Kategoriler

At Kestanesi Kremi Faydaları – Yüze Sürülür Mü? Neye İyi Gelir Nasıl Yapılır?

At Kestanesi Kremi Faydaları – Yüze Sürülür Mü? Neye İyi Gelir Nasıl Yapılır?

Yollarda, caddelerde, yeşil alanlarda önümüze yeşil bir kartopunu andırarak düşen at kestanesi son derece zehirli olmakla birlikte acı bir tada sahiptir. Bu nedenle yol kenarlarında kendi hallerinde durduklarını, kimsenin toplamadığını görürsünüz. Oysa son dönemlerde doğal kremlerin her derde deva olanlarının aralarında yer almaktadır. Tamamen doğal kullanımı kolay at kestanesi kremi özellikle ağrı şikayeti olanlar araştırıp bulmaktadır.

Seneler öncesi, çocukluğumun Ankara’sı at kestaneleri ile doluydu. Rahmetli babaannemin cüzdanında , salonundaki kasesinde ve baş ucunda hep bunlardan bulunurdu. Bana erken yaşlarda eklem romatizması teşhisi konulmuştu. Kremi var mıydı o zaman bilmem ama bizim haberimiz yoktu. Sağım solum her tarafım at kestanesiydi. Ağrıya, özellikle romatizmaya iyi geldiğini daha o zamandan bilirim.

 

at kestanesi kremi faydaları nasıl yapılır

 

Bulunması kolay olan meyvelerini kendiniz toplayıp kremini hazırlayabileceğiniz gibi , hazır ürünleri de aktarlardan , internetten ve bazı güzellik marketlerden de bulmanız mümkündür. Hazır ürünlerin içerisine Kafur, biberiye, at kestanesi, arnika ve diğer özel uçucu yağlar eklenerek daha genel kapsamlı ve güzellik açısından yararlı karışımlar yaptıklarını görmeniz mümkün. Mentol ve kafur nem sağlayıcı olarak etki verirken, hoş ve temiz bir kokuya sahiptirler. Fiyatları ise 20 TL civarından başlamaktadır.

Güzellik ve hastalıklara destek verecek alternatif doğal ürünlerden biri olan At Kestanesi Kremi , dahili ve harici bir çok probleminizde size yardımcı olabilir. Cilt hastalıkları başta olmak üzere, kan dolaşımı ve iltihap problemlerinde de etkili olan doğal bir ağrı kesici olan bu krem düzenli kullanıma uygundur.

At Kestanesi Kremi  Faydaları?

Uzun süre ayakta durmaya , fazla kilolara, yanlış ayakkabı seçimlerine ve uzun süre topuklu ayakkabı giyilmesine bağlı olarak ortaya çıkan varis probleminde kan dolaşımını düzenleyici ve ağrı kesici olarak tedaviye yardımcıdır.

 • İnce damarların çatlamasını engeller
 • Prostat büyümesine engel olur
 • Kırışıklık gidericidir ve engelleyicidir. Bu özelliği ile gençleştirici etkisi vardır.
 • Göğüs sarkmasına karşı direnç vericidir.
 • Kan dolaşımı problemlerinde yardımcı rol üstlenir
 • Bir çok cilt hastalığına iyi gelir. Ağrılı kaşıntıların geçmesine yardımcı olur.
 • Solunum yolları hastalıklarında rahatlatıcı etkisi vardır.
 • Damar tıkanıklıklarını açmaya yardımcı olur.
 • Saç derisini besler. Kan dolaşımını düzenlediği için saçların daha sağlıklı olmasını sağlar.
 • Güneş ve cilt lekelerin giderilmesinde yardımcıdır.
 • Romatizmal ağrıların giderilmesinde, romatizmanın ateşli ağrılarını söndürmede yardımcıdır.
 • Kas ağrıların giderilmesinde yardımcıdır.
 • Kılcal damarlardaki etkisi Hemoroid tedavisinde yardımcı olur.
 • Genişlemiş gözenekleri kapatarak kılcal damarları yok eder.
 • Daha sıkı bir cilt için tüm vücudunuzda kullanıma uygundur.
 • Gıdı ve boyun bölgesi sarkmalarına engel olur ve toparlar.
 • Açık yaralarda enfeksiyon riskini azaltır.
 • Soğuk algınlığı ve gripte solunumu rahatlatıcı ve burun açıcı özelliği vardır.
 • Regl ağrılarına iyi gelmektedir.
 • Kırık ve çatlaklarda ki ağrıyı azaltır
 • Öksürüğü hafifletir
 • Burkulmalarda buz kompresi ile birlikte, burkulan bölgenin acısının hafiflemesinde yardımcıdır.
 • Sırt ve boyun ağrılarına iyi gelir.
 • Tırnak batması oluştuğunda problemli parmaktaki ağrıyı hafifletir.
 • Baş ve migren ağrılarında masaj yaparak ağrı azaltılabilir.

İbrahim Saraçoğlu At Kestanesinin Faydalarını Şöyle Açıklıyor;

at kestanesi kremi faydaları

 

Atardamarlarda iltihaplanmalar olabiliyor. At kestanesi bunun en iyi ilaçlarından bir tanesidir. Ayrıca astım, nefes darlığı gibi problemlerine karşı kullanılabilinir. İltihap kurutma özelliği at kestanesinin belirgin özelliklerinden bir tanesi olmakla birlikte hemen hemen vücudun neresinden olursa olsun iltihaplanma ile savaşabiliyor. At kestanesi basur gibi damar problemlerinde ve kılcal damarlarda oluşan çatlaklarda yine oldukça etkilidir. Çok fazla öksürüğünüz var ise bir miktar at kestanesi kremini göğsünüze sürüp o bölgeyi sıcak tuttuğunuzda öksürüğünüzü de kesebiliyor.

Ahmet Maranki At Kestanesi Faydaları

-Cildimizde yaşadığımız çatlak ve kırışıklık gibi sorunların en aza indirebiliyor.

-Antioksidan deposu olup, vücudumuzun daha dirençli olmasını sağlıyor.

-Öksürüğü kesme özelliği bulunmaktadır.

-Basur ve varis yaşayan kişilerin kullanması gereken ürünlerden bir tanesidir.

-Vücutta ki ateşi düşürücü etkisi vardır.

At Kestanesinin Faydalarını Birde Ender Saraçtan Öğrenelim

Şunu en başta söyleyebiliriz ki at kestanesi özellikle damar sorunlarında ; varis, basur, kılcal damar problemleri gibi insan hayatını olumsuz etkileyen ve zamanla rahatsızlık ilerledikçe ciltte morarma gibi sorunlar oluşturan problemlerin üstesinden gelmektedir.

Damarlar da esneklik sağlar. Venöz yetersizliklerinde yine başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Hemen hepimizde oluşabilecek kırışıklık ve sarkma gibi sorunların üstesinden gelebilecek özelliğe sahip olan bir kremdir. Sarkma ve kırışıklık gibi sorunlar yaşıyor iseniz at kestanesi kremini kullanabilirsiniz. Özellikle cilt bakım ürünlerinin bir çoğunda at kestanesi kullanılmaktadır.

At Kestanesi Kreminin Evde hazırlanması

At kestanesi kremi nasıl yapılır ? sorusunu merak edenler için; at kestanesi kremini hazırlamadan önce evde yağını yapmakla işe başlamalıyız.Bunun için sonbahar mevsimini beklemeliyiz. Yazın çiçekli olan ağacın bitkileri ancak olgunaşır ve senenin bu zamanı dalından ayrılır. Toplanan tohumlar kabuğu ayıklandıktan sonra rendelenir ve cam bir kabın içine konulur. Kabın 3’te 1’i at kestanesi ile doldurulur kalan kısma zeytinyağı eklenir. Güneşte yaklaşık 45 gün bekletilir.

Gün aşırı çalkalama yaparak iyice karışması sağlanır. Daha sonra süzülüp cam bir şişeye aktarılır. Krem haline dönüştürmek için bir miktar balmumunun içine at kestanesi yağından ekleyerek bir karışım oluşturabilirsiniz. Dilerseniz başka doğal yağlar ve esanslarla zenginleştirip, aynı zamanda hoş kokmasını da sağlayabilirsiniz.

 

at kestanesi kremi evde kullanımı

At Kestanesi Kullanımı ve Merak Edilen Soruların Cevapları

At kestanesi kremi her akşam yatmadan yüzünüze, boyun bölgenize, varisli bölgelerinize, çatlaklarınıza ve ihtiyaç duyduğunuz her yere masaj yaparak kullanabilirsiniz.

Romatizma ve kas ağrılarında, genellikle ağrı şikayetleri gece olduğu için, geceleri masaj yaparak bu kremi sürmeleri, bölgenin ağrısını azaltıp, kişinin rahatlamasını sağlayacaktır.

Özellikle bacak bölgenizde yorgunluğa bağlı şişmeler mevcutsa, yine günde 1 kere bu bölgeye bir miktar at kestanesi kremi ile masaj yapabilir ve bölgeyi rahatlatabilirsiniz. Kan dolaşımı düzenleyici özelliği ile bacaklarınızdaki stres kaybolacak, şişmelerin azaldığını göreceksiniz.

Yine eklem bölgelerinde ve sırt bölgelerinde ağrı şikayeti olanlar, at kestanesi kremini günde 1 defa kullanarak şikayetlerinin azaldığını fark edeceklerdir.

Kronik bir hastalığı bulunmayan, üst solunum yollarından rahatsız olan kişilerin solunum ve özellikle öksürük gibi şikayetlerinde bu kremi boyun ve göğüs çevresine hafifçe sürmeleri, rahatlamalarını sağlayacaktır.

Özellikle boyun ve boğaz ağrısı şikayeti olanlar boğaz ve boyunlarına kremi sürerek yardımını görebilirler.

Göğüs ve gıdı sarkmasında yine belirli aralıklarla kremin kullanımı, oradaki deriyi toparlayarak daha genç bir görünüm elde etmelerini sağlayacaktır.

Baş ağrısı çeken kişiler, daha etkili olması için içerisine kolaylıkla ekleyebilecekleri; biberiye yağı ve mentol yardımıyla hem ağrıyı geçirmiş , hemde ferahlamış olacaklardır.

Ağrılı ve kaşıntılı deri hastalıklarında, kurumayı önleyici ve bölgesel rahatlık sağlaması için yine bu kremi şikayetlerinin olduğu bölgeye sürmeleri yeterlidir.

Saç dökülmesi yaşayan, sağlıksız saç derisi sorunları ile karşı karşıya olan kişiler bu kremin içine bir damla sarımsak yağı, biraz susam yağı ekleyerek, saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirler. At kestanesi kreminin kan dolaşımına etki ederek buradaki saç derisini canlandırdığı ve saç dökülmelerinin azaldığını fark edeceklerdir. Sarımsak yağının da hücre yenileyici özelliğiyle yeni saç oluşumunu da desteklemiş olacaklardır.

Burkulma ve incinme gibi oynak bölgelerde meydana gelebilecek durumlarda burkulan yada incinen bölgeye bir miktar at kestanesi kremi sürmek acısını ve ağrısını almada yardımcı olacağı gibi, o bölgenin şişmesini de engelleyecektir.

 • Yüze Sürülür Mü?

Gözlerinizle temas ettirmemek kaydıyla at kestanesi kremini yüzünüze de sürebilirsiniz.

 • At Kestanesi Kremi Fiyatı

At kestanesi kremi fiyatları marka ve gramaja göre değişkenlik gösterse de piyasada ortalama olarak    15 TL ile 40 TL arasında değişkenlik göstermektedir. At kestanesi eczane fiyatı ise piyasa ile hemen hemen aynıdır.

 • At Kestanesi Kremi Eczanelerde Bulunur mu?

Evet, at kestanesi her eczanede bulunmasa da bazı eczaneler satışını yapabilmektedirler.

 • At Kestanesi Kremi Nerede Satılır?

At kestanesi kremini bir çok yerde bulabilmeniz mümkündür. Bunların başlıcaları; aktarlar, internet üzerinden satış yapan siteler ve bazı eczanelerden de temin edebilmeniz mümkündür.

 • At kestanesi kremi sivilcelerimi geçirir mi ?

Düzenli kullanımda sivilcelerinizi kuruta biliyor. Kullananların olumlu geri dönüşleri var.

 • At kestanesi Kremi Günde Kaç Kez Ve Nasıl Sürülür ?

Günde cildimize daha doğrusu cildimizde sorunla olan alana iki defa sürmemiz, sürülecek bölgenin temiz olması ve masaj yaparak sürmek daha faydalı olacaktır.

 • Ciltte ki Kızarıklıklara At Kestanesi Kremi İyi Gelir mi ?

Evet ciltteki kızarıklık sorunlarına iyi gelebilmektedir.

 • At Kestanesi Kremi Selülitleri Geçirir mi ?

En iyi olduğu alanlardan bir tanesi diyebiliriz. Fakat güvenilir ürün tercih etmeniz gerekmektedir.

 • At Kestanesi Saça İyi Gelir mi

Evet, özellikle saç dökülmesi yaşayan kişiler için oldukça faydalıdır.

At Kestanesi Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

At kestanesinin zararlarını şu şekilde açıklayabiliriz. Her şey de olduğu gibi bu ürünü de kullanırken öncelikle cildinizin küçük bir yerinde deneme yapmanızı öneririz.

 • Deri hastalıklarında tedavi için ilaç , pomad, krem yada jel kullananların bu kremi sürmesi tavsiye edilmez.
 • Hamile ve emziren bayanların kullanmadan önce mutlaka hekim görüşüne başvurmaları gereklidir.
 • Bilinen kronik hastalıkları olan kişilerde doktora danışmadan kullanılması tavsiye edilmez.
 • Her ne kadar doğal içerikli bir krem dahi olsa, içeriğindeki etken maddelerin cilde fazla nüfuz etmesi istenmedik sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle fazla kullanımından kaçınılmalıdır.
 • Bebeklerin ve çocukların ciltleri hem doku bakımından hemde hassasiyet bakımından oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bu nedenle özellikle 12 yaş altı çocuklarda kullanımı tavsiye edilmemektedir.
 • Kanı inceltmek için kullandığımız ilaçlar ile beraber kesinlik alınmamalıdır.
 • Mide bulantısı, kaşıntı gibi yan etkileri bulunabilmektedir.
 • Aşırı kullanımından kaçınmamız gerekir.

Cildinizde herhangi bir reaksiyon fark ettiğinizde,  kaşıntı ve döküntü olduğunda kremi kullanmayı bırakmalı ve bir uzmandan görüş almalısınız.

Meyvesinin zehirli olması nedeniyle çiğ olarak yenilmesi veya kaynatılıp suyunun içilmesi hayati risk taşımaktadır. Bu nedenle yağ , krem ve jel olarak deri üzerinden uygulayınız. Hiç bir şekilde at kestanesi kremini yutmayınız ve gıda maddeleri ile birlikte saklamayınız.

At Kestanesi Kremi Kullananlar Neler Diyor?

-Annem romatizma ağrıları için kullanıyordu. Aşırı derecede mentol kokusu içeriyor. Resmen nefes kesiyor.

-Benimde annem bacak ve diz ağrıları için kullanıyor. Yani ağrıları baya hafiflettiğini söylüyor.

– Bel bölgesinde fıtık dan dolayı baya ağrım vardı ve bir çok krem kullandım ama bu krem diğerlerine göre ağrılarımı daha çok hafifletiyor.

-Burun açıcı olarak kullanılabilmekte bizzat denediğim bir üründür. Fazlaca oksijen alabilmenizi sağlayabilecek nitelikte 🙂

-Arkadaşlar cilt problemlerinde söylenildiği gibi gerçekten etkisi var fakat düzenli bir kullanım istiyor.

-Selülit gibi sorunlar içinde at kestanesini baya önerdiler. Bir dönem kullandım fakat pek bir etkisini göremedim ben.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ