Kategoriler

Eumovate Krem Ne İşe Yarar? Eumovate Merhem

Eumovate Krem Ne İşe Yarar? Eumovate Merhem

Eumovate krem son dönemin yayılan ve hemen hemen herkes de görülen egzama hastalığının tedavi sürecinde kullanılmaktadır. Deri hastalıkların da kullanılır ama piyasada özellikle egzama rahatsızlığına çözüm olarak sunulmaktadır.

Eumovate merhemin ana etken maddesi ve onu bu kadar özel kılan şey ” klobetazon bütirat ” içermesidir. Bu etken maddenin özelliği ise ; topikal bir kortikosteroiddir. Derideki iltihabı kontrol etmek için kullanılır.

Eumovate Merhem Ne İşe Yarar ?

Bu kremden kısaca aşağıdaki diğer yazılarımız da da bahsetmiştik dilerseniz tıklayarak kolaya ulaşabilirsiniz. Bazı diğer yazılarımız da egzama hakkında sizi aydınlatabilecek makalelerimizdir.

Eumovate % 0.05 Krem Nedir ?

Eumovate merhem ;Pişik ve böcek ısırıklarına ve sokmalarına karşı reaksiyonlar gibi iltihaplı cilt rahatsızlıklarıyla ilişkili cilt iltihabı ve kaşıntıyı gidermek için reçete edilir.

Ayrıca asıl olarak  şu hastalıkların tedavi sürecinde de kullanılır : atopik egzama, alerjik kontakt dermatit, tahriş edici kontakt dermatit, seboreik dermatit, ultraviyole ışığın neden olduğu deri iltihabı (fotodermatit), deri kıvrımlarında veya deri yüzeylerinin birbirine sürtündüğü bölgelerde (intertrigo) deri iltihabı, yoğun kaşıntıya (prurigo nodularis) eşlik eden deride sert nodüllerin patlaması, sedef hastalığı.

 

Eumovate Krem Fiyatı

Eumovate Merhem Ne İşe Yarar ?

Yukarıda saydığımız hastalıklardan dolayı vücutta oluşan şişkinlik , kızarıklık , iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan, kaşıntı önleyici ve kan damarlarını büzücü etkisi olan bir kremdir.

Kremi ; şiddetle kaşınan döküntü ve pembe-kırmızı kabarcıkların görüldüğü kronik deri hastalığı (prurigo nodularis); kronik iltihaplı cilt hastalığı olan atopik egzama; yüz, saçlı deri ve vücudun üst kısmında görülen , fakat kesin nedeni belli olmayan iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı olan Unna hastalığı tedavisinde kullanılır.

Eumovate Krem Fiyatı 2022

2022 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı. Sadece reçete olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. EUMOVATE % 0.05 50 gr krem 2022 fiyatı KDV Dahil 30. 56 TL’dir.

Eumovate Merhem Nasıl Kullanılır ?

Bu krem sadece doktor reçetesi ile eczanelerden temin edilebilir. 12 yaşından küçükler mutlaka doktor gözetimi dahilinde kullanabilir. On iki yaşın üzerindeki yetişkinler veya çocuklarda bu kremi yedi güne kadar günde iki kez kullanın

Eczacınız ve ya doktorunuzun belirtmediyse şu şekilde kremi kullanabilirsiniz. Etkilenen bölgeye az ölçüde kremi alın, uygulayın ve hafifçe ovuşturun. Eğer tedavi alanı elleriniz değilse ellerinizi tekrar yıkayın.

İşlem görmüş cilt bölgesini herhangi bir şeyle (bandajlar, pansumanlar, eldivenler veya plastik sargı) kapatmayın. İlacın daha fazla deriden geçmesine neden olabilir.

Şu bilgiyi de vermeliyiz. Dikkatli olun ; Kortikosteroidlerin ciltte haftalarca veya aylarca sürekli kullanılması ciltte incelmeye ve kalıcı cilt hasarına neden olabilir !

Eumovate Krem Muadili

Hipokort krem ve Pantomed krem bu kremin muadilleridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ