Dermapen ile Cilt Yenileme Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Dermapen ile Cilt Yenileme Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Cilt yenileyen uygulamalar, cilt yenileyen işlemlerin başında Dermapen ile cilt yenleme geliyor. Dermapenle kombine uygulamalarla ablatif olmayan örnek olarak Fraksiyonel Lazer Tedavisi, IPL ve Kimyasal Peeling gibi tedavilerden de daha efektif olan sonuçlar görülür.

Dermapen uygulamalarının diğer bir faydası ise diğer cihaz uygulamaları ile kıyaslanmayacak bir şekilde maliyet avantajıdır.

Dermapen ile Cilt Yenileme Uygulaması

Dermapen uygulamasında dikey olacak şekilde vücuda girebilmesi gibi durumlarda cilde girecek olan iğneler ile yapılmaktadır. 90 derecelik iğnelemeyle çok daha az epidermal hasar oluştuğu için tedavi olabilecek kişi için daha güvenli olmaktadır. Dermapen otomak ve titreşimli iğnelemeyle tekniği sayesinde ağrı oluşumunu azaltırken de ürünlerin emilim miktarını arttırıp tedavi etkinliği de fazlalaşmaktadır…

Gerek cilt gerekse diğer hastalıkların tedavilerinde uygulanan ve defalarca ispatlanmış olan akupunktur tedavilerinde kullanılan iğnelerle insanlara umut olarak doğar. Cildinizde kontrollü bir halde tahribat yaratma kuralına dayanarak üretilmiş olan dermapen tedavi sistemi Avrupa’da da son zamanların en iyi cilt gençleştirme sistemi olarak kullanılmaktadır.

Yaşanılan bu tarz sorunlar da mezoterapi olarak adlandırılan cilt üstüne ilaç enjekte etme sistemiyle uzmanlar tarafından yaygın olarak kullanılır. Dermapen sisteminde tüm cilt tedavilerinde ilaçları, vitaminleri ve prp ile kombine ederek kullanılır. Kullanılan ilaç ve vitaminler kendi kanımızdan elde edilir ve uygulanan prp işleminde tamamı olmak üzere cilt tarafından emilir.

Dermapen sistemi ile bu hareket ile kullanılan bütün hareketlerin etkinliğini maksimuma çıkarmakta ve bu fonksiyonları ile birlikte on derece cazip bir tedavi yöntemi olarak göze çarpmaktadır.

 

Dermapen ile Cilt Yenileme İşlemi

Dermapeni uygulamadan önce cildinizde makyaj artıkları varsa ve cilt iyice dezenfekte edilmektedir. Dermapen uygulanan bölgeye saf hyaluronik asid uygulanır. Dermapen aleti cilde dik olacak bir şekilde hızlı hareketler ile girip çıkan ultra ince mikro iğne ile deri üzerinde olan mikroskobik kanalların açılmasında etkili ve cildin iyileşmesini tetiklemektedir. Dermapenin süresi ise yaklaşık olarak 40 dakika sürer. Bu süre zarfında elastin sentezinin sağlaması ve kan dolaşımın artmasıdır.

Dermapenin Etki Alanları

  • Akne ve oluşturduğu izlerin tedavilerinde
  • Genişlemiş olan gözeneklerin küçültülmelerinde
  • Güneşte hasar görülen ciltlerin tedavilerinde
  • Saç kaybı ve kellik tedavilerinde
  • Göz ve çevrenizde yaşanılan sorunların kullanımında
  • Boyun bölgesi ve dekoltede
  • Stria tedavilerinde (çatlak)
  • İnce çizgilerin tedavilerinde ve oluşan derin kırışıklıkların hafiflemesinde
  • Kötü yara iyileşmelerinde
  • Siğil tedavileri

Dermaroller Nasıl Etkili Olmaktadır?

Tedavi sırasında roller deri üstünde gezinirken iğneler üst derilerde yüzlerce mikro kanalcıklar açar. Bir yerde 15 defa geçildiği zaman ortalama 2 cmden 250 – 500 delik açılmaktadır. Mikro iğnelerin oluşturmuş olduğu mikro kanallar cilt tarafından yara gibi algılanmaktadır.

Cildinizin doğal yara geçiminde ortaya çıkan büyüme faktörlerinde kollajen elastin ve hyluranic asit yapımı tetiklenmektedir. Bunun sonunda da bölgede cilt yenilenmesi oluşur. Yenilenen deri nedeni ile dermaroller ve dermapen yöntemi sarkma, yara izleri, sivilce izlerinde etkilidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ