Kategoriler

Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Japon kadınlarının güzellik sırlarından en önemlilerinden bir tanesinin duru ve bembeyaz ciltleri olduğunu bilmeyenimiz yoktur herhalde. Genetik yapıları itibariyle sarı benizli olan Japon kadınlarının cilt beyazlatmak için kullandıkları yöntemleri bilmek ve uygulamak istemez misiniz?

japonların cilt beyazlatma yöntemleri

Parlak ve beyaz bir tene sahip olmak, genel geçer bir güzellik kriteri olarak kabul edilmektedir ve Japon kadınların daha beyaz bir tene sahip olmak için kullandıkları yöntemler sayesinde siz de en az onlar kadar güzel olacaksınız.

Japon kadınlarının cilt beyazlatma yöntemleri

Herkes özellikle güzelliğin hayatın birçok yönünde önemli olduğu düşünülen bir toplumda parlak ve kusursuz bir cilde sahip olmak istiyor. Bu nedenle, insanlar Kore cilt bakım rutini, Japon cilt bakımı rutini ve Çin cilt bakım rutini gibi farklı cilt bakım rutinleri için sırlar ve teknikler bulmak için çok zaman harcıyor. Asyalı kadınların güzellikleri dillere destan keza!

Japonlar ile beyaz bir tene sahip olmak için pek çok farklı yola başvuruyorlar ama sırlarının başlıca başlıkları şu şekilde;

  • Düzenli Cilt Bakımı yapıyorlar
  • Az makyaj yapıyorlar
  • Ten rengini aydınlatıcı kremler kullanıyorlar
  • Bol su içiyorlar
  • Bolca süt ve süt ürünü tüketiyorlar
  • Sigara Kullanmıyorlar
  • Tofu Maskesi Yapıyorlar
  • Cilt lekelerini lazerle tedavi ettiriyorlar
  • Süt banyosu yapıyorlar

Cilt bakım rutininin her türü farklı avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Ancak, bu makalede, Japon cilt bakımından bahsetmek istiyoruz. Japon kadınlar düzenli cilt bakım rutini için çok zaman harcıyorlar. Cilt bakımı ve makyaj endüstrisi son derece gelişmiştir. Cilt rengini iyileştirmeye, cilt problemlerini tedavi etmeye ve istenmeyen yan etkilere neden olmadan cildi beyazlatmaya yardımcı olabilecek daha doğal maddeler bulmak için birçok çalışma yapılmıştır. Ayrıca, Japon cilt bakım rutininde sağlıklı beslenme, yaşam tarzı ve doğal ev ilaçlarının önemi konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir. Cilt bakım rutini üzerine ünlü birçok kitap yayınlandı. Bu, birçok Japon kadının parlayan, kusursuz ve genç genç görünen cilde sahip olmasının bir nedenidir.

Japon kadınları gibi güzel bir cilde sahip olmak ister misiniz? Cevabınız “Evet” ise, makaleyi okuyabilirsiniz. Bu yazı çerçevesinde, size bazı Japon cilt bakımı ipuçlarını ve sırlar açıklanacaktır. Daha fazlasını öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin!

Japonlar Gibi Beyaz Bir Tene Sahip Olmak İstiyorsanız;

Cilt Tipinizi Tanıyın

Japon cilt bakım ipuçlarını ve sırlarını bilmek istemeden önce, cildinizin türünü anlamak önemlidir. Bunun nedeni, cilt bakım ürünlerinin cildinizin türüne bağlı olması gerektiğidir. Yanlış kullanmanız veya yanlış uygulamalar yapmanız cilt problemlerine neden olabilir ve cilt koşullarını kötüleştirebilir.

Makyaj Temizleyicileri Kullanın

Makyaj yapmıyor bile olsanız, cildinizden kir, yağı temizlemek için makyaj temizleyici ve yağ temizleyici kullanmak önemlidir. Cildi temizleme aşaması sadece su içermez. Su, yalnızca kir, yağ ve makyajın tamamen çıkarılmasına yardımcı değildir. Japon halkı, göz makyajından ve dudak makyajından kurtulmak için daima uygun makyaj temizleyiciler kullanır.

Fazla Makyajdan Kaçının

Japon kadınlar makyaj ürünlerini dikkatlice seçerler ve makyaj yapma konusunda aşırıya kaçmazlar. Zaten kusursuz ciltleriyle, sadece makyaj ürünlerini güzelliklerine katkı olarak kullanıyorlar. Bu bir zorunluluk değildir. Makyaj gözeneklerde tıkanma eğilimi gösterir.

Gece Temizliğini İhmal Etmeyin

Bu, tüm Japon kadınlarının uyguladığı en basit kurallardan biridir. Çoğu Japon kadınının pek çok makyaj ürünü kullanmasına rağmen, her gece yüzlerin temizler ve derisini temiz, taze tutmaya devam eder, özellikle de gece cilt nefes alıp dinlenirken.

Japon Cilt Beyazlatma İpuçları

Süt cilt beyazlığı etkisi için iyi bilinen bir gıda ve Japon kadınları yüzlerce yıldır cildi beyazlatmak için kullandığı doğal bir üründür. Fazla bütçeniz yoksa, bütün vücuda süt ile banyo yapmanız gerekmez. Sütü, vücutta beyazlatmak istediğiniz bölgelere maske olarak kullanabilirsiniz.

Tofu Maskesi

Püre haline getirilmiş tofunun, buğday unu ve bal ile karıştırılarak maske yapılıp, yüz üzerinde uygulanması etkili bir şekilde cildi beyazlatacaktır. Tohum, soya’nın ana maddesidir; bal ve un bütün doğal içeriklerle cildin düzgün beyazlatılmasına yardımcı olacaktır.

Yoğurt Maskesi

Uzun süredir Japon kadınları, yoğurdun sağlıklı bir ürün olduğunu biliyor ve ciltlerini beyazlatmak için de kullanıyor. Probiotik açıdan zengin yoğurt, tahriş olmuş cildi rahatlatır ve sivilceleri ortadan kaldırır. Yoğurt ayrıca ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olur ve daha sıkı gözenekler geliştirerek cildi daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar. Aynı zamanda en koyu renkli cildi bile aydınlatır.

Tüm bu uygulamalarla Japon kadınların cilt beyazlatma ve cilt bakımı ipuçlarını kendi cilt tipinize de uygun olarak deneyebilir ve tecrübe edebilirsiniz.

Japonların değil de bizlerin en sık kullandıkları yollara başvurmak isterseniz;

Arnavutların beyazlık sırrı olan cilt beyazlatma kremi yazımızı

ve cilt lekelerini giderme ve daha açık renkli bir tene sahip olma amacıyla kullanılan popüler diğer ürünlerle ilgili olarak;

Aynısefa Kremi yazımızı ya da At Kestanesi Kremi yazımızı ya da Arap Kızı Kremi yazımızı da okuyabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ