Kategoriler

Ferrum Fort Ne İşe Yarar? Ferrum Hausmann Fort 30 Draje

Ferrum Fort Ne İşe Yarar? Ferrum Hausmann Fort 30 Draje

Ferrum Fort ve ya diğer bir ismi ile Ferrum Hausmann Fort ne işe yarar ? neden kullanılır, nasıl kullanılır sorularının cevaplarını sizler için derledik. Bu ilaç Demir ve folik asit eksikliği olan hastaların tedavisinde kullanılır. Vücut sağlığımız için önemli olan bu iki madde takviye olarak almamızı sağlar. Eğer kansızlık hastalığınız var ise el ayak üşümesinin genellikle en temel sebebidir. Kan değerlerinizi , kansızlığı gidermek için kullanılır.

Ferrum Hausmann Fort 30 Draje Ne İşe Yarar ?

Bir çok hastalığın nedeni olabilen demir ve folik asit eksikliğini gidermek önemlidir. Doktorlar tarafından bu ilaç reçete edilir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinler demir ve folik asit olmuş olabilir. Ama mide ve bağırsaklarda emilim tam olarak sağlanamamaktadır .Bu sebeple ortaya çıkan sonuç için Ferrum Hausmann Fort kullanılır.

Ferrum Fort Nasıl Kullanılır ?

Bu ilacın bir çok formda bulabilirsiniz. Draje hap halinde  ve  ampul halinde mevcuttur.  2 formunda kullanım şekli birbirinden farklıdır. Her bir Ferrum Hausmann Fort tablet 100 mg demir elementine eşdeğer demir III hidroksit polimaltoz kompleksi ve 0.35 mg folik asit içerir

Genel olarak kullanımı ise tablet formunda olanlar için günde bir adettir. Kullanım zamanı yemeklerle birlikte veya yemekten sonra alınabilir. Ampul kullanımı ise yetişkinlerde günlük 1 ampul kullanımı tavsiye edilir. Çocuklar için kullanılıyorsa hekimin verdiği tavsiye dikkate alınmalıdır.

 

Ferrum Hausmann Fort 30 Draje

Ferrum Hausmann Fort Yan Etkileri Nelerdir ?

Diğer ilaçlar gibi bu ilacında yan etkileri görülmektedir. Aşağıda saydığımız maddelerden herhangi birini yaşarsanız ilaç kullanımı derhal bırakmalısınız. Hekiminiz ile acilen görüşmelisiniz. Buna ek olarak bir not paylaşalım bazı vitaminler demir emilimini azaltıyor. Bu gıdalar ile Ferrum Hausmann Fort kullanmamanız daha iyi  olacaktır.

Hafif yan etkilerini sıralayacak olursak :

  1. Hazımsızlık,
  2. Karında rahatsızlık hissi,
  3.  Bulantı, kusma
  4. Midenizde yanma hissi
  5.  Ağzınıza acı su gelmesi
  6.  Hafif karın ağrısı
  7.  Deride kaşıntılı kabartılar, döküntü, kızarıklık
  8. Baş ağrısı
  9.  İdrar ve dışkı renginde değişiklik.

Ferrum hausmann fort 30 draje fiyatı nedir ?

Bu ilacı reçeteli olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. Doğum sonrası yaşanan kansızlık hastalığında , kronik kansızlık (anemi ) ve demir eksikliği hastalıklarında en çok tüketilen ilaçtır. Ferrum hausmann fort 30 draje fiyatı 2022 güncel fiyatı 23.17TL ‘dir.

Ferrum Hausmann Fort hamilelikte kullanılır mı?

Hamilelik döneminde Ferrum Hausmann Fort tablet almak genellikle güvenlidir. Gebelik kategorisi: A’dır. Gebeliğin özellikle ilk haftalarında folik asit takviyesi almak son derece önemlidir. Ferrum Hausmann Fort içerisindeki 350 mcg folik asit bu ihtiyacı kısmen karşılayabilir. Genellikle her anne adayı bu ilacı kullanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ