Kategoriler

Yuvarlak Yüz İçin Saç Modelleri Erkek

Yuvarlak Yüz İçin Saç Modelleri Erkek
 • Erkek
 • 27/10/2021 16:16 | Son Güncellenme: 05/02/2023 12:51
 • 0
 • 2.077

Yuvarlak yüze sahip olan erkekler için en ideal ve en yakışacak , tarzlarına tarz katacak doğru saç modellerini paylaşıyoruz. Tarzı en belirleyici ve en dikkat çeken nokta saçlardır. Erkekler kadınlara göre aslında bu konuda daha hassa davranır desek yalan olmaz. Kadınlara göre daha sık saçlarını kestirirler. Karizmatik görünümü ortaya çıkarmak için saç en önemli kriterdir.  Bu yüzden doğru kuaför bulmak ve doğru bir saç kesimi yapmak uzun zaman alabilir.

Yuvarlak Yüzlü Erkeklere Giden Saç Modelleri

 

Yüz Şekline Uygun Bıyık Modelleri ” yazımızı da bakmanızı öneririz.

Saç kesim stilleri her adamın yüz yapısına ahenkli olmayabilir. Yüz hattındaki çizgi, kıvrım ve geometrik yapının iyi bir halde çözümleme edilmesi ve hangi tip yüz şekline sahip olunduğunun bilinmesi oldukça önemlidir. Yüz şekline uygun olmayan bir saç kesimiyle hiç beklenmedik neticelerle yüzleşmek zorunda kalınabilir. Bu riskin bilincinde olmalı ve sizi en iyi tanımlayan saç kesimine yönelmelisiniz.

 

Yüz şekline göre saç kesim modelleri geniş bir yelpazede karşımıza çıkar. Öncelikle temel yüz şablonlarının hangileri olduğunu bilmek gerekir.

 • Kare Yüz
 • Dikdörtgen Yüz
 • Oval Yüz
 • Yuvarlak Yüz
 • Elmas Yüz
 • Kalp Yüz

Bu yazımız da sadece Türk erkeklerin de yapı ve genetik gereği daha yaygın görülen yuvarlak yüz için saç model ve stillerini sizlerle paylaşacağız.

 

Yuvarlak Yüz İçin Saç Modelleri Erkek

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yuvarlak yüz hattı demek yanak, çene, elmacık kemikleri keskin çizgilere sahip değildir. Yüz uzunluğu ile genişliğe birbirine yakındır; bu özelliği ile kare yüzlere benzer bir nitelikten bahsedilebilir.

Eğer yuvarlak yüz şekline mi sahibim diyorsanız aşağıdaki sayacağımız maddelere göre kendinizi değerlendirebilirsiniz. Aşağıda ki maddelerden bir çoğuna uyuyorsa nitelikler ; yuvarlak yüz için saç modelleri tercih etmelisiniz.

 • Bu görünümde genişlik ve uzunluk hemen hemen aynıdır.
 • Köşe noktaları yoktur hafif geçişlere sahip bir yüz şeklidir.
 • Yanak bölgesi dolgun özellik taşır ve yanak bölgesi tombul olma eğilimi taşır.
 • Yüz hatları tam belirgin değildir. estetik bir görünüm taşır.
 • Çene ve elmacık kemikleri görürüm olarak yer kaplar ve geniş görünüm sağlar.

Peki hangi saç modelleri yakışır , şimdi tüm alternatif stilleri sizler için sunuyoruz. Tarzınıza ve size en yakışacak modeli seçebilirsiniz.

 

1-Saçlarını yandan ayır

Son dönemde en çok tercih edilen saç modelidir. Saçlarının yanlarını daha kısa, üstlerini daha uzun kestirerek saçlarını kolaylıkla yandan ayırabilir ve çok karizmatik görünebilirsin.

 

Saçlarını yandan ayır saç Modelleri Erkek

 

2-Hacimli Uzun Saç Modeli ve ya Modern Hacim 

yukarıda ki görsel de gördüğün gibi hafif bir hacim vererek saçlarını tarzını yansıtabilirsin. Özellikle saç telleriniz kalın ise bu  saç modeli tam senlik !

 

3-Dağınık Saç Stili

Saçlarınız kısa ve uzun arasında bir boydaysa ve hafif dalgalı ise bu model tam size göre. Hem salaş hem değil , her ortama uyan bir saç modelidir. Bu modeli nasıl yapacağını sorarsan işte cevabı ve püf noktası : Saçlarının sadece üst kısmını jöleyle dağıtarak hem karizmatik görünebilir, hem de yüz hatlarını ortaya çıkarabilirsin. Saçlarının daha ıslak görünmesi için önce ellerini ıslat, daha sonra jöleni avucuna sık.

 

Dağınık Saç Stili Modelleri Erkek

 

4-Asimetrik Perçem

Yüzünüzün yuvarlak şeikili ortaya çıkmasın istiyorsanız bu modeli kullanarak daha oval bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarının ön kısmını uzatarak yuvarlak yüzünü daha dengeli gösterebilirsin. Perçemini yandan çapraz şekilde kullanarak hem modern bir görünüm kazanabilirsiniz.

 

Asimetrik Perçem Saç Modelleri Erkek

 

5-Geriye Doğru Sabitlenen Saç Stili

Düz saç yapısına sahip olanlar yanları kısa üst tarafı uzun bu görünümü sakalla beraber kullanabilirler. Pompadour olarak isimlendirilen saç stiline benzerlik göstermektedir. Hafif şekillendiricilerle beraber kullanmanızı tavsiye ederiz. Sakalla beraber daha iyi görünüm verdiğini de unutmayın. Özel davetlerde veya önemli toplantılarda saçlarını geriye doğru jöle yardımıyla yapıştırarak oldukça karizmatik görünebilirsin. Bu saç modeli için orta boy uzunlukta saçların olması gerekiyor.

 

Geriye Doğru Sabitlenen Saç Stili

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ