Ağrı Kesici Krem İsimleri ve Markaları

Ağrı Kesici Krem İsimleri ve Markaları

Ağrı kesici kremler nelerdir? Kas ve eklem ağrıları başta olmak üzere, vücutta oluşan orta ve hafif düzeydeki ağrıların giderilmesi ya da hafifletilmesi için kullanılan, harici kullanıma uygun, analjezik etkili ve etken maddelerine ve içeriklerine göre etki düzeyleri de farklılık gösteren merhemlere verilen genel isimdir.

 

ağrı kesici kremler ve isimleri

Ağrı kesici ve iltihap giderici özellikte, steroidsiz anti-enflamatuvar kremlerin yanı sıra, daha güçlü bileşenli ve daha etkili kortizonlu kremleri de kapsayan ağrı kesici kremler, kullanım alanlarına ve üretici firma isimlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Tablet şeklinde kullanılan ve vücuttaki pek çok iç organa zarar verme riski bulunan analjezik ilaçların etkisini, harici kullanımı sayesinde sadece ağrılı bölgeye etki gösterirken diğer vücut bölümlerini etkilemeden semptomların tedavisinde kullanılması açısıdan son yıllarda ağrı gidermede etkili bir yöntem olarak kullanılan ağrı kesici merhemlerin en bilinenlerine birlikte göz atalım;

En Etkili Ağrı Kesici Kremler

Piyasadaki en etkili antienflamatuar aneljesik krem isimlerini ve kullanımları hakkında kısa bilgileri derlediğimiz yazımıza ek olarak işe yaradığını düşündüğünüz kullandığınız ağrı kesici kremler var ise lütfen listemize eklemek üzere yorum yaparak bize bildiriniz.

Ağrı kesici kremleri; içerdikleri etken maddelere göre İbuprofen içeren kremler, metil salisilat içeren kremler ve etofenamat -benzil alkol içerenler olarak sıraladıktan sonra, en etkili ağrı giderici krem isimlerine geçelim;

 • Ağrı kesici  Bengay

Kas ağrıları ve sızılarını gidermek için, spordan sonra et kesmesi yaşayan kişiler ya da burkulma gibi ufak kaza geçirmiş kişiler için adeta kurtarıcı nitelikte, Vicks kreme kokusu itibari ile benzetilen ancak etki mekanizması apayrı ve ağrı kesici etkisi oldukça yüksek başarılı bir krem markasıdır.  Adele ağrısı ve romatizmal ağrılarda da sık sık kullanılan merhemin, kasları ısıtması sebebiyle soğuk günlerde çıplak bacakla maç yapacak sporcular tarafından da ısınmak amacıyla kullanıldığı görülmektedir ancak ağrı giderici krem maksatı dışında kullanılması sakıncalı olabilir.

 • Ağrı kesici  Voltaren Krem

Alerjik kişilere sürülmesi kesinlikle çok sakıncalı olmakla birlikte, bilhassa bel fıtığı, boyun fıtığı denildiğinde ilk akla gelen ağrı kesici ve kas gevşetici krem markası kesinlikle Voltaren olmalı.

Fıtık ağrılarındaki anti-enflamatuar etkisinin yanı sıra, sporcu kazaları, burkulma, ezilme, incinme, iltihaplanma, şişme ve ödem durumlarında da sık sık kullanılan, yumuşak kas dokusu zedelenmelerinin hepsinde etkili, hem ağrının giderilmesini sağlayan hem de uzun vadede tedavi eden nitelikte bir ağrı kesici kremdir.

 • Ağrı kesici Dolgit Merhem

Dolgit merhem; ibuprofen içerikli, yüzeysel ağrılar ve basit kas-eklem ağrılarının semptomatik tedavisinde ve ağrının kısa süreli ancak hızlı bir şekilde giderilmesinde üstün etkili bir ağrı kesici kremdir. Yan etkisinin az olması kadar, alerjen madde içermemesi ve ekonomik fiyatıyla da ilgi odağı olan krem hakkında daha detaylı bilgi için Dolgit Krem başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

 • Ağrı kesici Dikloron Krem

Ampul formu doğrudan kana karıştığında türlü türlü mide rahatsızlarına yol açıyor olmasından dolayı, firma tarafından harici kullanıma uygun ve yan etkilerden arındırılmış olarak piyasaya sürülen Dikoloron ağrı kesici merhem ise Voltaren kremin hemen hemen muadili aynı zamanda da en yakın dostu. Daha şiddetli yumuşak kas zedelenmeleri, ayak burkmaları, bilek çatlakları gibi durumlarda ya da yatağa kitleyen tipteki akut fıtık ağrılarında diğer ürünlerle kombine kullanılan etkili bir ağrı kesici kremdir.

 • Ağrı kesici Dolven Krem

Eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, iltihaplanma, omuz sertliği, boyun ağrıları bel ve sırt ağrıları gibi yaygın ve şiddetli kas-eklem ağrılarının giderilmesi ya da hafifletilmesinde etkili bir biçimde kullanılan, yine İbuprofen içerikli bir ağrı kesici jeldir.

Kas romatizması, şişmeler ve ödemlerin giderilmesinde de kullanılan krem, 14 yaş altı kullanımı için uygun değildir.

 

 • Ağrı kesici Majezik Krem

Tablet formu ile Türkiye’de en çok sevilen ve kullanılan ağrı kesici olan Majezik, sprey formundan sonra bir de ağrı kesici krem çıkararak, kas ve eklem ağrılarının giderilmesi konusunda harici kullanım alanına da el atmayı başardı.

Majezik Duo Topikal Jel; boyun tutulmalası, kronik sırt ve bel ağrıları, siyatik ağrısı gibi şiddetli ağrıları ciddi şekilde hafifletmesinin yanı sıra, burkulma, gerilme ve ameliyat sonrası ağrı sendromlarında da etkili bir kremdir.

 • Ağrı kesici Anestol Krem

Analjezik değil, anestezik etken madde içererek yani ağrı kesici olarak değil de bölgesel uyuşturucu olarak iş gören Anestol krem de, eklem ve kas ağrıları, incinmeler gibi konularda ağrının hafifletilmesinde ya da giderilmesinde yetersiz ancak daha yüzeysel ağrılar ve acıların – yanık, yara, kaşıntı v.b.- semptomatik tedavisinde üstün etkili ekonomik bir krem türüdür. Bu açıdan ağrı kesici merhemler kategorisinde değerlendirilmesi yanlış olmaz.

Diğer Analjezik Krem İsimleri

Yukarıda bahsi geçenler kadar yaygın olarak kullanılmasa da, içerik ve etken madde açısından benzeşen ve analjezik özelliği taşıyan, pek çok eczanede bulabileceğiniz ağrı giderici jeller ve kremlerden bir kaçını daha sıralamak istiyoruz;

 • Diclomec Plus Jel
 • Naprosyn plus Jel
 • Difenak Jel
 • Romatim Ağrı Kesici Jel
 • Thermo Doline Krem
 • Emla Krem
 • Thermoflex Krem
 • Şanlı Ağrı Giderici Merhem
 • Clodifene Jel

Listelediğimiz merhemler dışında, ağrı kesici olarak kullanıp memnun olduğunuz kremler var ise, yorumlar aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazılara da bakın:

Dolgit Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Diclomec Plus Krem Ne İşe Yarar?

Lokal Anestezik Etkili Uyuşturucu Kremler

Lokal Anestezik Sprey , Ağda Öncesi Uyuşturucu Sprey

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ