Kategoriler

Doğadan Gelen Cevher Kükürtlü Sabunun Faydaları

Doğadan Gelen Cevher Kükürtlü Sabunun Faydaları
 • Cilt Bakımı
 • 22/02/2020 14:09 | Son Güncellenme: 22/02/2023 13:26
 • 0
 • 25.873

Kükürtlü Sabunun Faydaları saymakla bitmez. Tabiattan gelen mucize kükürtlü sabun ile cildinize iyi davranın! 

Doğa o kadar zengin ve aldığını kat ve kat güzelliklerle geri veren bir mücizedir ki; insanoğlu yüzyıllardır ihtiyaç duyduğu anda taşından toprağına, asmasından kuru sapına kadar her çare için kükürtlü sabuna başvurmuştur.

 

İşte kükürt de bu zenginliklerden biridir. Kükürt yerin altında bulunan,sarı renkli,  kimyasal açıdan bakıldığında oksijenle benzer özellikleri olan doğal bir elementtir. İçeriğindeki mineraller açısından sağlığımız için son derece önemlidir. Dünyanın birçok yerinde bulunduğu gibi Türkiyede’de kükürt madenleri bulunmaktadır.

Kükürt, başta sabun yapımı olmak üzere tarımdan kozmetiğe, ilaç endüstrisinden gıdaya kadar bir çok alanda kullanılmakla birlikte , insan vücudunda da var olan bir mineraldir. Vücudun oksijen dengesini sağlayıp, saç ve tırnak oluşumuna katkısı son derece yüksektir.

kükürtlü sabun ve faydaları

Sağlık açısından özellikle deri hastalıklarında kullanılan pomat ve şampuanlarda yer alan bu doğal element doğanın bize sunduğu armağanlardan biridir.

Kükürtlü Sabun Nedir? Ne İçin Kullanılır?

İnsanlar çok eski zamanlardan beri, elindeki malzemelerle doğru karışımları yapmayı denemiş, bunları deneyimlerek, nerelerde ne için kullanması gerektiğini öğrenmiş ve günümüze miras olarak bırakmıştır. Biz de her defasında bu mirası kucaklayıp sorunlarımıza ve sorularımızda burada cevap aramışızdır.

İşte bunlardan biri de kükürttür. Kükürt günümüzde en bilinen haliyle sabun olarak kullanılmakta olan, özellikle ergenlik döneminde mutlaka herkese tavsiye edilmiş bir üründür. Bilinen en yaygın özelliği akne oluşumunu engelleyici olması ve sivilceleri kurutmasıdır. Özellikle gençliğe ilk adım atılan dönemde,  hormonların en aktif olduğu zamalarda sivilce sorunu herkesin mücadele ettiği bir problemdir. Özellikle ebeveynler bu dönemde çocukları için kimyasal içeren kozmetikler yerine doğal ürünlerle bu problemin üstesinden gelmeye çalışırlar. Bu dönemde beliren sivilceler nedeniyle çocuklarının yüzlerinde kalıcı iz kalmadan kurtulmanın en doğal yöntemini ararlar ve bu konuda karşılarına çıkan en önemli ve en tanınmış yardımcı kükürtlü sabundur. Doğal olması ile birlikte kullanımı kolay ve ucuzdur. Doğal sabunun içine kükürt eklenerek yapılan bu sabunun, gençliğimizde en iyi arkadaşlarımızdan biri olması da bundandır.

Kükürtlü Sabunun Faydaları Nelerdir?

 • Cildi temizler ve ölü hücreleri atar.
 • Cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar.
 • Yağlı ciltlerin yağ dengesini korur.
 • Aşırı yağlanmanın önünü keser.
 • Gözenekleri açarak cildimizin rahat nefes almasını sağlar.
 • Vücudu derinlemesine temizler.
 • Tüm vücut temizliğinde kullanılabilir.
 • Kaşınmaya karşı etkilidir.
 • Sivilceleri kurutur.
 • Antiseptik ve antibakteriyel özelliği sayesinde daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.
 • Ciltte oluşabilecek mikroorganizmaların yaşamasına ve üremesine engel olur.
 • Kükürtlü sabun uyuz tedavisinde etkilidir.
 • Yanık tedavisinde kullanılır.
 • Terlemeye karşı etkilidir.
 • Kükürtlü sabun egzama , sedef ve mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olur.
 • Dermatit, rozase, vulgaris gibi cilt hastalıklarını iyileştirmeye yardımcıdır.
 • Saçların dökülmesini engeller.
 • Kepek oluşumunu engeller.
 • Saç kırılmalarına karşı etkilidir.
 • Antiseptik ve hücre yenileyici olup saç derisini rahatlatarak nefes almasını sağlar.
 • Saçlarınızı derinlemesine temizler ve arındırır.
 • Saçın yağ dengesini sağlayarak , yağlanmayı geciktirir.
 • Saçlarınızın daha güçlü ve parlak görünmesini sağlar.
 • Arındırıcı ve antibakteriyel özellikleri sayesinde özellikle okul çağı çocukları arasında yaygın görünen bit sorununu engeller.

Tamamen doğal bir ürün olan Kükürtlü sabun; dahili ve harici kullanılabilir.

Sivilcelere Karşı Kükürtlü Sabun:

İçeriğinde bulundurduğu mineraller sebebiyle cildin nem dengesini sağlamasında da yardımcı olarak, aşırı yağlı ciltleri kurutarak, yağlanmadan kaynaklı akne sorunlarını azaltmanın yanı sıra, anti bakteriyel özelliği sayesinde de deri altı bakteri birikimine engel olan kükürtlü sabun, mikropların yol açtığı sivilcelenmelerin de başarı ile önüne geçmektedir.

Sivilce tedavisi için evde uygulayabileceğiniz en iyi yöntemlerden biri olmasının yanı sıra, doğal, pratik ve ekonomiktir.

Kükürtlü Sabun Nerede Satılır

Eczanelerden ve aktarlardan bulabileceğimiz gibi internetten de temin edebiliriz. Fiyatı oldukça uygun olan bu ürünü alırken içeriğindeki maddeleri kontrol edip, gerçekten doğal olduğundan emin olmalısınız. Kükürtlü sabun ibrahim saraçoğlunun sitesinden de bulabilmeniz mümkündür.

Kükürtlü Sabun Kaç Günde Etkisini Gösterir

Öncelikle kükürtlü sabunu düzenli kullanmanız her üründe olduğu gibi şarttır. Etkisini göstermesi kükürtlü sabunu hangi amaç ile kullanmanıza bağlıdır.

Kükürtlü sabunun kullanım şekli ve dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle doğal olduğundan emin olduğunuz ürününüzü satın aldıktan sonra, her yeni deneyiminizde yapılması gerektiği gibi cildinizin ürün içindeki birleşenlere ve maddelere herhangi bir alerjik reaksiyon verip vermeyeceğini test etmenizi tavsiye ederiz. Test ettikten sonra günlük olarak ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kükürtlü doğal sabununuzu günde iki defa genellikle akşamları yatmadan önce kullanabilirsiniz. Sabununuzu sıcak suda koyu bir köpük elde edene kadar ovalayın. Yeterince koyu bir kıvama ulaştığında temizlemek istediğiniz bölgeye veya vücudun tamamına sürün ve cildinize hafif dokunuşlarla masaj yaparak ovalayın. Daha sonra kurumasını bekleyin ve ardından ılık su le temizlemeniz yeterli olacaktır.

Saçınızın yağlanma problemi varsa yine bu ürünün kullanılması önerilmektedir. Kükürtün özelliğinden gelen kurutma etkisi saçınızdaki yağlanmanın önüne geçecektir. Ancak aşırı yağlı olmayan saçların kurumasına ve sağlıksız görünmesine olabilir.

Saçlarınız için kullanırken; saçlarınızı iyice köpürterek saç derinize masaj yapıp saçlarınızı durulama yapabilirsiniz. Saç derinize yaptığınız masaj daha etkili sonuç almanıza yardımcı olacaktır.  Saç kökleriniz ve derinizdeki mikroorganizmaları arındırıp, ölü deriyi atma özelliği ile saçlar her zamankinden daha temiz olacak ve yağlanması beklediğinizden uzun sürede gerçekleşecektir. Düzenli kullanımda saçınızın yağlanma süresinin daha da uzadığını fark edeceksiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler:

Kükürtlü sabun zararları cilt tiplerine göre değişkenlik göstermektedir. Satın alırken doğal ve tamamen katkısız bir ürünü aldığınızdan emin olmalısınız. Cilt tipinize uygun olarak zeytin yağı veya besleyici başka özlerle zenginleştirilmiş kükürtlü sabun almanızda uygun olabilir.

Kükürtlü sabun daha çok yağlı cilt ve saç tiplerine sahip kişiler için önerilmektedir. Cildiniz ve saçınızda kuruluk problemi yaşıyorsanız bu üründen uzak durmalısınız. Bu ürünü kullanmanız zaten kuru olan saç ve cildinizi daha kuru ve sağlıksız hale getirip, yara ve döküntüye sebep olabilir.  Yine hassas ciltlerde tahriş etme ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır.

Cildiniz ve saçınız her ne kadar yağlı olsa da, ürününüzün doğal olduğundan da emin olsanız, her şeyde olduğu gibi burada da fazla kullanımdan kaçınmanız gerekmektedir. Cildinizin ve saçınızın temiz olması kadar kendi nemi ile beslenerek dengesinin bozulmaması da önemlidir.

Göz ve göz çevresi vücudumuzun en hassas yerleri olduğu için , kurutma özelliği yüksek bu ürünü bu bölgede kullanmamanızı tavsiye ederiz. Aşırı kuruluk, yanma ve batma hissi yaratabilir.

Bu sabunu kullandıktan sonra cildinizde alerjik reaksiyon gerçekleşmesi halinde sabunu kullanmayı bırakmalısınız.

Kükürtlü Sabun Kullananlar

-Saç hususatında çok bir şey diyemiyorum. Ama sivilceler için oldukça etkili bir üründür. Sırt bölgesinde oluşan sivilcelere karşı baya etkili.

-Benimde alnımda bir zamanlar çok sivilce çıkıyordu. Kükürtlü sabun kullandım ve baya bir sivilcelerimi yok etmişti.

-Yani gerçekten kimyasal ürünlere bin basar. Yıllarca kimyasal ürünleri kullana kullana cildimizi perişan ettik. Şimdi bu kükürtlü sabunu ve diğer doğal sabun ve bitkisel ürünleri kullanıyorum o kadar da memnunum ki

-Cildi çok fazlaca kuruttu. Sivilce ve akne sorunlarım için kullanmayı denedim ve kullandım da ama çok bir faydasını görmedim ben

-Arkadaşlar sivilce sorunu için kullananlar için söylüyorum. Bu ürün sivilcelerinizi kurutmanız ile birlikte tabi ki cildinizi de kurutur. Eğer kükürtlü sabun ile birlikte nemlendirici kullanmaz iseniz aldığınız sonuç negatif çıkacaktır. Her kullanımdan sonra çok fazla değil az bir miktarda nemlendirmeniz gerekmektedir.Çok fazla sürerseniz yine sivilce sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

-Cildimde aşırı bir pullanma yaptı ve derhal bırakmak zorunda kaldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ