgi vermemiz doğru olmaz. Geçmiş olsun

 27. Şükran dedi ki:

  Iyi geceler madecassol krem genital bölgeye uygulanilirmi.ağdadan sonra kararma oldugu icin uygulansa bi sorun olurmu beyazlaması icin kullanmalisi dogrumudur

  1. Yaprak dedi ki:

   Madecassol ü genital bölgenizdeki ince deriye uygulamanız çok doğru olmayabilir. Konuyla ilgili mutlaka bir hekime danışmalısınız.

 28. Şükran dedi ki:

  madecassol krem genital bölgeye uygulanilirmi.ağdadan sonra kararma oldugu icin uygulansa bi sorun olurmu beyazlaması icin kullanmalisi dogrumudur

 29. Seda dedi ki:

  2 yıl kadar yüzüm için lazer yaptırdım. Bıyık bölgemde kararma oldu. 3 yıl oldu. Bir çok ilaç kullandım. İstediğim sonucu alamadım. Bitkisel kürlerde denedim. Hala aynı. Artık kesin sonuç istiyorum. Bu madecassol krem işe yararmı?

  1. Yaprak dedi ki:

   Madecassol krem sorununuz için en uygun çözüm gibi gözükmüyor ancak madecassole alternatif olarak, bir hekime danışarak expigment krem deneyebilirsiniz.

 30. Süeyla dedi ki:

  Benim cildim çok kuru o nedenle kaz ayaklarım fazla acaba kullansam etkili olurmu

 31. Yenigül koçu dedi ki:

  Merhaba ben bu kremi oğlumun ani boy uzaması sonucu sırtında oluşan çatlaklar için yazdı cildiye doktoru ama bende içeriyini merak etgiyim için gòz attım ve çol güzel sonuçlar gördüm yüzüm için kullancam inşalkah çok olmamakla birlikte lekelefini giderir

 32. Dirhem dedi ki:

  Yüzümde sivilce lekeleri var mor renkte. Yıllardır her şeyi yaptım sadece Contractubex isimli krem işe yaradı fakat yan etkileri oldu. Bu kremi ise yeni duydum. Sivilce lekelerinde kullanmak istiyorum. Ne kadar süre kullanmalıyım?

  1. Yaprak dedi ki:

   Madecassol de yan etkileri bulunabilecek bir kremdir. Mutlaka bir dermatolog yardımı alarak kullanmalısınız.

 33. Gülüzar dedi ki:

  Benim cildim kuru bende cildimin yenilenmesi için Madecassol melhem bugün akşam tek olarak uyguladım.Hergece uygulasam bir sakincası olurmu?Beni aydinlatirsaniz memnun olurum sevgilerle..

  1. Yaprak dedi ki:

   Madecassol krem kuvvetli bir kremdir. Böyle bir kararı almadan önce uzman bir cildiyeciye başvurmanızı tavsiye ederim

 34. Yasemin dedi ki:

  Ayaklarım çok ciddi kuruyor topuklarim çatliyor ne yapsam ayak topuklarim çatlakların gideremiyoru medet ol merhem kullanma iyi gelirmi

 35. Serdar dedi ki:

  Merhabalar 8 yaşında oğlumun yanağını bir çocuk tırnakla çizmiş biraz derin sayılır iz kalırmı acaba Madecassol krem faydalı olur mu olursa nasil kullanmaliyim

  1. Yaprak dedi ki:

   Merhabalar. Madecassol’den önce Scarex Jeli denemenizi tavsiye ederim oğlunuz için. Geçmişler olsun.

 36. Medeniyet dedi ki:

  Merhaba ,
  Benim sivilce izlerim ve kaşımın üzerinde ve 2 yanağımda 1 er tane. Kaştakiler uzun zaman oldu yanağımdakiler ise 1 yada 2 ay oldu. Nasıl kullanmamı önerirsiniz bu kremi.

 37. büşra dedi ki:

  merhaba benim yüzümde yara izleri var bu melhemi 1aydır kullanıyorum ve kullandıktan sonra yüzüm kirmizilasti ve kasıntı oldu bide gozenekleri mi daha görünür yaptı neden böyle olduğunu öğrenen bilir miyim

 38. Kadriye dedi ki:

  Benim %75 sivilce izlerim geçti.Bu izler hamilelikten de kalma ve 15 yıldır ne yaptıysam geçmedi. Ben daha kremin yarısındayken %75 ise krem bitince cildimi tertemiz göreceğimden %100 eminim arkadaşlar…Tavsiye ediyorum…Gece yatmadan önce cildinizi hakiki gül suyu ile temizleyin pamuk yardimi ile ardından ilk başlangıcta az az sürün 1 hafta sonra izleri kapatacak şekilde sürün ve devam edin farkı siz de yaşayın !…Geçmiş olsun .

 39. Ferdane dedi ki:

  Gögus ucu yaralari icin kullanilirmi bebek emzirirken olusan yaralar

 40. Peri dedi ki:

  Merhabalar yaprak hanım madecassol krem sivilce sonra kalan çukur iZlerine iyi gelir mi veya önerebileceginiz kesin çözüm var mı ?

 41. Negiz dedi ki:

  Merhaba yaprak hanim kizimin yuzunde çiçek lekesi kaldi henuz 15 yasinda onun icinde kullana bilirmiyiz .Birde ben 40 yasindayim cildime şimdiye kadar nemlendirici bile surmedim ama artik kaz ayaklarim belirgin olmaya basladi ben nasil kullana bilirim tşk

  1. Yaprak dedi ki:

   Negiz hanım, öncelikle geçmiş olsun. Belirtili durumlar öngürüldüğünde doktorunuzdan bilgi alarak işlem yapmanız daha mantıklı olacaktır.

 42. Fatma dedi ki:

  Bu krem sivilcelerden kalma yüzde cukurluklara,izlere işe yarar mı?

  1. Yaprak dedi ki:

   Çukurlar için belirgin bir iz var ise yardımcı oranı azalabilir.

 43. Yavuz dedi ki:

  1 yıl önce ameliyat oldum yüzümde kızarık çizgi şeklinde iz kaldı kızarıklığı geçirirmi

 44. Seda Gündoğan dedi ki:

  Yaprak hanım ben doğumdan sonra madecasol ile bephantolü karıştırarak kullaıyordum ama şimdi eczanelere Madetoll adında yeni bir krem gelmiş bu ikisinin hazır karışımıymış.Bununla ilgilide bir yazı yazarsanız çok güzel olur. Benim gibi 2 krem alıp karıştıranlar artık Madetoll kullanabilir. Çokta güzel bir kokusu var.

 45. Orhan dedi ki:

  Merhaba parmağımda pıtırpıtır alerji gibi birşey çıktı Madecassol kreminiz geçirir mi?

 46. pınar can dedi ki:

  ben bu kremi yüzüme sürdüğümde baya bir kuruluk ve yanma oluyor yüzümde ney yapmam gerek

 47. Derya yürük dedi ki:

  Merhaba! Benim çenemde kararma oldu kahve renginde 1 2 haftadr olmuş ben madecassol kullanıyorum 3 gündür yattığımda sürüyyorum sabah uyandığımda yıkıyorum bunu her gecemi sürmen lazımm nasıl kullanacagımı bilmiyorum inanki

BİR YORUM YAZ