Kategoriler

Göbek Eriten Hareketler, Göbek Eriten Egzersizler, Göbek Eriten Uygulamalar

Göbek Eriten Hareketler, Göbek Eriten Egzersizler, Göbek Eriten Uygulamalar

Göbek eriten sporlar ve uygulamalar, göbek eriten egzersizler.  Göbek eriten hareketler ile göbek bölgesinde toplanmakta ısrarcı, eritmesi zor inatçı yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Göbek yağı eriten hareketleri düzenli ve istikrarlı bir şekilde uygulamanız, uzun vadede kalıcı bir şekilde fayda görmenize vesile olacaktır ancak karın bölgesi yağlanmaları, bilhassa Türk kadınlarında, kilo alma durumlarında önce öne çıkan bölgelerden biri olmakla birlikte, kilo verme sürecinde de en son performans gösteren sorunlu bir bölgedir.

göbek eriten hareketler

Göbek eritme egzersizleri, ne kadar düzenli yapılırsa yapılsın, yanında uygun bir beslenme programı ve göbek yağlarından kurtulmak için önereceğimiz diğer yöntemler kullanılmazsa, başarı oranı düşük olacaktır.

Göbek ya da karın eritmek en büyük sorunlardan biridir. Vücutta bulunan yağların en zor eriyen bölgesi olarak bilinmektedir. Fit bir vücuda sahip olabilmek herkesin hayalidir. Bunu gerçekleştirmek adına da dikkat edilecek önemli noktalar ve basit egzersizler vardır.

Öncelikle de karın eritme hareketleri, herkesin kolay bir şekilde uygulayabileceği hareketler olarak görülmektedir. Kalıcı bir zayıflamaya sahip olmak için günde 20 dakika yapmanız yeterli olacaktır. Ancak önemli olan şey, göbek yağı yakımında büyük rol oynauyan istikrardır.

İnatçı yağlar kısa süreli egzersizler sonucunda yakılmaya başlayacaktır ancak süre kısa da olsa her gün aksatmadan uygulamanız önemli.

Karın eritme bir sorun olmaktan 20 dakika da çıkabilir. Setler halinde uygulayacağınız 3 basit karın eritme hareketiyle yağlarınızdan kurtulup, sert karın kaslarını vücudunuz da görebilirsiniz. Başlangıç olarak ise 3 temel hareketi birer set uygulayın. Bu hareketler sizde iyi bir temel oluşturacağından zamanla hareketlerin set sayılarını kendinize göre arttırabilirsiniz.

İlk hareketimiz ise topuklarınız havada kalacak şekilde sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı dik bir konumda tutmak şartıyla havaya kaldırmalısınız. Kalçanızı 15 cm kadar havaya kaldırıp yavaş bir şekilde indirin. Bir sette 15 ila 20 dakika aynı hareketi tekrarlamalısınız.

İkinci hareketimiz ise ters crunch. Karın eritme hareketlerinin arasında en popülerdir. Mekik hareketine oldukça benzeyen ters crunch yağ yakımında çok başarılıdır. Sırtüstü uzanıp bacaklarınızı yukarıya kaldırın ve diz ekleminizden bükün.. Bir sandalye de oturuyormuşsunuz gibi pozisyonu alın. Pozisyonunuzu bozmadan önce dizlerinizi alnınıza doğru çekip tekrar eski haline getirin. Bu hareketi de 15 ila 20 defa yapmanız yeterli olacaktır. Hareketi sürekli yapıp daha sonrasında alnınıza getirebilecek şekilde dizlerinizi zorlayabilirsiniz.

Son hareketimiz ise destekli crunch hareketidir. Destekli mekik hareketi olarak bilinir. Yere sırtüstü yatın ve bacaklarınızı bir desteğin üzerine de uzatabilirsiniz. Bacaklarınızın pozisyonunu hiç bozmadan yerden 10 ila 15 cm omuzlarınızı kaldırmalısınız. Karın kaslarınızda başka hissederseniz doğru hareketi yaptığınıza emin olabilirsiniz. 15 ila 25 tekrar yeterlidir.

Karın Eritme ve Beslenme

 • Karın eritme, sadece egzersiz yapmanızla uygulanmamalıdır. Aynı zamanda da yediğiniz içtiğiniz besinlere de özen göstermeniz gerekmektedir. Egzersiz ile beraber aşağıda vereceğim noktalara dikkat edip bir kaç hafta içerisinde düz bir göbeğe sahip olacaksınız.
 • Günde en az 3 öğün yemelisiniz. Bu öğünler içerisinde kahvaltıya ayrı özen göstermeniz gerekiyor. Ara öğünlerde ise bol meyve ve sebze tüketin.
 • Yemek için acıkmanızı beklememelisiniz. Çok acıkmanız çok yemenizi sağlar. Bundan dolayı da öğün sayısını arttırıp az porsiyon yemeniz daha sağlıklıdır. Gün içerisinde en 1.5 Litre su için. Ayrıca da sıcak suya karıştırıp limon suyu ile güne başlamanız çok faydalıdır.
 • Şeker hem sağlığınızı olumsuz etkiler hem de göbek oluşumunuzu engeller. Beyaz ekmekte şeker bulunduğundan tüketmeniz zararlıdır. Bundan dolayı da kepekli ekmeği tercih edebilirsiniz.
 • Şeker gibi tuz da vücudunuza zararlıdır. Tuzlu gıdalardan da uzak durmalısınız.
 • Lokmalarınızın küçük olmasına dikkat edin. Küçük lokmaları iyice çiğneyerek yutun ve midenizin sindirmesine yardımcı olacaksınız.

 • Göbek Bölgesindeki Yağları Eritecek Öneriler

  İnatçı göbek yağlarından kurtularak, çok daha sağlıklı bir vücuda ve çekici bir görünüme sahip olmak için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  Düzenli olarak egzersiz yapın

  Düzenli egzersiz yaparak metabolizmayı hızlandırmak, yağ yakmanın vazgeçilmek gerekliliklerinden biridir. Düzenli olarak egzersiz yaptığınız halde, göbek bölgenizdeki yağlardan bir türlü kurtulamıyorsanız, bunun nedeni yalnızca karın bölgesini çalıştırmaya yönelik egzersizler yapmanızdır. Vücudun yalnızca bir bölgesi hareket ettirilerek, zayıflama sağlanamaz. Göbek bölgesindeki yağları eritmek için, tümüyle karın kaslarını çalıştırmaya odaklı egzersizler yerine, bütün vücuttaki kasları dengeli olarak çalıştıracak bir egzersiz programı hazırlamalısınız.

  Protein ağırlıklı beslenin

  Protein içeren besinler, diğer besinlere göre çok daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar. Özellikle karın bölgesindeki yağları eritmek için beslenme programınızdaki karbonhidrat ve yağları azaltarak, protein ağırlıklı beslenmeye yönelmeniz gerekir. Diyetinizde proteine ağırlık vermek, göbek bölgesindeki yağların daha kolay erimesinin sağladığı gibi, bu bölgede tekrardan yağlanma oluşma ihtimalini azaltır. Beslenme programında proteine öncelik vermek, yalnızda göbek bölgesindeki yağları eritmekle kalmaz, vücudunuzun genel anlamda kilo vermesini de sağlar.

  Sirke kullanmayı deneyin

  Bilimsel araştırmalar, sirkenin vücuttaki yağların yakılmasında önemli derecede etkili olduğunu göstermiştir. Yağ yakıcı etkisinin yanı sıra, sirke daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur. Özellikle göbek çevresindeki yağları yakmak için, her gün 1 yemek kaşığı sirke tüketebilirsiniz. Fazla sirke tüketmek zararlı olabileceği için, sirke tüketiminde aşırıya kaçılmaması gerekir. Salatanın veya çorbanın içerisine katarak sirkeyi kullanabilirsiniz.

  Lifli besin tüketmeye özen gösterin

  Lifli besinler, mide ve bağırsakları çalıştırıp meşgul ederek, yediğimiz gıdaların sindirim sisteminde daha uzun süre boyunca bulunmasını sağlar. Besinler mide ve bağırsakları terk etmediği için, daha uzun süre tokluk hissedilmesine neden olur. Lifli besinler tüketmek, özellikle karın bölgesinde yağ birikiminin yaklaşık olarak %4 oranında azaltır.

  Şekeri hayatınızdan çıkarın

  Vücudumuz, günlük beslenmemizde tükettiğimiz sebze ve meyvelerin içinde bulunan mevcut şeker haricinde, dışarıdan herhangi bir şeker alımına ihtiyaç duymamaktadır. Meyve sebzeler dışında, dışarıdan aldığımız her türlü şeker göbek yağların artmasına sebep olur. Göbek yağlarınızı eritmek istiyorsanız, içerisinde bol miktarda şeker bulunduran ambalajlı çoğu gıda, gazlı içecekler, hazır meyve suları ve tatlılardan uzak durmalısınız.

  Uyku saatlerinizi düzene sokun

  Yapılan araştırmalar sonucunda, uyku saatleri düzensiz olan insanların karın ve bel bölgesinde oluşan yağlanmanın, düzenli uyku uyuyan insanlara oranla çok daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca uyku süresi de, vücuttaki yağ oranını etkileyen değişkenlerden biridir. Bir günde 6 saatten daha az uyumak veya 8 saatten daha uzun süre uyumak, vücuttaki yağlanmanın artmasına ve göbek çevresinde yağ birikiminin kolaylaşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, her gün yatağa aynı saatte gidin ve yalnızca ihtiyacınız kadar uyumaya özen gösterin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ