Kategoriler

Clinoper Jel Nedir? Ne İçin Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri

Clinoper Jel Nedir? Ne İçin Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri

Kullananların genelde memnun olduğu ve son zamanda popülerliği direkt olarak artan Clinoper Jel, temel olarak sivilce, siyah noktayla birlikte, beyaz noktalarda da etkisi yüksek olan bir jeldir. Aynı zamanda, aşırı yağlı olan ciltlerde bile yağ oranını direkt olarak düşürecek yeterliliğe sahip olan yapısıyla, bakteri oluşumunu da minimuma indirmektedir. Bununla beraber, bakteri azalması ve bakteri öldürme etkilerine de sahiptir.

Clinoper Jel Niçin Kullanılır? Clinoper Jel Faydaları ve Clinoper Jel Yan Etkileri

Direkt olarak bakterileri engellemek amacıyla kullanıyor olmasının yanı sıra, akne oluşumunu ve akneye bağlı olarak oluşan her türlü lekenin ortadan kaldırılmasını, siyah ve beyaz noktaların oluşumunu azaltıp, oluşanları da yok etmeye yaramaktadır.

Anti-Akne jeli olarak bilinmesinin temel sebeplerinden birisi de, sivilce oluşumunu sağlayan bakteriler üzerinde ciddi bir etkiye sahip olmasıdır. Antibiyotik etkisini de taşıyan Clinoper Jel, cildi kurutmakta mükemmel etkiler sağlamaktadır. Bahsettiğimiz yağ azaltma ve yağlanmayı önleme etkilerinden yola çıkarak kuruluk hissi veren bu ürün, eczanelerden de sorunsuz olarak satın alınabilecek olup, reçete ile de alınması mümkün olan bir jeldir.

Clinoper Jel içeriğiklindamisin fosfat olarak 10 mg/g klindamisin ve sulu formda benzoil peroksit olarak 50 mg/g susuz benzoil peroksit içerir.

Clinoper Jel fiyat olarak 25 gramlık formattaki ürünler için, 31.96 TL fiyat etiketi bulunmaktadır.

Clinoper Jel

Clinoper Jel Faydaları Nelerdir ve Ne İçin Kullanılır?

Yaşadığımız dönemde kullanılan ilaçların etkileri kadar, içerdikleri etken maddelerde çok fazla önem taşır. Eğer etken maddeleri iyiyse, bir ilacın etkileri de o kadar olumu yönde artacaktır. Clinoper Jel Faydaları ve kullanımı ise;

– Genelde insanların en sık başvurduğu durumların başında sivilce tedavisinde,

– Sivilce sayısının azaltılmasında ve yok edilmesinde,

– Cildin zararlı olan ve sahip olduğu yağ oranını düşürmek için,

– Siyah ve beyaz noktaların yok edilmesi ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak,

– Yeni sivilce oluşumunun önüne geçmek,

Clinoper Jel sivilce lekelerini yok etmek,

– Yağlı ciltleri kurutan etkiye sahip olmak,

– Cildinizde biriken yağın ve kirin temizlenmesini sağlamak,

– Cildin soyulmasını sağlaması nedeniyle de, yenilenme sağlamak faydalarının başlıcalarıdır.

Clinoper Jel Kullanımı

Her ilaçta, kremde veya jelde olduğu gibi; Clinoper Jel kullanımı sağlamadan önce, fırsatınız varsa doktorunuza danışmanız her zaman en iyi kullanımı sağlamanız için önemlidir. Ancak direkt kullanmak istiyorsanız, yan etkilerle karşılaşmadığınız sürece kullanım sağlayabilirsiniz.

İlk olarak doktor tavsiyelerini takip etmeniz gerekir. Kendi başınıza kullanacağınız zamanlarda da, ilk olarak uygulayacağınız alanı ılık suyla, problemli alana zarar vermeyecek şekilde tertemiz biçimde yıkamanız gerekecektir. Oldukça iyi biçimde temizledikten sonra, iyice kurulayıp, nem kalmamasını sağlayın. Parmak ucunuza yetecek şekilde jel aldıktan sonra, problemli bölgeye hafif masaj yaparak sürün ve iyice yedirin. Çok fazla sürmemeye azami dikkat etmelisiniz. Gece yatmadan önce kullanmanız en mantıklı seçim olacaktır. Tam sonuç alabilmek için 4 ila 6 haftalık bir süreç gerekebilir. Bu süreyi kısaltmak yerine; düzenli kullanarak tam sonucu almakta tercihleriniz arasında olmalıdır.

12 yaşından küçük olanların kullanmaması, clinoper jel ayrıca hamile kadınların ise; hekim kontrolünde kullanması çok önemlidir.

Clinoper Jel Hakkında Detaylar

Clinoper Jel kullanmaya başlamadan önce içerdiklerini kesinlikle okumalısınız. Etken maddeye alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamalısınız. Sivilce tedavilerinde en iyi etkileri sağlayan jeldir. 4 ila 6 hafta içerisinde tam etki sağlayacağı için, daha erken bırakmanız fayda sağlamayacaktır ve sabırlı olmanız gerekecektir. Etki gösterip göstermemesi göz ardı edilerek, 3 aydan fazla kullanılmamalıdır. Hasarlı ciltlerde kullanımı tavsiye edilmemektedir. İyileştikten sonra kullanmaya başlamalısınız. Ağız, göz ve burnunuza temas etmemesini sağlayıp, temas halinde bol suyla yıkamanız gerekecektir.

12 yaş altındaki çocukların kesinlikle kullanmaması önerilmektedir. Saçlarınıza teması halinde beyazlaşmasını sağlayabilir. Clinoper Jel leke olarak kumaşlarda ağarma yapabilir. Tavsiye edilen miktardan daha fazla kullanmanız etkisini artırmaz. İlk aşamada direkt etki almış olsanız dahi, tavsiye edilen süre boyunca kullanmanızda fayda var, erken terk etmeyin. Cildinizi hassaslaştıracak olan jel, güneş ışınlarından uzak durmanız konusunda da önem teşkil etmektedir. Cildinizi tahriş edecek her türlü sabun ve şampuandan da uzak durmanız önerilmektedir.

 

 

Clinoper Jel Yan Etkileri

Çok fazla görülmüyor olsa da, Clinoper Jel kullandığınız zaman karşılaşabileceğiniz yan etkiler bulunmaktadır. Bunlar;

– Karında aşırı kramp hissi ve yoğun bir şekilde ishal olmak,

– Uyguladığınız bölgede sürekli uyuşma hissetmek,

– Cildinizde karıncalanma hissi uyandırması,

–  Clinoper Jel kızarıklıklarla ve yanmalara karşılaşmanız,

– Cildinizde aşırı kaşıntı ve kuruluk,

– Cildinizde pullanma

Clinoper jel son kullanma tarihi geçmemiş olsa dahi, ilacı satın aldıktan 2 ay sonra atınız

Herhangi bir yan etkiyle karşılaştığınız zamanlarda, direkt olarak hekiminize başvurmanız sağlığınız açısından çok önemlidir.

Clinoper Jel Muadili (Eşdeğerleri) Nelerdir?

Clinoper jel ile hemen hemen aynı etkiyi gösterebilecek kremleri sizler için aşağıda derledik;

-Benzalın jel 25 gram

-Aknefloks %1 30 gram krem

-Benzoxın topikal jel

-Magnis %1 30 gram krem

-Nadixa %1 30 gram krem

-Oximın 25 gram jel

-Nadacne krem %1 30 gram

-Clındoxyl jel

-Benzalın jel 50 gram

En iyi Sivilce Kremi Hangisi? – En İyi 15 Sivilce Kremi Markası makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Clinoper Jel Kullananlar

Clinoper jel yorumlarını kullanıcıları tarafından yapılan geri dönüşlerini sizler için derledik;

 • Bende kullandım ve 9 gün oldu. Kızarıklık ve yanma oldu ve 9.cu günde yüzüm gözüm şişti kullanmayı bıraktım ama geçti biraz eskisi kadar yok Şimdi ise tekrar cildiyeye gitmeyi düşünüyorum. Tam geçmedi ama faydası var.

 

 • Sadece sivilce ve aknelerin üzerine sürün yüzünüzün her tarafına ve abartılı bir şekilde sürer iseniz turp gibi oluyorsunuz. Bazı kişilerde de alerjik reaksiyon yapabiliyor dikkat edin arkadaşlar…

 

 • Berbat bir krem. Bu kremi clindoxylin yerine veriyorlar onunla eş değer bir ilaçmış. Clindoxylin yanından bile geçemez kıvamı bile farklı. Clindoxyl geri gel lütfen

 

 • Arkadaşlar ilaç sadece t bölgesine uygulanıyor. Bu işlem gece yapılıp gündüzde kızarıklık olmaması için magnis krem uygulanıyor.

 

 • Doktora gittiğimde bana iki tane sivilce kremi verdi önce yüzümü jel ile temizleyip sabah (acnedur diye bir krem sürüyorum) ve akşam olmak üzere kullanıyorum. Akşam dan clinoper jeli ince tabaka olarak sürüyorum sabah yıkıyorum açıkçası ben de kızarıklık veya başka bir şey yapmadı. Şu anlık iyi durumda…

 

 • Arkadaşlar ben cildiyeye gittim bana imex ve clinoper verdi. Ben gayet memnunum sadece yüzümde soyulma ve kuruluk oluyor. Ama bu şekilde geçiriyormuş. Zaten cildim yağlıydı şuan çok iyi memnunum

 

 • Merhaba arkadaşlar clinoper jeli ben de bir haftadır kullanmaktayım. Ancak geceleri yatamaz hale geldim. Çünkü yüzümü çok kötü sızlatıyor ve yakıyor. Ayrıca yüzümü kıpkırmızı bir hale getirdi ve pul pul soymaya başladı. Gündüzleri dışarıya çıkamaz hale geldim bu durum moralimi çok bozuyor.

 

 • Gündüz sürdüyseniz veya geceleri bulunduğunuz oda sıcaksa clinoper jel kızarıklık yapabilir. İnce bir tabaka halinde sürmelisiniz. Sabah kalkınca da nemlendirici etkisi olan bir sabun kullanırsanız bence şikayetleriniz baya bir azalacaktır.

 

 • Hiç korkmayın yanma ve kızarıklık ilk hafta oluyor ben 15 günden fazla süredir kullanıyorum. Cildim artık alıştı tabi hala soyulma var ama sürdükten sonra yanma yok çok şükür. Yağlanma da yapmıyor. Maşallah diyeyim yüzüm duruldu.

 

 • Ben tam 1 ay kullandım ve yüzüm ilk yandı sonra kuruyup soyuldu. Sonucunda sivilcelerim geçti leke ve kızarıklıklar da geçti.

 

 • Benim cildim yağlı ama bende de başta yakma sonradan dökülme yaptı. Yandığı zaman bir iki gün ara verdim ama sonra tekrar devam ettim. Sonra bir sıkıntı yaşamadım ve sivilceler lekeler hepten geçti. Bir süre bıkmadan kullanmanızı tavsiye ederim.

Sivilce için tercih edeceğiniz diğer makalelere göz atabilirsiniz;

Sivilce Nasıl Geçer? Doğal Yöntemlerle Sivilcelerden Kurtulma Rehberi

Sivilce İzleri Nasıl Geçer – En Etkili Yöntemler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Hatice dedi ki:

  Clindoxyl kivami bir degil ilk bunu kullanıyorum buda yüzüme iyi geldi sonra eczaneci clinoper i verdi aynı eş değer diye açtığımda biran korktum bozulmus mu diye çünkü kıvamı sıvı gibi ve tortu gibi bu norml mi ve yüzün kavlamasi, kaşınmasi normal mi

 2. Ayten dedi ki:

  Bu kremi kullandıktan sonra yıkayacak mıyız yıkayacak Sak ne kadar zaman sonra akşam sürüp sabah yıkasak olur mu

 3. Elif dedi ki:

  Ben kullandım başta sadece hafif kızarıklık pullanma oldu dudak çevremde 1 ay oldu her gün doktorumun söylediği şekilde düzenli kullandım yüzümde aşırı derecede kızarıklık şişlik yanma oldu hiç memnun kalmadım bı etkisi olmadı

BİR YORUM YAZ