Kategoriler

1 Günde Uçuk Hemen Nasıl Geçer?

1 Günde Uçuk Hemen Nasıl Geçer?
 • Cilt Bakımı
 • 07/05/2018 03:06 | Güncellenme: 02/03/2023 16:50
 • 0
 • 26.087
 • A+
  A-

Acele uçuk geçirme, Hızlıca uçuk geçirme, Çabuk uçuk tedavisi nasıldır? Dudaklarınızda ve ağzınızın kenarında çıkan yara benzeri, kabaran ve sonra soyularak dökülen, rahatsız edici ve çirkin görünen uçuklardan acilen kurtulmanız gerekiyorsa, uçuk hemen nasıl geçer konulu bu yazımıza kulak vererek, 1 günde hızlıca uçuk geçirme yöntemini öğrenin..

 

hemen uçuk geçirme yöntemleri

REKLAM ALANI

Acil Uçuk Geçirme Yöntemi ile Herpex Simplexten Hızlıca Kurtulun

Uçuklar, zaman zaman farklı dış etkenlerden de kaynaklabiliyor olsa da çoğunlukla ve genellikle, herpex simplex tip 1 denilen bir virüsten kaynaklı olarak, immun sistemin zayıfladığı zamanlarda patlak vererek, ağız ve dudaklarda ya da çevresinde yara benzeri oluşumlara sebep olan bir cilt problemidir.

Uçuk aslında bir hastalık değil, bir semptomdur. Virüsün aktive olduğu zaman cilt üstüne yansıması ve dışa vurumudur ve virüs tamamen pasif duruma geçene kadar tedavinin sürdürülmesi ve düzenli bir şekilde uygulanması, alınacak optimum sonuç açısından faydalıdır. Dolayısıyla uçuğunuzu hemen geçirecek yöntemi, uçuklarınız geçtikten sonra da kullanmaya devam etmelisiniz.

Bu yönteme alternatif olarak uzun vadeli ve doğru tedavi yöntemi için etkili uçuk kremleri yazımıza bakabilir ya da kimyasal ilaç kullanımından kaçınarak doğal yolları tercih etmek istiyorsanız,  uçuklara ne iyi gelir adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

1 Gün 1 Gecede Uçuk Geçirme Yöntemleri

Bir sabah kalktığınızda ağzınızın çevresini ve dudaklarınızı tamamen uçuklar sarmış vaziyette kendinizi bulduysanız, bu bahsedeceğimiz acil uçuk geçirme yöntemi işinizi görmeyebilir zira yöntemin işe yaraması için, rahatsızlığın semptomatik vaziyette olması yani belirtileri henüz göstermeye başlamış olması gerekmektedir.

Ancak uçuklar çoğu kez zaten öyle 1 gecede dudaklarınızı sarmaz. Genelde hafif bir gerilme hissi ve kızarma, kabarma ve dökülmeye benzer bir görüntü ile ufak ufak ortaya çıkar ve zaman içerisinde git gide yayılır.

Uçuğun ilk semptomlarını gördüğünüz an itibariyle, 1-1.5 saat aralıklarla olmak kaydıyla aşağıda bahsi geçen yöntemleri kullanacak olursanız, ertesi sabah kalktığınızda bir şeyinizin kalmadığını göreceksiniz ancak yeniden uyarmak isteriz ki tedaviyi profesyonel yardımı alarak tamamlamanız, uçukların hemen geçse bile, kısa sürede tekrarlamasının önüne geçilmesi açısından vazgeçilmez bir durumdur.

1 Zovirax Krem 1 Sarımsak Kürü Sürerek

Zovirax uçuk kreminin, herpes virüsü üzerindeki üstün etkisi malumumuz ancak ilacın ortalama olarak 4 saat aralıklarla kullanılması, en kısa olarak da 3 saat aralıkla kullanılması tavsiye edilmekte olduğundan, atom hızında bir iyileşme ve uçuklarınıza bombardman yapmak amacıyla, doğal sarımsak küründen de yardım alacağız.

 • Zovirax krem uygulayın ve 1 saat kadar bekleyin
 • Arından ezilmiş ve krem formuna getirilmiş sarımsaktan sürün ve yine 1 saat kadar bekleyin
 • Yarım saat sonra vazelin sürün ve bir yarım saat daha bekleyin
 • Arından yeniden Zovürax merhem sürün ve bu döngüyü uçuklarınız gözden kaybolana kadar tekrarlayın

Melisa Kremi ve Vazelin ile Hemen Uçuk Tedavisi

Zovirax krem yoksa, Melisa kremi kullanın diyeceğiz ancak bir kişinin evinde Melisa kreminin her daim hazırda bulunması her ne kadar daha düşük bir şans da olsa yine de şansımızı denemek istiyoruz.

Yine sık aralıklarla olmak kaydıyla, ikisini birbirine karıştırmadan, sırasıyla uçuklar üzerinde etkili olduğu bilinen melisa kremini ve ardından vazelini uygulayabilirsiniz. Melisa kremi doğrudan antiviral olarak etki ederken, vazelin virüsün baş gösterdiği yerden çevreye yayılmasını önleyerek en azından uçuk sorununun büyümesinin önüne geçecektir.

C Vitamini Yüklemesi ve Buz Tedavisi ile Uçukları Durdurun

Uçukların çıkmasındaki en büyük sebebin, zaten varolan bir virüsün, bağışıklık sistemi zayıflaması sebebiyle etkin duruma geçmesi olduğunu söylemiştik.

Yine başlangıç seviyesinde yakalanıp müdahale edilebilen bir uçuk durumunda, elinizdeki etkin bir antiviral krem ya da hap yoksa düşen bağışıklığınızı acilen toparlamak için C vitamini yüklemesi yapabilirsiniz. Eğer varsa doğrudan C vitamini efervesan tabletleri ya da hapları ile destek alabilir, yoksa bolca sivri biber, portakal veya limon yiyebilirsiniz.

C vitamini ile vücudunuzu kuvvetlendirip direncinizi yükseltirken, uçuk bölgesine buz kompresi yapmanız da uçukları hızlıca ortadan kaldırabilir.

Haşlanmış Patates Pansumanı Arından Bolca Ruj Uçuklara İyi Geliyor

Patatesleri haşlayın, ezin ve varsa içine biraz da vazelin koyarak dudaklarınıza sürebileceğiniz bir merhem kıvamına getirin. Yarımşar saat arayla sık sık uçuklarınız üstüne 7-8 kez uyguladıktan sonra yani ortalama 4-5 saat sonrası, dudaklarınıza orta yağlı bir ruj sürün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ