Kategoriler

Saç Nasıl Hızlı Uzar Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Nasıl Hızlı Uzar Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
 • Saç Bakımı
 • 13/09/2017 02:54 | Son Güncellenme: 05/03/2023 00:43
 • 4
 • 26.470

Saç nasıl hızlı uzar diye merak eden okuyucularımız için genel saç uzatma teknikleri yazımızdan ayrı olarak, bilhassa 1 haftada saç nasıl uzar konusuyla ilgili bir yazı hazırlayarak, saçlarının bir Rapunzel misali olmasını hayal eden okuyucularımıza bu vaatte bulunamasak bile, 1 hafta kadar kısa bir süre içerisinde, saç uzatma teknikleri ile ilgili detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

 

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Saç Nasıl Hızlı Uzar?

Saçların en hızlı nasıl uzuyacağını anlamak için öncelikli olarak saçların uzama mekanizmasına bakmamız gerekir. Saçlari diplerden yani köklerden uzar ancak saç dipleri, saç uçlarından köke doğru beslenen bir mekanizma üzerine kurulu olduğundan, uzatmak için saçlarımızın tümünün ve özellikle de uçlarının sağlıklı olması olmazsa olmaz bir faktördür.

Saçlarını uzatmak istiyorsan neden kestiriyorsun madem gibi sorulara maruz kalan bir çok hanım, saçlarının daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için, ucundaki kırıkları aldırmak terimiyle karşımıza çıkan, saçı bir miktar kestirerek sağlıklı hale getirmeye çalıştıklarını anlatmaya çalışmaktadır. Ancak 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde saçlarınızı uzatmak istiyorsanız, kırıklarınızı aldırmanız, saçınızı uzun vadede daha kolay uzayan sağlıklı bir hale getirecek de olsa, kısa vadede, dilediğiniz boyda saçlara kavuşmanıza engel olacaktır.

Saç nasıl hızlı uzar

Hızlı Saç Uzatma İçin Neler Yapabilirim?

Şayet düğün dernek cemiyet toplantısı v.b. bir etkinliğe yakın zamanda katılmayı planlıyor ve bu yüzden hızlı saç uzatmak istiyorsanız, uygulayabileceğiniz en iyi yöntem, saç kaynağıdır.

Keratin kaynak, boncuk kaynak gibi pek çok çeşidi bulunan ve ayrı bir yazıda ayrıntılı olarak ele aldığımız kaynak saç yöntemi ile, bir kaç saat içerisinde, istediğiniz renkte, boyda, modelde ve uzunlukta, son derece doğal görünümlü, sağlıklı ve havalı saçlara sahip olmanız mümkün.

Alışma süreci boyunca, hafif ölçüde kişiye rahatsızlık veren saç kaynak işlemi, yapımı sırasında hiç bir ağrıya ya da sıkıntıya sebep olmamakla birlikte çoğunlukla doğal ve gerçek insan saçı kullanarak uygulanan bir çok hızlı saç uzatma tekniği olarak, pek çok hanım tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Saç Nasıl Hızlı Uzar sorusunun en pratik yanıtı bu olmakla birlikte, sadece uzaması açısından değil, gürleşmesi açısından da oldukça fayda sağlayan saç kaynak işlemi, bir takım hanımlar tarafından yeterince konforlu olmaması sebebiyle tercih edilmemekte olsa da, bir diğer grup tarafından da sürekli olarak uygulanan bir saç uzatma yöntemidir.

Diğer Hızlı Saç Uzatma Teknikleri:

hızlı saç uzaması için yöntemler

Eğer kaynak yaptırmak, postiş takmak gibi doğal olmayan yöntemlerle 1 hafta içinde hızlı saç uzatma hatta 1 gün içinde saç uzatma amacında değilseniz, bu kadar kısa sürede olmasa da nispeten hızlı bir şekilde, kendinize ait doğal saçlarınızı uzatmanın pek çok organik yolu da mevcuttur.

Hızlı Saç Uzatma İçin Sağlıklı Saçlar:

Uygulanabilecek her türlü saç uzatma tekniğinin başını çeken faktör, saçlarınızın genel sağlık durumudur. Çok fazla boya işlemine maruz kalmış, keratin seviyesi düşmüş, oranları bozulmuş, kuruma yıpranma, kırılma ve hatta kopma olan saçları uzatmaya çalışırken uygulayacağınız diğer yöntemler yetersiz kalabilir.

Hızlı saç uzatabilmek için, öncelikli olarak yıpranmış saçlarınızdan kestirerek kurtulmalı ya da saçlarınıza keratin yüklemesi v.b. çeşitli saç bakım ürünlerinden kullanarak kopmaların önüne geçmelisiniz. Saçlar diplerden çıksa da, kökten uca beslenen bir yapıya sahip olduklarından hızlı saç uzatmak için, saç sağlığınız çok mühim.

Saç Uzatma Ürünleri ile Hızlı Saç Uzatma:

Erosee gibi ünlü Fransız markaları ya da Restorex gibi markaların sunduğu hızlı saç uzatmaya yardımcı ürünleri satın alıp düzenli kullanarak saçlarınızın uzama hızını ciddi şekilde arttırabilirsiniz.

Saçların Hızlı Uzaması İçin Sık Yıkama:

Su, tüm vücudu beslediği gibi saçları da beslemektedir. Ve saçlarınızı sık sık yıkayacak olursanız, saçlarınızın nispeten daha hızlı uzadığını göreceksiniz, ayrıca sık yıkanan saçlar, bu düzene ayak uydurmak amacıyla gün geçtikçe daha fazla yağ salgılamaya başladığından,

Saç Uzatmak İçin Zeytinyağı Maskesi:

Zeytinyağı, saçın nem dengesini kalıcı olarak düzenlediği için, saç uzatma için en iyi yöntemlerden biridir belki de. Zeytinyağını temiz ya da kirli saçınıza, krem ya da boya sürerek gibi iyice uygulayıp saçlarınızı taradıktan sonra, yarım saat kadar bekletip, bol ve sıcak su ve şampuan ile arındırıp ardından kremledikten sonra tarayarak kurutabilirsiniz. Saçlarınızı yağlandıracağı ve nemlendireceği için hızlı uzamasına katkıda bulunmuş olacak.

Saç Uzatmak İçin Saç Fırçalama:

Bu da faydası olduğuna inanılan bir yöntem olarak sıklıkla karşımıza çıkıyor olmakla beraber, saç uzatma için kanıtlanmış bir faydası yoktur hatta fazlaca saç fırçalama, kopmalara ve yıpranmalara sebep olabileceğinden, bilakis ters teperek saç uzama hızınıza sekte vurabilir.

Hızlı Saç Uzaması İçin Beslenmenin Önemi:

Beslenmenizde kolajen üretimine faydalı olan ve saç köklerini besleyen C ve E vitamini tüketiminize dikkat ederek saçlarınızın normalden çok daha hızlı uzamasına ve sağlıklı olmasına yardımcı olabilirsiniz.

1 haftada saç uzatma

Hızlı saç uzaması için, saç uzatma maskelerinin yanı sıra, uzama mekanizmasında doğrudan etkili, tüyolar ve sırları sizlerle paylaştığımız bu yazımıza katkıda bulunmak isterseniz, saç uzaması için neler yaptığınızı ve hangi yöntemlerden fayda gördüğünüzü yorumlar aracılığıyla bizlere bildirebilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. reyhan dedi ki:

  Kızlar saçlarınızı yanlış kesen kuaföre ne yaparsınız acaba kadına 4 parmak kes nişanım var o zamana kadar biraz daha uzar düzgün görünsün dedim saçlarımı nerdeyse 1 karış kesmiş ve yamuk kesmiş düzelttirirken daha da kesildi kısacık kaldı saçlarım patentli keratin kullanıyorum uzaması için baya uzadı nişana kadar daha da uzar istediğim şekile gelicek inşallah.

  1. elanur dedi ki:

   Evet ben de keratinli uzatma setini kullanıyorum ve çok memnunum.

 2. Zehra dedi ki:

  Saçlarım çok yavaş uzuyor hatta uzamıyor sanki kestirmeye korkuyorum. Ama içim gidiyordu kısa saç modellerine dayanamadım en son kestirdim. Çok da beğendim uzun süre kullandım ama uzatmak istediğimde uzamıyor kaç ay bekledim uzasın diye uzamadı. En son liquid keratin kullanmamı önerdi arkadaşım, kullanmaya başladım. Umudum yoktu ama o kadar çok şey denedim bir de onu deniyim dedim iyi ki denemişim. Saçlarım uzamaya başladı hızlı bir şekilde uzamaya devam ediyor. İlk defa kısa sürede istediğim saç uzunluğuna ulaşıyorum. Artık uzamaz diye istediğim modellerden vazgeçme devri bitti, kestir sıkılınca tekrar uzat yapıyorum saçlarımı omuzlarımdan biraz aşağıya kadar uzattım. Sıra belimin altına kadar uzatmak da daha önce uzadıkça yıpranıyor ve cansızlaşıyordu saçım, artık o da olmuyor hem hızlı uzuyor hem de canlı ve gür görünmeye devam ediyor.

 3. gizem dedi ki:

  Saçlarımın her zaman uzun bakımlı ve sağlıklı olmasını istiyorum ama hep uzamaya başladığında kırıklar oluyor ve uzama duruyor kestir yine aynı uzunluğa gelince aynı durum bu yüzden sağlıklı uzatma yolu ararken likit keratin dip bakım yağı ile karşılaştım tavsiye üzerine saçlarım likit keratin den sonra sağlıklı uzuyor ve normalden hızlı uzamasına rağmen kırık falan da yok uzamada durmuyor yıpranma olmadığı için uzun saç seven benim için likit keratin vazgeçilmez.

BİR YORUM YAZ