Kategoriler

En Popüler Saç Renkleri ve İsimleri

En Popüler Saç Renkleri ve İsimleri

En çok tutulan en gözde ve en popüler saç renklerinin isimleri. Saç renkleri özellikle bayanlar için büyük önem taşımaktadır. Araştırmalara göre pek çok kadın yılda en az 2 sefer saç rengini değiştirmek istiyor ve ideal saç rengini arıyor. Bütün saç renklerini, isimlerini ve en çok tercih edilen saç boyalarını bu yazımızda bulacaksınız.

 

En Gözde Saç Renkleri:

2017 en trend saç renkleri

Tüm Popüler Saç Renkleri

Saçlarımızın rengini değiştirirken sürekli saç renkleri arasından seçim yapmaya çalışırız. Özellikle sezon trendlerini çok önemseriz. Bu yıl hangi renk daha popülerse o renklerde saçlarımızı boyatmayı ve o yılın saç bakım trendlerini takip ederiz. Öncelikli olarak son zamanların en popüler ve en çok istenilen saç renkleri konusuna değinmek istiyoruz. Hangi saç rengi hangi ten rengine sahip, kişilerde nasıl durur konularından da bahsedeceğimiz bu bölüm yalnızca saç renklerine ait olacak.

 

Kuaföre saçınızı boyatmaya gittiğinizde bazen saç renkleri arasında kayboluruz bazen de o yılın en trend saç rengini kendimizde görmek isteriz. Ancak saç renkleri içinden seçtiğiniz o popüler renk sizin teninize uygun mu, sizde nasıl duracak bunları pek hesap etmeyiz. Sonunda da kötü bir sonuçla karşı karşıya kalabiliriz. İşte bu yüzden saç renkleri konusundan bahsetmekle kalmayıp işin özüne inerek, hangi ciltlere hangi saç renkleri yakışır, bunun da cevabını aşağıda bulabilirsiniz. İşte 2018 ve 2017 yılının en çok tercih edilen saç renkleri:

 

En Çok Tercih Edilen Saç Renkleri

Bu yazımızda sizlerle, 2017 senesinin sonlarına doğru kış başlangıcı popüler olan ve 2018 başlarında da trend olmaya devam ederek yükseliğini sürdürecek tüm saç renklerini derledik.

Açık Kumral Saç Rengi:

Bu saç rengi tahmin edebileceğiniz üzere beyaz tenliler ve kumral ten rengine sahip kişilere çok yakışıyor. Bunun dışında bu saç rengini çok beğeniyor ama bir türlü tüm saçınıza uygulayıp kullanamıyorsanız, saçlarınızın boy ve uç kısımlarına ombre modelleri işlemi yaptırarak da bu rengi kullanabilirsiniz. en trend ombre modelleri yazımız da ilginizi çekebilir.

acik-kumral-sac-rengi

 

 

Küllü Kumral Saç Rengi:

Kumral saç renkleri içinde açık renkli ışıltılar gibi farklı tonlarda açık renk saç boyaları ile elde edilen bir renk. Özellikle açık tenli kişilere çok yakışıyor.

kullu-kumral-sac-rengi

 

 

Koyu Kumral Saç Rengi:

Buğday tenli kişilerde çok doğal duran bu saç rengi ülkemizdeki pek çok bayanın doğal saç rengi olmakla birlikte dünya genelinde de en çok sahip olmak istenilen saç renklerinden bir tanesidir. Bu anlamda bizler oldukça şanslı sayılabiliriz.

koyu-kumral-sac-rengi

 

 

Kumral Saç Rengi:

Kahverengi saç renkleri arasında en açık tonu olarak bahsedebileceğimiz bu renk, genel anlamda çok esmer olmayan tüm bayanlara yakışacaktır. Pek çok saç boyası ile kolaylıkla evlerde de elde edilebilecek bir renk olması seven kişiler için bir avantaj sağlamaktadır.

Hem kısa saçlarda hem de uzun saç modellerinde gayet güzel görünen kumral saç rengini, açık küllü kumral üzerine altın sarısı balyaj ile hareketlendirilerek mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

Koyu kumral tonlarındaki saç renkleri ise genellikle doğal görünmek isteyen hanımlar tarafından tercih edilmektedir.

kumral-sac-rengi

 

 

Kızıl Saç Rengi:

Saç renkleri arasında genellikle sıcak olarak tabir edilen cilt tonuna sahip kişilere yakışan bu renk, aynı zamanda renkli gözlere sahip bayanlarda da erkeklerin oldukça ilgisini çekmektedir. Kızıl rengin her tonu aynı etkiye sahip değil. Bazıları daha çekici dururken bazıları daha ciddi bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca saçlara kızıl renkte balyaj yaptırarak hava kazanmak da mümkün. 

Tüm bunlara ek olarak kızıl rengindeki saçlar en çok uzun saçlı hanımlarda güzel duruyor. Bir an önce istediğiniz boyda saçlara kavuşmak için hızlı saç uzatma yazımıza bakabilirsiniz.

kizil-sac-rengi

 

 

Kestane Saç Rengi:

Doğal görünümlü bir renk olması dolayısı ile hemen her cilt tipi için uygun olmakla birlikte tıpkı kahverengi saç rengi gibi ev ortamında kolaylıkla elde edilebilecek bir yapıya sahiptir.

kestane-sac-rengi

 

 

Bakır Saç Rengi:

Kızıl saç renginin birkaç ton açığı olan bu renk yanlış uygulamalar sonucu turuncu renge yakın bir görünüme kavuşacağı için ev ortamında çoğunlukla başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bu yüzden istediğiniz tonu kuaförünüze bildirmeniz halinde daha sağlıklı bir şekilde saçlarınızda bu rengi kullanabilirsiniz.

bakir-sac-rengi

 

 

Siyah Saç Rengi:

Saç renkleri içinde bir klasik sayılan ve oldukça dikkat çeken siyah saç rengi pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Çok gizemli ve dikkat çekici olması da ayrı bir çekicilik kattığı için hem de evde uygulaması kolay olduğundan dolayı hemen her bayanda bulunan bir saç rengidir. Her saç üzerine kolaylıkla uygulanabilir. Ancak açık renkte saçlara uygulandığında yıkamalar sonucunda renginde akmalar ve solmalar olabilir. Renk oturana kadar siyah saç boyasını sık sık uygulamak gerekebilir.

Ayrıca siyah saça gri balyaj uygulaması da gün geçtikçe popülerleşen ve gerçekten siyah saç renginde hanımlara çok yakışan bir modadır.

siyah-sac-rengi

 

 

Patlıcan Moru Saç Rengi:

İçerisinde morluk barındıran fakat ne dikkat çekici bir mor ne de gece karası gibi siyah olmayan ikisinin de arası bir tonda bulunan bu saç rengi çok esmer olmadığınız müddetçe herkese yakışabilir. Ayrıca siyah tonlardaki saçların arasına ışıltı amaçlı olarak da uygulanabilir.

patlican-moru-sac-rengi

 

 

Mor Kızıl Saç Rengi:

Patlıcan moru saç renginin daha açık tonu olan renktir. Yine kolayca evde uygulanabilen bu saç rengi de çok sevilen saç renkleri arasında gösterilebilir.

mor-kizil-sac-rengi

 

 

Karamel Kahve Saç Rengi:

Koyu saçlara uygulandığında kalıcılığı daha fazla olan bu saç rengi kumral kişilere çok yakışmaktadır. Bu anlamda esmerlerin kesinlikle uzak durması gereken bir renk olduğunu belirtmek isteriz.

karamel-kahve-sac-rengi

 

 

Sarı Saç Rengi:

Saç renkleri içinde bir diğer klasik renktir diyebiliriz. Sarı rengin birçok tonu bulunur. Her ne kadar aşırı esmer bayanların da bu hataya düşerek saçlarını bu renge boyadıkları görülür. Aslında genellikle beyaz tenli kişilere yakışan, kumral kişilerde bile yapay durabilen bir renktir. O yüzden esmer kişileri bu renkten uzak durmaya ve daha farklı renklere yönlendirmek istiyoruz.

sari-sac-rengi

 

 

Akaju Kahve Saç Rengi:

Kahverenginin daha açık ve daha ışıltılı hali olan bu saç rengi kumral, buğday ve beyaz cilt tonuna sahip kişilere çok yakışmaktadır.

akaju-kahve-sac-rengi

 

 

Tarçın Bakır Saç Rengi:

Yine renkli gözlü ve açık renk cilt tonuna sahip kişilere çok yakışan bir saç rengidir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta tüm kızıl saçlarda olduğu gibi bu saç rengi de ciddi anlamda akmaktadır.

tarcin-bakir-sac-rengi

 

 

Gri Saç Rengi:

2017 ve 2018 yılının en trend saç rengi olan gri, hemen her cilt tonuna sahip kişiye yakışmaktadır. Bunun yanı sıra pek çok saç renginin içine balyaj yapılarak da kullanılan gri saç rengini evde kesinlikle denenmemesini tavsiye ederiz.

gri-sac-rengi

 

 

Bal Köpüğü Saç Rengi:

Kumral saç rengi ile kahverengi saç renginin biraz açılarak uygulandığı saç rengidir. Hem kumrallara hem de açık renk cilt tonuna sahip kişilere çok yakışmaktadır. Evde çok başarılı uygulanamasa da yardım alınarak uygulanabilecek bir renktir.

bal-kopugu-sac-rengi

 

 

Çikolata Kahve Saç Rengi:

Tam bir çikolata rengi olan bu saç rengi esmer bayanlara ve koyu kumral cilt tonuna sahip buğday tenli kişilere çok yakışıyor. Kolaylıkla evde de uygulanabilen bu renk iyi bakıldığında 4 ile 6 ay arasında bir kalıcılığa sahip olabiliyor.

Renk olarak çikolata kahvesini tercih eden kadınların çok uyumlu mizaçlı olmalarına rağmen, bir o kadar da çekici oldukları düşünülüyor.

cikolata-kahve-sac-rengi

 

 

Marsala Saç Rengi:

Bu saç rengi koyu mürdüm rengi olarak da adlandırabileceğimiz bir renk. Kızıl saç renginin kullanabilecek cilt tonuna sahip kişilerce kolaylıkla kullanılabilen bir renktir. Bu yılın popüler saç renkleri arasında önde gelmektedir.

marsala-sac-rengi

 

 

Badem Kahvesi Saç Rengi:

Tam olarak badem rengi olan bu saç rengi tıpkı kızıl renklerde olduğu gibi pek kalıcı değil. Fakat çok güzel bir renk olması sebebi ile iyi bakılarak kullanılabilir. Yeşil gözlü ve açık tenli kişilere çok yakışmaktadır.

badem-kahvesi-sac-rengi

 

 

Dore Saç Rengi:

Altın ışıltıları içeren bu saç rengi beyaz tenli kişilere çok yakışmaktadır. Özellikle uzun saçlarda oldukça göz alıcı ve dikkat çekici olan dore saç rengi hafif ışıltı attırma işlemi ile daha da güzel görünüme kavuşabilir.

dore-sac-rengi

 

 

Fındık Kabuğu Saç Rengi:

Açık kumral saç boyası ile açık kahve saç renklerinin karışımı ile elde edilen bu saç rengi genellikle herkese yakışmaktadır. Her saçta olduğu gibi ışıltı işlemi yapıldığında çok daha göz alıcı hale getirilebilir.

findik-kabugu-sac-rengi

 

 

Gizemli Karadut Saç Rengi:

Marsala renginin birkaç ton açığı olan bu saç rengi tüm cilt tonuna sahip kişilerce kolaylıkla kullanılabilecek bir renktir.

gizemli-karadut-sac-rengi

 

 

Buzlu Kestane Saç Rengi:

İçerisinde kızıllık barındıran bu kestane rengi saç boyası pek çok markanın koleksiyonunda bulunmakta ve birçoğu da kalıcılık vaat etmektedir. Fakat kızıllık barındıran her saç boyası gibi bu saç boyasını kullanmaya başladığınızda saç bakımını ayda en az iki defa yapmalısınız.

buzlu-kestane-sac-rengi

 

 

Açık Şeftali Açık Pembe Saç Rengi:

2017 yılının en çok tercih edilecek olan bu saç rengi Avrupa’da pek çok ülkede oldukça popüler. Yalnızca beyaz tenli kişilere yakışan bu renk özellikle yaz aylarında tercih edilebilir.

acik-seftali-acik-pembe-sac-rengi

 

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Bayan Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

 

Saç renkleri arasında son yılların en çok tercih edilen renklerini sizler için sıraladık.Bunun yanında hangi saç renkleri hangi cilt tipine daha uygun bunları da belirterek, size en uygun saç renkleri hangileridir sorusunun cevabını bulabilmeniz için seçenekleri size en uygun şekilde indirgemeye çalıştık. O kadar fazla saç renkleri arasından doğru saç rengini bulmanın gerçekten zor olduğunu bildiğimizden makaleyi çok kapsamlı bir şekilde ele aldık. Umarız doğru saç renginize ulaşabilmeniz için bu yazının bir nebze faydası olmuştur, güzellikle kalın.. 🙂

 

Siz de bu yıl tercih ettiğiniz saç renkleri hakkında yorum yapabilir, kendinizden bahsederek, size en çok hangi rengin yakışacağı konusunda fikir danışarak, saç renkleri alternatiflerinden size en uygun olanı seçip kendinizi daha da güzel hissedebilirsiniz.

2018 yılında gözde olacak saç renklerini de ayrıca paylaşıyor olacağız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Ceylan dedi ki:

  Saçarımda sürekli değişim yapıyorum önce düz boyuyordum ama bir süredir röfle veya balyaj yaptırıyorum saçlarım çok yıpranıyor hatta yanmışlığı da var ama artık sorun yaşamıyorum çünkü liquid keratin kullanmaya başladım saçlarım yandığında kuaförümün tavsiyesiyle kullanmaya başlamıştım yanık saçlarımı düzeltmişti kestirmeye gerek kalmadan tabi az kestirdim ama uç kısımları şimdi de yıpranma ve mat görüntü olmaması için kullanıyorum saçlarım hep canlı ve dolgun görünüyor bu sayede sanki kendi saç rengim gibi.

 2. Leman dedi ki:

  Ben balköpüğü istedim ama kuaför saçımı beyaz gibi bir renge boyamaya çalışmış saçlarım yandı mahvoldu bi de belimin altındaki saçı kısa kesim yapalım diyor kısa kesim dediği nerdeyse saç bırakmıycağı şekilde kesicek biraz uzayınca tekrar tekrar kesicekmiş o an adamın saçlarını da kökünden koparmak geldi içimden ücret falan vermedim üzerine bakım ürünlerimi de onlara aldırdım liquid keratin kullanarak şükür kestirme falan olmadan saçlarım düzeldi yanık falan kalmadı rahat boyanıyor hem de artık daha güçlü oldu sanırım saçlarım.

 3. Yeşim dedi ki:

  Bu tarz da yaptırdım ama saçımda hafif yanık vardı ve boya akıyor çok rahatsız edici bir durum bu sebeple keratin önerdiler bende patentli olanından aldım saçımda ne sorun kaldı nede boya akması oluyor kendi doğal rengi gibi görünüyor liquid keratin sayesinde rahat rahat istediğim şekilde boyatıyorum artık saçlarımı.

 4. İrem dedi ki:

  Saçlarımı buzlu kestane boyattım çok da beğendim yakışdı ama saçlarım çok kuru ve sönük duruyor sadece bu hoşuma gitmiyordu kuaförüm keratin kullanmamı önerdi saçlarımın o zaman yumuşacık ve daha dolgun görüneceğini söyleyince hemen sipariş verdim ve şuan çok memnunum saçlarımın rengi bile yeni ortaya çıkı sanki çok hoş duruyor bakımlı ve canlı liquid keratin saçlarımı canlandırdı resmen.

 5. Akıllı dedi ki:

  he yav he he satışlar kötü gidiyor galiba 🙂
  Alacak olsam bile sizin bu insanları salak yerine koymaya çalışma çabanızdan dolayı yine almam
  muz bal ve hindistan cevizi yağı gayet faydali

 6. Kübra dedi ki:

  Saçlarım siyah arada boyatıyorum yani ombre falan yaptırıyorum ama ilk defa tamamen boyatmaya karar verdim açık renkler ombre de falan yakıştığı için ama saçlarım ince telli ve çok cansızdır dore sarısı diye bir renk beğendim açma işlemi sırasında saçlarım yandı bir kısım koptu hatta şok geçirdim bir anda ama kuaförüm çok rahat merak etme dedi saçlarını toparlıycam ücretsiz olarak doğal keratinle dedi internetten patenli keratin diye aldı benim evime göndertti ürünler geldi kullandım saçlarım toparladı ve sonra kendim de araştırdım şuan uzatma seti kullanıyorum uzama oluyor saçlarımda baya memnunum bu ürünlerden kötü bir olay yaşasam da telafisi olması güzel bir durum.

 7. Feride dedi ki:

  Saçlarımı ilk defa diplerden itibaren yoğun olarak açtırdım krem sarı olacaktı saçlarım ama onun yerine acayip bir renk çıktı ortaya turuncu ile kırmızı arası bir renk ben ne kadar bekler falan bilmediğim için hafif yanma hissettim normal sandım unutmuş zamanı yaktı saçlarımı yarısı falan koptu zaten orada saçlarımı bana danışmadan kulak hizasında kesti birde ben şoku atlatmaya çalışırken hem yanık hem kısa saçla kaldım öyle eve gittim komşumuz gördü sordu anlatınca bana doğal keratin önerdi hem yanık gider hemde hızlı uzar dedi kardesi kullanmış hemen araştırdım doğal olduğundan emin olmak için de özellikle patentli olanını aldım saçlarım toparladı gerçekten doğal uzama da başladı ama ben hızlı uzasın diye uzatmak için uygun olanlarından da aldım saçlarım hem sağlığına kavuştu hemde uzamaya başladı.

 8. mine dedi ki:

  Bu renleri kullanmayı seviyorum herkesin kullandığı sıradan renkler bana uygun değil sadece saçlarım sürekli değişiklik ve farklı renkler sebebi ile çok fazla yıpranıyor bazen hafif yanıklar oluyor zaten her zaman kazık gibi ve tiftik saçlarım vardı sürekli benim gibi boya yaptıran bir arkadaşım doğal keratin önerdi saçlarında yanık ve yıpranmalar olmuyordu onun bende denemek için aldım patentli olandan saçlarım yumuşacık ve yıpranmalar kalmadı artık rahat rahat istediğim renk ve şekilde kullanabilirim yıpranma veya sertlik olmadan.

 9. pelin dedi ki:

  Saçlarım açıcılardan çok yıpranıyor ve çok kuru bir yapıda oldular yıpranmalar için arada ketirsem bile salarım hep güçsüz bu yüzden saçlarım için doğru ve yeterli bakımı yapmadığımı düşünüyordum doktor bir arkadaşım var muhabbet ederken saçlardan konu açıldı ve doğal keratin bularak kullanmam gerektiğini söyledi araştırırken patentli keratin buldum ve aldım saçlarım da yıpranma kuruluk o cansızlık falan hiç kalmadı arkadaşımın tavsiyesi olan doğal keratin benim için çözüm oldu sonunda.

 10. Reyhan dedi ki:

  Saç rengimi değiştirmeyi seviyorum ama sürekli değişim saçlarıma zarar veriyor kuruyor saçlarım ve yıpranıyor bu yüzden çözüm ararken doğal keratin önerenler oldu baya araştırdıktan sonra patentli olan doğal keratin buldum aldım artık saçlarım için sadece patentli keratin kullanmaya başladım tüm saç bakımımı yapıyorum saçlarıma yıpranma kuruluk falan kalmıyor etkisi kalıcı olduğu için sürekli kullanım da gerekmiyor.

BİR YORUM YAZ