Egzamayı Geçiren, Egzamayı Söndüren, Egzamaya Bitkisel Çözümler

Egzamayı Geçiren, Egzamayı Söndüren, Egzamaya Bitkisel Çözümler
  • Cilt Bakımı
  • 25/07/2017 00:49 | Son Güncellenme: 05/03/2023 11:34
  • 0
  • 1.853

Egzamayı geçiren bitkisel çözümler, egzamayı söndüren bitkisel çözümler,  Egzama için bitkisel tedaviler. 

Günümüz de ister istemez pek çok kişi egzama rahatsızlığı ile karşı karşıya kaldığı anlar olabiliyor. Egzamayı tdavi etmek adına artık bitkisel çözüm yollarına başvurmanız doğru olacaktır.  Egzama bulaşıcı olmamakla birlikte görünüm açısından bakıldığında kişiyi oldukça fazla rahatsız etmeye neden olacaktır. Cilde temas eden kimyasal maddeler bile ister istemez egzama gibi sorunları da beraberinde ortaya çıkarma durumları söz konusu olabilir.  Özellikle hassas cildi bulunan insanlarda bu tür problemler çok sık şekilde ortaya çıktığını söylememiz mümkündür. Egzamaya karşı özellikle dut oldukça iyi geliyor. Beyaz ve kara dut şeklinde ikiye ayrılan dut çeşitlerinin her ikisi de mi egzamaya iyi geliyor olduğu artık merak konusu olmaya başlamıştır. Her ne kadar dutun yemesi keyifli ve güzel olsa da aynı zamanda bir takım cilt problemlerine karşı tedavi edici özelliği de bulunmaktadır. Egzamanın en çok yaptığı belirgin sorunlardan birisi ellerin ve yüzün sürekli çatlaması açık yaralar oluşmasıdır. Egzamaya Bitkisel Çözümler ile artık sorunlardan en kısa süre zarfı içerisinde kurtulması mümkün olunacaktır.

Egzamaya Bitkisel Çözümler

 

Egzamaya yakalanan hastalar dutu 3 su bardağı içme suyu ile kaynatması gerekmektedir. Bir avuç dolusu kadar beyaz dutun egzama tedavisi için kullanılması gerekmektedir. Ateşten aldıktan sonra ellerinizin dayanabileceği sıcaklığa gelene bekletmeniz gerekiyor.  Ilık dut kurusu suyunun içine ellerinizi sokarak yaklaşık olarak 10 dakika kadar kaynatmış olduğunuz dut suyunun içerisinde bekletin. Ellerinizi çıkarttıktan sonra yaklaşık bir saat kadar ellerinizi yıkamamalısınız. 1 saat dolmasından sonra ise ılık suyla ellerinizi yıkamaya başlayabilirsiniz. Bu sayede cilt sorunlarından kurtulmuş olursunuz.

Uzun seneler boyunca insanlarda yer alan ve kimi zaman sosyal yaşamlarını engelleyecek olan egzama hastalığı tam bir baş belasıdır. Ellerde oluşmuş olan egzamaya neden olan bağlı yaralardan, çevrelerinde istedikleri gibi her şeyi yapamazlar. Egzama nedeni ile ellerin ve yüzünüzün sürekli çatlaması da yaralar oluşmasında en belirgin özelliklerindendir.

Kimi egzamalarda da hastalar sürekli acı içindedir. Egzamaya karşı olan tıbbi kremler ve ilaçlar çoğu zamanda çaresiz olmuştur. Bundan dolayı egzama sorunu olan kişilerin tercih edilmesi gereken bir meyvedir. İçerisinde yer alan kimyasallar ile asit egzamaya karşı tam olarak güçlü bir panzehir görevi yapar. Egzama hastaları dutu kaynatıp hazırlayacakları tedavi uygulaması ile olumlu sonuçlar alırsınız.

Egzamayı Geçiren Papatya

Papatya kremi egzama tedavilerinde de az olacak şekilde hidrokortizonlu kremi olan şeyler çok faydalı olmaktadır. Michigan Üniversitesi’nde yapılmış olan deneylerde, papatya kremi uygulamasında &60 oranlarında 0.25 içeren hidrokortizonlu kremler kadar da etkili olduğu görülmüştür.

Topikal gibi olan papatya kremler kadar egzama da etkili ve yanma, kaşıntıları da azaltır. İltihap giderici olan papatya ciltteki tahrişleriniz, çürüklerini, güneş yanıklarınızı da geçirmesi için önerilmekte. Egzama da cildin kuruması ve nemlendirilmesi de çok önemli bir etkendir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ