Kategoriler

En Sevilen Saç Kesim Modelleri

En Sevilen Saç Kesim Modelleri

Saç modeli bir kadının kim olduğunu belli eden, onu tanımlayan, karakterinin olduğu kadar yüz güzelliğinin de önemli bir parçası olan bir şeydir. Yüzünüze en çok yakışacak modeli seçerek kestirdiğiniz saçlarınız size hava katacaktır.

 

Yılın En Trend Bayan Saç Kesim Modelleri:

saç kesim modelleri

kadın saç kesim modelleri

Saç kesim modelleri arasından sizin saçınızın cinsine, yüzünüzün tipine ve hatta boyunuza kadar pek çok faktöre bağlı olarak yapacağınız tercih, kişiliğinizin bir yansıması olacaktır. Saç kesimi modeliniz, tüm imajınızı değiştirebilir.Dış görünüşünüz sosyal hayatımızı etkileyen önemli faktörlerden yalnızca biri. Dış görünümünüzde ise ilk dikkat çeken şey saçlarımız ve yüzümüz. Saç kesim modelimiz  yüzümüz ile uyumluysa  yani yüz şeklimize uygun bir saç kesim biçimimiz varsa ilk bakışta kendini çok belli eder ve oldukça dikkat çeker, bu yüzdendir ki her saç modeli her yüz tipine yakışmaz. Bayan saç kesim modelleri saç sıklığına, saç canlılığına ve saçın ince veya kalın oluşuna göre tercih edilmelidir. Kimi saç kesim modelleri ince telli saçlarda güzel görüneceği gibi kimi saç kesim modelleri ise  yalnızca kalın telli saçlarda daha güzel durabilir. Aşağıda bazı bayan saç kesim modellerinin tanımlarına ve duruşları hakkında merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Saç kesimi bir sanattır ve doğru saç kesimi ve doğru saç rengi ile mucize yaratabilirsiniz. En çok tercihedilen saç renkleri yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

 

Sevilen Saç Kesim Modelleri

Aşağıda listelemiş olduğumuz, en trendlerden olan pek çok saç kesim modeli arasından, yüz şeklinize en uygun olanı tercih ederek, havanızı tamamen değiştirebilir ve daha çekici bir görünüme bürünebilirsiniz.

Kısa Saç Kesimi ve Modelleri

İçinde bulunduğumuz yılda da  kısa saç modelleri bayanlar arasında yine moda!

Bayanlarda kısa saç modeli genelde saçların çok gür olmadığı  kalın ve normal telli saçlarda tercih edilir. Kısa saç kesim modeli ile saç bakımını yapmak ve şekil vermek çok kolaydır.

Kısa saç kesim modelleri genellikle kulaktan yaklaşık olarak üç parmak aşağıdan kesilir ve geri kalan düzeltme işlemleri yapılır.

Kısa saç kesimini şekillendirmekte genellikle köpük formda ürünler  kullanılır. Bu şekilde hem çok kolay hem de saçlar oldukça hacimli gösterilebilir. Kısa saç kesim modeli genellikle yuvarlak yüzlü kişilere daha çok yakışır.

 

kısa saç kesim modeli

 Eğer tamamen kısa saçlı olmak istemiyorsanız, alternatif olarak önü uzun arkası kısa saç modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda hem uzun saç modellerinin verdiği sıkıntıyı hafifletecek, ense bölgeniz serin kalacak hem de uzun saçlı olmanın havasını sürdürmeye devam edebileceksiniz.

 

Küt Saç Kesimi ve Modeli

Küt saç, boyun hizasında kesilerek yapılır. Genellikle uzun boyunlu kişilerde çok daha güzel durur. Bu yüzden uzun boyunlu kişiler saçları normal telli veya ince telli ise bu saç modelini tercih edebilirler.

Küt saç modeli saçları hacimli gösterdiği için ince telli saçlara sahip bayanların en çok tercih ettiği saç kesim modellerinden birisidir.

Küt saç kesim modelleri genellikle  bigudi, saç maşası veya fön ile  şekil verildikten sonra saç spreyi ile sabitlenerek oldukça hacimli hale gelir ve günlük kullanım için de idealdir.

 

küt saç kesim modeli

 

 

Katlı Saç Kesim ve Modeli

Bu saç kesim modeli her türü için tercih edilebilir. Saçlar kısa veya uzun da olabilir. Katlı saç, saçları daha hacimli ve daha gür göstermek amacıyla tercih edilir.  Bu yüzden bazen dalgalı kat adı verilen saç kesim yöntemi de kullanılabilir. Bu yöntem ile saçlar maşayla sarılmış gibi asimetrik olarak katlandırılır. Aynı zamanda saç kesim modelleri bakımından dünyada en sık tercih edilen kesim modeli de katlı saç kesim modelidir.

katlı saç kesim modeli

 

 

Asimetrik Saç Kesim ve Modeli

Asimetrik saç birden fazla şekilde karşımıza çıkabilir ve bu sene de çok çeşitli modelleri ile karşımıza çıkıyor;

Mesela saçlar ensede kısa iken önlere doğru daha uzun bırakılarak asimetrik bir kesim elde edilebilir. Bu yöntemde bazen ensedeki saçlar 3 numara tıraş ile farklı bir şekilde kesilebilir. Genellikle ince enseli kişilerde çok daha şık durur.

Asimetrik saç kesim modelleri bir de sağdan veya soldan traşlı şekilde kesilerek diğer taraf uzun bırakılır. Oldukça farklı olan bu saç kesim modelini  genellikle daha genç yaştaki kişiler tercih eder. Bu model yüzü biraz geniş veya uzun olan kişilerde yüz görüşünü toparlar.

 

asimetrik saç kesim modeli

 

 

Kahküllü Saç Kesim ve  Modelleri

Kahküllü saç kesim modeli hem küt saçta hem uzun saçta hem de katlı saç modelleriyle kullanılabilir. Kişinin alın çizgisinden başlayarak kaş bitimine kadar kesilen bu saç modeli yüzü yuvarlak gösterme amaçlı tercih edilir. Kahkül yalnızca kaşlarda bitmez. İsteğe göre sağ tarafı uzun sol tarafı kısa bırakılarak farklı bir formda kesilebilir.  Bu saç kesim modeli alnı çok küçük kişilerde pek güzel durmayabilir!

kahküllü saç kesim modeli

 

 

U Saç Kesimi ve Modelleri

U şeklinde kesilen saçların uzun olması modelin daha güzel görünmesini sağlar. Bu şekilde saçlar ön taraftan bakıldığında daha kısa arka tarafta ise oldukça uzundur. Saçlar arka kısımdan oval bir hat ile kesilir. Saç kesim modelleri bakımından hem açık kullanımda hem de at kuyruğu yapıldığında oldukça güzel görünen çift kullanımlı bir modeldir.

 

u saç kesim modeli

 

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Saç Gürleştirme Yöntemleri

 

 

V Saç Kesimi ve Modelleri

Tıpkı u saç kesim modeli gibi kesilir fakat farkı saçların arkadan oval değil de sert bir v harfi şeklinde kesilmiş halidir. Kolay kullanımı ve şekil verilmesi bakımından kişinin zevkine bağlı olarak tercih edilir. Son zamanlarda ki yeni saç kesim modellerine göre neredeyse unutulan bir saç kesimi modeli olduğunu da belirtmekte fayda var. Daha çok 2000’li yılların başında tercih ediliyordu. Şimdilerde yeniden popülerleşmeye başlayan bu model saç kesimlerine, bin bir türlü farklı renk alternatifi boya uygulanarak, daha da ilgi çekici hale getiriliyor. 2017 yılına ait en popüler saç renkleri yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

v saç kesim modeli

 

 

Yandan Saç Kesimi ve Modelleri

Saçların genellikle hangi yönden ayrılıp tarandığına ve kullanıldığına göre sağdan veya soldan ayırılarak yapılan kesimdir. Bu kesim modeli bütün saç kesimlerinde kullanılabilir. Saçların yüze daha çok düştüğü bir saç modelidir. Son zamanlarda ünlülerin en çok kullandığı saç kesim modellerinden de birisi olma özelliğini taşır. Diğer modellerde olduğu gibi detaylı bir saç bakımı gerektirmez. Yandan ayrılmış saç kesimi genellikle bir düzleştirici yardımıyla düzeltildikten sonra bir saç spreyi ile sabitlenip  kolaylıkla günlük hayatta kullanılır. Bu model aynı zamanda rahatına düşkün, saçları ile çok zaman kaybetmek istemeyenlerin tercih ettiği bir modeldir.

 

yandan saç kesim modeli

 

 

Dalgalı Saç Kesimi ve Modelleri

Dalgalı saç kesim modelleri en çok ince telli saçların tercih ettiği bir modeldir. Bunun sebebi ise ince telli saçlar gün içerisinde çok çabuk yağlanır ve hacmi çok çabuk kaybolur. Bu da sanki saçları olduğundan çok daha kirli ve bakımsız gösterir. Fakat dalgalı saç kesimi saçlara hacim kazandırır için bu saç modelini köpük formda bir saç şekillendirici ile şekil verdikten sonra kolay kolay sönmez ve hacmini kaybetmez. Bu sayede ince telli saçlara sahip kişilerde içerisinde saçlarına sürekli elleriyle hacim vermekten kurtulur.

dalgalı saç kesim modeli

 

 

Makas İzli Saç Kesimi ve Modelleri

Makas izi eskiden kuaförlerin yaptığı bir hata olarak kabul edilirken günümüzde özellikle istenen bir saç modeli haline geldi. Makas izli saç kesim modelleri uzun kesimli saçlarda güzel duran bir model. Bu yüzden uzun saçları olan kişiler hep kestirmeye karar verdiklerinde makas izli saç kesim modeli tercih ederlerse saç modelleri hem çok modern hem de çok havalı görünecektir. Bu saç kesim modeli saçların tamamının arkaya taranır şekilde ip gibi dümdüz kesilmesine verilen isimdir. Makas izli saç kesim modeli oval yüzlü kişilere çok yakışır. Eğer yüz hatlarınız yuvarlak ise ve bundan rahatsız oluyorsanız bu saç modelini tercih ederek yüz şeklinizi birazcık daha uzun veya biraz daha keskin gösterebilirsiniz. Bu şekilde yüzünüzün doğal bir şekilde gölgelendiğini ve yüz kemiklerinizin ortaya çıktığını göreceksiniz.

makas izli saç kesim modeli

 

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

 

 

Yan Tarafı Kazınmış Saç Kesimi ve Modelleri

Günümüzde farklı saç kesim modellerine olan ilgi artmış durumda. Yan tarafı kazınmış saç kesim modeli de ilginin arttığı saç kesim modellerinden birisi. Adından da anlaşıldığı gibi bu saç kesim modelinde saçlar sağ veya sol kaş bitiminden ayrılarak az kalan tarafın tamamen kazınması ile elde edilir. Bu saç modeli diğer saç modellerinden oldukça farklı olduğu için ülkemizde yetişkinler tarafından çok fazla tercih edilmese de  genellikle üniversite öğrencilerinin kullandığı modellerden birisidir.

 

Yuvarlak yüzlü kişilerde oldukça güzel duran bir model özelliği taşır. Yan tarafı kazınmış saç kesim modelleri farklı renk saç boyaları ile boyandığında çok daha ilgi çekici ve modeline uygun görünmektedir.

 

kazıtılmış saç kesim modelleri

 

 Kısa boylu kadınların uzun saç modellerinden kaçınması gerektiği, kendilerini daha da kısa göstereceği gibi detayları bilerek kuaförünüzden talep edeceğiniz saç kesim modeli, doğru model tutturulduğunda harikalar yaratabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Yelow dedi ki:

    Gür saçlar için onerebileceginiz saç kesin örneği var mi

  2. Kısa Saç Modelleri dedi ki:

    Baska onereceginiz kısa saç modelleri var mı acaba?

  3. bitkivegüzellik dedi ki:

    İnce telli saçlı biri olarak ince ve zayıfl saçlar için sık katlı ve uzman kuaför işe yarıyor gerçekten

BİR YORUM YAZ