Kategoriler

Gülsha Gül Yağı ve Gül İksirinde Akla Gelen İlk İsim!

Gülsha Gül Yağı ve Gül İksirinde Akla Gelen İlk İsim!
  • Cilt Bakımı
  • 02/03/2018 15:20 | Son Güncellenme: 03/03/2023 23:34
  • 0
  • 7.170

Gülsha Gül Yağı, Saç bakımından cilt bakımına güzellik ve sağlık alanında eski çağlardan beri kadınların makyaj masalarında her daim yerini almış bir ürün olan gül suyu ve gülden elde edilen yağlar, iksirler modern kozmetik çağında da hala sevilerek tüketilen ürünlerden..Hatta kimyasal içerikli ürünleri cildine temas ettirmeden güzelleşmek isteyen “organikçi” kesim tarafından pek bir rağbet görüyor bile diyebiliriz.

Hücreleri yenileyerek daha genç bir görünüm elde edilmesine yardımcı olmasından tutun, antioksidan etkisi sayesinde yaraları, akneler ve sivilce izlerini iyileştirmesine kadar, ruh hali ve mod değişikliklerinden tutun, uyku sorunlarının atlatılmasındaki yardımcı etkisine kadar sayısız faydası bulunduğuna inanılan gül ürünlerinin gerçekten işe yarar olması için ise, piyasaya sürülen gül suyu, gül yağı, gül iksiri gibi ürünlerin mutlaka doğal yollardan ve hakiki gül yapraklarının damıtılarak elde edilmiş olması vazgeçilmez bir durum.

Gülsha Markası Gül Yağı ve Gül İksirinde Dünya Markası Olmaya Aday!

gulsha gül suyu gül iksiri gül yağı malzemeleri

Onlarca gül suyu markası arasından sıyrılarak kendini kanıtlamış ve kullanıcı yorumları bağlamında da piyasadaki en olumlu görüşlere sahip firmalardan bir tanesi olan Gülsha ise, şu an ülkemizde bu işi yapan firmalar arasında gözü kapalı güvenilecek olanlardan biri şüphesiz ki.

Gülsha’nın şeffaflık politikası sayesinde alt yapısını ve çalışma şeklini de daha detaylı bir şekilde bilmek, bizlerin firmaya daha da büyük bir güven duymamızı sağlıyor elbette. Gelin hep birlikte bir bakalım;

Gülsha ürünlerinin hazırlanış süreci

Herkesin Isparta gülü olarak bildiği Rosa Damascena, gülyağı ve gülsuyu üretiminde kullanılır. Muhteşem bir kokuya ve eşsiz bir zarafete sahiptir. İlginçtir ki, Rosa Damascena yılda sadece bir kez, Mayıs ayında çiçek açar; gülyağı ve gülsuyu üretiminde kullanılır. Mayıs ile Haziran ayları arasında toplanan Isparta gülleri, damıtma süreci için fabrikaya yollanır. Güllerin özelliklerini kaybetmeden muhafaza edilmesi gerektiğinden 6 saat gibi kısa bir sürede damıtma işlemine başlanması gerekir. Oldukça geniş damıtma kazanlarına gereken oranlarda gül ve su eklenir. Su ısınıp buharlaşmaya başladığında Rosa Damascena’daki yağ ve öz su açığa çıkar. Bu işlem 1 ya da 1,5 saatlik bir sürede tamamlanır. gülsha gülsuyu, doğal olarak damıtıldığından içerisinde aynı zamanda doğal olarak gülyağı barındırır. gülsha gülsuyu üretilirken gülyağı ayrıştırılmaz. Geriye kalan yapraklar ve posa ise asla çöpe atılmaz ve toprak için gübre olarak kullanılır.

 

Gülşah Gürkan ve Gülsha’nın öyküsü

Güllere her daim aşina olan Gülşah Gürkan ve ailesi, 1965 yılından bu yana dünya çapındaki önemli kozmetik ve parfüm üreticilerine gül ürünleri sağlıyor. Gülşah Gürkan, gülü ve bu mucizevi çiçeğin faydalarını tüm dünyaya tanıtabileceği bir cilt bakım serisi çıkarmaya karar veriyor. Gülün cilt üzerindeki olumlu etkilerini en doğal haliyle sunabilmek için Fransız cilt uzmanlarıyla birlikte çalışarak, bugün evlerimize giren doğal gülsha ürünlerini yaratıyor. Gülşah Gürkan, ailesinin 45 yılı aşkın gül uzmanlığı sayesinde cilt bakım markasını oluştururken hiç zorlanmamışa benziyor.

 

Gülü günlük bakım ritüeli haline getiren gülsha, cildi arındırıyor, tazeliyor ve yeniliyor. gülsha ürünleri paraben, alkol, SLS, mineral yağ, renklendirici ve parfüm içermiyor. Dermatolojik olarak test edilen ürünler, tüm cilt tiplerine uygun. gülsha cilt bakım serisi; gülsha Sakinleştirici Tam Gül Misel Suyu, gülsha Arındırıcı Gül Tozu, gülsha Tam Gülsuyu, gülsha Eşsiz Gül İksiri ve gülsha Gece Gül İksiri’nden oluşuyor.

 

Gülsha Sakinleştirici Tam Gül Misel Suyu

gülsha Sakinleştirici Tam Gül Misel Suyu, cildi temizler, makyaj ve kirden arındırır. Bu ürün gülsuyuyla zenginleştirilmiştir. Cildin nem dengesini bozmaz ve tüm günün yorgunluğunu cildinizden atmanıza yardım eder.  Göz ve dudak bölgesinde kullanımı uygundur. Durulama gerektirmez. Bir parça pamuğa dökerek tüm cildinize güvenle uygulayabilirsiniz.  

 

Gülsha Arındırıcı Gül Tozu

Cildi temizlerken tahriş etmeden pürüzsüz ve parlak hale getiren bir günlük peeling ürünüdür. Pembe kil ve gül yağı içerdiği için yaşlanma belirtilerini ve cilt lekelerini azaltır. Mükemmel bir cilt temizleyicidir ve gülsha serisinde yer alan diğer ürünler gibi doğaldır. Cilt üzerindeki fazla yağı ve ölü deriyi temizler. Bakterilerden arındırır ve onların oluşumunu önler. Sülfat içermediği için cildin yağ dengesini bozmaz ve asla pH dengesine zarar vermez. Ayrıca sadece cilt için değil, tüm vücut için peeling olarak kullanılabilir.

 

Gülsha Arındırıcı Gül Tozu’nu elinize alın, gül suyu veya su ile hafifçe nemlendirin. Sonra ürünü dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. İyice masaj yaparak ve bastırmadan uyguladığınız ürünü bir süre beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Her gün düzenli olarak kullanabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için uygundur. Göz çevresinde kullanmayın. Gözün etrafındaki deri çok hassas olduğu için peeling muhtemelen bu bölgeyi rahatsız edecektir. Her kullanımdan sonra ürünün uzun süre kullanımını sağlamak için kapağını sıkıca kapatın. Erken yaşta cilt bakımına başlamak için en doğal ürünlerden biridir.

 

Gülsha Tam Gülsuyu

Gülsuyu asırlar boyu kadınlar tarafından kullanılmış en popüler bakım ürünlerinden biridir. Öyle ki, Kleopatra dahi gülsuyu kullanır, banyolarını gül yapraklarıyla bezerdi. Kozmetik dünyasının en değerlisi Rosa Damascena güllerinden elde edilen gülsha Tam Gülsuyu, elle toplanan güllerin damıtılmasıyla elde edilir. Gülsuyu, normalde gülyağı üretilirken yan ürün olarak ortaya çıkıyor. gülsha bir adım daha ileri giderek, bu değerli gülyağını ayrıştırmadan gülsuyunun içinde bırakıyor ve tam gülsuyunu üretiyor. gülsha Tam Gülsuyu, piyasadaki diğer ürünlerin aksine yapay hiçbir madde veya parfüm içermez. Tüm doğallığıyla şişelenir.

 

Gülsha Tam Gülsuyu, cildi derinlemesine temizleyip dengeler ve canlandırır. Tüm cilt tipleri için uygundur. Çok kullanımlı bir üründür. Doğal olduğu için genç kızlarda cilt bakımı için de kullanılabilir. Cildinizi tek bir ürünle hem temizleyip hem nemlendirmek için doğru tercih gülsha Tam Gülsuyu olacaktır. Ayrıca saç sağlığı ve genel ruh ve beden sağlığı için de son derece faydalıdır. Doğal bir parfüm olarak da kullanılabilir.

 

Gülsha Eşsiz Gül İksiri

Doğal yağlar cildi nemlendirmek için eşsiz bileşenlerdir. Bu yağlar ciltte ekstra bir katman oluşturup gözenekleri tıkamaz ve bu sebeple çok kıymetlidir. gülsha, yalnızca 1 litre doğal gülyağı elde etmek için, ortalama 4000 kilo gül yaprağını yoğun işlemden geçirir. Bu sebeptendir ki, gülyağı tüm yağların en zor elde edileni ve en değerlisidir.

 

Piyasada bulabileceğiniz çoğu gülyağı içerikli ürünün içinde katkı maddesi ve yapay bileşenler vardır ya da doğal yollarla elde edilmediğinden özelliği kaybolmuştur. gülsha Eşsiz Gül İksiri, muhteşem bir nem bombasıdır. İçinde barındırdığı saf gülyağı ve Omega 3, 6, 9 esansiyel yağ asitleriyle cilde yumuşaklık verir, yeniler ve ışıltı kazandırır. gülsha Eşsiz Gül İksiri, cilt için koruma kalkanı oluşturarak esnekliğini artırır. Böylece yaşlanma belirtilerini azaltır ve kırışıklık oluşumunu önler.

 

gülsha Eşsiz Gül İksiri’nden birkaç damlayı avucunuza dökün, ısıtın ve yüzünüze uygulayın. Cildinize yedirerek masaj yapın. Şakaklara uygularsanız rahatlık hissi verecektir. Dekolte bölgesine de uygulayabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için uygundur. Makyaj altı bazı olarak kullanabilirsiniz. Tek başına ya da nemlendirici kreminizin veya toniğinizin içine dökerek kullanabilirsiniz. Ayrıca yine parfüm olarak dirsek içlerine veya kulak arkalarına bir damla sürüp ovalayabilirsiniz. Göz çevresi kullanımını da uygundur. Özellikle kuru cilt tipine sahip kadınlar bu doğal ürünü kullanarak ciltlerine bakım yapabilirler.

 

Gülsha Gece Gül İksiri

gülsha Gece Gül İksiri, zamanla oluşabilecek kırışıkları ve sarkmaları önlemeye yardımcı olur. Sıkı ve tazelenmiş bir cilde uyanmak için gece yatmadan önce kullanılır. Yüz kontürünü şekillendirmeye yardımcı iksir, eşsiz peptid karışımıyla zenginleştirilmiş ve yüksek kalite hyaluronik asitle harmanlanmış gülyağı içerir. gülsha Gece Gül İksiri’nden birkaç damlayı damlayı avucunuza dökün ve cildinize yedirerek masaj yapın.

 

Ürünler için: http://www.gulsha.com.tr/

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ