Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Evde Bebek Düşürme Yöntemleri

Evde Bebek Düşürme Yöntemleri

bebek düşürme yöntemleri

İstenmeyen gebelikleri, yasal olarak sonlandırmaya çeşitli engelleri olan çaresizlik içerisindeki kadınlar, bir takım hareketler yaparak ya da bitki çayları v.s. rahim kasılmalarını arttırarak düşüğe sebebiyet verebilecek evde bebek düşürme yöntemlerini deneyerek sorunlarına çözüm bulmaya çalışmaktadır lakin, bebek düşürmek, yanlış bir girişim sebebiyle hayati tehlikeye yol açabilecek bir sürece girmenize neden olabilir.

Evde Uygulanan Bebek Düşürme Yöntemleri

Gerek evli olsun, gerek evi olmasın, cinsel ilişki içerisinde bulunan çiftler sonucunda istenmeyen gebeliklerin yaşanması mümkün olabilmektedir. Bazı durumlarda çiftler bu sorunları, ailesinin ya da toplumun duymasından kaçınarak, kendi kendine bir yöntem bularak çözmeye çalışmaktadır. Bundan dolayı internet aramalarına dikkat ettiğimizde karşımıza ‘’bebek düşürme’’ olarak yapılmış yoğun aramalarla  karşılaşmaktayız.

Öncelikle bebek düşürme işlemi sanıldığı gibi kendi kendinize uygulayabileceğiniz kolay bir işlem değildir. Eğer ki istenmeyen gebeliğinizi uygun şartlar altında sonlandırmak istiyorsak, bu konuda internetten okuduğumuz ya da kişilerden aldığımız bilgilerden ziyade, alanında uzman hekimlere danışmamız gerekmektedir. Eğer ki bu durumları kendi kendine çözmeye çalışan çiftler, bu durumun bilinçsizce yapıldığında yarattığı hayati riskleriyle karşı karşıya kalması mümkündür. Bu ihtimallerden uzak durmak ve kürtaj operasyonunun riskini en aza indirmemiz gerekir.

Bilhassa çeşitli hareketler yaptırarak ya da kimyasal ilaçlar kullanıp bitkiler dışında yöntemlerle evde düşük yapmanıza yardımcı olacağı iddia edilen ürünlerden ve bunları öneren kişilerden kesinlikle uzak durmalısınız

Kürtaj Hapı ile Evde Düşük Yapma Nedir?

Kürtaj rahim içinin boşaltılması manasına geldiği için aslında ameliyatın ismi değildir. Dolayısıyla gebeliği sonlandırmaya yönelik yapılan işlemlere genel olarak verilebilecek bir isim olduğu için, düşük yapma yöntemi olarak kullanılan kimyasal ilaçlara da kürtaj hapı denmektedir ve kürtaj hapları, kafanıza göre eczanelerden alıp kullanabileceğiniz haplar değil, doktor muayenesi ve takibi ile kontrollü bir şekilde kullanarak, ameliyatsız düşük yapma yöntemi olarak başarılı ve yasal bir yoldur.

Kürtaj hapı progesteron hormonunu bloke ederek, rahmin yapısının bozulmasına yol açar ve ardından doktorunuzun tavsiye edeceği mizprsotol adlı bir diğer ilaç ile rahim daralması sağlanıp kanama başlatılarak düşük kendi kendine operasyona, kesiye ya da cerrahi müdahaleye gerek olmaksızın başlatılır ancak yinelemek istiyoruz ki kürtaj hapı ile evde düşük yapma yöntemi, kendi kararınızla sağlıklı bir şekilde uygulayabileceğiniz bir işlem değildir. MUTLAKA DOKTOR KONTROLÜNDE YAPILMALIDIR!

Düşük nasıl yapılır, bebek düşürme yolları, diğer düşük yapma yöntemleri nelerdir?

Aşağıda her ne kadar bitkisel yöntemlerden bahsetmiş de olsak, bütün bu sorulara sağlıklı cevaplar almak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey hastanelere ve dolayısıyla alanında uzman hekimlere başvurmaktadır. Artık konu hakkında bebek düşürme yöntemlerine dayalı olarak o kadar çok arama yapılıyor ki, bebek düşürme konulu bitkilerin olup olmadığı sorgulanmaktadır.

Bir kadının çeşitli sebeplerden dolayı, istenmeyen gebeliğine son verme kararı oldukça doğal karşılanması gereken bir karardır. Tabi ki bu karar çocuk oyuncağı olmamakla birlikte bir insanın hayatına karar verdiğiniz bilincinde olmalıdır, ama bazı zaruri şartlar altında bu karar uygulanabilir. Kürtaj operasyonunu sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorsanız tekrar etmemiz gerekir ki bebek düşürme çabalarından kaçınmanız gerekir. Bu hayati açıdan çok tehlikeli bir konudur, yapmanız gereken şey iyice araştırdıktan sonra, fiyatlandırmalardan çok sağlığınızı düşünerek uygun kurumu ve hekimi seçmektir.

Kürtaj operasyonu ülkemizde yasal olarak uygulanması mümkün olan bir olaydır. Kürtaj operasyonu yasalarla birlikte legal halde iken, bunun yanında bazı şartlar altında bu işlemin yapılması istenmektedir. Bunlardan en önemlisi gebelik haftasıdır. Gebelik haftası 10 haftayı geçmeyen gebeliklerin sonlandırılması mümkündür. Bunun yanında kürtaj işlemini yaptıracak bireyin 18 yaşını aşmış olması gerekmektedir.

Bebek düşürme işlemine yönelik piyasada o kadar çok hayatınızı tehlikeye atacak iğneler ve ilaçlar var ki bunlardan uzak durmalısınız. Biliyoruz bazı durumlarda gebeliğin duyulmasından, belki yaşınız belki de bekar olmanızdan dolayı endişeler duyabilirsiniz. Ama bu tarz durumlarda dahi bilinçli bir şekilde yapılacak kürtaj operasyonu emin olun ki en iyi seçenektir. Son zamanlarda bu konulara ilaveten aldığımız sorunlarda bebek düşürme fiyatlarının normal kürtaj operasyonlarına yönelik fiyatının daha düşük olup olmadığı sorulmaktadır. Yani buradan da anlıyoruz ki fiyatsal anlamda bebek düşürme operasyonunun düşük olduğunun fikri bile, insanları bebek düşürme gibi çok büyük riskler barındıran bu işleme insanları yönlendirmektedir. İşte tam burada sizlere hatırlatmak istediğimiz çok önemli bir konu var. Kürtaj işleminin, iyi bir hastanede alanında uzman bir hekim aracılığıyla yapılması belki merdiven altında gideceğiniz yerlerden fiyat olarak biraz daha yüksek olması mümkün olabilir. Ama sağlığınızdan değerli ne olabilir ki? Merdiven altı diye tabir ettiğimiz bu yerlerde kürtaj ameliyatı oldukça düşük ücretler karşılığında yapılmaktadır. Fakat bu operasyonlardan sonra sağlığınız açısından verdiği zararları toparlamanız için, belki daha çok para harcamanız gerekecek belki de bu sorunları bir daha toparlamanız mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı bu kararı verirken öncelik olarak her zaman sağlığınızı tutmalısınız.

Kürtaj yaptıracak paranız olmadığı için çocuk düşürmenin alternatif yöntemlerini arıyorsanız, aslında sanıldığı kadar pahalı olmayan bu işlem için kürtaj fiyatları sayfamıza da bakabilirsiniz.

Bebek düşürme yöntemleri ile ilgili sorular:

 • Bebek düşürmenin kürtaj dışında sağlıklı yöntemleri var mı?
 • İğne ya da başka bir şekilde düşük yapılabilir mi?

Bu iki soru gerçekten bizlere ulaşan hastaların birçoğunun sorduğu ortak sorulardır. Bu konuda sağlıklı olarak bilgi vermek gerekirse, bütün yazımız boyunca tekrarladığımız gibi, bebek düşürme yönteminin mantıksal açıdan ve bilimsel açıdan bir yönteminin olmadığını sizlere hatırlatmak isteriz. Gebeliğin sonlandırılması için tercih edilmesi gereken tek ve en pratik, kolay yöntem kürtaj operasyonudur. Kürtaj operasyonu günümüzde vakum yöntemi ile plastik kanüller aracılığı ile uygulanmaktadır. Bu işlem yaklaşık olarak 10 dakika kadar sürmekle birlikte, gebelik sonrasında 1 saat kadar süre sonra hekiminizin onayı sonrasında evinize giderek gündelik işlerinize geri dönebilmeniz mümkün olmaktadır. Bebek düşürme gibi yöntemlerden uzak durarak en yakın hastaneye gitmeniz sağlığınız açısından oldukça önemli ve doğru bir karar olacaktır.

Evde Bebek Düşürmenize Yol Açabilecek Bitkiler

Bir takım bitkiler ve bitki çayları, erken rahim kasılmalarına sebebiyet vererek, gebeliğin yani embriyonun rahim içine tutunmasına engel olmakta ve düşük yapmanıza sebep olmaktadır. Kürtaj alternatifi olarak bebek düşürme yöntemi olarak kullanmak için değil, bilasik gebeliğini devam ettirmek isteyen anne adaylarının istenmeyen düşüklerin önüne geçmesi için kullanmaktan kaçınması gereken bu bitkileri de sizler için derledik;

Doğal Abortuslar:

 • Maydonoz Suyu Bebek Düşürmenize Neden Olabilir

Adet söktürücü olarak başarıyla kullanılan maydonoz suyunun kanı sulandırarak düşüğe yol açtığı rivayetler arasında lakin embriyo yani gebelik bir kan pıhtısından öte döllenmiş bir yumurta olduğu için, aynı şekilde etki edip etmeyeceği meçhul da olsa, düşüğe yol açma riski yine de vardır.

 • Papatya Çayı ile Çocuk Düşürme

Papatya çayı da kan inceltici özelliğie sahip olduğu için düşüğe yol açabileceği düşünülmektedir ancak konu hakkında kesin bilimsel çalışmalar olmadığı için doktorlar tarafından kesin olarak yasaklanmamış ya da tavsiye edilmemiştir.

 • Pelin Otu Bitkisi ile Düşük Yapma

Pelin otu ve pelin bitkisinden elde edilen kürler ve karışımlar rahimde kasılmalara sebebiyet verebildiğinden, rahim içindeki yabancı maddenin yani gebelik durumunda, embriyonun rahim dışına atılmasına yardımcı bir malzeme olarak uzun yıllar boyunca ilkel toplumlarda kullanılmış ve doğal düşük yaptırıcı bir yöntem olarak rağbet görmüştür ancak günümüz teknolojisinde bu işin çok daha garanti ve güvenli yöntemleri de mevcuttur elbette ki

 • Yarpuz Bitkisi Evde Düşük Yapmaya Sebep Oluyor Dikkat!

Yabani nane adıyla da tanınan yarpuz bitkisinin yarpuz otu, pek çok sağladığı faydanın yanı sıra, düşük yapma özelliğine sahip olduğundan gebe kadınların uzak durmaları tavsiye olunur.

 

 • Blue Cohosh

Krampların tedavisinde, epilepsiden tutun hıçkırığa kadar pek çok duruma fayda sağlamanın yanı sıra, özellikle rahimdeki ödemler ve genital bölgedeki su toplamalarının tedavisinde kullanılan ödem giderici ilaçların ana etken maddesi olan Blue Cohosh bitkisi de, rahim içi enflamasyonu indirme mekanizması sırasında düşüğe sebebiyet vermektedir. Bilimsel olarak bildirilmiştir.

 • Angelica Bitkisi

Maydanozgillerden bir ot olan Angelica otu Türkiye’de Melek Otu adıyla bilinmektedir ve aynen maydonoz gibi kan sulandıcı etkisi vardır. Eski zamanlardan beridir ilkel ve modernleşmekte olan toplumlarda yüzyıllar boyunca yine ödem indirici ve düşük yaptırıcı olarak kullanılmıştır.

 

Erken Doğuma Sebebiyet Vererek Düşük Yaptıran Diğer Yiyecek İçecek ve Bitkiler

Erken doğuma da sebebiyet verdiği için gebeliğinin özellikle ikinci yarısında kullanmaktan kesinlikle kaçınılması gereken bir takım bitkiler, evde düşük yapma yöntemi olarak hamilelik ilk 10 haftasında da sıklıkla kullanılıyor ancak normal zamanda son derece sağlıklı olan tüm bu bitkiler, gebe kadınlarda çeşitli yan etkilere yol açabiliyor.

 • Kimyon
 • Yasemin
 • Safran
 • Ökseotu
 • Sinameki
 • Fesleğen
 • Lavanta Yağı

 

loading...

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 61 YORUM
 1. Elif5398341324 dedi ki:

  Selam 2 buçuk aylık hamileydim burda nette faruk isminde birine ulaştım bana ilac gönderdi ve ilaç kullaniminda islem bitene kadar bana yardimci oldu ve işlemim sonuçlandı faruk bey sizden allah razi olsun size hayatımı borçluyum arkadaşlar ilaca benden ulaşa bilirsiniz

  1. Yaprak dedi ki:

   Doktor tavsiyesi ve reçetesi olmadan kullanılan ilaçlar hayatınızı tehlikeye atabilir. Bu tarz merdiven altı ilaçları ve tedavi yöntemlerini kullanmayınız. Bu kişilere itibar etmeyiniz.

   1. Mihriban dedi ki:

    İlacin ısmi ne

  2. Gizli dedi ki:

   Ilacin ismi ne

  3. Ebru dedi ki:

   Mrb abla ayni sorunlari bende yasiyorum o ilacin adi ne peki yardim ci olabirmisiniz lutfen.

   1. Yardımm dedi ki:

    Iletisime gecebilirmiyiz

  4. Ceyda dedi ki:

   Bana ulasirmisin

   1. Tuba dedi ki:

    Cytotec ilaçın adı 350 tl pahalıdır biraz

  5. Özge dedi ki:

   İlacın adı nedir

  6. Şermin dedi ki:

   İlacın adıne lütfen yardımcı olurmusun

  7. Kader dedi ki:

   Meraba ben de 2bucuk aylik gebeyim ama düşürmek istiyor um bana da o ilacin ismini verebilir misin iz

   1. Yaprak dedi ki:

    2.5 aylık gebelik halen yasal kürtaj sınırları içerisindedir. Lütfen hekime başvurup gebeliğinizi hekiminizin önereceği yollar ile sonlandırınız. Sağlığınızı tehlikeye atmayınız

  8. Mira dedi ki:

   Anladım düşük yapmak içinse bana en acılı sen lazım babadan yardı edersin çok teşekkür ederim

  9. Esma39 dedi ki:

   Merhaba 6 haftalik hamileydim sagliksiz.oldugu icin gebelik sonlanmis kurtajla.alalim dedi doktor bende dogal yolla dussun diye beklemek.isyedim.bu arada kullanabilecegim bitki var mi acaba

   1. Yaprak dedi ki:

    hekiminizin önerisini dinlemelisiniz.

  10. Berrin dedi ki:

   Bende istiyorum o ilactan

  11. Esma dedi ki:

   Mrb elif hanim o ilaçtan bana da lazım

  12. Tanınmayan dedi ki:

   Meraba acaba nasıl Bi. İlaç

  13. Parvana dedi ki:

   Bana yazarmisiniz?

  14. Betül dedi ki:

   Merhaba gerçekten etkisi olduysa bende istiyorum lütfen banada yardımcı olur musunuz

  15. İnci dedi ki:

   Bana da ulaşırmısınız lütfen 5 haftalık hamileyim düşük yapmak istiyorum çünkü 5 aylık bir kızım var

  16. Ayşe dedi ki:

   Ilacın adını öğrenebilirmiyim bende kullanmak istiyorum bebeğim küçük yine hamileyim istemiyorm bana söyleyin bende kullaniyim

   1. Yaprak dedi ki:

    lütfen hekime danışınız

  17. Asi dedi ki:

   Bana tlf yada ilac in ismini verirmisiniz acil

  18. Kader dedi ki:

   İlacı nasıl bulabilirim ve kaç gunde etkisinı gösterır

  19. Mekansiz dedi ki:

   Nasıl alabiliriz bu ilacı 3 aylik oluncada düşük olur mu

  20. Fatos dedi ki:

   Ilacin ismi ney

  21. Sss dedi ki:

   İlacın ismini verebilir misiniz lütfen

  22. Fadime kavaklı dedi ki:

   İlacını adı ne

  23. Sinem dedi ki:

   İlaçin adı ne canm

  24. Hayriye dedi ki:

   Ilaci nasıl alabiliriz

  25. defne dedi ki:

   merhaba nerden ulasabiliriz size?

  26. Memet dedi ki:

   Elif hanım yardımcı olur musunuz rica etsem bir arkadaşıma acil lazım teşekkür ederim

  27. Emine dedi ki:

   Slm ilacın ismini vere bilir misin bide nasıl kullandin

  28. Burcu dedi ki:

   Nsl ulaşabiliriz bu ilaca

  29. Sema dedi ki:

   Merhaba bende o ilaçtan istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  30. Kron dedi ki:

   Ulaşmak istiyorum

  31. Buse dedi ki:

   Kullandığınız ılacı ogrenebılırmıyım

  32. Bora dedi ki:

   Iletisime gecebilirmiyiz

  33. Sıla dedi ki:

   Banada söylermsnz acil ilacn admı kmden aldnzı lütfen

  34. Damla123456789 dedi ki:

   İlacin ismını bana da verın lutfen

 2. Gizli dedi ki:

  İlacın adı ney bana olaşırmısınız

 3. Yardımm dedi ki:

  Ilacın ismi ne

 4. Asena dedi ki:

  Ulasirmisiniz

 5. Ecem dedi ki:

  ilacın adı ne dur bı zararı varmı yardımcı olur musunuz

 6. Yargı dedi ki:

  İşini gör sonra ilaç ara oh negüzel,tavuk zarıda satıyolarmı

 7. Betül dedi ki:

  Acil olarak ulasirsaniz çok sevinirim

 8. Tahsin dedi ki:

  Bu en baştaki yorum ve numara bırakan arkadaştan ürün alan varmı

 9. Tahsin dedi ki:

  Neden kafanıza göre beğenmediğiniz yorumları siliyorsunuz , işinize gelmiyormu..

  1. Yaprak dedi ki:

   sitenin admini ben olduğum için istediğim yorumu yayınlayıp istediğim yorumu silerim. Dolayısıyla da evet işime gelmiyor de diyebiliriz. İlaveten burada herhangi bir marka tanıtımı ya da ürün satışı da olmadığı için, kullanıcıyı yanıltıcı bir durum da söz konusu değil. Bir şey satıyor olurum da olumsuz kullanıcı yorumlarını siliyor olurum eleştirirsiniz anlarım da neye sitem ediyorsunuz şu anda gerçekten anlamadım. Ayrıca neyi silmişim onu bile farkında değilim.

 10. Mine dedi ki:

  Site admin elif hanımın yorum yaptığı kişi gerçekten güvenilir birisi ve işlemden sonra kilinigine gittim beni muayene etti o kişi doktor okey admin insanlara yardımcı olun ortalık dolandırıcı dolu gerçekten beni dolandırdılar ama kişinin yorum yaptığı kişi benim derdime derman oldu

  1. Edaaa dedi ki:

   Mine hanım o söylediğiniz kişiye nasıl ulaşabilirim numarası varsa yardımcı olursanız çok memnun olurum gerçekten güvenilir mi ?

  2. Kron dedi ki:

   Yardım lazım

 11. Sinem dedi ki:

  Ilacn adı ne elif benimde ıhtycm vat

  1. April dedi ki:

   Bitkisel yolla denedinzmi?

 12. İsmaa dedi ki:

  Biraz arastrdm da bu ilaç dedgnnz nerdeyse 300 ve 500 arasi bunu biraz daha uygun almamzn başka çaresi yokmu

 13. İsmaa dedi ki:

  Benim yanlış bilyrnm

  1. April dedi ki:

   Evet bnde duymustm pahali oldugunu ama bence internetten bu sekilde ilac getittirmek cok saglikli degil gibi.

 14. Memet dedi ki:

  Arkadaşlar yardımcı olursanız çok seviniriz arkadaşım daha 37 günlük hamile kendisi çok zor durumda lütfen yardımcı olun

 15. Admin dedi ki:

  Yapmayın arkadaşlar o bebeğin hayatını siz cizemezsiniz Allah herkese bebek nasip etmiyor… Bebek sahibi olduk diye sevinmek var bide o bebeğin canına kıymak var kürtaj olsun düşük hapları olsun hepsi boş işler nasıl bir çağda yaşıyoruz… Allah size evlat vermiş diye sukredin aldırmayı aklınızdan bile geçirmeyinn.. ben evli bile değilim hamile olduğumdan suphelendim olsaydı aldırmayı düşük yapmayı aklımdan bile geçirmedim bakardım buyuturdum lütfen yapmayın onların canlarina kiymayin hayatlarıyla oynamayın öbür tarafta karşınıza çıktığında nasil cevap vereceksiniz YAPMAYİN….

 16. Damla123456789 dedi ki:

  Banada yardım lutfen

BİR YORUM YAZ