Kategoriler

Güzel Dekolteye Sahip Olabilmek İçin Dekolte Estetiği Nasıl Yapılır?

Güzel Dekolteye Sahip Olabilmek İçin Dekolte Estetiği Nasıl Yapılır?

Havalar ısındıkça dekolte estetiği önemini artırıyor.  Giyim ile cilt bakımı le dekolte estetiği nasıl yapılır? Bayanlar da boyun estetiği ne kadar önemliyse dekoltenin de güzellik ve estetik açısında aynı şekilde önemlidir. Yaş kaç olursa olsun bayanlar dekolteye bayılırlar. Belli bir yaştan sonra ise dekoltenin güzelliğini korumak gerekmektedir.

Dekolte Estetiği Nasıl Yapılır?

Zaman geçtikçe sıkılığını kaybeden vücut, boyun ve dekolte bölgesinde etkilenen zararlı güneş ışınları ve yanlış kullanılmış olan kozmetik ürünlerin nedeni ile sarkmış, çizgilerin olduğu ve lekelenmiş bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, bayanların artık yüz estetiğinin dışın da yaşını ortaya çıkaran boyun, dekolte, el ve bacaklara yapılan estetik işlemlere de bir hayli ilginin arttığını söylemektedir.

Senelerin bıraktığı izlerin dışında güneş ışınları, sürekli yüz üstü yatmanız ve yoğun kozmetik ürünlerin kullanımında doğan nedenlerden etkilenen ve kırışıklıkları artıran, kadınların estetik duruşuna olumsuz etki edebilmektedir. Günümüzde dekolte estetiği ile dekoltedeki kırışıklıkları ve istenmeyen lekeleri giderilmesin de oldukça etkilidir.

Hemen her yaş grubunda olan kadınların ilgisini çeken dekolte giyim, kış soğuklarını tüm vücudumuzda hissedilen günlerde cilt kırışıkları sebebi ile şal ve atkıların ardına saklanabilmektedir. Zamanla elastikiyetini ve canlılığını kaybettiren cildin, dekolte estetiği ile yeniden canlandırılabileceğini ifade eden Estetik ve Cerrahi Uzmanı Profesör Erol Kışlaoğlu fazla ağrıya da nende olmadığının altını çizmektedir.

Dekolte estetiği de bir çeşit meme estetik ameliyatı türüdür.

Dekolte Estetiği Hangi Durumlar da Uygulanmaktadır?

Dekolte bölgesinde yer eden sarkmalar ve kırışıklıklar, bayanların estetik kusurlarını ortaya çıkarması ile beraber öz güvenlerini de büyük ölçüde düşürmektedir. Boyun ve dekolte bölgelerindeki kırışıklıklar yaşı eler verip kadınların giyim tercihlerini de etkilemektedir. İlerleyen yaşla beraber dekolte bölgesinde yağ birikiminin öne çıkarılması, elastikiyetin zaman ile azalması, derinin yerçekimine yenik düşüp aşağı doğru inme eğilimi göstermesi gibi sebeplerle kadınlar da dekolte estetiğinin tercih edilmesini sağlamaktadır. Bunlardan şikayetçi olan orta yaş ve üzerindeki bayanlara dekolte estetiğinin uygulanabileceği de öne sürülmüştür.

Dekolte Estetiği 4 Adımda Tamamlanmaktadır

Dekolte estetiğinde kırışıklara dolgu, peelingle canlandırma, meme estetiği, botoks ve yap enjeksiyonu uygulamalarını yer alan 4 adım da tamamlandığı söylenmektedir.

İlk adım ise dekoltede oluşan ince kırışıklıklara özel dolgular uygulanıp daha gerin ve pürüzsüz bir cilt elde edilmesi sağlanmaktadır. İkinci adım ise peeling ile canlandırma, peeling ajanları ile derinin eski canlılığına kavuşması sağlanır. Üçüncü aşama ve en önemli aşamalardan biri olan meme estetiği operasyonunda ise meme kaynaklı dekolte nedeni giderilerek iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı operasyon yapılır. Dekoltenin estetik açıdan daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Botoks ve yağ enjeksiyonu uygulamasında ise son aşamada oldukça faydalıdır. Botoks dekoltenin daha gerin görünmesini sağlar ve yağ enjeksiyonu ile çizgiler de giderilir.

İşlemde Ağrı ve İz Olur mu?

İşlem sırasında kesinlikle ağrı duyulmaz. Fakat işlemi yapacak kişinin alanında iyi olması gerekmektedir. Aksi bir durum da istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ