Kategoriler

Göz Makyajı Yapmak İçin Eşsiz Teknikler

Göz Makyajı Yapmak İçin Eşsiz Teknikler
  • Makyaj
  • 21/01/2016 00:12 | Son Güncellenme: 06/03/2023 15:34
  • 0
  • 10.981

Göz makyajı yapma, günlük kullanılmak istendiğinde genellikle doğal tonlar tercih edilerek yapılır ama  eğer göz makyajınızı özel bir davet için yapıyorsanız mutlaka dumanlı ve çekici olmasına özen göstermelisiniz. Göz makyajı nasıl yapılır,  hangi ürünler kullanılmalıdır ve göz makyajı yaparken olmazsa olmaz makyaj fırçaları hangileridir merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hem özel hem de sıradan günlerde biz bayanlar makyaj yapmaktan çok hoşlanırız. Ten makyajınız pürüzsüz  olsun bunun yanında lekelerimizi kapatsın ve varsa çillerimizi örtsün  isteriz.  Makyaj yaparken en çok özendiğimiz her ayrıntısı için  özel fırçalar ve ürünler kullandığımız makyaj ise göz makyajımızdır.

 

Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Adım Adım Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı yapacaksanız kullanacağınız ürünlerin toz mu yoksa krem mi olduğuna karar vermeniz gerekiyor.  Renklerin iyi karışması ve çekici bir dumanlı göz makyajı yapabilmeniz için..biz toz ürünleri kullanmanızı öneriyoruz. Göz makyajı yapmaya  ilk olarak bir far bazı ile başlayabilirsiniz. Far bazı kullanmak  göz makyajınızın  gözünüzde daha uzun süre kalmasını sağlar. Far bazı kuruduktan sonra  üzerine ten renginde bir far uygulayarak başlanmalıdır. Bu şekilde göz kapağı rengi dengelenerek zemin oluşturulur.

Günlük kullanıma uygun bir göz makyajında üç renk tonu kullanmak yeterli olacaktır. Bu anlamda zemin rengin üzerine göz pınarlarına yakın olacak şekilde daha aydınlık bir tonda far kullanılıp göz kapağının tamamına bu far uygulanır. Bir karıştırma fırçasına alınan üçüncü renk daha koyu renkli olabilir. Karıştırma fırçasına alınan koyu tonlardaki farı gözün katlanma bölgesinden dış çizgisine kadar karıştırarak uygulanır. Bu işlemin amacı üçüncü renk farın doğal durması için ikinci renk far ile arasında keskin bir çizginin oluşmasını engellemek ve gölge etkisi yaratmaktır.

Bu işlem bittiğinde isteğe göre istenilen renkte jel veya likit eyeliner uygulaması kirpik diplerine uygulanır ve gözün daha belirgin ve dikkat çekici olması sağlanır. Eyeliner uygulamasından sonra kirpiklerin daha uzun ve hacimli görünmesi amaçlanıyorsa iki veya ihtiyaç halinde üç kat rimel uygulanarak göz makyajı tamamlanır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Makyaj Fırçaları ve İşlevleri

 

Göz Makyajında Hangi Ürünler Kullanılır?

Far Bazları: Ten renginde veya renksiz olarak kullanılabilir. Amacı göz kapağındaki farların daha uzun süre kalması ve kullanılan ürünlerin katlanma bölgesinde birikmesini önlemektir. Kullanma şekli ise eğer ürünün kendisinin bir kullanma aparatı yoksa işaret veya yüzük parmağına küçük bir miktar alınarak hafifçe bastırmadan göz kapağının tamamına yedirmektir.

Toz Farlar: Sınırsız renkte ve yapıda olan toz farlar hem tek başlarına hem de karıştırılarak kullanılır. Eskiden makyaj fırçaları çok yaygın değilken genellikle parmaklar ile uygulansa da hijyenik açıdan bugün bu yöntem pek tercih edilmez.

Krem Farlar: Krem yapıdaki bu farlar tek başlarına kullanılırlar. Oldukça pratik bir kullanım şekli olduğu için günlük makyajlarda zaman kısaysa bu tarz ürünler kullanmak çok daha etkilidir. Şimdilerde kalın kalem ambalajları ile ev dışında da taşınabilir ve uygulanabilir bir hal almıştır.

Eyeliner: Kirpik diplerinden bitimine kadar kullanılan eyelinerler pek çok renk seçeneğine sahiptir. Jel ve likit olan çeşitlerinin suya dayanıklı veya suya dayanıklı olmayan diye iki farklı şekilde de kategorize edilmesi mümkündür. İnce çekilmesi makul ama uygulanması zor olan bir makyaj malzemesidir.

Rimeller: Tıpkı eyeliner gibi suya dayanıklı olan veya olmayan seçenekleri vardır. Klasikleşmiş rimel rengi siyah olsa da şimdilerde pek çok rengini bulmak mümkün. Kirpikleri belirginleştirirken kıvıran, hacim veren ve uzatan rimel çeşitleri de bulunmaktadır.

 

Göz Makyajı Çeşitleri

 

Buğulu Göz Makyajı

 

 

 

Siyah Dumanlı Göz Makyajı

 

 

 

Göz Makyajının Olmazsa Olmak Aksesuarları Nelerdir?

Göz makyajı yaparken mutlaka ihtiyacınız olacak bazı aksesuarlar ve fırçalar vardır. Bunlardan sırasıyla bahsetmek gerekirse ilk olarak klasik far fırçasından başlanabilir. Göz makyajının temelini oluşturmak için zemin renk ve ikinci renk farı bu fırçalar yardımı ile süreriz. Genellikle yuvarlak uçlu gerçek hayvan kılından veya sentetik olarak hemen her keseye uygun far fırçaları bulmak mümkündür. Göz makyajının en önemli fırçalarından birisi olan karıştırma fırçası ise üçüncü, dördüncü ve hatta beşinci renk farların uygulanmasında dağıtmak ve karıştırmak görevini yerine getirir. Eyeliner fırçası ise çok farklı şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Yuvarlak ve kısa uçlu olan eyeliner fırçaları göz makyajına yeni başlayanlar için pratik bir uygulama sağlıyor. Kıl gibi ince olan fırçalar profesyonel makyözler tarafından tercih ediliyor ve incecik eyeliner uygulamasının en önemli aksesuarlarından birisidir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ