Kategoriler

Meyve İle Diyet Yapmak. Meyve Diyetleri Sağlıklı Mı?

Meyve İle Diyet Yapmak. Meyve Diyetleri Sağlıklı Mı?
  • Diyet / Sağlık
  • 09/11/2017 23:31 | Son Güncellenme: 02/03/2023 23:00
  • 0
  • 767

Meyve ve sebze ile diyet yaparak zayıflama nasıl olur? Sağlıklı mıdır? İnsan sadece meyve yiyerek sağlıklı besinler almış olmaz. Genel sağlığı korumak için meyve haricinde protein, karbonhidrat ve yağ besinlerinden dengeli şekilde besin gruplarına ihtiyacı vardır.

Örneğin sadece meyve yendiğinde ve hiç yağ tüketilmediğinde, bu A,E,D,K vitaminleri vücudumuz kullanamaz.

Meyve Diyetleri Gerçektende  Sağlıklı mı

 

Bu durumdan ötürü çeşitli görme bozuklukları, Kemik erimesi, körlük, ciltte incelme, tırnak kırılmaları bu gibi problemler ortaya çıkabilir. Bundan ötürü sağlıklı beslenmek için Her gıdadan ve her besinden tüketmeniz gerekmektedir. Bazı insanların sadece meyve yiyerek zayıflamak istediği bu durum mümkün olmayabilir. Meyve tüketimi sınırsız tüketilse bile kilo artışı yapabilir.

Kilo problemi olan kişiler sadece meyve yeseler bile az miktarda yemeleri gmeyve diyetlerierekir. Meyve diyeti yapmak sadece zayıflamak için değil detoks amacıyla Tüketildiğini görmekteyiz. Bu durum sağlıksız bir diyettir. Vücudun ihtiyacı olan temel besinleri tüketmek uzun vadede ciddi problemler yaşanmamasına yardımcı olur. Meyve diyeti yapan kişilerin sordukları en önemli soru Meyve Diyetleri Sağlıklı Mı sorusudur. Fakat bu sadece meyve yemek vücudu üretmek yerine zamanla sağlık bakımından ciddi problemler ortaya çıkacağı bilinmelidir.

Bunun yanında pankreası yoran besinlerde mevcuttur. Çok yağlı, şekerli, proteinli gıdalar pankreası ciddi anlamda yormaktadır. Bunun yanı sıra alkol kullanımı pankreas iltihaplanmasına sebep olur. Öte yandan kızartmalar, şarküteri ürünleri soslu, hamurlu besinlerden uzak durulması gerekilir.

En Faydalı Meyveler:

Meyvelerde bulunan pigmentler bağışıklığımızı korumakta olan maddeler içermektedir. Örneğin, ekşi meyvelerin kan şekerini yükselttiğini bilmekteyiz. Erik lifler bakımından çok zengin bir gıda olduğu için kabızlıkta ve bağırsak düzenlemesinde büyük rol oynamaktadır. Erik sağlıklı bir meyve olmasına karşın fazla tüketilmemesi gerekir. Sadece erik için değil diğer meyveler için de geçerlidir. Mesela yeşil kivi, mor erik ve şeftali yemek vücut sağlığı ve dolaşımı açısından büyük önem taşır.

Meyve şekerini dengelemek amacıyla ise, yüksek besin maddesi olan yoğurt tüketilmesi gerekir. Bunun yanında yoğurdun içine parçalanmış küçük parçalarda meyve takviyesi de yapılabilir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ