Kategoriler

Kantaron Yağı Çatlaklara İyi Gelir mi?

Kantaron Yağı Çatlaklara İyi Gelir mi?

Cilt çatlaklarını geçiren sarı kantaron yağı tarifleri.

Sarı kantaron yağı ile çatlakların giderilmesi mümkün mü?

Başta gebelik geçirmiş kadınlar olmak üzere, pek çok insanın yaşadığı cilt çatlakları sorununu kantaron yağı ile ortadan kaldırmak isteyenler için merak ettikleri soruların cevapları yazımızda;

Kantaron Yağı Kullanmak Çatlaklara İyi Gelir Mi?kantaron yağı çatlaklara iyi gelir mi

Soruya kısa ve net bir cevap vermek gerekirse, çatlakların tümüyle giderilmesinde %100 etkili bir ürün henüz piyasada bulunmamaktadır. Kişinin estetik görünümünü bozmaktan başka negatif bir etkisi ya da zararı olmayan cilt çatlaklarını gidermek için kantaron yağı kullanımı her ne kadar yüksek etkili bir ürün de olsa, çatlakları tamamen geçirdiğini söylememiz yanlış olur.

Bilhassa çatlak oluşumunun üstünden uzun bir zaman geçtiyse, ne kantaron yağı sürmek ne de piyasada satılan pahalı ürünlerden bir tanesini kullanmak çatlakların tümüyle görünmez hale gelmesini sağlamayacaktır.

Çatlaklar Üzerinde Kantaron Yağı Ne Kadar Etkilidir?

Yeni oluşmaya yüz tutmuş çatlakların önlenmesinde %90ların üzerinde etkili olan kantaron yağının faydaları, çatlak oluşumunun üstünden ne kadar süre geçtiğiyle ve kişinin yaşı ve cilt yapısı ile doğru orantılıdır.

Çatlak Neden Olur?

Aslında çok basit bir nedene bağlı. Çatlaklar, cildin esneyebileceği sınırı zorlar şekilde ve hızda gerilmesine bağlı olarak oluşmaktadır.

En çok çatlak oluşumu, genellikle, karnın hızla büyüdüğü gebeliğin 3. trimesterında ya da kişilerin beklenmedik ve ani bir şekilde, kısa sürelerde aldığı kilolar sonucunda oluşur.

Cildin esnemesine daha doğrusu yeterince esneyememesine bağlı olarak oluşan çatlakları önlemek için yapılacak en mantıklı davranış, çatlama riski olan bölgeyi olabildiğince nemli ve yağlı tutmaktır. Bu yüzden de örneğin hamilelik sırasında, cilde kantaron yağı uygulayarak çatlakların oluşumuna önceden mani olmak mümkündür.

Uzun zaman önce çatlak oluşmuş bölgelerde çatlaklar beyaz renkli derin oyuklar şeklindeyken, oluşumların ilk zamanlarında genelde pembemsi, damarımsı kesiler halinde görünürler. Cildinizde bu tip pembe izler görmeye başladığınız ilk anlardan itibaren sarı kantaron yağı kullanacak olursanız, henüz yerleşmemiş olan izlerin de önüne geçmeniz gayet mümkün.

Yer etmiş çatlakların giderilmesinde kesin çözüm olmasa da, kantaron yağı uygulaması yeni oluşan çatlakların tedavisinde oldukça yüksek etkilidir.

Eski Çatlaklar İçin Kantaronun Faydası Yok Mu?

Faydası yok demek yanlış olur zira kantaron yağı içerdiği bir takım bileşenler sayesinde hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Bu yüzdendir ki sivilce izlerinin giderilmesinde, cilt lekelerinin ortadan kaldırılmasında v.b. pek çok alanda kullanılan bir bitkisel yağ olduğunu da söyleyebiliriz.

Yine aynı etki mekanizmasına dayanarak diyebiliriz ki daha eski zamanlarda oluşmuş çatlakların tamamen ortadan kalkmasını sağlayamayacak olsa da, çok hafif çatlakların neredeyse görünmez olmasını, daha derin olanların da uzaktan farkedilemeyecek kadar silikleşmesine mutlaka ki faydası olacaktır.

Çatlak Tedavisi İçin Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır?

Çatlakların bulunduğu bölgeye düzenli ve istikrarlı bir biçimde haftada 3 kereden az olmayacak şekilde kantaron yağı uygulamanız durumunda farkı gözle görmeniz ortalama 8 haftanızı alacaktır. Tedavinin tamamlanması da genelde 6 ayı bulabilir.

Bunun dışında çatlak tedavisi için Lierac serum v.b. kullanabileceğiniz pek çok kozmetik ürün de bulunmaktadır ancak hiç bir ürünün kantaron yağından çok daha etkili olduğunu söyleyemeyiz.

Kantaron Yağının Diğer Faydaları:

 • Depresyona İyi Gelir
 • Antiseptik Özelliği Vardır
 • Kanın Pıhtılaşmasını Kolaylaştırır
 • Cilt lekeleri ve yara izlerine iyi gelir
 • Yaşlanmanın olumsuz etkilerini yavaşlatır
 • Mide için Faydalıdır.

Kantaron yağının deri çatlakları tedavisi dışındaki tüm yararları için Kantaron Yağının Faydaları yazımıza bakabilirsiniz.

Çatlak Tedavisi İçin Evde Uygulayabileceğiniz Diğer Doğal Yöntemler:

 • Soğuk duş yapmak
 • Contratubex Krem Kullanmak
 • Çuha Çiçeği Maskesi İle Çatlak Tedavisi
 • Kantaron Yağı ile Contatubexin Birlikte Kullanımı
 • Şeker ve Kahve Maskesi
 • Aloe Vera Bitkisi ile Çatlak Tedavisi
 • E Vitamini Ampülleri
 • Havuç-Pancar Püresi

Bu yazımıza da bakın.

Kırmızı Kantaron Yağı: Faydaları Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

Kantaron Yağı ile Doğal Antidepresan Etkisi

Kantaron Yağı Yara İzlerine İyi Gelir mi?

Sarı Kantaron Yağı Faydaları – Neye İyi Gelir Yüze Sürülür mü?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ