Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Evde Bebek Düşürme Yöntemleri

Evde Bebek Düşürme Yöntemleri

bebek düşürme yöntemleri

İstenmeyen gebelikleri, yasal olarak sonlandırmaya çeşitli engelleri olan çaresizlik içerisindeki kadınlar, bir takım hareketler yaparak ya da bitki çayları v.s. rahim kasılmalarını arttırarak düşüğe sebebiyet verebilecek evde bebek düşürme yöntemlerini deneyerek sorunlarına çözüm bulmaya çalışmaktadır lakin, bebek düşürmek, yanlış bir girişim sebebiyle hayati tehlikeye yol açabilecek bir sürece girmenize neden olabilir.

Evde Uygulanan Bebek Düşürme Yöntemleri

Gerek evli olsun, gerek evi olmasın, cinsel ilişki içerisinde bulunan çiftler sonucunda istenmeyen gebeliklerin yaşanması mümkün olabilmektedir. Bazı durumlarda çiftler bu sorunları, ailesinin ya da toplumun duymasından kaçınarak, kendi kendine bir yöntem bularak çözmeye çalışmaktadır. Bundan dolayı internet aramalarına dikkat ettiğimizde karşımıza ‘’bebek düşürme’’ olarak yapılmış yoğun aramalarla  karşılaşmaktayız.

Öncelikle bebek düşürme işlemi sanıldığı gibi kendi kendinize uygulayabileceğiniz kolay bir işlem değildir. Eğer ki istenmeyen gebeliğinizi uygun şartlar altında sonlandırmak istiyorsak, bu konuda internetten okuduğumuz ya da kişilerden aldığımız bilgilerden ziyade, alanında uzman hekimlere danışmamız gerekmektedir. Eğer ki bu durumları kendi kendine çözmeye çalışan çiftler, bu durumun bilinçsizce yapıldığında yarattığı hayati riskleriyle karşı karşıya kalması mümkündür. Bu ihtimallerden uzak durmak ve kürtaj operasyonunun riskini en aza indirmemiz gerekir.

Bilhassa çeşitli hareketler yaptırarak ya da kimyasal ilaçlar kullanıp bitkiler dışında yöntemlerle evde düşük yapmanıza yardımcı olacağı iddia edilen ürünlerden ve bunları öneren kişilerden kesinlikle uzak durmalısınız

Kürtaj Hapı ile Evde Düşük Yapma Nedir?

Kürtaj rahim içinin boşaltılması manasına geldiği için aslında ameliyatın ismi değildir. Dolayısıyla gebeliği sonlandırmaya yönelik yapılan işlemlere genel olarak verilebilecek bir isim olduğu için, düşük yapma yöntemi olarak kullanılan kimyasal ilaçlara da kürtaj hapı denmektedir ve kürtaj hapları, kafanıza göre eczanelerden alıp kullanabileceğiniz haplar değil, doktor muayenesi ve takibi ile kontrollü bir şekilde kullanarak, ameliyatsız düşük yapma yöntemi olarak başarılı ve yasal bir yoldur.

Kürtaj hapı progesteron hormonunu bloke ederek, rahmin yapısının bozulmasına yol açar ve ardından doktorunuzun tavsiye edeceği mizprsotol adlı bir diğer ilaç ile rahim daralması sağlanıp kanama başlatılarak düşük kendi kendine operasyona, kesiye ya da cerrahi müdahaleye gerek olmaksızın başlatılır ancak yinelemek istiyoruz ki kürtaj hapı ile evde düşük yapma yöntemi, kendi kararınızla sağlıklı bir şekilde uygulayabileceğiniz bir işlem değildir. MUTLAKA DOKTOR KONTROLÜNDE YAPILMALIDIR!

Düşük nasıl yapılır, bebek düşürme yolları, diğer düşük yapma yöntemleri nelerdir?

Aşağıda her ne kadar bitkisel yöntemlerden bahsetmiş de olsak, bütün bu sorulara sağlıklı cevaplar almak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey hastanelere ve dolayısıyla alanında uzman hekimlere başvurmaktadır. Artık konu hakkında bebek düşürme yöntemlerine dayalı olarak o kadar çok arama yapılıyor ki, bebek düşürme konulu bitkilerin olup olmadığı sorgulanmaktadır.

Bir kadının çeşitli sebeplerden dolayı, istenmeyen gebeliğine son verme kararı oldukça doğal karşılanması gereken bir karardır. Tabi ki bu karar çocuk oyuncağı olmamakla birlikte bir insanın hayatına karar verdiğiniz bilincinde olmalıdır, ama bazı zaruri şartlar altında bu karar uygulanabilir. Kürtaj operasyonunu sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorsanız tekrar etmemiz gerekir ki bebek düşürme çabalarından kaçınmanız gerekir. Bu hayati açıdan çok tehlikeli bir konudur, yapmanız gereken şey iyice araştırdıktan sonra, fiyatlandırmalardan çok sağlığınızı düşünerek uygun kurumu ve hekimi seçmektir.

Kürtaj operasyonu ülkemizde yasal olarak uygulanması mümkün olan bir olaydır. Kürtaj operasyonu yasalarla birlikte legal halde iken, bunun yanında bazı şartlar altında bu işlemin yapılması istenmektedir. Bunlardan en önemlisi gebelik haftasıdır. Gebelik haftası 10 haftayı geçmeyen gebeliklerin sonlandırılması mümkündür. Bunun yanında kürtaj işlemini yaptıracak bireyin 18 yaşını aşmış olması gerekmektedir.

Bebek düşürme işlemine yönelik piyasada o kadar çok hayatınızı tehlikeye atacak iğneler ve ilaçlar var ki bunlardan uzak durmalısınız. Biliyoruz bazı durumlarda gebeliğin duyulmasından, belki yaşınız belki de bekar olmanızdan dolayı endişeler duyabilirsiniz. Ama bu tarz durumlarda dahi bilinçli bir şekilde yapılacak kürtaj operasyonu emin olun ki en iyi seçenektir. Son zamanlarda bu konulara ilaveten aldığımız sorunlarda bebek düşürme fiyatlarının normal kürtaj operasyonlarına yönelik fiyatının daha düşük olup olmadığı sorulmaktadır. Yani buradan da anlıyoruz ki fiyatsal anlamda bebek düşürme operasyonunun düşük olduğunun fikri bile, insanları bebek düşürme gibi çok büyük riskler barındıran bu işleme insanları yönlendirmektedir. İşte tam burada sizlere hatırlatmak istediğimiz çok önemli bir konu var. Kürtaj işleminin, iyi bir hastanede alanında uzman bir hekim aracılığıyla yapılması belki merdiven altında gideceğiniz yerlerden fiyat olarak biraz daha yüksek olması mümkün olabilir. Ama sağlığınızdan değerli ne olabilir ki? Merdiven altı diye tabir ettiğimiz bu yerlerde kürtaj ameliyatı oldukça düşük ücretler karşılığında yapılmaktadır. Fakat bu operasyonlardan sonra sağlığınız açısından verdiği zararları toparlamanız için, belki daha çok para harcamanız gerekecek belki de bu sorunları bir daha toparlamanız mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı bu kararı verirken öncelik olarak her zaman sağlığınızı tutmalısınız.

Kürtaj yaptıracak paranız olmadığı için çocuk düşürmenin alternatif yöntemlerini arıyorsanız, aslında sanıldığı kadar pahalı olmayan bu işlem için kürtaj fiyatları sayfamıza da bakabilirsiniz.

Bebek düşürme yöntemleri ile ilgili sorular:

 • Bebek düşürmenin kürtaj dışında sağlıklı yöntemleri var mı?
 • İğne ya da başka bir şekilde düşük yapılabilir mi?

Bu iki soru gerçekten bizlere ulaşan hastaların birçoğunun sorduğu ortak sorulardır. Bu konuda sağlıklı olarak bilgi vermek gerekirse, bütün yazımız boyunca tekrarladığımız gibi, bebek düşürme yönteminin mantıksal açıdan ve bilimsel açıdan bir yönteminin olmadığını sizlere hatırlatmak isteriz. Gebeliğin sonlandırılması için tercih edilmesi gereken tek ve en pratik, kolay yöntem kürtaj operasyonudur. Kürtaj operasyonu günümüzde vakum yöntemi ile plastik kanüller aracılığı ile uygulanmaktadır. Bu işlem yaklaşık olarak 10 dakika kadar sürmekle birlikte, gebelik sonrasında 1 saat kadar süre sonra hekiminizin onayı sonrasında evinize giderek gündelik işlerinize geri dönebilmeniz mümkün olmaktadır. Bebek düşürme gibi yöntemlerden uzak durarak en yakın hastaneye gitmeniz sağlığınız açısından oldukça önemli ve doğru bir karar olacaktır.

Evde Bebek Düşürmenize Yol Açabilecek Bitkiler

Bir takım bitkiler ve bitki çayları, erken rahim kasılmalarına sebebiyet vererek, gebeliğin yani embriyonun rahim içine tutunmasına engel olmakta ve düşük yapmanıza sebep olmaktadır. Kürtaj alternatifi olarak bebek düşürme yöntemi olarak kullanmak için değil, bilasik gebeliğini devam ettirmek isteyen anne adaylarının istenmeyen düşüklerin önüne geçmesi için kullanmaktan kaçınması gereken bu bitkileri de sizler için derledik;

Doğal Abortuslar:

 • Maydonoz Suyu Bebek Düşürmenize Neden Olabilir

Adet söktürücü olarak başarıyla kullanılan maydonoz suyunun kanı sulandırarak düşüğe yol açtığı rivayetler arasında lakin embriyo yani gebelik bir kan pıhtısından öte döllenmiş bir yumurta olduğu için, aynı şekilde etki edip etmeyeceği meçhul da olsa, düşüğe yol açma riski yine de vardır.

 • Papatya Çayı ile Çocuk Düşürme

Papatya çayı da kan inceltici özelliğie sahip olduğu için düşüğe yol açabileceği düşünülmektedir ancak konu hakkında kesin bilimsel çalışmalar olmadığı için doktorlar tarafından kesin olarak yasaklanmamış ya da tavsiye edilmemiştir.

 • Pelin Otu Bitkisi ile Düşük Yapma

Pelin otu ve pelin bitkisinden elde edilen kürler ve karışımlar rahimde kasılmalara sebebiyet verebildiğinden, rahim içindeki yabancı maddenin yani gebelik durumunda, embriyonun rahim dışına atılmasına yardımcı bir malzeme olarak uzun yıllar boyunca ilkel toplumlarda kullanılmış ve doğal düşük yaptırıcı bir yöntem olarak rağbet görmüştür ancak günümüz teknolojisinde bu işin çok daha garanti ve güvenli yöntemleri de mevcuttur elbette ki

 • Yarpuz Bitkisi Evde Düşük Yapmaya Sebep Oluyor Dikkat!

Yabani nane adıyla da tanınan yarpuz bitkisinin yarpuz otu, pek çok sağladığı faydanın yanı sıra, düşük yapma özelliğine sahip olduğundan gebe kadınların uzak durmaları tavsiye olunur.

 

 • Blue Cohosh

Krampların tedavisinde, epilepsiden tutun hıçkırığa kadar pek çok duruma fayda sağlamanın yanı sıra, özellikle rahimdeki ödemler ve genital bölgedeki su toplamalarının tedavisinde kullanılan ödem giderici ilaçların ana etken maddesi olan Blue Cohosh bitkisi de, rahim içi enflamasyonu indirme mekanizması sırasında düşüğe sebebiyet vermektedir. Bilimsel olarak bildirilmiştir.

 • Angelica Bitkisi

Maydanozgillerden bir ot olan Angelica otu Türkiye’de Melek Otu adıyla bilinmektedir ve aynen maydonoz gibi kan sulandıcı etkisi vardır. Eski zamanlardan beridir ilkel ve modernleşmekte olan toplumlarda yüzyıllar boyunca yine ödem indirici ve düşük yaptırıcı olarak kullanılmıştır.

 

Erken Doğuma Sebebiyet Vererek Düşük Yaptıran Diğer Yiyecek İçecek ve Bitkiler

Erken doğuma da sebebiyet verdiği için gebeliğinin özellikle ikinci yarısında kullanmaktan kesinlikle kaçınılması gereken bir takım bitkiler, evde düşük yapma yöntemi olarak hamilelik ilk 10 haftasında da sıklıkla kullanılıyor ancak normal zamanda son derece sağlıklı olan tüm bu bitkiler, gebe kadınlarda çeşitli yan etkilere yol açabiliyor.

 • Kimyon
 • Yasemin
 • Safran
 • Ökseotu
 • Sinameki
 • Fesleğen
 • Lavanta Yağı

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 165 YORUM
 1. Elif dedi ki:

  Selam 2 buçuk aylık hamileydim burda nette faruk isminde birine ulaştım bana ilac gönderdi ve ilaç kullaniminda islem bitene kadar bana yardimci oldu ve işlemim sonuçlandı faruk bey sizden allah razi olsun size hayatımı borçluyum arkadaşlar ilaca benden ulaşa bilirsiniz

  1. Yaprak dedi ki:

   Doktor tavsiyesi ve reçetesi olmadan kullanılan ilaçlar hayatınızı tehlikeye atabilir. Bu tarz merdiven altı ilaçları ve tedavi yöntemlerini kullanmayınız. Bu kişilere itibar etmeyiniz.

   1. Mihriban dedi ki:

    İlacin ısmi ne

    1. Sevda dedi ki:

     Kızlar çocuk düşürme de hangi ilaç daha çabuk etki ediyor ya acil yazın

   2. Berru dedi ki:

    Ilacın ismi ne

   3. Candan dedi ki:

    Size nasil ulasabilirim

  2. Gizli dedi ki:

   Ilacin ismi ne

   1. Sevda dedi ki:

    No

  3. Ebru dedi ki:

   Mrb abla ayni sorunlari bende yasiyorum o ilacin adi ne peki yardim ci olabirmisiniz lutfen.

   1. Yardımm dedi ki:

    Iletisime gecebilirmiyiz

    1. Candan dedi ki:

     Size nasil ulasabilirim

  4. Ceyda dedi ki:

   Bana ulasirmisin

   1. Tuba dedi ki:

    Cytotec ilaçın adı 350 tl pahalıdır biraz

    1. Zeynep dedi ki:

     İlacı nerden nasıl aldınız benimde almam gerek yardımcı olur musunuz

    2. Sengul dedi ki:

     3 aylik gebelikte ise yariyormu

    3. Sümeyye dedi ki:

     Peki nerden alıcaz ilacı sitesini söyleyebilir misin ?

    4. Kübra dedi ki:

     Size nasıl ulaşabilirim

   2. Tülay dedi ki:

    Size nasıl ulaşabilirim

   3. Candan dedi ki:

    Size nasil ulasabilirim

  5. Özge dedi ki:

   İlacın adı nedir

   1. Aydan dedi ki:

    Nasıl ulaşabilirim size

  6. Şermin dedi ki:

   İlacın adıne lütfen yardımcı olurmusun

  7. Kader dedi ki:

   Meraba ben de 2bucuk aylik gebeyim ama düşürmek istiyor um bana da o ilacin ismini verebilir misin iz

   1. Yaprak dedi ki:

    2.5 aylık gebelik halen yasal kürtaj sınırları içerisindedir. Lütfen hekime başvurup gebeliğinizi hekiminizin önereceği yollar ile sonlandırınız. Sağlığınızı tehlikeye atmayınız

  8. Mira dedi ki:

   Anladım düşük yapmak içinse bana en acılı sen lazım babadan yardı edersin çok teşekkür ederim

  9. Esma39 dedi ki:

   Merhaba 6 haftalik hamileydim sagliksiz.oldugu icin gebelik sonlanmis kurtajla.alalim dedi doktor bende dogal yolla dussun diye beklemek.isyedim.bu arada kullanabilecegim bitki var mi acaba

   1. Yaprak dedi ki:

    hekiminizin önerisini dinlemelisiniz.

  10. Berrin dedi ki:

   Bende istiyorum o ilactan

  11. Esma dedi ki:

   Mrb elif hanim o ilaçtan bana da lazım

   1. Teslime dedi ki:

    Nasil alabilirz ilctan

    1. Duygu dedi ki:

     Merhaba ilacın adı cytotec bende bir kutu var orjinal kendim icin aldım ama dogurmaya karar verdigim icin kullanmadım isterseniz size gönderebilirim

     1. Isimsiz dedi ki:

      Ilaci nerden aldiniz bi iletişim numarası varmı

     2. Başak dedi ki:

      Merhaba duruyorsa eğer ben alabilirim mümkünse ilacı

     3. Mustafa dedi ki:

      Mrh ilacı ben alabilirim

     4. Melek dedi ki:

      İlaç temin edeceğimiz bir numara varmı acaba

     5. Erva dedi ki:

      Iletisime gecelim ben almak istiyorum

     6. Gamze dedi ki:

      Merhabalar ilacı gönderebilirmisiniz parasını veriyim

     7. Seda dedi ki:

      Duygu hanim 2.50 aylik hamileyim yasimdan dolayi kurtaj olamiyorum ailemin bilgisi dahilinde dusurup aldiricam yardimci olursaniz sevinirim

     8. Esma dedi ki:

      Gönderirmisiniz ?

     9. Aylin dedi ki:

      Duygu hanim bana verebilir misiniz ilaci

     10. Candan dedi ki:

      Size nasil ulasabilirim

     11. Bus3mmm dedi ki:

      Gonderin bana acil fiyat ne

    2. Canan çam dedi ki:

     Elif hanım dönüş yaparmisiniz

   2. İbrahim dedi ki:

    Bana ulaşırmısnız acıl

  12. Tanınmayan dedi ki:

   Meraba acaba nasıl Bi. İlaç

  13. Parvana dedi ki:

   Bana yazarmisiniz?

  14. Betül dedi ki:

   Merhaba gerçekten etkisi olduysa bende istiyorum lütfen banada yardımcı olur musunuz

  15. İnci dedi ki:

   Bana da ulaşırmısınız lütfen 5 haftalık hamileyim düşük yapmak istiyorum çünkü 5 aylık bir kızım var

  16. Ayşe dedi ki:

   Ilacın adını öğrenebilirmiyim bende kullanmak istiyorum bebeğim küçük yine hamileyim istemiyorm bana söyleyin bende kullaniyim

   1. Yaprak dedi ki:

    lütfen hekime danışınız

  17. Asi dedi ki:

   Bana tlf yada ilac in ismini verirmisiniz acil

  18. Kader dedi ki:

   İlacı nasıl bulabilirim ve kaç gunde etkisinı gösterır

  19. Mekansiz dedi ki:

   Nasıl alabiliriz bu ilacı 3 aylik oluncada düşük olur mu

  20. Fatos dedi ki:

   Ilacin ismi ney

  21. Sss dedi ki:

   İlacın ismini verebilir misiniz lütfen

  22. Fadime kavaklı dedi ki:

   İlacını adı ne

  23. Sinem dedi ki:

   İlaçin adı ne canm

  24. Hayriye dedi ki:

   Ilaci nasıl alabiliriz

  25. defne dedi ki:

   merhaba nerden ulasabiliriz size?

  26. Memet dedi ki:

   Elif hanım yardımcı olur musunuz rica etsem bir arkadaşıma acil lazım teşekkür ederim

  27. Emine dedi ki:

   Slm ilacın ismini vere bilir misin bide nasıl kullandin

  28. Burcu dedi ki:

   Nsl ulaşabiliriz bu ilaca

  29. Sema dedi ki:

   Merhaba bende o ilaçtan istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  30. Kron dedi ki:

   Ulaşmak istiyorum

  31. Buse dedi ki:

   Kullandığınız ılacı ogrenebılırmıyım

  32. Bora dedi ki:

   Iletisime gecebilirmiyiz

  33. Sıla dedi ki:

   Banada söylermsnz acil ilacn admı kmden aldnzı lütfen

  34. Damla123456789 dedi ki:

   İlacin ismını bana da verın lutfen

  35. Kader dedi ki:

   Merhaba ilacı kimden aldınız ismini öğrenebilirmiyim belki bi hayat kurtarmaya vesile olursunuz ücreti ne ise tabiki karşı tarafa verilir

  36. Buket dedi ki:

   Banada yardımcı
   Olabilirmisiniz 6 haftalık hamileyim

  37. Funda dedi ki:

   Bana ilacin adini werebilirmisin weya satilikmi satiliksa ne kadar

  38. Dilek dedi ki:

   Merhabalar bana ilacın adını yazarmisiniz lütfen bende 2 aylık hamileyim

  39. Kader dedi ki:

   Elif hanım bende alabilirmiyim ilacın adini

  40. Yağmur dedi ki:

   Bu ilaca mutlaka ulaşmam gerekiyor yardımcı olur musunuz

  41. Gunes dedi ki:

   Bana yardim edin lutfen 4 bucuk 5 haftalik hamileyim

   1. Semra dedi ki:

    Merhabalr 4 bucuk demissiniz kullandinizmi bu ilaci ise yaradimi ve riskli degilmiydi cevap verirseniz sevinirim

  42. Eylem dedi ki:

   Merhaba bu ilaç hakkında bilgi almak istiyorum

  43. Hatice dedi ki:

   Ne ilaci ictiniz acaba bende istiyorum da

   1. Aylin_5445771544 dedi ki:

    Arkadaşlar ben 12 haftalık hamileydim burda elif Hanım’ın yapmis olduğu yorumdan Faruk beye bende ulaştım Faruk bey banada ilaç gönderdi bugün dusugum oldu Faruk bey düşük olan kadarda watsaptan yardımcı oluyor Faruk beye benim ismimden ulaşa bilirsiniz

  44. Gülperi dedi ki:

   Bana ulaşır mısınız?

  45. Hümeyra dedi ki:

   Merhaba banada yardımcı olabilir misiniz lütfen

  46. Arzu dedi ki:

   İlaç ismini öğrenebilirmiyim

  47. Tugba dedi ki:

   Bana da yardım çı olurmu sunuz banada bilgi verebilirmisiniz

  48. Tugba dedi ki:

   Elif hanım banada bilgi verirmisiniz lütfen

  49. Fatoş dedi ki:

   İlanın adı öğrenebilir miyim elif hanım

  50. Şengül dedi ki:

   Benimde bu ilaca ihtiyacim var cok acil ilacin adini yada nerden alcagimi söylermisiniz lutfen

  51. Fatma dedi ki:

   Banada soylermisiniz lütfen!!!

  52. Tugba dedi ki:

   Bana yardımcı olabilir misiniz 1 buçuk aylık olacak lütfen

  53. Seda dedi ki:

   Acaba neydi kullandığınız

  54. Didem dedi ki:

   Elif hanım size nasıl ulaşabilirim acaba bana yardımcı olurmusunuz rica ediyorum

  55. overrrrrr dedi ki:

   nasıl bir ilaç

  56. Necla guven dedi ki:

   Elifim hanım yardımcı olur musunuz benimde Suan ihtiyacım var küçücük bebegim var yardımcı olun lutfen

  57. Zeynep dedi ki:

   İlacı nerden nasıl aldınız benimde almam gerek yardımcı olur musunuz

   1. Duygu dedi ki:

    İlaç internette satılıyor çok araştirdim en uygun 400 liraya satiyorlar

    1. Candan dedi ki:

     Nerden aldiniz numara gonderirmisiniz ben bi yerden aldim gel.edi yardimci olurmusunuz

  58. Zahide dedi ki:

   merhaba ilacın ismi ne ve nekadar sürede düşük oluyor

  59. İpek dedi ki:

   Lütfen bana da yardımcı olurmusunuz

  60. Erva dedi ki:

   Iletisime gecelim ben almak istiyorum

  61. SENA dedi ki:

   BANADA YARDIMCI OLUN LÜTFEN

  62. tuğce dedi ki:

   bana yardimci olabilirmisiniz elif hanim

  63. Ummahan dedi ki:

   Ya bana da yardımcı olursanız çok sevinirim 2 aylık hamileyim istenmeyen gebelik olduğu için ne yapmalıyım

  64. Emrah demir dedi ki:

   Merhaba ilacın adını söylermisiniz

  65. Canan çam dedi ki:

   Elif hanım dönüş yaparmisiniz

  66. Nnnn dedi ki:

   İlacın ismini bana verebilir misiniz lütfen

  67. Alara Ermiş dedi ki:

   Merhaba bende 2.5aylık hamileyim bende o ilaçtan almak istiyorum veya ilacin ismini söylerseniz sevinirim

  68. Sümeyye dedi ki:

   İlaç ismi nedir efendim rica etsek

  69. melisa oğuz dedi ki:

   ne ilacı bende hamileyim ama ikinci çocuğu istemiyorum bazı sıkıntılardan dolayı bana yardımcı olsana hangi ila. düşürür…

  70. Elif dlkln dedi ki:

   Nasıl bana yardımcı olurmusun lütfen

  71. Saadet dedi ki:

   Bnada gonderebılırmısınız o ılactan

  72. ceylan dedi ki:

   ilac nedir cabr yardimci olurmusunuz

  73. ceylan dedi ki:

   bna ulasabikirmisiniz

  74. Kader dedi ki:

   Lütfen ilaç ismini alabilir iyim

  75. Emek dedi ki:

   Elif hanım bana yardımcı olun

 2. Gizli dedi ki:

  İlacın adı ney bana olaşırmısınız

 3. Yardımm dedi ki:

  Ilacın ismi ne

 4. Asena dedi ki:

  Ulasirmisiniz

 5. Ecem dedi ki:

  ilacın adı ne dur bı zararı varmı yardımcı olur musunuz

 6. Yargı dedi ki:

  İşini gör sonra ilaç ara oh negüzel,tavuk zarıda satıyolarmı

 7. Betül dedi ki:

  Acil olarak ulasirsaniz çok sevinirim

 8. Tahsin dedi ki:

  Bu en baştaki yorum ve numara bırakan arkadaştan ürün alan varmı

 9. Mine dedi ki:

  Site admin elif hanımın yorum yaptığı kişi gerçekten güvenilir birisi ve işlemden sonra kilinigine gittim beni muayene etti o kişi doktor okey admin insanlara yardımcı olun ortalık dolandırıcı dolu gerçekten beni dolandırdılar ama kişinin yorum yaptığı kişi benim derdime derman oldu

  1. Edaaa dedi ki:

   Mine hanım o söylediğiniz kişiye nasıl ulaşabilirim numarası varsa yardımcı olursanız çok memnun olurum gerçekten güvenilir mi ?

  2. Kron dedi ki:

   Yardım lazım

  3. Dilek dedi ki:

   Mine hanım lütfen banada yazarmisiniz

  4. Esra dedi ki:

   Mine hanım söylediğiniz kişiye nasıl ulaşabilirim lütfen yardım edin çok zor durumdayım

  5. Dilce dedi ki:

   Iletisime gecer misiniz benimle fiyat ne ise vereceğim yardımcı olun lütfen

  6. Candan dedi ki:

   Mine hnm bana yazarmisinz nasil ulasabilirim size

 10. Sinem dedi ki:

  Ilacn adı ne elif benimde ıhtycm vat

  1. April dedi ki:

   Bitkisel yolla denedinzmi?

 11. İsmaa dedi ki:

  Biraz arastrdm da bu ilaç dedgnnz nerdeyse 300 ve 500 arasi bunu biraz daha uygun almamzn başka çaresi yokmu

 12. İsmaa dedi ki:

  Benim yanlış bilyrnm

  1. April dedi ki:

   Evet bnde duymustm pahali oldugunu ama bence internetten bu sekilde ilac getittirmek cok saglikli degil gibi.

 13. Memet dedi ki:

  Arkadaşlar yardımcı olursanız çok seviniriz arkadaşım daha 37 günlük hamile kendisi çok zor durumda lütfen yardımcı olun

 14. Admin dedi ki:

  Yapmayın arkadaşlar o bebeğin hayatını siz cizemezsiniz Allah herkese bebek nasip etmiyor… Bebek sahibi olduk diye sevinmek var bide o bebeğin canına kıymak var kürtaj olsun düşük hapları olsun hepsi boş işler nasıl bir çağda yaşıyoruz… Allah size evlat vermiş diye sukredin aldırmayı aklınızdan bile geçirmeyinn.. ben evli bile değilim hamile olduğumdan suphelendim olsaydı aldırmayı düşük yapmayı aklımdan bile geçirmedim bakardım buyuturdum lütfen yapmayın onların canlarina kiymayin hayatlarıyla oynamayın öbür tarafta karşınıza çıktığında nasil cevap vereceksiniz YAPMAYİN….

 15. Damla123456789 dedi ki:

  Banada yardım lutfen

 16. Ecel dedi ki:

  Lutfen acil cvp elimde o ilactan mevcut arkadasta varmis aldim ama 14 haftalik hamileyim cesaret edemedim kullansam bir sknti olurmu acaba

  1. Yonca dedi ki:

   Ilacın ismini soylermisiniz

  2. Esra dedi ki:

   Ecel hanım ilaci nerden temin ettiniz bana da acil lazım

 17. Hümeyra dedi ki:

  Merhaba banada yardımcı olabilir misiniz lütfen

  1. SENA dedi ki:

   BANA DA YARDIMCI OLABILIR MISINIZ ACIL LÜTFEN

  2. Secil dedi ki:

   Ben 2 aylik hamileydim kader hanımın isminde yazan numarayı aradım bana ilaç gönderdiler ve bana işlem bitene kadarsa watsaptan yardimci oldular düştüğüm oldu yardimci olan kişide Faruk isminde biri farukbey size teşekkür ederim düştüğüm oldu saolun allah binkere razı olsun size kader hanımın isminden Faruk beyin numarsını var

 18. Defne dedi ki:

  Bu bitkileri deneyip sonuç alan yok mu? Arkadaşlar.

 19. Sinem usta dedi ki:

  Lütfen bana dönüş yapar mısın çok acil nolur

 20. AYSE COLAK dedi ki:

  hanımlar dünyaya gelmiş sağlklı bir bebeği öldürmekle karnındaki bebeği öldürmek arasında hiç bir fark yok hükmen katil olmuş oluyorsunuz allah bunun hesabını sorar bizden zira oda can taşiyor.DÜNYAYA GELMİŞ COCUĞNUZA KIYABİLİRMİSİNİZKİ BUNA KIYIYORSUNUZ.VALLAHİ O DOĞMAMIŞ BEBEĞİ BİLE BİLE ÖLDÜREN ANNEDE BUNA RAZI OLAN BABADA BUNA ARACI OLANDA BU İŞE YARDIMCI OLANDA BU GÜNAHTA ORTAKTIR. SONRA ALLAH O BEBEĞİN İNTİKAMINI SİZDEN ALIR ENSEVDİKLERİNİZLE İMTİHAN OLURSUNUZ .YAPMAYIN NE OLUR.BU CİNAYETE ORTAK OLMAYIN.

 21. Rukiye dedi ki:

  Hekim tavsiyesi ve reçetesi olmayan haplardan kesinlikle uzak durun. Geçtiğimiz hafta 8 haftalık hamileyken bir cahillik yapıp cytotec diye bir mide hapı satın aldım.Bu hapı düşük için satın aldığım kişinin izah ettiği gibi kullandım ama başıma gelmeyen kalmadı.Haplar düşük felan yaptırmadığı gibi üstüne birde hastahanelik oldum.
  Hapları yutunca önce sol kolum sonra bedenimin sol tarafı tamamen uyuştu nefes almakta zorluk çektim. Ayağa kalkıp yürümek istedim ama nafile yapamadım.
  Bu kadar korkunun içinde daha önceden internetten not aldığım Yardım Erişimi Türkiye sitesinden kadın hakları
  yardımlaşma örgütü hekimlerine ulaştım ve durumu anlattım.Beni alel acele tıbbi yardım alacağım bir özel hastahaneye yönlendirdiler. Gittiğim hastahanede ki doktorlar çok yardımcı oldular sağolsunlar. Tabi sağlam bir azarda yemedim değil. İlaçla düşük için hekim onayı olmayan hapları kullanmanın ölümcül olduğunu anlattılar.30 dk daha geç kalsaymışım kalp krizi ve solunum yetmezliğinden ölebilirdin dediler. Cytotec hapla yapamadığım düşüğü Yardım Erişimi Türkiye sitesi hekimlerinin reçeteli yolladığı haplarla tedavi için geldiğim bu hastahanede doktor gözetiminde kullandım
  Sakın sizde benim gibi kafanıza göre hap felan yutmaya
  çalışmayın hekim reçetesi olmayan hiçbir ilacı satın almayın.

 22. Caresiz dedi ki:

  Arkadaşlar ben 3 aylık hamileydim bu elif hanımın yapmış olduğu yorumdan elif hanımın ilaç aldığı kişiden bende ilaç aldım ve bana ilaç gönderen kişi işlem bitene kadar banada yardımcı oldu ve gebeliğim sonlandı elif hanım teşekkürler size saolun arkadaşlar bu düşük ilacına benden ulaşa bilirsiniz

  1. Fadime dedi ki:

   Arkadaşlar bu yorumlarda yazan Elif hanım yok bilmem Faruk bey yok efendim elimde ilaç var deyip sizden para isteyen kişilere inanıp para neyim yollamayın ben 7 gün gözüm kapıda kargodan hap bekledim ama ne yazıkki gelmedi çünkü dolandırıldım. işinizi doktorla halledin yorumlarda farklı isimlerle yorum yapanları başka kişiler sanmayın hepsi aynı tezgahın kişileri sadece başka başka isimlerle cytotek hap satmak için yorum bırakıyorlar.Ben savcılığa gözümü karartıp suç duyurusunda bulundum çünkü artık yasal olan bir doktorla hallediyorum işimi sizde aman deyim bunlara paranızı kaptırmayın benim gibi hem paranız hemde zamanınızdan olursunuz

  2. Seda dedi ki:

   Çaresiz hanım nerden ulaşabilir bu ilaca çok ihtiyacım var

  3. Dilara dedi ki:

   Acaba nasıl ulaşabilirim

 23. Üzgün dedi ki:

  Cnm ilacin adı ne nerden alabirz

 24. funda dedi ki:

  Bu cytotec diye satılan haptan katiyen uzak durun. Kapıda ödemeli ve içinde misoprostol var diyerek ülser hapı gönderdiler.Hapı almak için 1100 TL de para verdim.
  Halbuki bu hap hastahane eczanelerin de 14 TL ye reçeteli zaten satılıyor birde üstüne bunu öğrendim. Asıl çetrefilli haberi reçeteli düşük hapının fiyatı 620 TL imiş tabi bunu doktorla tanışınca öğrendim.Bunlar yetmezmiş gibi birde aşırı kanama yüzünden gecenin altında hastahanelik oldum. Acil servise girdiğimde bir yandan içine düşüğüm hale diğer yandan aklıma gelen diğer korkularımla tek tek yüzleştim. Beni sevk ettikleri doktor bu hapın içindeki misoprostol denilen maddenin mifepriston olmadan düşük yaptırması mümkün olmadığı için size satan kişiler doz aşımı kullanma şekli tarif ediyorlar dedi.Bunu duyunca haliyle şok oldum! Yani mifepriston hap kullanılacak olsa 4 tane misoprostol tablet yeterli gelirken hamilelik sonlansın diye benim gibi hapı alanlara yok 4 tane ağzından 2 tane vajinadan yok bilmem bekleyin yine olmadı düşük tamamlansın diye 4 tane alırsınız diye hapı kullandırıyorlar. Sonunda acil servisin kapısından içeri girince bir Allah’ın kulu ortada yok. Telefonu bir kez açtılar durumu duyunca bir daha kimse cevap vermedi.Doktor herşeyi tek tek anlattı.Hakiki düşük haplarının tamamı Türkiye’de ki hastahanelere dahi yurt dışından reçete onaylı geliyormuş.Doktorlarda hapları hastalarına reçeteli kullandırıyormuş.Yani bu hapları reçeteli olması şartıyla doktorunuza bilgi vererek yurt dışından almak mümkün bunu öğrendim.Başıma gelen kötü olaydan kurtuldum ama acil serviste tutanak tutuldu şimdi onu düşünüyorum.Durduk yere başınızı yakmayın reçete yazılmayan hap almayın.

 25. Duygu dedi ki:

  Lütfen yorumumu kaldırmayın internetten cytotec almistim ama cok günah olduğunu öğrendiğim için kullanmadım simdi paraya ihtiyacım var onu ihtiyacı olan birine satmak istiyorum

  1. Sude dedi ki:

   Yardım Erişimi Türkiye web sitesine girip uzman doktor desteği isteyin. Türkçe online konsültasyon ve muayene yapıp doktora durumunuzu izah edin. Eğer birşey yapacaksanız uzman doktor desteği alarak yapın yoksa sağlığınızdan olursunuz.

  2. Gamze dedi ki:

   Satıldı mı ürün

 26. Beyazcicek dedi ki:

  Arkadaşlar 3 bucuk aylik hamileydim ben düşük ilacını buldum bana düşük ilacını gönderen kişi düştüğüm olana kadar Bana yardımcı oldu düşüğüm oldu bana Ilaci gönderen faruk bey teşekkür ederim size saolun arkadaşlar düşük ilacını benden ulasa bilirsiniz benden ulasa bilirsiniz düşük hapina

  1. Deniz dedi ki:

   Merhaba bana dönüş yaparmisin

 27. Duygu dedi ki:

  Arkadaşlar bende 3 aylik gebeydim beyazcicekin isminden bende ilaca ulaştım faruk bey banada ilaç gönderdi banada destek oldu ve düşüğüm oldu faruk bey sizden allah razı olsun bu sitenin admini kimse insanlara yardımcı olun insanlar zorda bakin ben ihtar edecektim eğer beyaz çiçeğin yorumunu okumasaydım lütfen insanlara yardımcı olun faruk bey tekrar allah razı olsun sizden size hayatımı borçluyum bana geleceğimi verdiniz

 28. ceyda5445771544 dedi ki:

  selam bende 3 aylık hamileydim beyaz çiçeğin yazmış olduğu numaradan bende ilaca ulaştım ilaç bana gönderen faruk bey islem bitene kadar ilaç kullaniminda bana yardimci olan faruk bey size teşekkür ederim benim hayatımı kurtardınız allah razı olsun sizden arkadaşlar benim ismimden faruk beye ulaşa bilirsiniz

 29. Kader5445771544 dedi ki:

  Selam site admini site yöneticisi lutfen bakın burda herkez zorda ve caresizler lutfen insanlara yardımcı olun rıca ediyorum siz caresizliğin ne demek oldugunu bilmezssiniz ben dilara ve beyazcicek hanımın baska sitelerde yorumlrını gördüm ordan faruk beyr ulastim bende 3 aylık hamileydim faruk bey banada yardımcı oldu ben intihar edecektim ama farukbey bana ilac gönderdi vr ilac kullabımında bana yardımcı oldu benden ulaşa bilirsiniz lutfen site admini site sahibi insanlara yardımcı olun rıca esiyorum caresizlık nedemektir bilmezssiniz

 30. sevgi dedi ki:

  Ben nisanlimla ilişkiye girdim vajinamin üzerine boşaldı ben hemen kalkip tavlete gitim idrarimi yaptim âdet günlerimde geçmiş acabaa hamile miyim yardım ediniz

 31. sevgi dedi ki:

  Bi şey söyleyin

 32. Leyla dedi ki:

  Faruk bey bene ilacin ismini istiyorum

  1. Sinem05445771544 dedi ki:

   Selam arkadaşlar bu kader ismindeki bayanın isminin sonunda Faruk Bey’in numarasi var ve benim ismimdende Faruk beye ulaşa bilirsiniz bende 3 aylık hamileydim Faruk beye ulaştım banada ilaç gönderdi dusugum oldu Faruk bey düşük olana kadar telefonda yardımcı oluyor Allah razı olsun Faruk bey sizden

 33. Aslı dedi ki:

  Bende istiyorum ne olur yardımcı olurmusunuz acil lazım

 34. Nazli07 dedi ki:

  Kader ve sinemin yapmış olduğu yorumlarda numara yazıyor isimlerinden ben ordan ulaştım ilaca Faruk isminde biri bana ilaç gönderdi düşük an kadarda yardımcı oldu

BİR YORUM YAZ