Arnica Morluk Giderici Krem ile Cilt Morarmalarına Müdahale Edin

Arnica Morluk Giderici Krem ile Cilt Morarmalarına Müdahale Edin

Sık sık sağa sola çarpan biriyseniz ya da hassas bir tene sahip olduğunuz için en ufak darbeler sonucunda bile cildinizde ciddi morarmalar oluyorsa, kozmetik kaygılarınızı büyük ölçüde giderecek bir morluk kremi olan Arnica ile tanışın.

Arnica Morluk Giderici Krem

arnica montana krem ile morluk ve ödemlere son

 

Arnica Kremi Pek Çok Alandaki Morlukları Gidermek İçin Kullanabilirsiniz

Arnica Krem nedir?  Arnica jel krem SPF 30+ faktör tam adıyla geçen, morlukları gidermenin yanı sıra, ödem attıran ve güneş koruyucu özelliği de olan, ilaç niteliğinde bir kremdir.

Eski tip tedavi yöntemlerinden biri ve en etkilisi olan buz kompresi ile morluk gidermeye şu an piyasaki en iyi alternatif olan Arnica’nın bir diğer avantajı da, içerisinde barındırdığı güneş ışınlarından koruyucu etken maddeler sayesinde, cerrahi müdahaleler sonrasında etkiyle kullanılan bir krem olmasıdır.

Morluk Giderici Arnica Krem Nerelerde Kullanılır?

İçeriğinde Arnica montana bitkisi barındarak morluk geçirmek amacıyla bitkisel bir tedavi çözümü sunan Arnica jelin başlıca kullanım alanları şunlardır;

  • Düşmelerden sonra ciltte oluşan morarmalar, siyahlıklar
  • Çarpmalardan kaynaklı morarmalar
  • Burun estetiği v.b. kozmetik amaçlı cerrahi müdahalelerden sonra yüzdeki morlukların ve ödemlerin giderilmesi amacıyla
  • Göz altı torbaları ve göz çevresindeki siyah halkaların tedavisinde
  • Lazerle varis tedavisi sonrası
  • Mezoterapi sonra
  • Liposuction sonrası
  • Gçz çevresi genel bakımında
  • Günlük sivilce ve siyah nokta bakımında
  • Kas sertliği olan bölgelerin tedavisinde

Arnica Kremi Nereden Alabilirim ve Fiyatı ne Kadar?

Arnica ürünü, jel ve krem formlarında olmak üzere iki farklı çeşit olarak Medi Tech adlı firma tarafından piyasaya sürülmüş ve tüm eczanelerden kolayca ve reçetesiz bir şekilde temiz edebileceğiniz ekonomik ve üstün etkili bir morluk giderici kremdir.

2018 yılı itibariyle satış fiyatı 22 TL civarındadır. Yoğun formüllü bir krem olduğu için, morluk bulunan bölgeye bir nohut tanesi kadar uygulandığı için hemen de tükenmemektedir.

 

Anneler Arnica’yı Çok Seviyor!

İstisnasız her annenin çantasında bulundurması gereken bir ürün bu Arnica. Malum çocuklar sık sık kafalarını, yüzlerini, ellerini kollarını bacaklarını bir yerlere çarpıp duruyorlar, düşüyorlar yaralanıyorlar. Arnica, bir yara kremi değil, doğrudan ödem ve şişlik indirici etkisi olan bir krem dolayısıyla açık yaraya sebebiyet verecek bir kaza arından yaralanan bölgeye uygulanması doğru değil.

Örneğin düşmeler ve çarpmalar sonucunda aniden balon gibi şişen ve hızlıca moraran bir çocuk kafası düşünelim. Bir de kafasına buz konulduğunda, zaten canı acıyan ve korkmuş olan çocuğun nasıl bir kıyamet kopardığını hatrımıza getirelim.

Morlukları Anında Giderin!

Morluk giderici jeller bu noktada devreye giriyor. Zem zem suyu gibi imdada yetişiyor. Buzun soğukluğundan kaynaklı verdiği yanma hissine sebebiyet vermeden, kaza olan uygulama bölgesine sürülerek, bölgede şişme olmasını derhal engelliyor ve morarma daha başlamadan sona eriyor.

Arnica Jel ile Krem Arasında Ne Fark  Var?

Jel ve krem formları arasında etki mekanizmasında bir fark olmamakla birlikte, krem formu biraz daha yoğun ve uzun ömürlü ancak diğer yandan Arnica Jel, morluklara daha hızlı etki ediyor, ödemi ve şişliği derhal indiriyor ancak tüpün içerisindeki jel en geç 6 ay içerisinde tüketilmek durumunda, aksi takdirde etkisini yitiriyor.

Arnica krem ise yoğun formülü sebebiyle, deri altına daha yavaş nüfuz edip bir miktar gecikmeli olarak etki ediyor.

Arnica Krem Göz Altına Sürülür mü?

Bilhassa ilerleyen yaşla birlikte artan ya da yorgunluğa bağlı olarak kılcal damar çatlamalarından kaynaklanan göz altı morlukları için de güvenle kullanılabilen bir krem Arnica ancak belirli bir duruma bağlı olarak gelişen siyah göz çevresi halkalarına iyi gelmesine rağmen, yaşa bağlı ya da genetik nedenlere bağlı olarak oluşan göz altı torbalarında etkili değil.

Bu gibi durumlarda, morluk kremlerine alternatif olarak göz altı ışık dolgusu uygulaması gibi yöntemleri tercih edebilir ya da başka doğal yöntemler arıyorsanız, göz altı morluklarının evde tedavisi ile ilgili yazımıza bakabilirsiniz.

Arnica’ya Alternatif Diğer Morluk Giderici Krem Markaları ve İsimleri

Kullanıcı yorumlarına bakacak olursak Arnica’ya rakip olabilecek düzeyde kaliteli ve etkili bir başka morluk kremi markası yok gibi piyasada ama çeşitli sebeplerden alternatifleri tercih etmek durumunda kalırsanız ya da siz Arnica’dan istediğiniz verimi alamadıysanız, ödem giderici özellikte olan şu diğer krem markalarını tercih edebilirsiniz;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ