Kategoriler

Naylon Bebek Bezi Kullanmak Doğru mu?

Naylon Bebek Bezi Kullanmak Doğru mu?
  • Anne-Bebek
  • 25/01/2023 17:27 | Son Güncellenme: 02/03/2023 14:10
  • 0
  • 363

Naylon bez kullanmak doğru mu, eski usul bezlere yeni bir bakış açısı var mı soruları günümüzde çok sık sorulan sorular arasındadır. Doğumdan önce ebeveynler bebekleri için uygun olabilecek en iyi bezi istedikleri markadan alıp bebek çantalarına yerleştirdiler bile. Fakat anneler doğumdan sonra bebek bezlerinin alerjik durumlara yol açtığı durumlarda çaresiz kalarak evde kendileri yöntem bulmaya çalışmışlardır.

Naylon Bezler Annelerce Öneriliyor mu?

Eskiden annelerimizin kullandıkları naylon bezler günümüz şartları ile tekrardan ele alındılar ve yıkanılabilir bebek bezleri olarak satışa sunuldular bile. Bebek bezlerinden alerjisi olanlar için evde anneleri değişik yöntemlerle kendileri bezlerle sarsalar da bir süre sonra bu duruma yetişemediklerinden eski usul bezlerin satışının yapılıp yapılmadığını araştırmaya koyulmuşlardır.

 

Naylon bez kullanmak doğru mu diye soracak olursanız , iç bezi %100 pamuk olan bezlerin kullanılacak olması bebeğinizin sağlığı açısından ne gibi bir zararı olabilir ki sizler söyleyin.  İç bezleri ve dış bezleri olarak satışa sunulan eski usul bezlerden alarak bebeklerini marka bezleri ile bezlemeyi bırakan annelerin sayıları da artmaktadır.

 

Bebek bezlerinin ilk zamanlarda çok sık kullanılması ailenin bütçesini sarsabilmesi durumundan dolayı da eski usul bezlere dönüş yapıldığı görülmektedir. Evlerinde kullandıkları eski pamuklu atletlerini bile kesip bez yapan annelerimizi hatırlayan zamane anneleri aynı yöntemi bebekleri için de denemek için kolları sıvamış durumdalar.

Naylon kilotların içerisine hazırladıkları kumaş parçaları ile de daha rahat kullanım sağlayacak eski usul bezleme yöntemlerini geliştirerek naylon bezleri bağlayarak bebeklerinin altını kapatmak yerine kilotlar da daha sıkı sararak daha rahat bir kullanım yaratmışlardır.

 

Naylon bez kullanmak doğru mu diye soran anneler için söylemek istediğimiz şu ki bebeğinizin tenine değecek olan kısımda pamuklu bez ya da havluları kullanacağınız için bebeğinizin sağlığı açısında herhangi bir sıkıntı yoktur.

 

Misafirliğe gittiğinizde ise bebeğinizin altını değiştirdiğinizde tek yapmanız gerekecek olan şey yanınızda bir torba taşımak ve bezi yıkayıp tekrar kullanacağınız için atmadan torbada eve götürmeniz gerekeceğinden bazı anneler misafirlikte bu durumdan çekinseler de bazı anneler ise bebekleri için bu durumu daha sağlıklı gördüklerinden dolayı çekinme yaşamamaktadırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ