Kategoriler

Büyük Burunları Küçük Gösteren Makyaj Teknikleri

Büyük Burunları Küçük Gösteren Makyaj Teknikleri

Burnu küçük gösteren makyaj hileleri, burnu küçük gösteren makyaj yapımı tüyoları, burnu küçük gösteren makyaj nasıl yapılır?

Uzun ve büyük burunların daha ince ve narin görünmesi için uygulanabilecek makyaj hileleri ve tekniklerin nasıl uygulanacağı ile ilgili derlediğimiz yazımıza buyrun hep birlikte göz atalım;

büyük burunları küçük gösteren makyaj nasıl yapılır

Burnu Küçük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Burnumuz , yüzümüzde gözlerimizden ve gülüşümüzden sonra ilk sırada dikkate çeken yerimizdir. Özellikle Akdeniz iklimine sahip coğrafyalarda yaşayan insanların burunları İskandinav yada iklimi soğuk bölgeler de yaşanlara göre daha büyüktür. Biz kadınlar , estetik yönümüz çok güçlü olduğuna hep daha güzeli, güzel görüneni ve daha yakışana sahip olmayı isteriz. Bunun için estetik ameliyatlar gibi acılı ve son derece pahalı operasyonlara dahi başvururuz. Güzellik biz varsak var bu dünyada ne de olsa…

Ancak estetik amaçlı da olsa, ameliyat zor bir iştir. Zahmetlidir. Korkutucudur. Caydırıcıdır. Herşeyden önce narkoz almayı gerektirir. Özellikle burun ameliyatlarından hepimiz korkarız. Sonrasında ağrılar, şilikler ve morlukla bizi hep korkutur ve fikrimizi değiştirir. Tabi bir de kötü sonuçlanmış hikayeler vardır. Son zamanlarda gelişen teknoloji ile ağrı ve ve morluklar neredeyse ok denecek kadar az bile olsa ameliyattır sonuçta.

Peki ameliyat olmuyorsak yada olamıyorsak ne yapsak etsek de burnumuzu küçültsek. Mümkün müdür acaba?

Biraz daha küçük görünse hiç de fena olmaz dediğimiz burnumuz için makyaj hilelerine başvurmamız elbette mümkün. Son günlerde sayısı oldukça artan youtuberların kanallarını izleyerek ne kadar çok makyaj hilesi olduğunu keşfediyoruz. Profesyonel makyözlerde bildiklerini bizlerle paylaşmaktan çekinmiyorlar çok şükür. Şimdi detayları ile makyajla Burnu küçük göstermenin yollarını anlatmaya çalışalım.

Makyaja burnunuzu daha ince , daha kısa yada göstermeniz hem mümkün hem de oldukça kolay.

Makyaj ile değişenlerden olmayı seviyorsanız, son yılların en sevilen tekniklerinden Porselen Makyaj nasıl yapılır adlı yazımıza bakmalısınız

Burnu Küçük Gösteren Makyaj Teknikleri Nasıl Uygulanır?

Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler; bir adet aydınlatıcı, bir adet kapatıcı ki bunu cilt renginizden yaklaşık 2 ton daha koyu tercih etmelisiniz. Kullandığımız ürünlerin mat olması daha sağlıklı bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu ile burnumuzun şeklini değiştrimek için bir ressam gibi gölgelendirme yapacağız. Bu nedenle gerektiğinde göz farımızdan da yardım alabiliriz.

Olduğundan daha ince, kısa ve biraz daha kalkık görünen burun makyajı

Burnunuz size biraz kalın mı görünüyor? Yüzünüzde daha ince hatlı bir buruna mı sahip olmak isterdiniz? İşte burnunuzu olduğundan daha ince gösterecek makyajın sırı ilk adımda iyi ve mat bir kapatıcı kullanmak. Açık renkli mat parlatıcınızı açıp burun kemiğiniz üzerinde , yukarıdan aşağıya doğru bir şekilde sürünüz.

Bu burun üzerinizi parlatacak ve belirgenleştirecektir. İlgiyi ilk planda bu aydınlık kısma çekecektir. Sürdüğünüz kapatıcıyı küçük darbelerle burnunuzun üst kısmına yediriniz. İsterseniz bu işlemi fırça yardımı ile de yapabilirsiniz anca bunu parmak uçlar ile uygulamak, uygulamanın daha kalıcı olmasına yardım edecektir.

Ayrıca kapatıcıyı parmak uçları ile yedirirseiz daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Parmaklarınız kapatıcı ile kaplanacaktır. Bu konuda endişelenmeyin.burnununuzun ucu dahil yukardan aşağı kadar olan bölgeyi iyice aydınlatın ve kapatıcıyı güzelce yedirin. Kapatıcı secerken iyi aydınlatmasına ve hafif olmasına özen gösterin. Çünkü kalın ve ciltte örtüşmeyen kapatıcılar sıva yapılmış gibi görünecek ve güzellikten çok abartılı bir hal alacaktır.

Zaten doğal görüntünüzü değiştiriyorsunuz bu sıra da , doğal görüntü vermeyen ürünler daha da yapay bir görünüm sunacak ve bu çok tercih edeceğiniz bir durum olmayacaktır. Bu yüzden oldukça pürüsüzsüz olmasına dikkat etmek gerekir. Yani baz da yapacağınız parlatma işlemi ne kadar başarılı olursa , burun incelt me işleminin görüntüsü de o derece başarılı ve doğal olur. Burun üzerine parlattıktan sonra k ikinci adım ise hat belirleme yani kontür çekme işlemidir.

Doğal makyaj yapıp abartıdan uzak ve sade bir görünümle diğer yandan bakımlı görünmek istiyorsanız Doğal Makyaj adlı yazımıza da uğramadan geçmeyin.

Bunun için daha öncede belirttiğimiz gibi koyu tonda bir fondötene ihitiyacımız var. Bunun için çubuk şeklinde olan fondötenlerden edinebilirsiniz. Bu alandaki kullanımı diğer krem fondötenlerden daha yararlı ve uzun süreli olacaktır. Hem sürmek hemde dağıtmak çubuk şeklindeki fondötenlerle daha kolay olacaktır. Gölgeleme , hat belirleme için seçeceğiniz fondöteni belirlerken cildinizden 2 yada 3  ton koyu olmasına ve parlak olmayan mat bir ürün aldığınıza emin olmanız gerekmektedir.

Ayrıca  soğuk tonlar tercih etmelisiniz. Eğer sıcak renklerden alırsanız burnunuzun turuncu yada kiremit gibi görünmesi ihtimali vardır. Doğru ürünü belşrledikten sonra bir kapatıcı fırçası alıp, fırçanın iki tarafınıda fondötene güzelce sürün.

İki tarafının da fondötenle kaplandığından emin olun. Fırçanın ucu ile burun kıvrımızın uç tarafına bir işaret koyun ve bu işareti yukarıya doğru devam ettirin.aynı işareti burnunuzun diğer tarafınada koyun ve aynı şekilde yukarıya doğu devam ettirin. Bu çok doğal ve kimsenin fark etmeyeceği küçük bir dokunuş olacaktır. Daha sonra fırça ile burnunuzun yanına doru aşağıya çekin.

Daha belirgin bir görüntü elde etmek içinse fırçanıza yine boyayı alın ve burnunuzun yanından kaş çizginize yakın olacak yere kadar uzun bir çizgi olacak şekilde fırçayı sürün. Çok ince bir çizgi olacak. Daha sonra fırçayla fondöteni burununuzun yanlarından yanağınızla birleştiği noktaya doğru yayın. Eğer yoğun bir şekilde kaldıysa fondöten fazlalığını bir sünger yardımı ile küçük darbelerle yedirin. Aynı işlemi burnunuzun diğer tarafı için de uygulayın.

Ayrıca burun ucunu biraz daha ve kısa göstermek için koyu renkli fondöteninizi yine bir fırça yardımı ile zaten yan taraflarından aşağıya doğru gölgelendirilmiş burununuzun alt kısmına sürüp yedirin. Fazla olan kısmı bir sünger yardı ile alın. Bu burnunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Biraz da kalkık bir burna sahip olmak isterseniz, burun kantlarının bittiği nokaya rast gelen , burun sırt kısmına küçük bir çizgi ile gölgeleme yapabilirsiniz. Gölgeleme yaptıktan sonra burnunuzun üst kısmına açık renkli hatta bir miktar parlak bir kapatıcı yada far kullanarak aydınlık katarak, üst kısmına yediriniz. Fazlalığı bir fıça yardımı ile yayabilir ve daha doğal bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bu uygulamay günlük makyajınızda kullanarak zaten oldukça güzel olan kendinizi daha da iyi hissedebilirsiniz.

Makyaj hileleri ile yüzünüzdeki uzuvları olduğundan daha zarif ve güzel göstermek isteyenler için; makyaj hileleri adlı makalemizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Burnuzu daha küçük mü göstermek istiyorsunuz? Yoksa elmacık kemiklerinizi daha çıkık mı? Ya gözlerinizi daha büyük göstermeye ne dersiniz?

Her biri ile ilgili makyaj teknikleri ve hilelerini ilgili yazıda bulabilirsiniz.

Makyaj konusunda çok iyi olmayanlara bir de önerimiz var; Estetik cerrahi işlemlerine ihtiyaç duymadan burnunuzun şeklindeki bozuklukları, asimetrileri, uzun kalıcılığı olan ameliyatsız burun estetiği dolgu yöntemi ile de gidebilirebileceğinizi biliyor muydunuz?

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ