Kategoriler

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi

Gözaltı kırışıklıklarını gideren yaş maya maskesi,  Gözaltı kırışıklıklarını geçiren yaş maya maskesi, Gözaltı kırışıklıklarını yok eden yaş maya maskesi.

Özellikle kadınlarda, yaşlanmanın ilk belirtilerinden olan göz altı kırışıkları, estetik görünümü ciddi şekilde bozarak kadınların depresif bir hal almalarına sebebiyet verebilmektedir. Göz altı ve çevresine uygulanan kozmetik kremlerin pahalılığı sebebiyle ve güvenilirliklerinin bilinmemesinden dolayı pek çok kadın, ev yapımı maskelere yönelip, kendi tedavilerini kendileri uygulamaya meylediyorlar.

Ve göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi , bu görevi layığıyla yerine getiren en iyi doğal maskelerden bir tanesidir ve bu yazımızda sizlere göz çevresi kırışıklıklarından kurtulmanız için kolayca yapıp evde uygulayabileceğiniz 5 tane maya maskesi tarifi vermek istiyoruz;

göz altı kırışıklıklarına karşı yaş maya maskesi ve tarifleri

yaş maya maskesi ile göz altı ve çevresi kırışıklarından kurtularak 5 yaş gençleşebilirsiniz

Göz altı ve Çevresi Kırışıklarına Karşı 5 Doğal Yaş Maya Maskesi Tarifi:

Yaşlanmanın en büyük belirtilerindne göz altı kırışıklıklarını tedavi edici özelliğe sahip olan 5 adet mucizevi doğal yaş maya maskesi tarifi verdiğimiz bu yazımızdaki maskeleri, evde yapıp düzenli bir şekilde kullanacak olursanız, bir kaç ayın sonunda 5-10 yaşa kadar daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Cilt bakım maskelerinden maksimum fayda görebilmek için düzenli ve doğru kullanımın esas olduğunu hatırlattıktan sonra, gelelim yaş maya maskesi tariflerimize ve maskeleri göz altı ve göz çevrenize nasıl uygulayacağınızın detaylarına;

1)Suna Dumankaya’dan Sütlü Yaş Maya Maskesi Tarifi ile Kırışıklıklarınıza Veda Edin:

Malzemeler:

 • Yaş Maya
 • Süt
 • Bal

1 çay kaşığı yaş mayayı, göz kararı ya da yine 1 er çay kaşığı olmak koşuluyla süt ve bal ile karıştırıp krem kıvamına getiriniz ve ardından haftada en az 3 kez olmak üzere, tercihen gece yatmadan önce göz çevrenize ve göz altlarınıza yavaşça masaj yaparak kremi uygulayınız.

30 dk kadar göz çevrenizde beklettiğiniz maskeyi önce pamukla nazikçe temizledikten sonra, tüm yüzünüzü ılık suya yıkayıp, havlu yardımı ile kurulayınız.

İşlemi en az 8 hafta boyunca düzenli ve doğru bir şekilde uygulama sonucunda, göz altı ve çevresi kırışıklarınızda gözle görülür bir azalma olduğunu farkedeceksiniz.

2)Yulaf Unlu Yaş Maya Maskesi ile Gençleşin:

Malzemeler:

 • Yaş Maya
 • Yulaf Unu
 • Bal7
 • Su

1 çorba kaşığı yaş mayayı biraz sulandırdıktan sonra bal ile kıvam verip en son, jel kıvamına gelinceye dek içine yulaf unu dökün ve ylaf unlarının iyice eriyip karıştığına emin olun.

Hazırladığınız doğal, ev yapımı kürü, göz altınıza hafif masaj yaparak uygulayın.

Yaş maya maskesini uygulamaya geçmeden önce, göz altlarınızda kalan makyaj malzemesi kalıntıları varsa, uygun bir tonik ya da herhangi bir yağlı krem vasıtasıyla temizlemeyi unutmayın. Temizledikten sonra yüzünüzü yıkayıp kurulamak da isteyebilirsiniz.

Maskesi göz çevrenizde ortalama 20 dk beklettikten sonra, temiz bir gazlı bez ya da pamuğu ılık suyla ıslatıp temizleyebilir ve uyumaya öyle gidebilirsiniz. Sabah kalktığınızda yüzünüzü bol ılık suyla ve duru olması kaydıyla sadece suyla güzelce yıkamalısınız.

 

3)Çökelekli Maya Maskesinden Gelen Güzellik:

Malzemeler:

 • Yaş Maya
 • Çökelek – 150 gr kadar-
 • Limon ya da Greyfurt Suyu
 • Yumurta kabuğu

İlk önce yumurta kabuklarımızı bir havanda dövüyor ya da robottan geçirerek toz haline getiriyoruz. Bu aşama çok önemli yoksa parçalı ve sivri kalan yumurta kabukları sebebiyle, göz çevrenize hasar verebilirsiniz.

Ardından c vitamininden yana zengin olan greyfurt ya da limon meyvelerinden bir tanesinin suyunu sıkacak yardımıyla çıkarıyoruz.

150 gr kadar çökeler ve 1 tepeleme çorba kaşığı mayayı da hazırladıktan sonra elimizdeki malzemelerin hepsini bir kabın içerisinde krem kıvamına gelene dek karıştırıyoruz.

Karışımızı, önceden yukarıdaki maske tariflerinde de açıklamış olduğumuz gibi güzelce temizleyip gözeneklerimizin açık bir halde olduğuna emin olduktan sonra, gözlerimizin altındaki torbalara ve kırışıkların üstüne bolca uyguluyoruz.

Bu karışı ortalama 40 dk kadar sorunlu bölgede beklettikten sonra ılık su yardımı ile temizliyoruz.

Bu hızlandırılmış bir yaş maya maskesi ile göz çevresi kırışıklığı tedavisidir. 1 hafta boyunca her gün uygulamanız durumunda, haftanın daha sonuna gelmeden, gözle görülür bir fark hissedebilirsiniz.

 

4)Yoğurtlu Maya Maskesi Tarifi:

Malzemeler:

 • Yaş Maya
 • Yoğurt

Tüm tarifler içinde hazırlanışı ve uygulaması en kolayı olmasına rağmen, etki mekanizması da oldukça yüksek olan yoğurtlu maya maskesini yapmak için tek yapmanız gereken mümkünse ev yapımı doğal yoğurt ama yokluğunda hazır yoğurt da olabilmek kaydıyla, maya ile karıştırmak.

Karışımınız jel kıvamına gelecek şekilde iyice karıldıktan sonra, göz altı, göz çevresi, ağız çevresi ve boyun bölgesine krem sürer gibi hafif bir masaj eşliğinde uygulanır.

Ortalama 1 saat kadar cildiniz beklettikten sonra silebilir, duru suyla yıkayabilir, tercihen bir duş alabilirsiniz.

Uygulaması çok kolay olduğundan, daha uzun vadede etki eden ama etkilerinin kalıcı olması muhtemel bu maskeyi, haftada en az 2 kez olmak kaydıyla bir ömür boyu dahi uygulayabilirsiniz.

 

5)Yumurtalı Maya Maskesi Tarifi:

Malzemeler:

 • Yaş Maya
 • Yumurta Akı
 • Bal
 • Limon ya da Greyfurt Suyu

Yumurtanın sarısını ayırdıktan sonra sadece akını, yukarıda verilen diğer malzemelerle karıştırarak, maya kürümüzü elde edip, sorunlu bölgeye uygulayacak olursak, cildimizin nem dengesini sağlamasında yardımcı olacağından, kuru ciltleri nemlendirecek, aşırı yağlı ciltleri kuutacaktır ve böylece yaşlanma belirtisi olarak kabul edilen kırışıklıkların önüne geçecektir.

Yaş Maya Maskesinin Göz Altı Kırışıkları Dışında Başka Faydaları Nelerdir?

Anti-aging evde yapımı krem yani kırışıklıklara ve yaşlanmaya karşı etkili olmasının yanında,  sivilce sorunu, siyah nokta tedavisi, cilt kuruluğu ve daha pek çok cilt sorununun tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilen yaş maya maskelerinin diğer başlıca kullanım alanları da şu şekildedir;

 • Cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Aşırı kuru veya aşırı yağlı bir cildiniz varsa, maya maskesi sayesinde dengeleyebilirsiniz.
 • Hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Yaşlanmanın etkilerini ciddi şekilde geciktirir. Sadece göz çevrenizde değil, cildinizde yaşlanma ya da hücre bozulması olan her bölgeye uygulayabileceğiniz yaş maya, cildinizi yenileyerek sizi daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşturacaktır.
 • Cilde parlaklık verir. İçerisinde barındırdığı yüksek ve faydalı vitamin ve mineraller sebebiyle, cildinizi besleyerek görünümüze canlılık, teninize parlaklık katacaktır. Yaş maya maskesini düzenli uygulayarak, pırıl pırıl bir cilde, ışıldayan bir yüze sahip olabilirsiniz.
 • Egzama ve dermatit gibi, cilt döküntülerine sebep olan tıbbi rahatsızlıkların profesyonel tedavisine yardımcı tedavi olarak kullanılabilir. Maya maskesi egzama tedavisinde yalnız başına yeterli gelmeyebilir ancak hekiminizin önerdiği ilaçlara ek olarak kullanmanızda bilinen hiç bir zarar olmadığı gibi, faydasını görme olasılığınız da oldukça yüksektir.
 • B6 vitamini eksikliği olan kişilerin cildinde görülen aşırı kuruma ve hatta pul pul dökülmeye kadar gidebilen cilt problemlerinin önemli bir kısmı da, b6 vitamininden zengin olan yaş maya sayesinde, ciddi iyileşme kaydedebilir. Cildinizin nem dengesi yerine gelir.
 • Sivilce tedavilerinde de maya maskesi sıklıkla kullanılan ev yapımı doğal kürlerden bir tanesidir.
 • Yüksek miktarda b2 vitamini içerir. B2 vitamini de kolajenle aynı işi yapmaktadır. Yani hücre yenilemesine yardımcı olur. Yaşlanmaya yüz tutmuş ve eskiyen teninizin yerini parlak ve genç görünümlü bir ten alabilir. Zaten göz altı kırışıkları için yaş maya maskesi kullanırken de etki mekanizması çoğunlukla içerdiği b2 vitamininden kaynaklanmaktadır.
 • Folik asit içermesi sebebiyle bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. Sivilce oluşumunun önemli bir sebebi olan deri altı bakteri birikiminin önüne geçerek, sivilcelerin oluşmasına da engel olabilir.
 • Maya maskesi yüksek oranda potasyum içerir. Potasyum da, yine cildin nemlenmesini ve doğru miktarda nemlenmesini sağlar. Nemli cilt daha geç kırışacaktır. Dolayısıyla yaş maya maskesi sayesinde, sadece göz çevresi kırışıklıklarını tedavi etmeyebilir, aynı zamanda cildin diğer kısımlarında oluşmaya yüz tutmuş potansiyel kırışıkları olabildiğince geciktirebilirsiniz.
 • Maya maskeleri saç dökülmeleri ve kepeklenme sorunlarının da üstesinden gelebilecek faydalı maddeler içermekte olduğundan, saç bakım maskeleri de yapabilirsiniz.
 • Ayak mantarı tedavisi için kullanılır

Göz Altı Kırışıkları Neden Olur?

Göz altı ve çevresinde oluşan kırışıklıklar, cilt hücrelerinin eskimesine ve yaşlanmasına bağlı oluşabileceği gibi, nem dengesi bozulmuş ciltlerdeki aşırı kuruma sebebiyle de ortaya çıkabilir.

Göz çevresi kırışıklıkları ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kişilerin yüz mimikleri, konuşurken fazlaca mimik kullanmaları, güneşe maruziyet sırasında güneş gözlüğü kullanmayarak gözlerini kısarak bakmaları, çok fazla gülmek ya da gülümsemek dahi yani göz çevresindeki kasları ve deriyi sürekli olarak buruşturacak hareketler yapmak, özellikle kurumuş ciltlerde kalıcı göz çevresi kırışıklıklarına sebebiyet vermektedir.

Yüzümüzde kırışıklık olmasını engellemek mümkün olmasa da, en azından geciktirmek için alabileceğimiz önlemler elbette mevcut. Örneğin yukarıda da bahsedildiği gibi, güneşe çıkarken gözlük takmak gibi! Ama mesela gülmek konusuna değinecek olursak; göz çevremiz kırışmasın diye gülmekten, gülümsemekten mi vazgeçeceğiz?

Tabi ki hayır! Onun yerine mimiklerin yol açtığı kırışıklıkları minimumda tutmak için, cildimizin uygun nem oranına sahip olduğuna emin olmalıyız ve maya maskesi, bilhassa da yaş maya maskesi, bu görevi başarılı bir şekilde üstlenerek, kırışık oluşumunun ciddi şekilde önüne geçen adeta mucizevi bir ürün. Mutlaka denemelisiniz.

Göz Altı Kırışıklarına Yaş Maya Maskesi Dışında Neler Uygulayabilirim?

Sadece göz altı ve çevresindeki kırışıklıkları değil, cildinizdeki her türlü yaşlanmaya ait kırışıklık ve sarkmaları engellemek amacıyla kullanılabilecek doğal ve etkili kırışıklık giderici maske tarifleri paylaştığımız yazımıza bakabilirsiniz

 

YA DA

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ