Genel Makyaj Teknikleri ve Makyaj Hileleri

Genel Makyaj Teknikleri ve Makyaj Hileleri
  • Makyaj
  • 17/03/2016 00:09 | Son Güncellenme: 03/03/2023 23:35
  • 0
  • 4.793

Genel Makyaj Teknikleri, Yetişkin her bayan hemen her gün makyaj yapmakta ve pek çok makyaj teknikleri kullanmaktadır. Makyaj malzemeleri her geçen gün yenilenmekte ve mutlaka farklı yeni ürünler piyasaya sürülmekte. Bununla birlikte makyaj araçları da bu yeniliğe ayak uydurmaktadır. Her geçen gün değişen ve yenilenen makyaj malzemeleri ile birlikte makyaj teknikleri ve trendleri de değişmekte ve gelişmektedir.

Kozmetik firmalarının bu yarış içinde olmaları hem sektörün daha da gelişmesini hem de daha kaliteli ürünler çıkmasını sağlamaktadır. Son zamanlarda hangi makyaj teknikleri trend ve hangi makyaj malzemelerini nasıl kullanmalısınız merak ediyorsanız bununla birlikte makyaj hileleri nelerdir öğrenmek istiyorsanız adım adım makyaj önerilerimizi okumaya devam edin.

Makyaja başlarken yapılacak olan ilk adım cildi temizlemek olmalıdır. Bunun sebebi temiz ciltte makyaj çok daha doğal durur ve olası sivilce oluşumlarının önüne geçmiş olursunuz. Temizlenen cilt uygun bir nemlendirici ile neme doyurulmalı ve cilt kuruluğunun önüne geçilerek makyaja zemin hazırlanmalıdır. Ardından tüm yüz için bir makyaj bazı uygulayarak makyajın daha uzun süre kalması sağlanır ve böylece makyajın ömrünü birkaç saat daha uzatabilirsiniz.

makyaj hileleri

Göz ve Cilt İçin Makyaj Teknikleri

 

Bir diğer önemli makyaj tekniği ise göz makyajının ten makyajından önce yapılmasıdır. Bunun sebebi göz makyajında kullanılan toz farlar göz altına dökülür ve eğer ten makyajı önce yapılırsa bu kısımlarda renkler hoş görünmez. Bu yüzden her tonda yapacağınız göz makyajını mutlaka ten makyajından önce yapmanızdır. Sonrasında dökülen toz ürünleri bir fırça veya mendil yardımı ile kolaylıkla alıp ten makyajına geçebilirsiniz. Göz makyajınızda eyeliner uygulamasını seviyor ama yapamıyorsanız şimdilerde çok popüler olan eyeliner şablonlarını kullanabilirsiniz. Bu sayede kusursuz eyeliner çekebilir ve çarpıcı bakışlara sahip olabilirsiniz. Rimel aşamasında uygulayabileceğiniz makyaj tekniklerinden biri ise rimelinizi önce üst kirpik diplerinden başlayarak yukarıya doğru fakat sağa ve sola hareket ettirerek uygulamanızdır. Bu tekniğin sebebi ise kirpiklerinizi uzatırken hacimlendirmektir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Ten makyajınızı dilerseniz fırça ile dilerseniz de nemli bir makyaj süngeri ile yapabilirsiniz. Bu sayede makyajınız hem parmakla yapacağınız makyajdan çok daha doğal ve sağlıklı durması hem de kullanacağınız üründen tasarruf etmenizi sağlar.

Makyaj hileleri ise genellikle ten makyajı sırasında ortaya çıkar. Bunlardan en bilineni ama bir türlü başarılı bir şekilde yapılamayanı kontür işlemidir. Bu işlem yüzünüzde yapay gölgelendirme sağlayarak ve yüzünüzün istediğiniz kısımlarını örterek istediğiniz ve beğendiğiniz bölümleri dikkat çekici şekilde ön planda tutmanızı sağlar. Bu makyaj teknikleri genellikle özel günlerde kullanılır ve örnek vermek gerekirse oval hatlı bir burunu biraz daha incelterek daha güzel görünmesini sağlar veya kilolu görünmenizi sağlayan hafif tombul yanaklarınızı incelterek daha zayıf görünmenizi sağlayabilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ