Kategoriler

Karın Germe Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Ameliyatın Riski Var mı?

Karın Germe Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Ameliyatın Riski Var mı?
  • Estetik
  • 14/02/2019 01:42 | Son Güncellenme: 05/02/2023 13:01
  • 0
  • 584

Her türlü egzersizi yapıp, spor aktivitelerini ihmal etmemenize rağmen halen daha sarkık ve kötü bir görüntü sergileyen karın bölgesine sahipseniz, bunun birkaç sebebi bulunmaktadır.

Genelde hızlı kilo verip, tekrardan kilo alan veya tam tersi; hızlı kilo alıp ardından hızlıca kilo vermeye uygun olan bedenlerde, bir yerden sonra kilo olmasa bile karın bölgesinde sarkmalar ve sık görüntünün dışında farklı bir görüntüye rastlamak mümkün olacaktır. Ayrıca hamilelik sonrasında karın bölgesinde sarkıkların meydana gelmesi de, özellikle kadınların hoşuna gitmeyen durumlardandır.

Karın Germe Estetiği Nedir?

Hem kadınlarda, hem de erkeklerde meydana gelebilen bu problemin çözümü ise; Karın Germe Ameliyatıdır. Günümüzde karın bölgesinin daha sık ve sağlıklı görünmesini sağlayacak estetik cerrahi yöntemlerinin başında gelen Abdominoplasti, halk dilinde karın germe ameliyatı olarak bilinmektedir. Gerekli kontrollerin sağlanmasından sonra yapılabilecek, karın bölgesinin daha sık ve gergin görünmesini sağlayacak bu yöntem, en fazla başvurulan yöntemlerdendir.

Özellikle kadınların sıklıkla tercih ettiği, her türlü spor hareketlerini yapmalarına ve sürekli sporla ilgilenmelerine rağmen çözüm bulamadıkları noktalarda uygulatmak istedikleri bu yöntem, normal şartlarda düzeltilmesi mümkün olmayan vücutlar için uygundur.

Karın duvarının şekillenmesi olarak adlandırılacak bu işlemde diğer bir unsur ise; Yağ Emme olarak bilinen liposuction yöntemidir. Her iki yöntemde de amaç aynıdır. Ancak estetik olarka en fazla abdominoplasti kullanılmaktadır.

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

İlk olarak yapılacak kontroller ve alınacak tahliller sonucunda karın germe operasyonuna uygun olup olmadığınız belirlenecektir. Bu işlemde uygun olduğunuzun belirlenmesi için, normal diyet ve spor egzersizleriyle karın germe işlemi yapamamanıza rağmen, sağlıklı bir vücuda ve metabolizmaya sahip olduğunuzun görüntülenmesi gerekecektir. Eğer her şey normal ve sonuç alamıyorsanız, abdominoplasti için uygunsunuz demektir.

-İşleme başlanmadan önce yağ oranı hesaplanır.

-Karın bölgesinde çok fazla yağ varsa, liposuction işlemi uygulanarak, karın bölgesi ve yanlarda bulunan yağların alınma işlemi gerçekleştirilmelidir.

-Yağ alma işlemi tamamlandıktan sonra, çamaşırınızın içinde kalacak kısımdan karnınızın kesilmesi gerekecektir. Kesi işleminin ardından, karın derisinin göğsünüze kadar olan kısmında aşağı doğru çekilerek sıkılaştırma sağlanacaktır.

 

Eğer çok fazla sarkmak söz konusuysa, kasık bölgesinden veya üst uyluktan çekme işlemi de sağlanarak gerginleşme işlemi tamamlanır. Daha sonra artık kısım olarak görülen bölüm çıkarılarak aşağı doğru çekilecek derinizin üzerinde, göbeğiniz dışarı çıkaracak bir bölüm açılır. Bu işlem sonucunda ise belinizin inceldiğini, karın bölgenizin gerginleştiğini ve göbek bölgenizin daha genç bir görüntü aldığını göreceksiniz.

Genel anestezi yöntemiyle gerçekleştirilecek olan bu operasyon ortalama 1 buçuk 2 saat civarında sürecektir.

Karın germe estetiği ameliyetı ile ilgili videoya göz atabilirsiniz…

Karın Germe Estetiği Riskleri Var mı?

Operasyon tamamlandıktan sonraki ilk 48 saat çok önemlidir. En büyük risklerden birisi, kesil bölgesinin su toplamasıdır. Bununla birlikte, arka bölümde veya yan taraflarınızda dikiş izlerinin kalması mümkün olabilir. Ancak üstün dikiş teknikleri kullanıldığı için bu etki en aza indirgenecektir.

Dikkat! Özellikle en büyük problemlerden birisi, işlem yapılan bölümde kan pıhtılaşmasıyla karşılaşılmaktadır. Tuvalet ve banyo ihtiyaçlarınızda çok fazla yüklenmeden ve yırtılmaların önüne geçebilmek için, ilk 2 ay boyunca aşırı dikkat etmeniz gerekecektir.

Karın Germe Estetiği İyileşme Süreci

Karın germe estetiği yaptırmadan önce, tüm ameliyatlarda olan ilaç içmeme, yemek yememe gibi etkileri doktorunuz sizlere aktaracaktır. Ayrıca, operasyon sonrasında en az 2 ay sigara içmemeniz gerekmektedir. Bununla beraber, iyileşme süreci 24 ila 48 saat arası olarak belirlenmektedir. Operasyon sonrasındaki 3 gün yatak, 3 günden sonra 1 hafta normal yürüme ve 1 hafta sonrada normal sosyal yaşantınıza dönmeniz mümkün olacaktır. Ancak ilk 1 ay ağır işlerden kaçınmalı, çok fazla aktif bir yaşantıya atılmamalısınız. Tam etkilerinden kurtulmak ve sosyal yaşantınıza dönebilmek için ise; 2 ay gibi bir süre dikkat etmeniz gerekecektir.

Karın germe estetiği ile ilgili bilgiye Dr. YÜCEL DEMİR tarafından bilgi alınmıştır.

Kaynak; https://www.dryuceldemir.com/vucut-estetigi/karin-germe-estetigi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ