Kategoriler

Alt Bacak İnceltme Yöntemleri

Alt Bacak İnceltme Yöntemleri

Alt bacak inceltmek, baldır inceltmek sanıldığı kadar zor değildir.  Alt bacaklarımız vücudumuz diğer bölgelerine göre orantısız ve kalın görünebilmektedir.

Bu görüntüden rahatsız oluyorsanız ilk olarak fazla kilolarınızın olup olmadığınıza bakmanız gerekmektedir. Eğer fazla kilonuz varsa ilk başta bu kilolardan kurtulmanız gerekmektedir. Beslenmenizi değiştirin. Sadece bacaklarınız için değil sağlığınız açısından dikkat edin.

Alt Bacağınızı İncelterek Daha Zarif ve Narin Görünebilirsiniz

Alt bacak inceltmelerinde yüzmek en iyi çözümdür.

Uzun süreli yürüyüşler yaparak da artı olarak fayda sağlayabilirsiniz. Ama yürüyüşünüzü yaparken ağırlığınızı topuk kısmına verdiğinize emin olun. Çünkü ayağınızda of feet denilen bir terim bulunur. Tam ayak parmaklarınızın ayak ile birleşen noktasıdır. O noktaya baskı uygulamadan yürümelisiniz. Ayaklarınızı yere düz bir şekilde değil topuğunuzdan başlayıp basmalısınız. Bu şekilde yürüdüğünüzde bacak kaslarınızın daha çok çalıştığını göreceksiniz.

 

alt bacak inceltme egzersizleri

 

Alt bacak inceltmede diğer etkili olan şey ise koşmanızdır. Koşabilecek bir durumunuz varsa mutlaka koşun fakat yavaş ve uzun bir koşu olmasına dikkat edin. Örnek olarak kısa mesafe koşucu olanların alt bacakları kalın ve daha kaslı olmaktadır. Uzun mesafe de ise alt bacaklarınız ince ve daha kaslı olmaktadır.

Alt bacak inceltmeleri için uzun mesafeli koşup sürenin ise 40 dakika olmasına dikkat edin. Bu yöntemi uyguladığınızda zamanla hızınızı da arttırın. Bacak çalıştıran egzersizler yaparak yorulan bacağınızı diğeriyle değiştirebilirsiniz.

Bazı bayanların alt bacakları kilolu ve daha çok kalındır. Bazı egzersizler ise bölgesel incelme sağlamaktadır ve bütün olarak kilo vermektedir. Sadece bacaklarınızı zayıflatmak istiyorsanız egzersizlerinizi de ona göre seçmeniz gerekmektedir. Bacaklarınız güzel olsa da alt bacaklar kalın olduğunda boyunuz kısa gözükecektir.

 

Alt Bacak İnceltme Hareketleri

 

  • Alt bacak inceltmelerin de egzersizleri 5 dakikalık süreler ile tamamlamalısınız. İlk başta 10 dakika şeklinde çalışın daha sonrasında ise bunu yarım saate çıkartın. Bu şekilde de her gün 30 dakikalık egzersizler yapmaya alışın. Alt bacak inceltmeleri için aerobik ve step hareketlerini de tercih edebilirsiniz. Fakat haftada 4 gün mutlaka egzersiz yapmanız gerekmektedir. Egzersiz yapamıyorsanız bile canlı bir müzik açarak çılgınlar gibi dans edin.
  • Ayakta dik bir şekilde durup ellerinizi karşıya uzatıp oturur pozisyonuna geçin. Daha sonrasında tekrar başlangıca gelin. Bu hareket alt bacak çalıştırma da oldukça iyidir. Her gün bu hareketi daha çok arttırmaya çalışmalısınız. Squat adı verilen bu hareketi dümdüz olan bir duvara yaslanıp da yapabilirsiniz.
  • Egzersizleri ayakkabı giymeden uygulamalısınız. Ayak parmaklarınızın üzerinde yukarıya uzanın. Ellerinizi kaldırıp bu şekilde bekleyin. Tekrar eski pozisyona dönün. Alt bacaklarınızı inceltme de çok etkilidir.
  • Sürekli yüzmeyi ihmal etmemelisiniz. Yüzmeniz sadece bacaklarınıza değil, tüm vücudu çalıştırarak incelmenize daha çok yardımcı olacaktır.
  • Metabolizmanızı hızlandırabilecek besinler tüketin. Az ve sık bir şekilde yiyin.
  • Bacaklarınıza düzenli olarak her gün bir dakika boyunca tuz ile ovun ve ardından da sıkılaştırıcı kreminizi bacaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Sadece alt bacaklarınızı inceltmek değil de, genel olarak daha çekici ve zarif, orantılı bacaklara sahip olmak istiyorsanız bacak inceltme egzersizleri yazımıza göz atmalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ