Kategoriler

Lazerle Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle Ben Tedavisi nasıl yapılır? Lazerle Ben Tedavisi faydaları, her ne kadar hastalık olmasa da özellikle koyu renkler benler her zaman kanserleşme riskini üzerinde taşımakta. Ben aldırma işlerimde 3 yöntem bulunur, Lazer Radyofrekans ve Elektrokoter olarak ele alacağız.

Genel olarak ben aldırma işlemlerini tercih eden kişiler esteti yönden yaklaşsalar da mutlaka benlerin kanserleşme risklerini de akıllarında çıkarmamaları gerekiyor. Sadece 5 dakika kadar süren benler ameliyatsız yöntemler ile alınabilmektedir.

Lazer ile Ben Tedavisi Nedir?

Zararlı ışınlarından arındırılmış olan renk alanlarda yüksek ısıların enerjisine dönüşen bir ışık türü olarak bilinir. Renge dayalı bir yöntem olduğundan sadece cildinizden daha koyu renklerdeki benlerin tedavilerinde kullanılabilmektedir. Burada ortaya çıkan sadece koyu renkli olan benlerin tedavilerin kullanıldığını anlamalısınız. Aynı şekilde de bebeklerde doğuş oluşan Damar Beni tedavilerinde de lazer kullanılabilmektedir.

Lazerle Ben Aldırma

Koyu renkte olan benler ya melamin kahverengi pigment ile oluşmuş ya da damar beni şeklinde olarak kırmızı renkte olmaktadır. Renkli alanların ışıkla gelen ısyı daha fazla tutulması sonucunda ısınarak melanin pigmenti içermiş olan kahverengi benler lazer uygulandığında dokularda hasar oluşturacak düzeye kadar yükseltilmektedir. Koyu renkli ben alanlarını içeren doku bir anlamda pişer ve altında bulunan canlı dokudan sınırlanarak ayrılmakta. Günler içinde ayrılan bu tabaka benin küçülmesini ya da kaybolması şeklinde tedavi edilir. Bu alanda da uygulanan en küçük tedavidir.

Lazer ile Ben Aldırma Fiyatları

Kişinin ben sayısına göre uygulanacak olan tedaviye göre değişen ben aldırma ücretleri sabit fiyatlarda olarak SGK anlaşma olan klinikler SSK, Bağkur gibi güvencesi olan kişilere %50 indirimlerde uygulanıyor.

Ben Tedavisine Hangi Bölüm Bakar?

Benler cildin üstünde meydana gelen vakalar olduğundan hastalar genel olarak cildiye bölümüne başvurmaktadır. Fakat yapmış oldukları tercih yanlış olmasa da ben aldırma operasyonunu gerçekleştiren bölümde Genel Cerrahi olduğundan bu bölüme başvurmanız daha doğru olacaktır. Alanında uzman kişilerin gerçekleştireceği radyo frekans ile ben aldırma operasyonu sonrasında cildinizdeki tüm benlerden kurtulmanız mümkün.

İz Kalır mı?

Benler veya diğer adı ile nevüs vücudun hemen hemen her yerinde çıkabilmektedir. Özelliklede bayanlarda yüz ve dudak bölgelerinde daha sık görülür. Gebelik dönemlerinde çoğalan ve büyüyen benlerle bir noktadan sonra estetik yönden kusur bir haline gelmektedir. Yüz bölgesinde benlerin alınmasıyla yeni bir kusur oluşturmaması için iz kalmayacak tedavi olmalıdır. Lazerle yapılan ben aldırma işlemlerinde iz kalmamaktadır. En sevilen yönlerden biri budur fakat tüm benlere uygulanmamaktadır.

Diğer Ameliyatsız Ben Tedavileri

Tüm benlerinizden ameliyatsız bir şekilde kurtulmanız mümkün. Lazer de bunlardan bir tanesidir. Bunun dışında hepsine uygulanması mümkün değildir. Problem yok benlerin tedavilerinde lazer benzeri yöntemler olan radyo frekans ve elektrokoter uygulanır. Her ikisi yöntemde lazer gibi buharlaştırma yapan cihazlara benzer. Genel cerrahi uzmanlar bu şekilde çok sık çalışmaktadırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ