Kategoriler

Çok Güzel ve Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Çok Güzel ve Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri
 • Örgü
 • 27/02/2023 08:58 | Son Güncellenme: 26/02/2023 21:13
 • 0
 • 255

Örgü kategorisinde yeri her zaman ayrı olan bebek örgülerinde bu defa örgü bebek battaniyesi modelleri adını verdiğimiz galeri ile devam edeceğiz. Güzel mi güzel, şirin mi şirin, birbirinden sevimli ve tamamı el örgüsü bebek battaniyeleri ile gözlerimizin pasını sileceğiz. Siz değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için çok güzel bir galeri hazırladık.

100 küsür örgü işi bebek battaniye örnekleri arasından beğeneceğiniz çok sayıda modelin olduğunu düşünüyoruz. Açıkçası düşüncelerinizi çok merak ediyoruz. Battaniye modelleri hakkında düşündüklerinizi yorum olarak bırakmayı ihmal etmeyin. Böylelikle fikir alış verişinde bulunalım.

Çok Güzel Kolay Örülen Bebek Battaniyesi Modelleri

Örgü bebek battaniye modelleri galerisinde öne çıkan bebek battaniyelerine kısaca değinecek olursak, çizgili battaniyeler özellikle zig zag çizgili örgü bebek battaniyeleri, araba, fil gibi hayvan desenli bebek battaniyeleri diğerlerine nazaran daha çok görünen modeller olarak dikkati çekiyor.

Bunların yanı sıra düz örgü yani en kolay örgü modeli ile örülen bebek battaniyesi modelleri de bir hayli fazla yer alıyor. Örnekleri tek tek sayacak olursak bitiremeyiz. O yüzden bir an önce birbirinden güzel tamamı el örgü bebek battaniyelerini incelemeye koyulalım.

 

Bebek battaniyesi örgü modelleri arasında oldukça popüler sayılır. Bebekleri için örgüden battaniye kullanmayan anne yok denecek kadar azdır. Bunu bütün anneler çok iyi bilir. Örgü sever anneler, anneanneler ya da babaanneler, daha bebek doğmadan battaniyesini örmeye koyulur.

Birçok anne adayı, teyze adayı, anneanne ve babaanne doğacak bebek için battaniye örerek hazırlık yapar. Yelek, süveter, patik, hırka, yelek, kazak ve battaniyeleri hazırlanan kıyafetler arasındadır.

Bebek battaniye konusunda da birçok kişi hazır tercih ederken örgü bebek battaniyesi modelleri de son derece şık ve modern olarak hazırlanır.

 

En Güzel Örgü Bebek Battaniye Örnekleri

Galerimizde yer alan ve en güzel el örgüsü bebek battaniye örnekleri olarak karşımıza tığ ile örülenler ve şiş ile örülebilen battaniyeler bir adım öne çıkar. Renkli, zig zaglı ya da tek renk örgü bebek battaniyeleri ipin kalınlığına göre kalın olarak örülür.

Örgü seven kadınların yaptıkları bebek battaniyesi modelleri ile bebeklerin daha sıcak ve sağlıklı tutulması sağlanır. Bebek battaniyeleri ister tığ ister şiş ile olsun son derece şık olur. Ayrıca bebekler için vazgeçilmez oldukları herkesin malumu.

 

Tığ İle Örülen Bebek Battaniyesi Modelleri

Tığ ile örülen örgü işi bebek battaniyeleri ile güller, laleler, menekşeler ve renkli çok hoş modeller örülebilir. Model olarak sıralamak gerekirse birçok farklı modeli kullanarak heyecanlı bebek hazırlıkları farklı bir güzellik kazanır. Tığ işi örgü bebek battaniyesi modelleri arasında sayabileceğimiz başlıca modeller şu şekildedir;

 • Kare motiflerle yapılabilen battaniyeler,
 • Yıldız motiflerin birleşmesi ile yapılabilen battaniyeler,
 • Tamamı düz örülerek gül motifleri eklenen battaniyeler,
 • Kenar oyaları ile renklendirilen battaniyeler,
 • Kundak yapabilmek için köşesi şapka şeklinde yapılan battaniyeler,
 • Zigzag desenli örgü bebek battaniyeleri,
 • Tığ ile ilmek şeklinde örülen örgü bebek battaniye modelleri,
 • Düz tamamı tığ işi yapılan ve sonradan kurdele ile süslenen bebek battaniyeleri,

 

Şiş İle Örülen Örgü Bebek Battaniyeleri

Bebek battaniyeleri örgü şiş ile de farklı model ve örneklerde örülmektedir. Tığ işine sıcak bakmayanlar şiş ile de farklı ve şık bebek battaniyeleri örebilirler. İstenilen modelde şiş ile başlanan örneklerde büyüklüğe göre ilmek başlanır.

Belirli model eklenerek devam edilir. Tamamı bittiğinde ise isteğe göre inciler, gül motifleri, papatya motifleri, çiçek motifleri ve kenar süslemeleri ile cici bir örgü bebek battaniye modeli haline getirilir.

Bebek Battaniyeleri Her Daim Vazgeçilmez Olmuştur

Bebek sahibi olmanın heyecanı ile tatlı telaş hazırlıklarından biri olan örgü işleri hepimizin genel olarak yaptığı işlerdir. Birçok anne adayı da örgü birkaç yelek, battaniye ve süveter hazırlar. Genelde ilk olarak piyasada satılan bebek yünlerinden alınır.

Bunun nedeni bebeğin teni için uygun olmasıdır. Yumuşak ve cici bir yelek ya da battaniye hazırlamak için bebe yünü kullanılır.

Bebekler için hazırlanan örgü işlerinde süsleme, renkler, boncuklar ve kurdeleler kullanılır. Bebeğin tenine değecek kısım boş bırakılarak dışarıya bakan kısma birçok süsleme yapılır. Bu süslemeler bebeğin cinsiyetine göre mavi, kırmızı, yeşil, pembe ve renkli olarak hazırlanır.

Örgü işi diğer bebek battaniyeleri için burayı tıklayabilirsiniz.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Galerisi

Tatlı heyecanın başa bir şekilde eğlenceli ana döndüğü durum bu süslemelerdir. Bu yöntemle çok güzel örgü bebek battaniyesi modelleri elde edilir. Aynı zamanda her anne adayı ya da anneanne babaanne örgü örmez. Bu nedenle de örülmüş hazır olarak satılan bebek battaniye ve yeleği bulmak da mümkündür.

Bu yazılara da bakın.

Örgü Erkek Atkı Bere Modelleri ve Modası

Örgü Kadın Bere Modelleri ve Modası ve Tarifi

Moda Şık Kolay Örgü Atkı Modası, Modelleri ve Örülüşü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ