Kategoriler

Lahana Suyu Kürü, Lahana Suyu Kürü Zayıflatır mı?

Lahana Suyu Kürü, Lahana Suyu Kürü Zayıflatır mı?
  • Diyet / Zayıflama
  • 22/08/2017 18:48 | Son Güncellenme: 06/03/2023 01:02
  • 0
  • 2.101

Lahana suyu kürü içerek zayıflamak mümkündür. Lahana suyu kürünü periyot olarak içtiğiniz zaman zayıflayabilirsiniz. Birçok insanın denediği bir kürdür.

Lahana Suyu Kürü ile Zayıflama

Lahananın içerisinde olan diyet lifleriyle hazırlanmış olan bu kür zayıflamanıza yardımcı olur. Ayrıca metabolizmayı da harekete geçirmektedir. Yağ dokusundaki birikmiş olan toksinleri atar ve yağda çözünmüş olan toksinleri suda çözünür bir hale getirip vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmanızı sağlamaktadır. Kür programına uyduğunuz zaman ayda belli miktarlarda yağı vücudunuzdan atmaya yardımcı olmaktadır.

Lahana Suyu Kürü ile Kaç Kilo Verilir?

Lahana suyuyla düzenli bir şekilde uygulandığı zaman ayda 2 kilo kadar zayıflattığı kullanan kişiler tarafından da tespit edilmiştir. Kürün yan etkileri olduğundan dolayı da bazı kişilerin uygulamaması önerilmektedir.

Lahana suyu ile zayıflamak isteyen kişiler, kilo verim hızlarını arttırmak ve haftada 5 kilo ya da haftada 10 kilo gibi daha yüksek miktarlarda kilo kaybetmek isterlerse, lahana suyu kullanımının yanı sıra çeşitli diyet programları da uygulamamılar.

Etkinliği ile bilinen haftada 5 kilo ve haftada 10 kilo diyetlerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Zayıflatan Lahana Suyu Kürünü Kimler Uygulayamaz?

Vücudunuzdaki iyot miktarını azalttığından guatr hastaları bu kürü uygulayamaz. Ayrıca da gaz yapması nedeni ile yeni doğum yapan bayanlarında tüketmemesi gerekmektedir. Sindirim sistemini hareketlendirdiğinden dolayı ishal olan hastalar içmemelidir. Kemoterapi gören kişiler isha olması tehlikeli olduğundan lahana suyunu içmeliler. İçindeki K vitamini nedeni ile kan pıhtısı oluşumunda çok etkili olmaktadır. Bundan dolayı da kalp ameliyatından ya da başka nedenlerle kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler içmemelidirler.

Zayıflatan Lahana Suyu Kürünü Kimler Uygulayabilir?

İyot eksikliğinden dolayı tiroit rahatsızlığı olan, kemoterapi gören ve ishal sorunu olan hastaların uygulaması önerilmemektedir. Bunun dışındaysa zayıflayabilmek toksinlerinden kurtulmak isteyen kişiler kullanabilmekteler. Ayrıca da mide, kolon ve akciğer kanserinden korunmanız kansere yakalanmış olan hastalığın daha fazla yayılmasının yavaşlamasını isteyen kişiler de kullanabilmektedirler. Birkaç yan etkisi nedeni ile tiroit hastası olan kişiler kemotrepi gören ishal sorunu olan ve yeni doğum yapmış olan kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler, gaz ve şişkinlik sorunu olan kişiler dışında herkes kullanabilmektedir.

Lahana Kürü Nasıl Hazırlanır?

Lahana suyu kürünü internet birden fazla bulabilirsiniz. Tecrübesi ve tıp bilgisi ile Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun tarifini uygulamanız daha doğru olacaktır. İbrahim Saraçoğlu’nun tarifine göre de yarım litre su tencereye koyun. Suyun içine 4 adet büyük lahana yaprağını eliniz ile birkaç paraya ayırıp ekleyin. Tencerenin kapağını kapatıp 15 dakika bu şekilde kaynatmalısınız. Kaynatıp daha sonrasında ocağın altına kapatarak tencerenin ağzını açmalısınız. Lahana suyunun ılımasını da bekletmelisiniz. Dilerseniz de lahana suyunun daha hızlı soğuyabilmesi için tencerenizi ocaktan alarak mermer bir zemin üstüne indirin. Lahana suyunun da şişkinlik yapmaması adına ılımasından sonra 3-4 damla limon suyunu ekleyin. Kürü hazırlayıp daha sonra geriye uygulamaya geçmeniz kalmaktadır.

Uygulanışı

Lahanayı kaynatıp daha sonra tencereden 2 bardak kadar lahana suyu elde edersiniz. Bu suyu da 5 gün içerek 3 gün ara verip 3 periyot halinde içmelisiniz. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma lahana suyunu içerek cumartesi, Pazar ve pazartesi ara vermelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ